Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Tampa 0:5 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 0:5 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Colorado – NY Islanders 6:1 (kon.)
Dallas – San Jose 6:0 (kon.) | Calgary – Chicago 4:3 (po pr.) | Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.)
Calgary Flames
4:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Pondělí 01.01.2018, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (06:00:33)
    Andrew Mangiapane byl ve svém prvním zápase v kariéře hodně vidět a kabinou byl oceněn jako nejlepší hráč

Československá stopa v utkání
    Jaromír Jágr (CGY)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 11:49
    Michal Kempný (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:31
    David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:16
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:58.

1. Matthew Tkachuk (CGY) 2+0
    2. Jonathan Toews (CHI) 1+1
    3. Mark Giordano (CGY) 1+1.

Střely na branku: 39 – 37 (19:7, 12:18, 6:12, 0:2).

Je dobojováno! Utkání mezi Calgary a Chicagem by se dalo jednoduše rozdělit na dvě zcela odlišné poloviny. V té první měli herně i gólově navrch Plameny, které díky Tkachukovi a Monahanovi vedly už 3:0. Okolo třicáté minuty se však převaha překlopila na stranu Jestřábů, kteří se ještě ve druhé třetině dotáhli na rozdíl jediného gólu a později při hře v šesti proti pěti vyrovnali na 3:3. V prodloužení se nakonec štěstí usmálo na kanadský tým, o jehož výhře jako správný kapitán rozhodl Mike Giordano.

60:52 Mark GIORDANO - 4:3

60:52
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Druhý bod přece jen zůstává na kanadské půdě! Matthew Tkachuk se pěknou kličkou zbavil Keitha, ale Glasse nepřekonal. Odražený puk si sebral Backlund a poslal ho k modré čáře na MIKEA GIORDANA, který z vrcholku levého kruhu vymetl pavučinku u spojnice bližší tyče a břevna. Asistence: Mikael Backlund.

60:45
    Výhodu první akce v nastaveném čase měli hosté, kteří ale přišli o puk po sražené přihrávce Kanea.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 37 – 37 (19:7, 12:18, 6:12).

Chicago ve třetí třetině bylo nebezpečnějším týmem a necelé dvě minuty před koncem úspěšně zakončilo svou cestu za vyrovnáním. Jestřábi smazali tříbrankové manko a před prodloužením jsou bezesporu v mnohem lepším psychickém rozpoložení. .

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Domácí pětka dostala kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky a zápas tak bude pokračovat pětiminutovým prodloužením.

59:43
    Hamilton špatně rozehrál a zadělal svému týmu na další problémy, protože se po zakázaném uvolnění vhazuje v útočném pásmu Blackhawks.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:14 Brandon SAAD - 3:3

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 20. Tkachuk (Monahan, Giordano), 25. Tkachuk (J. Gaudreau, Backlund), 26. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 61. Giordano (Backlund) – 29. Oesterle (Saad, Hinostroza), 30. J. Toews (Oesterle), 59. Saad (J. Toews)

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Jágr, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Brouwer (A), Stajan, Mangiapane.
    Chicago Blackhawks: J. Glass (A. Forsberg) – Oesterle, Keith (A), Seabrook (A), C. Murphy, Franson, Kempný – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Schmaltz, Hartman – Hinostroza, Kämpf, DeBrincat – Hayden, Wingels, Bouma.

Rozhodčí: Jackson, Schlenker – Cormier, Gibbons

Diváci: 19 289