Chabarovsk – Novosibirsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Omsk 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 2:3 (2:3 po s.n.)
Magnitogorsk – Minsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Jaroslavl 5:6 (0:2 po s.n.) | Barys – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Jokerit 2:1 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 03.01.2018, 15:00 • Kazachstan Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním kole se představí domácí Barys Astana, která vyzve Jugru Chanty-Mansijsk. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Barys Astana se nachází na desátém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 47 utkání 63 bodů za 16 výher, pět výher v prodloužení a stejný počet proher v prodloužení. Na osmý Chabarovsk ztrácí již osm bodů a mají o tři zápasy více. Skóre mají záporné 124:139. Z posledních pěti utkání nezískali ani bod. Nejproduktivnější hráč je s 51 body Vey.

Jugra se nachází na posledním místě celé ligy zcela zaslouženě. Za 46 utkání získali 39 bodů za pět výher, devět výher v prodloužení a šest proher v prodloužení. Skóre mají příšerné 83:143. Z posledních pěti utkání získali devět bodů za dvě výhry, výhru v prodloužení a prohru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 2 body Varfolomejev.

Posledních pět vzájemných utkání:
    12.10.17 Jugra-Barys Astana 2 : 5
    16.08.17 Barys Astana-Jugra 4 : 2
    09.12.16 Jugra-Barys Astana 2 : 4
    09.09.16 Barys Astana-Jugra 3 : 2
    18.08.16 Barys Astana-Jugra 4 : 3

Barys Astana: Kudrjavcev (Malgin) – Dallman (A), M. Semjonov (C), Makljukov, Savčenko, Polochov, Dietz, Orechov, Lipin, Ryspajev – Dawes, Vey (A), Frattin – Wright, Puškarjov, R. Starčenko – Jevdokimov, Sagadejev, Markelov – Akolzin, Ševčenko.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Biljalov) – Viklund, Burström, Vitásek, Ugolnikov, Kozlovskij, Žuravljov, Šulakov, Pogorišnyj – V. Polák, Komaristyj, Koroljov – Pestuško (A), A. Michejev, Varfolomejev – Buljanskij (A), K. Majorov, Timirjov – Šen, Panov (C), Grymzin.

Rozhodčí: Anton Kislov, Anton Lavrentiev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Barys, který oblékl modré dresy. Jugra oblékla bílé.

00:58
    Do zajímavé šance se dostal domácí Roman Starčenko, jenže jeho střela zápěstím končí v náručí brankáře Ilji Proskurjakova.

1:06
    Zakázané uvolnění Chanty-Mansijsk.

1:30
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. – příliš mnoho hráčů).

1:49
    Domácí formace na oslabení poprvé vyhodila díky dobrému vypíchnutí Semjonova.

2:39
    Jugra právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ALEXANDR UGOLNIKOV, který dostal na modré dobrou přihrávku a ihned z první zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Maxim Pestuško.
    2:39 Alexandr UGOLNIKOV - 0:1

3:42
    Astana se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, nicméně Jugra zatím skvěle brání.

4:00
    James Wright jel po pravém křídle, obehrál jednoho obránce, poté vystřelil, nicméně hostující brankář předvedl další kvalitní zákrok.

5:11
    Domácí mužstvo tlačí svého soupeře, který se soustředí pouze na obrannou činnost.

6:10
    Velká šance Astany! Kevin Dallman vystřelil, Ilja Proskurjakov vyrazil před sebe, kde stál Frattin, nicméně ani ten nedokázal překonat brankáře Jugry.

6:53
    Na druhé straně se k zakončení dostal Anton Koroljov. Domácí brankář Sergej Kudrjavcev tentokrát kryje. Následuje první komerční přestávka v utkání.

7:04
    Aktivní Roman Starčenko se po levém křídle hnal po mantinelu, nicméně český obránce Ondřej Vitásek potvrdil své defenzivní kvality a puk lehce získává.

7:31
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., faul kolenem).

7:57
    Jugra hraje další přesilovou hru. Jsem zvědavý, jestli i v druhé přesilovce dokážou vstřelit branku.

8:50
    Alexandr Ugolnikov se dostal k další střele od modré. Tato střela nebyla tak přesná jako ta první, protože puk končí na dobře připraveném brankáři.

