Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 31.12.2017, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Československá stopa

Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:56 (04:45:39)

1. Scottie Upshall (STL) 1+0
    2. Kyle Brodziak (STL) 1+1
    3. Patrik Berglund (tým) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:25 (10:8, 9:8, 10:9)
    Zblokované střeny – 15:10
    Vyhraná vhazování – 31:26
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 10:15

Je konec! Hokejisté St. Louis nakonec proti Carolině vyválčili výhru 3:2. Domácí sice ve druhé části ztratili dvoubrankový náskok, ale ve 49. minutě jim vrátil vedení střelou mezi betony Scottie Upshall a skóre 3:2 už vydrželo až do konce. Hurrikanes sice v závěru odvolali brankáře a navíc měli k dispozici i přesilovku, ani přes velký nápor však už puk za záda brankáře Huttona nedotlačili. Cannes tak zažívají hořkost porážky po čtyřech vítězných duelech, to Blues si spravili chuť po dvou prohrách.

59:52
    Vynikající Carter Hutton! Hosté to po buly sehráli opět na Faulka, proti jehož střele se Hutton stačil přemístit a navíc pak pokryl i dorážku Eliase Lindholma!

59:47
    Další ránu vyslal Justin Faulk, Hutton přerušil hru.

59:36
    Teuvo Teräväinen pálil z vrcholu pravého kruhu nad branku.

59:02
    Domácí vyhodili za branku soupeře, do konce schází minuta!

58:48
    Kyle Brodziak poté odpálil puk do hlediště a domácí se budou muset bránit ve čtyřech!

58:47
    Jeff Skinner v rychlosti objel domácí branku a Hutton možná ani nevěděl, jak proti jeho střele zakročil!

58:14
    Ano, na ledě je šest bruslařů v bíločerveném.

58:13
    Oddechový čas Cannes. Hosté to po něm zřejmě již zkusí bez gólmana.

58:01
    Poslední dvě minuty, Darling už hledí ke střídačce a čeká na pokyn, aby pustil do hry šestého hráče.

57:33
    Vyhození Bortuzza prodloužil za branku Caroliny Sobotka. Zakázané uvolnění se tak nemůže pískat.

57:08
    Paul Stastny zavezl puk do útočného pásma domácích. Jeho střelu srazil do hlediště Slavin.

56:48
    Mohlo být hotovo! Brayden Schenn nabil Vladimiru Tarasenkovi, proti jehož střele Darling zakročil efektním semaforem!

56:24
    Alexander Steen čaroval s pukem za hostující brankou. Neměl ho ale komu předat.

56:08
    Puk se ocitl mimo hrací plochu. Necelé čtyři minuty před koncem je tu poslední reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Brodziak (Steen, Pietrangelo), 21. Berglund (Pietrangelo, Brodziak), 49. Upshall (B. Schenn, Tarasenko) – 28. D. Ryan, 34. Wallmark (Hanifin, Aho)

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn – T. Thompson, Stastny, Steen (A) – Tarasenko (A), B. Schenn, Barbašev – Berglund, Sobotka, Brodziak – Upshall, Pääjärvi.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Faulk (C), Dahlbeck, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (A), Aho – E. Lindholm, V. Rask, Skinner (A) – Williams, D. Ryan, B. McGinn – Jooris, Wallmark, Nordström.

Rozhodčí: Kozari, O'Halloran – Devorski, Gawryletz

Diváci: 18749