Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Florida Panthers
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 31.12.2017, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Panthers dnes budou usilovat o 5. vítězství v řadě. Domácí tým zapracoval na obraně, v posledních 4 zápasech neinkasoval víc než 2 branky a jednou neinkasovali vůbec! V minulém zápase si hráči Panthers poradili s Flyers 3:2 a připsali si důležité 2 body. V tabulce Východní konference najdeme Floridu na 12. místě s 37 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Huberdeau – 13 + 23
    2. Trocheck – 14 + 21
    3. Barkov – 11 + 22

Montreal zažívá špatné období, po 2 výhrách přišly 3 porážky a Canadiens ztrácí důležité body. V posledních 3 zápasech Habs vstřelili pokaždé pouze jeden gól a v útoku se hodně trápí. Jediné pozitivum pro fanoušky hostů je, že Price se po zranění vrátil ve skvělé formě. V tabulce Východní konference najdeme Habs na 13. místě s 36 body. Dnes to tedy bude přímý souboj o 12. příčku.

Jakub Jeřábek (MTL)

Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Bjugstad, Barkov (A), Huberdeau – Malgin, Trocheck, Dadonov – Brickley, McCann, J. McGinn – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Morrow, Jo. Benn, Jeřábek, Schlemko – Galchenyuk, Drouin, Lehkonen – Pacioretty (C), Danault, A. Shaw – Byron, Plekanec, Gallagher – Froese, Hudon, Carr.

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Driscoll, Gibbs.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

00:20
    Plekanec hledal střílenou nahrávkou před brankou postaveného Byrona,ale ten tečoval kotouč těsně mimo branku!

01:10
    Hudon vypálil od levého mantinelu, Reimer si připisuje zákrok lapačkou.

01:30
    Danault dostal skvělou nahrávku na střed hřiště od Paciorettyho, ale jeho pokus vyrazil Reimer vyrážečkou!

02:01
    Gallagher poslal žabku Byronovi do jízdy, který ujížděl sám na Reimera, ale Byronovi se nepodařilo zpracovat skákavý kotouč!

02:30
    V první velké šanci se ocitl Jonathan Huberdeau,ale z bezprostřední blízkosti se nedokázal prosadit!

03:03
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., držení protihráče).

03:20
    Ekblad napřáhl od modré,ale jeho pokus zablokoval Gallagher.

03:40
    Benn dobře zasáhl za brankou a vyhazuje kotouč.

04:07
    Jevgenij Dadonov dostal pěknou nahrávku do jízdy a tvrdě vypálil, Price si mezírku mezi betony pohlídal a vyrazil kotouč.

04:30
    Yandelova dělovka od modré minula branku.

04:44
    Reimer chtěl rychle rozehrát,ale nerozuměl si s Yandelem a máme tu zakázané uvolnění Floridy.

05:30
    Montreal zvládl oslabení a už je s kotoučem ve třetině soupeře.

06:10
    Petryho dělovka od modré minule branku jen o centimetry!

06:40
    Price vyrazil nahození Colton Sceviour od mantinelu do ochranné sítě.

07:10
    Florida se teď na chvíli udržela s pukem ve třetině Habs, ale do větší příležitosti se nedostali.

08:10
    Hráči Floridy se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Morrow si skvěle lehl a pokryl nahrávku!

09:10
    Habs vytáhli napadání,ale zadákům Floridy to nedělá problém.

09:40
    Střelecký pokus Hudona od modré vykopl Reimer do ochranné sítě.

10:20
    Jonathan Huberdeau se dostal s kotoučem před Price, ale Drouin se skvěle vrátil a kotouč mu vysekl.

10:40
    Price podržel nahození od modré a následuje komerční přestávka.

11:10
    Jeden z domácích útočníků tečoval kotouč před Pricem,ale ten skvěle zareagoval a vyrazil kotouč.

11:30
    Plekanec s Gallagherem se dostali k dorážkám,ale nedokázali ležícího Reimera překonat!

12:20
    Jeřábek založil dobrou nahrávkou po mantinelu protiútok, ale Froese v útočném pásmu nenahrál přesně.

13:10
    Slibně rozjetý útok Habs zastavuje offside.

14:01
    Domácí tým si vytvořil tlak ve třetině Habs, ale Price si se střelou Yandela poradil.

14:30
    Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání, na střely je to zatím 10:11.

15:01
    Reimer si poradil s tvrdou střelou Benna od modré.

15:30
    Pacioretty se dostal ke střele z kruhu pro vhazování a mířil nad rameno Reimera, domácí brankář reflexivně vyrazil kotouč!

16:20
    Sceviour dobře zablokoval střelu Schlemka od modré.

17:02
    Canadiens jsou v závěru třetiny aktivnější,ale Reimer je zatím bezchybný.

17:47
    Denis Malgin se dostal ke střele z mezikruží, Price si připsal skvělý Haškovský zákrok!

18:10
    Alzner dobře odpálil kotouč před rozjetým Bjugstadem.