9:13
    Barys v tomto oslabení dobře napadá a nenechává Jugře nějaký prostor. K puk use dostal Alexandr Lipin, který vyhazuje pře celé kluziště.

9:31
    Domácí v plném počtu. Astana druhé oslabení zdárně přežila ihned se žene do útočného pásma.

10:25
    Obránci Chanty-Mansijsk chytře vyhodili puk do středního pásma, kde musí domácí celek znova začínat útočnou snahu o vyrovnání.

11:38
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadejev – 2 min., podražení).

11:45
    Astana se ne a ne poučit a v prvních dvanácti minutách čelí již třetímu oslabení po třech naprosto zbytečných faulech, dva v útočném pásmu a jeden za příliš mnoho hráčů na ledě.

12:01
    Nigel Dawes tentokrát zapracoval místo útočného pásma v obranném a pomohl Veyovi vyhodit puk do středního pásma.

12:56
    Vladimir Markelov se dostal do menší potyčky s jedním z hostujících útočníků. Nakonec ale rozhodčí Kislov nebude vylučovat.

13:14
    Tobias Viklund se pokusil vystřelit od modré čáry, nicméně jeden z útočníků ránu blokuje a poté posílá puk až k brankáři jménem Ilja Proskurjakov.

13:38
    Domácí v plném počtu. Barys ubránil druhé oslabení v řadě, ale stále mají v hlavě velice nepovedenou první, ve které dostali první branku utkání.

14:42
    Patnáctá minuta utkání byla ve znamení dlouhé rozehrávky Jugry, která si stále dokola nepřesně přihrávala.

15:23
    Chanty-Mansijsk zatím parádně brání svou modrou čáru, přes kterou se domácí jen horko těžko dostávají.

16:00
    James Wright díky skvělému obrannému zákroku zabránil již jisté brance Biljalova.

17:17
    Hosté drží puk za svou brankou a co nejradši by chtěli ukončit první třetinu.

18:06
    Sergej Kudrjavcev předvedl jednoduchý zákrok proti dalekonosné střele od Pavla Šena.

18:20
    Nadějný útok domácích byl zastaven, neboť jeden z útočníků se dostal do brankoviště.

18:41
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 2 min., krosček).

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:19
    Jugra si přihrává ze strany na stranu, jenže zatím z toho není ani jedna střela na bránu.

19:55
    Úplně stejná branková situace jako v prvním případě. Autorem branky je ALEXANDR UGOLNIKOV, který opět dostal přesnou přihrávku od Pestuška a krásnou střelou k pravé tyči posílá Jugru do dvoubrankového vedení. Asistence: Maxim Pestuško.
    19:55 Alexandr UGOLNIKOV - 0:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Astanou a Chanty-Mansijsk, která končí výhrou hostů 0:2, když se dvakrát v přesilové hře prosadil obránce Ugolnikov přesnou střelou příklepem. Astana je sice při hře pět na pět lepší, nicméně dělají jeden zbytečný faul za druhým a z toho slabá Jugra těží. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Linden Vey.

20:36
    Matt Frattin nedokázal udržet puk v útočném pásmu, oba celky jdou v poklidu střídat.

21:30
    Astana drží puk ve své obranné třetině, nicméně se jí vůbec nedaří kloudná rozehrávka.

22:00
    Dmitrij Ševčenko se hnal po pravém křídle do útočného pásma, dobruslil až za bránu, jenže zde ho odzbrojil Vitalij Šulakov.

22:25
    Zakázané uvolnění hostující Jugry.

22:57
    Tentokrát hostům se nedaří rozehrávka a dopouštějí se již druhého zakázaného uvolnění v krátkém intervalu.

23:42
    Hráči Barysu se snaží střílet z každé pozice. Většina střel ale jde mimo bránu Ilji Proskurjakova, který nadále drží čisté konto.

24:39
    Arťom Michejev se hnal sám na domácího brankáře, včas se vrátil Kevin Dallman, který ho čistě odstavil od puku.

25:22
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Linden Vey – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

25:22
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., držení protihráče).

26:05

26:08
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Varfolomejev – 2 min., podražení).

