Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Florida Panthers
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 31.12.2017, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

1. James Reimer (FLA) – 100% úspěšnost zákroků.
    2. Connor Brickley (FLA) – 1 + 1
    3. Vincent Trocheck (FLA) – 1 + 0 (03:54:12)

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, střely: 2, +/-: -1, TM: 0 , čas na ledě: 14:13.
    Jakub Jeřábek (MTL) – 0 + 0, střely: 1, +/-: 0, TM: 0 , čas na ledě: 19:50.

Ve druhé třetině jsme viděli zlepšený výkon Montrealu,ale byl to domácí tým, který vstřelil gól. V 52. minutě vstřelil gól Trocheck po přečíslení 2 na 1. Montreal se snažil dotáhnout soupeře,ale stále se trápí v koncovce a skvělého Reimera se mu nepodařilo překonat. Florida si tak připisuje 5. výhru v řadě. Naopak Montreal zakončil svůj trip 4. porážkou v řadě. Důležité 2 body si tedy připisují hráči Flordy, kteří upevnili své místo právě před Montrealem.

59:59
    Drouin odrazil střelu Barkova mimo prázdnou branku!

59:30
    Barkov znovu netrefil prázdnou branku!

59:10
    Barkov netrefil prázdnou klec a máme tu další icing.

58:40
    Paciorettyho střela byla zablokovaná.

58:10
    Puk ve středním pásmu a čas neúprosně běží.

57:57
    Vyhození Floridy minulo prázdnou klec a máme tu zakázané uvolnění.

57:47
    Price na střídačce!

57:30
    Canadiens zvyšují tlak, ale nedaří se jim překonat Reimera!

56:49
    Pacioretty se dostal k zakončení od mantinelu,ale Reimer schoval kotouč do lapačky.

56:10
    Price vychytal Trochecka z prostoru mezikruží.

55:30
    Drouin nepřekonal Reimera z bezprostřední blízkosti!

55:01
    Jeřábek netrefil branku Reimera z dobré pozice!

54:30
    Další zakázané uvolnění Panthers.

54:02
    Pacioretty tečoval nahození Schlemka mezi betony Reimera,ale domácí brankář byl úspěšný.

53:30
    Florida vyhazuje kotouč pouze do středního pásma a Canadiens mohou znovu zaútočit.

53:05
    Jonathan Huberdeau vyhrál rychlostní souboj s Petrym a zabránil zakázanému uvolnění.

52:30
    Lehkonen dorážel z bezprostřední blízkosti,ale nepodařilo se mu překonat Reimera!
    51:49 Vincent TROCHECK - 2:0

51:49
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida zvyšuje vedení! MacKenzie Weegar se spolu s Trocheckem dostali do přečíslení 2 na 1. Hostující obránce si lehl do trajektorie nahrávky, ale Weegar zkušeně počkal a nahrávku poslal kolem ležícího obránce na volného VINCENTA TROCHECKA, který zasunul kotouč do prázdné branky! Asistence: MacKenzie Weegar, Denis Malgin.

51:10
    Canadiens jsou v poslední třetině aktivnější, na střely už vedou 29:27.

50:20
    Habs zamkli soupeře ve třetině a pálili ze všech pozic.

49:50
    Petryho pokus vyrazil Reimer koncem hokejky!

49:10
    Pacioretty hledal zpětnou nahrávkou Danaulta, ale ten puk nečekal a kotouč doklouzal za modrou.

48:10
    Florida se usadila ve třetině Montrealu,ale domácí si pouze nahrávají kolem mantinelu.

47:10
    Gallagher prověřil Reimera z ostrého úhlu.

46:20
    Jeřábek neudržel kotouč na modré čáře a Canadiens ztrácí pásmo.

45:30
    Pysykova střela od mantinelu se otřela o tyč!

45:00
    Petry vyhazuje kotouč.

44:40
    Pacioretty vyhodil kotouč ze třetiny a polovina přesilovky je pryč.

44:10
    Barkov tečoval nahození od modré mimo branku.

43:40
    Benn vyhazuje kotouč za branku Reimera.

43:31
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

43:07
    Nepřesná rozehrávka domácích – offside.

43:00
    Plekanec skvěle našel Byrona před brankou,ale ten minul kotouč!

42:10
    Dadonov nabral rychlost ve středním pásmu,ale při svém úniku netrefil branku Price.

41:30
    Panthers dobře brání svou modrou čáru a Habs se nedaří dostat do útočného pásma.

40:53
    Canadiens zastavuje offside.

40:30
    Canadiens ubránili zbytek přesilovky a DAnault se zapojuje do hry.

40:01
    Plekanec je znovu úspěšnější na buly a Habs ihned odpalují kotouč.