19:20
    Pysyk tečoval kotouč těsně mimo branku Price!

19:35
    Drouin vypálil od modré a Reimer měl plné nohy práce! Skvělá střela hostujícího útočníka!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou parádní první třetinu. Viděli jsme hokej ve vysokém tempu, oba týmy si vytvořily několik příležitostí, ale Reimer i Price jsou zatím výborní! Do šaten se jde tak za stavu 0:0 a uvidíme, kterému týmu se podaří skórovat ve druhé třetině. Druhá třetina začne přibližně v 2:11.
    Střely po první třetině: Domácí – 13, Hosté – 13.

20:01

20:01
    Plekanec úspěšnější na buly a Montreal je první na puku.

20:30
    Price si připisuje první zákrok této třetiny, když v lapačce podržel nahození od modré.

21:10
    Lehkonen se otočil s kotoučem do branky,ale Reimer měl beton pevně u tyče!

21:50
    Florida si vytvořila souvislejší tlak,ale Price všechny pokusy odráží.

22:20
    Price podržel puk po střele Barkova a unavení hráči Canadiens mohou vystřídat.

23:00
    Hra je nyní plná napřesností, ani jednomu z týmů se nedaří usadit ve třetině soupeře.

23:20
    Plekanec hledal před brankou postaveného Gallaghera,ale tomu puk přeskočil čepel!

24:02
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida se ujímá vedení 1:0! Domácí využívají tlak, který si vytvořili! Pysyk svou ránou trefil spoluhráče CONNORA BRICKLEYHO do nohy, ten se rychle zorientoval a z otočky překonal Price střelou na první tyč! Asistence: Mark Pysyk, Michael Matheson.
    24:02 Connor BRICKLEY - 1:0

24:30
    Pacioretty nezpracoval kotouč v útočném pásmu a Florida míří znovu do útoku! Domácí tým je v úvodu tohoto dějství aktivnější!

25:30
    Galchenyuk vypálil od modré, ale jeho střela minula branku a zamířila do ochranné sítě.

25:40
    Pěkná střela Petryho od modré, Reimer vyráži kotouč betonem.

26:10
    Bennovo nahození tečoval Shaw,ale bohužel pro Montreal skončil kotouč mimo branku.

27:10
    Pysyk se dostal k dorážce do odkryté klece,ale trefil pouze hostujícího obránce a stav se tak nemění.

27:50
    Danault neprošel s kotoučem přes střední pásmo a kotouč mají Panthers.

28:10
    Prachbídný vstup Canadiens do této třetiny potvrzuje statistika střel v této třetině 10:1 pro domácí!

29:30
    Drouin napřáhl ke střele od modré, Reimer podržel kotouč.

30:10
    Pěkná střela Petrovice na druhou tyč, Price vyráží betonem.

30:50
    Jeřábek skvěle zasáhl před rozjetým Malginem.

31:20
    Habs se teď usadili ve třetině Panthers, Bennova střela mířila těsně mimo!

32:10
    Pacioretty se dostal ke střele z mezikruží,ale minul branku! Hostující kapitán tak jen podtrhl svůj střelecký zmar, když za posledních 20 zápasů vstřelil pouze 1 gól!

32:50
    Nepřesná rozehrávka domácích končí icingem.

33:10
    Canadiens zvýšili aktivitu, nyní Drouin prověřil Reimera z ostrého úhlu.

33:50
    Carr vyhodil kotouč mimo hru a následuje vhazování ve středním pásmu.

34:20
    Price podržel kotouč nahozený od levého mantinelu a následuje komerční přestávka.

35:10
    Nepřesná rozehrávka domácích,ale Habs si nevedli o nic lépe a kotouč mají domácí.

35:40
    Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší tlak. Nyní nesledujeme příliš pohlednou část hry.

36:20
    Shaw zavezl kotouč do třetiny,ale pak s ním upadl a Canadiens ztratili pásmo.

37:40
    Alznerova střela neprošla na branku a Florida přerušuje tlak Habs.

38:10
    Pacioretty vypálil ze střední vzdálenosti, Reimer si připsal skvělý zákrok vyrážečkou!

38:29
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., podražení).

38:29
    Danault se při faulu zranil a odchází do šatny.

38:40
    Petry zablokoval dělovku a těžce se zvedá z ledu.

39:07
    Nepřesná rozehrávka domácích a máme tu zakázané uvolnění.

39:29
    Další chyba domácích, tentokrát je zastavuje offside.

39:47
    Plekanec se dostal k zakončení,ale puk, který mířil po ledě Reimer vykopl.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhém dějství se obrázek hry výrazně změnil. První půlku třetiny byli domácí lepším týmem a zaslouženě vstřelili zatím jediný gól zápasu, když se ve 25. minutě prosadil Connor Brickley. Canadiens inkasovaný gól nakopl a zvýšili aktivitu. Nicméně Reimer chytá výborně a na straně Habs, tak stále svítí strašidelná nula.Do šaten tak jdou týmy za stavu 1:0 a Canadiens mají 20 minut na to něco se zápasem udělat. Třetí třetina začne přibližně v 3:07.
    Střely po 2. třetině: Domácí – 26, Hosté – 22.

