Česko – Finsko 4:3 (2:1 po s.n.) | Bělorusko – Dánsko 4:5 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 8:2 (kon.)
Kanada
8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Švýcarsko
Úterý 02.01.2018, 22:08 • Key Bank Center, Buffalo • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:42:54)

Utkání sledovalo 5 533 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 60:15
    Zásahy brankářů: 13:52
    Úspěšnost brankářů: 86,67 % : 86,67 %
    Trestné minuty: 6:8

Utkání je u konce a zcela dle očekávání se z výhry raduje Kanada. Ta sice ve třetí třetině trochu povolila a Švýcarsko se tak mohlo dostat do hry, ale k dramatu dojít ani nemohlo. Švýcaři se radovali jednou, ve vlastním oslabení se do akce dostal Axel Simic a propálil Harta, to ale bylo ze strany evropského týmu vše. Kanadská odpověď se skládala z gólů Dillona Dubého a Maxime Comtoise, kteří uzavřeli skóre na rozdíl třídy. Kanada vyhrála 8:2 a raduje se z postupu do semifinále, ve kterém se utká s Českou republikou.

59:40
    Opět se hraje v pásmu Švýcarska, nyní už ale bez nějakých přehnaných útočných akcí.
    59:09 Maxime COMTOIS - 8:2

59:09
    Kanada právě vstřelila branku!
    Tak ještě jeden gól ve švýcarské síti. MAXIME COMTOIS se nejprve chtěl stát nahrávačem, ale po neúspěšném pokusu se k němu puk vrátil za branku, tak ji rychle objel a na dva pokusy se mu povedlo zakončit pod horní tyčku. Asistence: Brett Howden.

58:12
    Steenberger kličkuje s pukem podél mantinelu, obrana Švýcarska se jej snaží udržet na uzdě a nepustit před Ritze. A daří se.

57:36
    Souboj u mantinelu v pásmu Švýcarska vyhráli hráči evropského týmu, na malou chvíli se tak dostali k puku.

56:54
    Kanadské kombinace jsou již trochu pomalejší, už ani není tolik střel na švýcarskou branku.

55:31
    Formenton číhal na svou příležitost mezi kruhy, střelu mu ale Ritz zvládl vyrazit do rohu.

55:14
    Zakázané uvolnění Švýcarska, vhazovat se bude po Ritzově levici.

54:28
    Z velice ostrého úhlu pálil Raddysh, Ritz se u své tyčky ale překvapit nenechal.

53:58
    Švýcaři se snaží uklidnit trochu divoké tempo na ledě a momentálně se jim to i docela daří.

52:51
    Ritz se má co otáčet, nyní musel krotit střelu z levé strany a pak také dorážku z brankoviště.

52:26
    Zase se začal hrát velice aktivní hokej a Kanada se snaží o další gólový úder.
    51:12 Dillon DUBÉ - 7:2

51:12
    Přesilovka samozřejmě pokračovala a byla i využitá. Po kombinaci se puk dostal na vrchol kruhu, odkud jej napálil DILLON DUBÉ a jeho rána z první se zastavila až v Ritzově brance. Asistence: Jordan Kyrou, Taylor Raddysh.
    50:26 Axel SIMIC - 6:2

50:26
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    No vida, je tu gól, ale na druhé straně. Kanada ztratila na modré čáře puk, vznikl brejk, který pak AXEL SIMIC zakončil svižnou střelou z poměrné velké vzdálenosti. Je sníženo na 6:2. Asistence: Guillaume Maillard.

50:00
    Dvě minuty za vysokou hůl dostal Marco Cavalleri.

49:57
    Dubé se snažil prokličkovat mezi přesilou protivníků, byl ale faulován. Kanada si dá další přesilovku.

48:40
    Sledujeme teď trochu poklidnější fázi utkání bez střeleckých pokusů a šancí.

47:13
    Švýcarsko je v plném počtu, přečkalo oslabení bez úhony.

46:58
    Hezkou zadovku dostal Makar, jeho dělovka orazítkovala Ritzovu branku!

46:37
    Batherson se hezky prosmýkl kolem obránců a mohl zakončovat. Ritz jeho oblouček skryl v lapačce.

46:30
    Kanada se baví kombinacemi, nikam zvlášť se ale hnát nemusí.

