Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Los Angeles Kings
Neděle 31.12.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji vše nejlepší do roku 2018! (07:18:58)
    Henrik Sedin: ‚‚Vedeme 3:2 ve třetí třetině, musíme najít cestu k vítězství. Získat tyhle zápasy je velmi důležité, když bojujete o play-off."

Konečný výsledek: Vancouver Canucks vs Los Angeles Kings 3:4

Je konec! Kings vítězí v Rogers Areně na ledě Canucks 4:3. Do třetí periody se vstupovalo za stavu 2:2. Po 41 vteřinách však domácí strhli vedení na svou stranu – prosadil se bývalý hráč Kings Nic Dowd. O 1 minutu a 41 vteřin ale srovnal Kyle Clifford. Vítěznou branku pak vsítil v čase 46:49 obránce a zároveň nejvytěžovanější muž Los Angeles Drew Doughty! Po celou dobu jsme ale sledovali vyrovnané utkání se spoustou kvalitních gólových příležitostí.

59:57
    Kings to již zvládnou.

59:49
    Ofsajd domácích. Do konce zbývá 10,6 vteřiny!

59:37
    Vanek dostal přihrávku mezi kruhy, zakončení však scházela přesnost.

59:24
    Edler na Stechera, jeho střelecký pokus byl ale zblokován obranou soupeře.

59:01
    Probíhá již poslední minuta třetí třetiny!

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 5. Stecher, 38. Goldobin (B. Hutton, Markström), 41. Dowd (M. Granlund, B. Hutton) – 14. Toffoli (Gáborík, Kempe), 15. Gáborík (Lewis, Toffoli), 43. Clifford (Lewis, Gravel), 47. Doughty (Toffoli)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler (A), Stecher, Del Zotto, D. Pouliot, B. Hutton, Gudbranson – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Eriksson – Vanek, Gagner, Boeser – Goldobin, M. Granlund, Chaput – B. Gaunce, Dowd, Virtanen.
    Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty (A), MacDermid, Martinez, Forbort, Gravel – Pearson, Kopitar (C), D. Brown (A) – Gáborík, Kempe, Toffoli – Clifford, N. Shore, Lewis – Iafallo, T. Mitchell, J. Jokinen.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Jon McIsaac – Brian Mach, Michel Cormier

Diváci: 18 865