40:01

40:01
    Plekanec je znovu úspěšnější na buly a Habs ihned odpalují kotouč.

40:30
    Canadiens ubránili zbytek přesilovky a DAnault se zapojuje do hry.

40:53
    Canadiens zastavuje offside.

41:30
    Panthers dobře brání svou modrou čáru a Habs se nedaří dostat do útočného pásma.

42:10
    Dadonov nabral rychlost ve středním pásmu,ale při svém úniku netrefil branku Price.

43:00
    Plekanec skvěle našel Byrona před brankou,ale ten minul kotouč!

43:07
    Nepřesná rozehrávka domácích – offside.

43:31
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

43:40
    Benn vyhazuje kotouč za branku Reimera.

44:10
    Barkov tečoval nahození od modré mimo branku.

44:40
    Pacioretty vyhodil kotouč ze třetiny a polovina přesilovky je pryč.

45:00
    Petry vyhazuje kotouč.

45:30
    Pysykova střela od mantinelu se otřela o tyč!

46:20
    Jeřábek neudržel kotouč na modré čáře a Canadiens ztrácí pásmo.

47:10
    Gallagher prověřil Reimera z ostrého úhlu.

48:10
    Florida se usadila ve třetině Montrealu,ale domácí si pouze nahrávají kolem mantinelu.

49:10
    Pacioretty hledal zpětnou nahrávkou Danaulta, ale ten puk nečekal a kotouč doklouzal za modrou.

49:50
    Petryho pokus vyrazil Reimer koncem hokejky!

50:20
    Habs zamkli soupeře ve třetině a pálili ze všech pozic.

51:10
    Canadiens jsou v poslední třetině aktivnější, na střely už vedou 29:27.

51:49
    Florida zvyšuje vedení! MacKenzie Weegar se spolu s Trocheckem dostali do přečíslení 2 na 1. Hostující obránce si lehl do trajektorie nahrávky, ale Weegar zkušeně počkal a nahrávku poslal kolem ležícího obránce na volného VINCENTA TROCHECKA, který zasunul kotouč do prázdné branky! Asistence: MacKenzie Weegar, Denis Malgin.
    51:49 Vincent TROCHECK - 2:0

52:30
    Lehkonen dorážel z bezprostřední blízkosti,ale nepodařilo se mu překonat Reimera!

53:05
    Jonathan Huberdeau vyhrál rychlostní souboj s Petrym a zabránil zakázanému uvolnění.

53:30
    Florida vyhazuje kotouč pouze do středního pásma a Canadiens mohou znovu zaútočit.

54:02
    Pacioretty tečoval nahození Schlemka mezi betony Reimera,ale domácí brankář byl úspěšný.

54:30
    Další zakázané uvolnění Panthers.

55:01
    Jeřábek netrefil branku Reimera z dobré pozice!

55:30
    Drouin nepřekonal Reimera z bezprostřední blízkosti!

56:10
    Price vychytal Trochecka z prostoru mezikruží.

56:49
    Pacioretty se dostal k zakončení od mantinelu,ale Reimer schoval kotouč do lapačky.

57:30
    Canadiens zvyšují tlak, ale nedaří se jim překonat Reimera!

57:47
    Price na střídačce!

57:57
    Vyhození Floridy minulo prázdnou klec a máme tu zakázané uvolnění.

58:10
    Puk ve středním pásmu a čas neúprosně běží.

58:40
    Paciorettyho střela byla zablokovaná.

59:10
    Barkov netrefil prázdnou klec a máme tu další icing.

59:30
    Barkov znovu netrefil prázdnou branku!

59:59
    Drouin odrazil střelu Barkova mimo prázdnou branku!

Ve druhé třetině jsme viděli zlepšený výkon Montrealu,ale byl to domácí tým, který vstřelil gól. V 52. minutě vstřelil gól Trocheck po přečíslení 2 na 1. Montreal se snažil dotáhnout soupeře,ale stále se trápí v koncovce a skvělého Reimera se mu nepodařilo překonat. Florida si tak připisuje 5. výhru v řadě. Naopak Montreal zakončil svůj trip 4. porážkou v řadě. Důležité 2 body si tedy připisují hráči Flordy, kteří upevnili své místo právě před Montrealem.

Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, střely: 2, +/-: -1, TM: 0 , čas na ledě: 14:13.
    Jakub Jeřábek (MTL) – 0 + 0, střely: 1, +/-: 0, TM: 0 , čas na ledě: 19:50.

1. James Reimer (FLA) – 100% úspěšnost zákroků.
    2. Connor Brickley (FLA) – 1 + 1
    3. Vincent Trocheck (FLA) – 1 + 0 (03:54:12)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 25. Brickley (Pysyk, Matheson), 52. Trocheck (Weegar, Malgin)

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Driscoll, Gibbs