26:10
    S vyloučením se roztrhl pytel a opět domácí hráči trestají za velkou agresivitu a nešikovnost v osobních soubojích.

26:38
    Autorem branky je ALEXANDR UGOLNIKOV, který zaznamenává HATTRICK. Všechny tři branky vstřelil po úplně totožné situaci, když dostal přihrávku od Pestuška a z první vždy překonal domácího brankáře. Asistence: Maxim Pestuško.
    26:38 Alexandr UGOLNIKOV - 0:3

27:14
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Komaristyj – 2 min., držení hole).

27:30
    Hraje se přesilovka domácího celku čtyři na tři, jenže český obránce Ondřej Vitásek vyhazuje puk přes celé hřiště do bezpečí.

28:41
    Barys již hraje normální přesilovou hru, snad se hra přestane plnit nedovolenými zákroky.

29:30
    Hosté v plném počtu. Hra se nám po velmi dlouhé době dostala do fáze, kdy oba celky mají na kluzišti pět borců.

30:09
    Po polovině utkání stále Juga vede již 0:3, navíc domácí zaznamenávají další zakázané uvolnění.

30:42
    Barysu se nadále nedaří a potvrzuje svou mizernou formu, kdy v posledních pěti utkání nezískali ani jeden bod a dnes prohrávají se suverénně posledním celkem.

31:31
    Chanty-Mansijsk drží puk a nedává domácímu družstvu nějakou šanci na snížení stavu.

31:50
    K prudké střele se dostal domácí obránce Alexandr Lipin, jenže Ilja Proskurjakov si dobře vyjel z brány a bez problémů chytá puk do lapačky.

32:03
    Dmitrij Ševčenko zkoušel své střelecké štěstí, ovšem Jugra stále drží své objemné vedení. Následuje komerční pauza.

33:06
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Oleg Pogorišnyj – 2 min., podražení).

33:45
    Kevin Dallman se pokusil o střelu jako Ugolnikov, jenže nebyl ani z třetiny tak úspěšný, jako tento ruský obránce, který dnes zaznamenal hattrick.

34:09
    Jugra se dokázala bez problémů osvobodit. Astana podtrhuje svoji nevýraznou formu a dál stoupá níž a níž.

34:59
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Jegor Žuravljov – 2 min., podražení).

35:06
    Hosté jsou již ve čtyřech, Pogorišnyj se ihned zapojuje do bránění.

35:42
    Chanty-Mansijsk se opět ubránil, Astana sice často střílí, jenže pouze do úspěšného bloku.

36:59
    Hosté v plném počtu. Jugra nadále drží čisté konto.

37:02
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., vysoká hůl).

37:29
    Pestuško se tentokrát pokusil o střelu, jenže nechal vyniknout domácího brankáře.

38:51
    Barys po několikráte v tomto oslabení vyhazuje přes celé hřiště, Jugře se tato přesilovka vůbec nedaří.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:02
    Domácí v plném počtu. Astana se bez žádných větších problémů ubránila.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, která nabídla jednu branku. Tu vstřelil obránce Ugolnikov, který zkompletoval hattrick. Jinak se hrálo s velkým počtem vyloučení, konkrétně v druhé třetině padlo 24 trestných minut. Uvidíme, zda v třetí třetině uvidíme nějaké branky.

40:01

40:01
    Alexandr Komaristyj vyhrál úvodní buly třetí třetiny.

40:32
    K nebezpečnému zakončení se dostal Nigel Dawes, jenže jeho rána končí těsně vedle levé tyče!

41:31
    Astana právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ROMAN STARČENKO, který se natlačil přes obránce a bekhendem krásně zakončil pod horní tyč! Asistence: Konstantin Puškarjov a Alexej Makljukov.
    41:31 Roman STARČENKO - 1:3

41:42
    Barys je jak vyměněný a hned bruslí dvakrát tak lépe, jak málo stačí k takovému zlepšení.

42:16
    Zakázané uvolnění domácího celku.

42:38
    Roman Savčenko vyslal od modré prudkou ránu, jenže brankář Ilja Proskurjakov vše kryje. Dnes drží svůj celek hodně vysoko.

