Chabarovsk – Novosibirsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Omsk 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 2:3 (2:3 po s.n.)
Magnitogorsk – Minsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Jaroslavl 5:6 (0:2 po s.n.) | Barys – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)

Michal Jordán (CHA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:48
    Tomáš Zohorna (CHA) 2+0, 2 střely, čas na ledě 18:42 (10:45:30)

Hostující celek vyhrává dramatický zápas v nájezdové loterii, jediným úspěšným střelcem z prvních deseti pokusů byl Vjačeslav Osnovin.

Vjačeslav OSNOVIN - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.
    Autorem vítězné branky je VJAČESLAV OSNOVIN.

Samostatné nájezdy začínají.

Nerozhodlo ani prodloužení, a tak uvidíme nájezdovou loterii.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Více ze hry mají hosté, domácí brankář raději přerušil hru.

64:12
    Juha Metsola velmi dobře vyhodnotil situaci, a tak dokázal střelu soupeře vyrazit.

63:40
    Stěpan Sannikov vedl bleskovou akci svého týmu, jeho ránu ale kryje brankář Amuru.

62:36
    Obrovské šance měl nyní domácí celek, ale své spoluhráče výtečně podržel brankář Alexej Krasikov.

62:35
    Jevgenij Bodrov se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

62:07
    Bogdan Potěchin hledal před brankou spoluhráče, přihrávka ale postrádala přesnost.

61:30
    Alexej Byvalcev se pokoušel něco vymyslet před brankou, o puk ale přišel.

61:00
    Úvodní minuta prodloužení je pryč, do brejku se dostal Jonas Enlund, ale domácího brankáře neprostřelil. Juha Metsola přerušuje hru.

60:43
    Vstup do prodloužení mají domácí lepší, ale nemohou se dostat do zakončení.

60:23
    Jan Kolář se pokoušel se Zohornou v útočném pásmu něco vymyslet, ale marně.

60:04
    Sledujeme prodloužení, které se hraje tři na tři.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla, a proto se bude prodlužovat.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Už se nic nestane, uvidíme prodloužení.

58:40
    Ani jeden celek se nikam nežene, pravděpodobně uvidíme prodloužení.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:09
    Rok Tičar se marně pokoušel probojovat do zakončení, jeho rána byla zablokovaná obráncem.

56:43
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nyní nechce chybovat, optickou převahu ale mají domácí hráči.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, stav zápasu je nyní znovu vyrovnaný.
    54:35 Rok TIČAR - 2:2

54:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    A jsme tam, kde jsme byli. Je vyrovnáno. Po rychlé akci se puk dostal do míst, kde byl ROK TIČAR. Jeho rána na vzdálenější tyč se od brankové konstrukce odrazila přesně do brány. Asistence: Stěpan Sannikov a Alexander Šarov.
    54:03 Tomáš ZOHORNA - 2:1

54:03
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Dlouhou dobu to vypadalo, že se dalšího gólu nedočkáme a ono je to všechno jinak. Z předbrankového prostoru se prosazuje aktivně hrající TOMÁŠ ZOHORNA. Asistence: Vitalij Aťušov a Alexandre Picard.

53:10
    Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění.

52:34
    Hostující celek rozehrává od své branky, akci vypracoval obránce Ilja Morozov. Následně se k puku dostal Vladimir Pervušin. Z předbrankového prostoru nepřekonal brankáře soupeře.

51:52
    Juha Metsola raději přerušuje hru, před jeho brankou byl Alexander Šarov. Komerční přestávka.

51:18
    Novosibirsk se rychle dostal do útočného pásma, Alexander Bergström hledal Jonase Enlunda. Finální pas do předbrankového prostoru byl nepřesný.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, na výraznější šanci čekáme. Do popředí se dostává taktika.

49:42
    Amur přišel o puk v útočném pásmu, a tak se hosté dostali k rychlé akci, Pavel Tkačenko vypálil nepřesně.

48:46
    Kirill Vorobjov rozehrává od své branky, ve středním pásmu ale Sibir o kotouč přišel.

48:23
    Domácí hokejisté mají nyní více ze hry, pokouší se dostat soupeře pod tlak.

47:38
    Komerční přestávka. Hra je přerušena.

46:47
    Stěpan Sannikov vedl akci svého celku, ale domácí jej nenechali probojovat se do střeleckého prostoru.

46:10
    Sledujeme takticky vedenou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.

44:54
    Vjačeslav Litovčenko hledal před brankou spoluhráče, ale kotouč končí v rohu, kde je hostující obránce.

44:36
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene.

43:53
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou, Kolář a jeho formace přenechává prostor na ledě kolegům.

43:23
    Novosibirsk špatně rozehrál, dokázal jen protečovat do útočného pásma, od své branky hraje Artur Karmaškov.