45:13
    Kanada si zahraje přesilovku, Davyd Barandun vyhodil puk přes mantinel a má to za dvě minuty za zdržování hry.

44:34
    Ritz má puk ve svém držení a okamžitě přerušil hru.

43:34
    Bean si sjel od modré, trochu povyjetého Ritze ovšem překonat nezvládl.

42:20
    Dubé poslal puk po mantinelu za branku, tam ale nikdo nedokázal prudkou přihrávku zachytit.

41:32
    Kanada je v plném počtu, při momentu naskočení vyloučeného hráče přišlo další vyhození.

40:46
    Kanaďané vyhodili puk přes celé kluziště, tohle oslabení jim vychází bez problémů.

Trestné minuty: 6:4

Čtyřicet minut hry je za námi a o postupujícím je definitivně rozhodnuto. Kanada pokračovala v nátlakové hře a když se během krátké chvíle trefili Drake Batherson a Jordan Kyrou, donutili Wüthricha vystřídat. Do branky se postavil Ritz a chvíli odolával. Švýcarsko se pak dočkalo snížení po teči Daria Rohrbacha, ale ve 33. minutě se trefil Conor TImmins, zrušil Rinzovo čisté konto a upravil na současných 6:1.

40:00

39:32
    Další vyloučení na straně Kanady, dvě minuty za držení dostal Kale Clague.

38:57
    Puk teď létá ze strany na stranu, hráči obou týmů jej honí převážně kolem mantinelů.

37:51
    Steel dostal nabito od Dubého a jeho bomba prolétla jen kousek vedle Ritzovy branky.

36:57
    Kanada je v plném počtu, Raddysh se vrátil do hry.

36:42
    Dokonce jsme viděli rychlý kontr Kanady, Ritz musel zasahovat. Zvládl to a nyní už zase útočí jeho spoluhráči.

36:03
    A opět letí puk přes všechny čáry.

35:15
    Kanada vyhodila přes všechny čáry a Dubé dokonce zvládl v útočném pásmu pěkný bodyček.

34:57
    Přesilovka pro Švýcarsko. Za zákrok u mantinelu se vražením na hrazení provinil Taylor Raddysh a už je na trestné lavici.

34:22
    Zleva pálil Riva, Hart tak čelil docela nebezpečné ráně, kterou však zvládl u své tyčky vytěsnit do rohu.

33:42
    Tresty obou hráčů jsou minulostí, hraje se v pěti na obou stranách.
    32:19 Conor TIMMINS - 6:1

32:19
    Další gól Kanady. Ta využila více prostoru na ledě při hře čtyři na čtyři a po vyšachování obrany přišla přihrávka mezi kruhy na najíždějícího CONORA TIMMINSE. Ten se z první nemýlil a už Ritz přišel o čisté konto. Asistence: Tyler Steenbergen, Brett Howden.

31:42
    Je po přesilovce, na trestnou lavici totiž zamířil Kale Clague, když se provinil nedovoleným bráněním.

31:34
    Raddysh s pukem na holi čekal, až se Ritz přesune na led. Dočkal se, ale pak zblízka minul!

30:52
    Dubé se už cpal před brankoviště, zatím jej švýcarská obrana zvládla dostat od puku a gólmana Ritze.

30:44
    Dvě minuty za krosček dostal Tobias Geisser.

30:32
    Rozhodčí signalizují vyloučení, přesilovku si zahraje Kanada.

29:30
    Švýcary gól povzbudil, pustili se do dalšího útoku, nyní však skončili bez střeleckého pokusu.
    28:46 Dario ROHRBACH - 5:1

28:46
    Tak se dočkali i Švýcaři. Po nahození od modré se k teči dostal DARIO ROHRBACH jeho sklepnutí trefilo Fabbra do brusle a od té šel puk za Harta – 5:1. Asistence: Simon Le Coultre, Guillaume Maillard.

28:21
    Kanadský nápor neustává, nyní to od modré zkusil Foote.

27:24
    Ve švýcarské brance došlo ke změně, Philip Wüthrich končí, zachytá si Matteo Ritz.
    27:24 Jordan KYROU - 5:0

27:24
    No začíná to být debakl... JORDAN KYROU nejprve zlomil hůl a vydal se na střídačku. Tam mu svou dal Batherson, vrátil se tak do hry a po přesné přihrávce propálil Wüthricha z levé strany. Asistence: Sam Steel.
    26:12 Drake BATHERSON - 4:0

26:12
    A je to o čtyři. DRAKE BATHERSON si trpělivě počkal na nejlepší moment pro naskočení ze střídačky do hry, okamžitě se chopil puku, zanechal za sebou obránce a střelou na Wüthrichovu lapačku upravil na 4:0. Asistence: Brett Howden.