43:00
    Alexandr Timirjov kroužil přes svoje obranné pásmo a hledal volné spoluhráče, nakonec sám zavezl puk do útočného pásma, kde Jugra pozvolna kombinuje.

44:09
    Ofsajd hostující celku. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře Sergeje Kundrjavceva.

45:37
    O další střelu se pokusil Maxim Semjonov, ovšem jeho pokus úspěšně blokuje Viklund.

46:11
    Hra je v posledních sekundách hodně rozkouskovaná, hodně ofsajdů a zakázaných uvolnění.

47:56
    Po blokované střele Konstantina Panova následuje první komerční pauza třetí třetiny.

48:01
    Jugra se už soustředí pouze na obranu a tak Astana dominuje v držení gumové hmoty.

48:17
    Zrovna když jsem napsal, že se Chanty-Mansijk pouze brání, tak se vydali na útočný výlet, kde dělali domácím velkou neplechu.

49:25
    Konstantin Majorov vyvezl puk do útočné třetiny, kde byl ovšem sám a tak ho domácí obrana lehce odebrala o kotouč.

50:00
    Posledních deset minut utkání a hostující Jugra nadále vede, tentokrát již 1:3, když snížil stav utkání Starčenko.

50:50
    Pavel Varfolomejev udělal krásnou kličku, jenže poté trestuhodně netrefil puk při pokusu o střelu.

51:31
    Puk se přesouvá ze strany na stranu. Většinou to jsou ovšem nahození, které bývají rychle uklidněny obranou.

52:13
    Do zajímavé šance se dostal domácí Vladimir Markelov, jenže nedokázal zvednout puk do horních pater brány, kde by nejspíš Ilja Proskurjakov neměl nárok.

53:32
    Ilja Proskurjakov udělal chybu v rozehrávce. Následně rozhodčí píská jeho faul.

53:53
    Astana se snaží o druhou branku, nicméně Jugra zatím brání perfektně.

54:42
    Ondřej Vitásek posílá puk až k domácímu brankáři Sergejovi Kudrjavcevovi.

55:14
    Autorem branky je LINDEN VEY., který dostal nezištnou přihrávku od Frattina a snižuje stav utkání na 2:3!Asistence: Matt Frattin a Nigel Dawes.
    55:14 Linden VEY - 2:3

55:50
    Domácí hráči i fanoušci jsou najednou plní aktivity a ženou se za vyrovnáním. Uvidíme, jak se jim to podaří.

56:32
    Hra má strhující tempo, Barys tlačí, jenže Jugra hází všechny sílí do obranné činnosti.

57:39
    Anton Koroljov drží puk za domácí brankou a šetří cenné vteřinky pro svůj mančaft.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:37
    Kevin Dallman pálí od modré kdykoliv je u puku, jenže zatím to nekončí kýženým vyrovnávajícím gólem.

59:17
    Oddechový čas pro domácí Barys Astana. Fanoušci vytvářejí bujarou atmosféru.

59:18
    Barys hraje v šesti hráčích v poli!

Sledovali jsme utkání mezi Barysem Astanou a Jugrou Chanty-Mansijsk, který končí výhrou hostů 2:3. Za hosty vstřelil HATTRICK ALEXANDR UGOLNIKOV, který všechny branky zaznamenal v přesilové hře a z příklepu. V třetí třetině snížil Starčenko a Vey. Na konci zápasu sahali domácí po vyrovnání, nicméně to se nepodařilo díky skvělé obraně a brankářovi. Astana zůstává na desátém místě, Jugra na posledním čtrnáctém.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:15:28)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 42. R. Starčenko (Puškarjov, Makljukov), 56. Vey (Frattin, Dawes) – 3. Ugolnikov (Pestuško), 20. Ugolnikov (Pestuško, Varfolomejev), 27. Ugolnikov (Pestuško)

Barys Nur-Sultan: Kudrjavcev (Malgin (A)) – Dallman (A), M. Semjonov (C), Makljukov, Savčenko, Polochov, Dietz, Orechov, Lipin, Ryspajev – Dawes, Vey (A), Frattin – Wright, Puškarjov, R. Starčenko – Jevdokimov, Sagadejev, Markelov – Akolzin, Ševčenko.

Rozhodčí: Anton Kislov, Anton Lavrentiev