40:01

Ve druhém dějství se obrázek hry výrazně změnil. První půlku třetiny byli domácí lepším týmem a zaslouženě vstřelili zatím jediný gól zápasu, když se ve 25. minutě prosadil Connor Brickley. Canadiens inkasovaný gól nakopl a zvýšili aktivitu. Nicméně Reimer chytá výborně a na straně Habs, tak stále svítí strašidelná nula.Do šaten tak jdou týmy za stavu 1:0 a Canadiens mají 20 minut na to něco se zápasem udělat. Třetí třetina začne přibližně v 3:07.
    Střely po 2. třetině: Domácí – 26, Hosté – 22.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:47
    Plekanec se dostal k zakončení,ale puk, který mířil po ledě Reimer vykopl.

39:29
    Další chyba domácích, tentokrát je zastavuje offside.

39:07
    Nepřesná rozehrávka domácích a máme tu zakázané uvolnění.

38:40
    Petry zablokoval dělovku a těžce se zvedá z ledu.

38:29
    Danault se při faulu zranil a odchází do šatny.

38:29
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., podražení).

38:10
    Pacioretty vypálil ze střední vzdálenosti, Reimer si připsal skvělý zákrok vyrážečkou!

37:40
    Alznerova střela neprošla na branku a Florida přerušuje tlak Habs.

36:20
    Shaw zavezl kotouč do třetiny,ale pak s ním upadl a Canadiens ztratili pásmo.

35:40
    Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší tlak. Nyní nesledujeme příliš pohlednou část hry.

35:10
    Nepřesná rozehrávka domácích,ale Habs si nevedli o nic lépe a kotouč mají domácí.

34:20
    Price podržel kotouč nahozený od levého mantinelu a následuje komerční přestávka.

33:50
    Carr vyhodil kotouč mimo hru a následuje vhazování ve středním pásmu.

33:10
    Canadiens zvýšili aktivitu, nyní Drouin prověřil Reimera z ostrého úhlu.

32:50
    Nepřesná rozehrávka domácích končí icingem.

32:10
    Pacioretty se dostal ke střele z mezikruží,ale minul branku! Hostující kapitán tak jen podtrhl svůj střelecký zmar, když za posledních 20 zápasů vstřelil pouze 1 gól!

31:20
    Habs se teď usadili ve třetině Panthers, Bennova střela mířila těsně mimo!

30:50
    Jeřábek skvěle zasáhl před rozjetým Malginem.

30:10
    Pěkná střela Petrovice na druhou tyč, Price vyráží betonem.

29:30
    Drouin napřáhl ke střele od modré, Reimer podržel kotouč.

28:10
    Prachbídný vstup Canadiens do této třetiny potvrzuje statistika střel v této třetině 10:1 pro domácí!

27:50
    Danault neprošel s kotoučem přes střední pásmo a kotouč mají Panthers.

27:10
    Pysyk se dostal k dorážce do odkryté klece,ale trefil pouze hostujícího obránce a stav se tak nemění.

26:10
    Bennovo nahození tečoval Shaw,ale bohužel pro Montreal skončil kotouč mimo branku.

25:40
    Pěkná střela Petryho od modré, Reimer vyráži kotouč betonem.

25:30
    Galchenyuk vypálil od modré, ale jeho střela minula branku a zamířila do ochranné sítě.

24:30
    Pacioretty nezpracoval kotouč v útočném pásmu a Florida míří znovu do útoku! Domácí tým je v úvodu tohoto dějství aktivnější!
    24:02 Connor BRICKLEY - 1:0

24:02
    Florida se ujímá vedení 1:0! Domácí využívají tlak, který si vytvořili! Pysyk svou ránou trefil spoluhráče CONNORA BRICKLEYHO do nohy, ten se rychle zorientoval a z otočky překonal Price střelou na první tyč! Asistence: Mark Pysyk, Michael Matheson.

23:20
    Plekanec hledal před brankou postaveného Gallaghera,ale tomu puk přeskočil čepel!

23:00
    Hra je nyní plná napřesností, ani jednomu z týmů se nedaří usadit ve třetině soupeře.

22:20
    Price podržel puk po střele Barkova a unavení hráči Canadiens mohou vystřídat.

21:50
    Florida si vytvořila souvislejší tlak,ale Price všechny pokusy odráží.

21:10
    Lehkonen se otočil s kotoučem do branky,ale Reimer měl beton pevně u tyče!

20:30
    Price si připisuje první zákrok této třetiny, když v lapačce podržel nahození od modré.

20:01
    Plekanec úspěšnější na buly a Montreal je první na puku.

20:01

Máme za sebou parádní první třetinu. Viděli jsme hokej ve vysokém tempu, oba týmy si vytvořily několik příležitostí, ale Reimer i Price jsou zatím výborní! Do šaten se jde tak za stavu 0:0 a uvidíme, kterému týmu se podaří skórovat ve druhé třetině. Druhá třetina začne přibližně v 2:11.
    Střely po první třetině: Domácí – 13, Hosté – 13.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:35
    Drouin vypálil od modré a Reimer měl plné nohy práce! Skvělá střela hostujícího útočníka!

19:20
    Pysyk tečoval kotouč těsně mimo branku Price!

18:10
    Alzner dobře odpálil kotouč před rozjetým Bjugstadem.

17:47
    Denis Malgin se dostal ke střele z mezikruží, Price si připsal skvělý Haškovský zákrok!