25:29
    Druhý pokus v krátké době vyslal Eggenberger, jednou prověřil Harta, druhá rána byla zblokována obranou.

24:32
    Švýcarské vyhození se od mantinelu odrazilo přímo na branku, o zakázané uvolnění tak nepůjde a hráči budou moci vystřídat.

23:57
    Z dobré pozice pálil Kyrou, jeho rychlý švih prolétl nad švýcarskou brankou.

23:15
    Tvrdou střelu z levé strany vyslal McLeod, Wüthrich ránu vyrazil do rohu.

22:51
    Fabbro udržel puk v útočném pásmu, švýcarská pětice zatím může zapomenout na střídání.

21:52
    Bekhendem vystřelil Comtois, puk byl tečován a vznesl se nad gólmana Wüthrich. Ten máchl lapačkou a podařilo se mu nebezpečí zažehnat.

20:49
    Raddysh s Katchoukem se vydali na první útočný výlet druhé třetiny, scházela jim ale trochu vyšší rychlost. Na modré jejich akce skončila.

Trestné minuty: 0:2

Je za námi první třetina a už po dvaceti minutách hry se favorizovaná Kanada dostala do pohodlného vedení. Už od úvodního buly se hrálo před Wüthrichem a první gól padl po 48 vteřinách hry. Po přečíslení se prosadil Brett Howden a zahájil obrovský nápor. V deváté minutě se ranou pod břevno trefil Cale Makar a na začátku 13. minuty zase Drake Batherson. Až poté Švýcarsko trochu přidalo v obraně a zastavilo rozjetý kanadský válec. Po dvaceti minutách vede Kanada 3:0 a je na nejlepší cestě do semifinále.

20:00

19:19
    Blíže byl Kyrou, když se stahovačkou uvolňoval mezi kruhy, v plné rychlosti mu ale jeden z obránců odpálil puk od hokejky.

19:02
    McLeod chtěl přenechat puk spoluhráčům do jízdy, soupeř tuto myšlenku ale vystihl a k ohrožení švýcarské branky tak nedošlo.

18:26
    Porušení pravidel i na straně Kanady, jejich akce ztroskotala při přechodu modré čáry – postavení mimo hru.

17:52
    Švýcaři se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění, hra se vrací před Wüthricha.

16:40
    Kyrou se snažil najít bekhendovou přihrávkou spoluhráče, Švýcaři si už v posledních minutách dávají ve vlastním pásmu velký pozor na kanadské kombinace.

15:54
    Několik přihrávek Kanady v útočném pásmu, na modré čáře vše kontroluje Fabbro.

14:59
    Kanada vede v tuto chvíli 12:5 na střely na branku, k tomu je potřeba přičíst i střely mimo. Výsledkem je opravdu velká převaha.

14:12
    Raddysh míchal s pukem na levé straně, nyní se ale proti obrané neprosadil. Nevystřelil, ani se mu nepovedlo přihrát.

13:03
    Kanada nemá dost, prakticky každý útok znamená pro Švýcarsko obrovské nebezpečí.
    12:06 Drake BATHERSON - 3:0

12:06
    Přesilová hra je využitá a Kanada už vede 3:0. Hra se posunula od modré čáry k brankovišti, kde se k puku dostal DRAKE BATHERSON a zblízka jej zametl za Wüthricha. Asistence: Boris Katchouk, Robert Thomas.

11:18
    Kanada si zahraje první přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Nicolas Müller.

11:11
    Timmins se uvolnil od protihráče a rázem stál v mezikruží a měl prostor pro ránu. A prudkým pokusem orazítkoval tyčku!

10:38
    Z ostrého úhlu vypálil Kyrou, jeho rána od pravého mantinelu Wüthricha pouze poškádlila.

09:30
    Pokračuje nadvláda jednoho týmu, Švýcarsko je neustále pod obrovským tlakem zámořského celku.
    08:29 Cale MAKAR - 2:0

08:29
    Teď už je to o dvě branky. Kanada zavířila v útočném pásmu, z modré čáry si sjel CALE MAKAR, kličkou se zbavil protihráče a pod horní tyčku pak poslal nechytatelnou ránu. Asistence: Conor Timmins, Maxime Comtois.