42:00
    Alexandr Makarov rozehrávat od své branky, podařilo se mu to, a tak mohli zahrozit hosté. Následný střelecký pokus byl hodně nepovedený.

41:07
    Domácí obránci se dostali do problémů, a tak musel být pozorný brankář. Juha Metsola.

40:54
    Zápas pokračuje třetí třetinou, stav je stále vyrovnaný.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak stále platí nerozhodný stav. Střelecky aktivnější jsou domácí hráči, v tomto ohledu vedou 32:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:32
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Gleb Zyrjanov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., hrubost).

39:24
    Vladislav Ušenin to zkoušel bekhendem, jeho ránu snadno kryje brankář Alexej Krasikov.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, mnoho velkých šancí k vidění není.

38:11
    Hraje se zejména ve středním pásmu. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

37:45
    Tři útočníci domácího celku se pokoušeli prostřelit brankáře Sibiru. Hostující gólman své spoluhráče podržel.

37:25
    Juha Metsola musel za svou branku, odkud rozehrával kotouč na obránce.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, Alexander Bergström se protlačil do zakončení, ale minul branku.

36:21
    Sledujeme klidnější pasáž hry, stav zápasu je stále vyrovnaný. Ani jeden celek se nikam nežene.

36:00
    Rok Tičar nahazoval na domácí branku, projektil od modré čáry vyrazil domácí brankář.

35:30
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, nyní mají více ze hry domácí, Oleg Li obkroužil branku, ale kotouč dostatečně rychle nezasunul.

34:41
    Alexandr Makarov hledal na modré čáře stojícího spoluhráče, přihrávka ale nebyla přesná.

34:17
    Sergej Koňkov vedl další akci hostů. Alexander Bergström jemně tečoval puk před brankou, a tak musel zasahovat brankář Juha Metsola.

33:36
    Sibir rychle prošel střední pásmo, a pak se dostal do střelecké pozice, Jevgenij Bodrov ale nedokázal prostřelit domácího brankáře.

32:57
    Domácí celek se dostal do velké příležitosti, Alexej Krasikov vybruslil pro kotouč, ale minul ho. Následně se snažil odkrytou branku trefit domácí hráč, ale prostor vymezený třemi tyčemi minul.

32:16
    Patrik Zackrisson vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně zakončoval Alexander Bergström. Jeho pokus kryje brankář.

31:38

31:24
    Vitalij Aťušov zakončoval od modré čáry, jeho pokus končí za brankou, gólman zasahovat nemusel.

31:00
    Tomáš Zohorna a jeho dobrá rána. Puk končí mimo branku, český hráč viděl pod horní tyčkou místo.

30:30
    Jan Kolář vypálil od modré čáry, jeho pokus zablokoval obránce a následnou dorážku pokryl brankář.

30:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině a přesilovou hru hrají domácí hokejisté.

29:38
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Bergström – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

29:27
    Denis Golubev hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ten byl ve středním pásmu obsazený.

28:27
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu.

28:10
    Oba týmy hrají hodně takticky, nikdo nechce chybovat.

28:00
    Amur kombinuje na útočné polovině, ale marně se zatím snaží prokombinovat do střelecké pozice.

27:14

27:00
    Posledních několik vteřin zbývá z trestu Ušenina.

26:42
    Přesilovku hraje Sibir hodně nedůrazně.

26:06
    Tomáš Zohorna se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale Roka Tičara nedokázal obejít.

25:14

24:36
    Maxim Kondratěv hledal dlouhým pasem spoluhráče, což se nepodařilo, a tak se píská icing.

23:42
    Sibir se dostal do útočného pásma, ale jeho akce končí nepřesným pasem do předbrankového prostoru.

22:42
    Alexej Byvalcev se propracoval do střelecké pozice, jeho rána z otočky byla nepřesná.

22:20
    Maxim Kondratěv se pokoušel u mantinelu dohrát soupeře.

22:00
    Dvě minuty hry jsou pryč, sledujeme takticky vedenou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.

21:21
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.

20:50
    Pavel Tkačenko prokličoval do útočného pásma, ale přes obránce Jordána nedokázal vypálit.

20:33
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, před brankou byl Alexandre Picard ale nedokázal přesněji zakončit.

20:01

Po první třetině platí nerozhodný stav. Nejprve poslal domácí do vedení povedenou ránou Tomáš Zohorna, a pak vyrovnal Jonas Enlund.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:32
    Ani jeden celek se nikam nežene, třetina se dohrává.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:40
    Vitalij Aťušov rozehrává od své branky, málem se jeho spoluhráč dostal do zakončení, ale obránce Sibiru výborně vyhodnotil situaci.

18:29
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou domácího týmu.

18:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry v první třetině a sledujeme klidnější pasáž hry.

16:50
    Juha Metsola kryje kotouč po střele hostujícího hráče, Patrik Zackrisson pálil z první, ale neprostřelil domácího brankáře.

16:10
    Do střelecké pozice se dostal Novosibirsk, ale rána se Vorobjovi nepovedla.

15:16
    Vjačeslav Osnovin se pokoušel probojovat do zakončení, ale jeho rána končí nad brankou.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, stav zápasu je stále nerozhodný.

14:19
    Hraje se nyní ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není.

13:37
    Alexandr Frolov čekal před brankou na kotouč, ale hostující brankář jej ukryl do výstroje, přesilovka domácích končí. Komerční přestávka.

13:25
    Alexandre Picard se propracoval do výborné střelecké pozice, z bezprostřední blízkosti brankáře neprostřelil.

12:37
    Amur se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma, fanoušci jsou hodně nespokojení.

12:11
    První vyloučený hráč se vrací do hry.

11:40
    Přesilovku pět na tři hrají nyní domácí hokejisté, ale musí od své branky.

11:31
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Gleb Zyrjanov – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

11:00
    Oleg Li neuspěl z předbrankového prostoru, jeho pokus kryje brankář Sibiru.

10:48
    Amur hraje přesilovou hru, kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se probojovat do výraznější šance.

10:11
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Rok Tičar – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    10:08 Jonas ENLUND - 1:1

10:08
    Hosté bleskově využili přesilovou hru, díky čemuž je vyrovnáno. Po rychlé přihrávce se z předbrankového prostoru prosazuje JONAS ENLUND. Jeho pokus propadl brankáři výstrojí a dostal se za brankovou čáru. Asistence: Alexander Bergström.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí celek se musí bránit početní převaze soupeře.

09:53
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 2 min., nedovolené bránění).

09:25
    Jaroslav Chabarov nahazoval od modré čáry kotouč na branku, jeho pokus byl nepřesný.

09:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se klidný hokej.

08:41
    Alexej Krasikov byl pozorný a dokázal si poradit s nahozením ze středního pásma.

07:18
    Chabarovsk má více ze hry, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Obrana Sibiru se musí bránit.

06:53
    Vitalij Aťušov se dostal do postavení mimo hru, akce Amuru tak končí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:35
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se dostali do vedení.
    05:49 Tomáš ZOHORNA - 1:0

05:49
    Domácí celek využívá přesilovou hru, od mantinelu si na osu hrací plochy vybruslil TOMÁŠ ZOHORNA, jehož pokus propadl brankáři až za jeho záda. Asistence: Kirill Rasskazov, Alexandr Gorškov.

05:12
    Tomáš Zohorna hledal spoluhráče před brankou, přihrávka postrádala přesnost.

04:54
    Vjačeslav Litovčenko jemně tečoval kotouč před brankou, hostující brankář si dokázal poradit.

04:30
    V přesilovce se domácí sice usadili v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nemohou probojovat.

03:58
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jonas Enlund – 2 min., nedovolené bránění).

03:50
    Sergej Koňkov odstavil od puku obránce, vybruslil si do lepší střelecké pozice a vypálil. Juha Metsola byl pozorný.

03:26
    Sibir se dostal do přečíslení dva na jednoho, kombinace se ale obešla bez zakončení.

03:00
    Vjačeslav Osnovin se nyní pokoušel probojovat do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný.

02:30
    Vladislav Ušenin se propracoval do střelecké pozice, z mezikruží brankáře neprostřelil.

02:17
    Domácí hokejisté mají více ze hry, hrají aktivněji, pokouší se něco vymyslet před brankou.

01:20
    Vjačeslav Litovčenko bekhendovou stranou hole zakončoval, jeho ránu kryje hostující brankář.

00:42
    Kotouč vypadl po střele Alexandre Picarda z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu Amuru.

00:25
    Domácí celek se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Amur Chabarovsk odehrál 44 zápasů s bilancí 15-8-7-14; 68 bodů. V tabulce Východní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Rigou 3:1, Novgorodem 3:1, Čerepovcem 4:2 a Spartakem Moskva 2:1 v prodloužení. Nestačil na Vladivostok 2:4.

HK Sibir Novosibirsk odehrál 46 zápasů s bilancí 18-5-2-21; získal 66 bodů. V tabulce Východní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Jugrou 6:1, Nižněkamskem 6:2, Soči 4:3 a Kazaní 4:1. Nestačil na Ufu 3:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Amur Chabarovsk a HK Sibir Novosibirsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. T. Zohorna (Rasskazov, Gorškov), 55. T. Zohorna (Aťušov, Picard) – 11. Enlund (Bergström), 55. Tičar (Sannikov, Šarov), rozh. náj. Osnovin