17:02
    Canadiens jsou v závěru třetiny aktivnější,ale Reimer je zatím bezchybný.

16:20
    Sceviour dobře zablokoval střelu Schlemka od modré.

15:30
    Pacioretty se dostal ke střele z kruhu pro vhazování a mířil nad rameno Reimera, domácí brankář reflexivně vyrazil kotouč!

15:01
    Reimer si poradil s tvrdou střelou Benna od modré.

14:30
    Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání, na střely je to zatím 10:11.

14:01
    Domácí tým si vytvořil tlak ve třetině Habs, ale Price si se střelou Yandela poradil.

13:10
    Slibně rozjetý útok Habs zastavuje offside.

12:20
    Jeřábek založil dobrou nahrávkou po mantinelu protiútok, ale Froese v útočném pásmu nenahrál přesně.

11:30
    Plekanec s Gallagherem se dostali k dorážkám,ale nedokázali ležícího Reimera překonat!

11:10
    Jeden z domácích útočníků tečoval kotouč před Pricem,ale ten skvěle zareagoval a vyrazil kotouč.

10:40
    Price podržel nahození od modré a následuje komerční přestávka.

10:20
    Jonathan Huberdeau se dostal s kotoučem před Price, ale Drouin se skvěle vrátil a kotouč mu vysekl.

09:40
    Střelecký pokus Hudona od modré vykopl Reimer do ochranné sítě.

09:10
    Habs vytáhli napadání,ale zadákům Floridy to nedělá problém.

08:10
    Hráči Floridy se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Morrow si skvěle lehl a pokryl nahrávku!

07:10
    Florida se teď na chvíli udržela s pukem ve třetině Habs, ale do větší příležitosti se nedostali.

06:40
    Price vyrazil nahození Colton Sceviour od mantinelu do ochranné sítě.

06:10
    Petryho dělovka od modré minule branku jen o centimetry!

05:30
    Montreal zvládl oslabení a už je s kotoučem ve třetině soupeře.

04:44
    Reimer chtěl rychle rozehrát,ale nerozuměl si s Yandelem a máme tu zakázané uvolnění Floridy.

04:30
    Yandelova dělovka od modré minula branku.

04:07
    Jevgenij Dadonov dostal pěknou nahrávku do jízdy a tvrdě vypálil, Price si mezírku mezi betony pohlídal a vyrazil kotouč.

03:40
    Benn dobře zasáhl za brankou a vyhazuje kotouč.

03:20
    Ekblad napřáhl od modré,ale jeho pokus zablokoval Gallagher.

03:03
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., držení protihráče).

02:30
    V první velké šanci se ocitl Jonathan Huberdeau,ale z bezprostřední blízkosti se nedokázal prosadit!

02:01
    Gallagher poslal žabku Byronovi do jízdy, který ujížděl sám na Reimera, ale Byronovi se nepodařilo zpracovat skákavý kotouč!

01:30
    Danault dostal skvělou nahrávku na střed hřiště od Paciorettyho, ale jeho pokus vyrazil Reimer vyrážečkou!

01:10
    Hudon vypálil od levého mantinelu, Reimer si připisuje zákrok lapačkou.

00:20
    Plekanec hledal střílenou nahrávkou před brankou postaveného Byrona,ale ten tečoval kotouč těsně mimo branku!

00:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

00:01

Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Bjugstad, Barkov (A), Huberdeau – Malgin, Trocheck, Dadonov – Brickley, McCann, J. McGinn – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Morrow, Jo. Benn, Jeřábek, Schlemko – Galchenyuk, Drouin, Lehkonen – Pacioretty (C), Danault, A. Shaw – Byron, Plekanec, Gallagher – Froese, Hudon, Carr.

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Driscoll, Gibbs.

Tomáš Plekanec (MTL)
    Jakub Jeřábek (MTL)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Montreal zažívá špatné období, po 2 výhrách přišly 3 porážky a Canadiens ztrácí důležité body. V posledních 3 zápasech Habs vstřelili pokaždé pouze jeden gól a v útoku se hodně trápí. Jediné pozitivum pro fanoušky hostů je, že Price se po zranění vrátil ve skvělé formě. V tabulce Východní konference najdeme Habs na 13. místě s 36 body. Dnes to tedy bude přímý souboj o 12. příčku.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Gallagher – 15 + 6
    2. Galchenyuk – 9 + 12
    3. Danault – 7 + 14

Panthers dnes budou usilovat o 5. vítězství v řadě. Domácí tým zapracoval na obraně, v posledních 4 zápasech neinkasoval víc než 2 branky a jednou neinkasovali vůbec! V minulém zápase si hráči Panthers poradili s Flyers 3:2 a připsali si důležité 2 body. V tabulce Východní konference najdeme Floridu na 12. místě s 37 body.
    1. Huberdeau – 13 + 23
    2. Trocheck – 14 + 21
    3. Barkov – 11 + 22

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 25. Brickley (Pysyk, Matheson), 52. Trocheck (Weegar, Malgin)

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Driscoll, Gibbs