07:58
    Hart si připsal první zákrok, i on musel čelit střele z dálky a i on byl proti tomuto pokusu úspěšný.

07:15
    Beanova střela od modré čáry byla tečována a Wüthrich se musel na poslední chvíli přemisťovat. Zvládl to, stále je to o jednu branku.

06:20
    Už to vypadalo na druhý gól ve švýcarské síti, po rychlé kombinaci stál před brankou volný Timmins, stačilo pouze překonat ležícího gólmana. Puk ale skončil těsně vedle!

05:34
    Katchouk dostal mezi kruhy trochu prostoru a hned toho využil pro střelu, o kousíček minul Wüthrichovu branku.

04:44
    Od levého mantinelu se před branku proháčkoval Comtois, chystal si puk na bekhend, zakončení však bylo zablokováno.

03:44
    Dubé a Kyrou opět kouzlí v útočném pásmu, tito dva hráči o sobě ví a jejich kombinace jsou rychlé a přesné.

02:05
    Zleva pálil Raddysh, mířil pod horní tyčku, Wüthrich ale ramenem puk vytěsnil.

01:47
    Kanada je v dalším ataku, tohle vypadá na velkou převahu.
    00:48 Brett HOWDEN - 1:0

00:48
    No tak to je velice rychlý úvod. Další útok znamenal přečíslení, Comtois přihrál na najíždějícího BRETTA HOWDENA a ten okamžitou střelou překonal švýcarského gólmana. Asistence: Maxime Comtois, Cale Makar.

00:31
    Kyrou s Dubém se vydali do první akce, střela z levé strany ale gólmana příliš nepřekvapila.

00:01

Kanada: Hart (C. Point) – Timmins, Makar, Fabbro (A), Clague (A), Bean, C. Foote – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.

Švýcarsko: Wüthrich (Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Sjoqvist (SWE) – Jensen (DEN), Sysujev (RUS).

Hráči jsou připraveni na ledové ploše, zápas může začít!

Zápas v Key Bank Center začne ve 22:08, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Švýcarsko

Švýcaři obsadili ve skupině B obsadili čtvrté místo se ziskem tří bodů, když zdolali pouze poslední Bělorusko těsně 3:2. Další zápasy skončily pro mužstvo s helvetským křížem neúspěchem a nyní tak před ním stojí opravdu těžká výzva.

Odehrané zápasy

Švýcarsko – Bělorusko 3:2
    Rusko – Švýcarsko 5:2
    Švédsko – Švýcarsko 7:2
    Švýcarsko – ČR 3:6

Nejvíce branek: Nicolas Müller, Marco Miranda, Ken Jager – 2
    Nejvíce asistencí: Philipp Kurashev, Guillaume Maillard, Marco Miranda, Andre Heim – 2
    Nejvíce bodů: Marco Miranda – 4

Kanada

Kanadští hokejisté ovládli skupinu A s třemi výhrami a jednou porážkou v prodloužení. Výsledkem tak bylo 10 bodů a nejlepší pozice pro vyřazovací boje. Jediným zádrhelem byla prohra s USA, kdy už Kanada vedla o dvě branky, Američané ale srovnali a sami pak rozhodli v samostatných nájezdech. Dnes ale budou hráči s javorovým listem na hrudi velkým favoritem a nepostup mezi nejlepší čtyřku by byl obrovským šokem.

Nejvíce bodů: Sam Steel, Jordan Kyrou – 5

Dobrý večer u mistrovství světa do 20 let. Společně se podíváme na čtvrtfinálový duel mezi Kanadou a Švýcarskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. B. Howden (Comtois, Makar), 9. Makar (Timmins, Comtois), 13. Batherson (Katchouk, Thomas), 27. Batherson (B. Howden), 28. Kyrou (Steel), 33. Timmins (Steenbergen, B. Howden), 52. Dubé (Kyrou, Raddysh), 60. Comtois (B. Howden) – 29. Rohrbach (Le Coultre, Maillard), 51. Simic (Maillard)

Švýcarsko: Wüthrich (28. Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Sjoqvist (SWE) – Jensen (DEN), Sysujev (RUS)

Diváci: 5 533