Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Toronto – Tampa 0:2 (kon.) | Carolina – Washington 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Boston 1:5 (kon.) | Montreal – San Jose 1:4 (kon.) | St. Louis – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Columbus 1:2 (kon.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Edmonton – Los Angeles 0:5 (kon.) | Vancouver – Anaheim 0:5 (kon.) | Vegas – Nashville 3:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:5 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Washington Capitals
Středa 03.01.2018, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:49:37)

Dnešní utkání sledovalo 11989 diváků, což není na poměry NHL zrovna velká návštěva.
    Hokejisté Washingtonu mohli odcházet z ledu spokojeni.

Československá stopa

Jakub Vrána ( WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:17

1. Victor Rask (CAR) 2+0
    2. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+0
    3. Devante Smith-Pelly (WSH) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:26 (13:7, 8:7, 16:11 – 1:1)
    Zblokované střely – 10:14
    Vyhraná vhazování – 30:27
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 20:25

V dramatickém utkání byli nakonec šťastnější Caps, kteří si odvážejí z Caroliny výhru 5:4 v prodloužení. Hosté dnes vedli 3:1, aby pak 3:4 prohrávali. V pravé chvíli se však probudil jejich kapitán Alexandr Ovečkin, který v 53. minutě srovnával na 4:4 a v prodloužení pak rozhodl. Pár sekund před tím přitom na druhé straně nastřelil Aho tyčku.

61:57 Alexandr OVEČKIN - 4:5

61:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Udeřilo ale na druhé straně! Volného kotouče se ujal ve vlastním obranném pásmu ALEXANDR OVEČKIN, který ho vyvezl až za útočnou modrou. Tam se uvolnil přes Slavina a z pravého kruhu zamířil pod vyrážečku Cama Warda. Asistence: Nicklas Bäckström.

61:47
    Mohlo být jasno. Sebastian Aho nastřelil tyčku hostující branky!

61:19
    Alex Ovečkin si hezky obhodil bránícího hráče, ale před Wardem mu vypíchl puk Faulk.

60:44
    Teď už se tedy hraje ve třech na obou stranách.

60:42
    Střela Jordana Staala skončila na masce Bradena Holtbyho. Rozhodčí raději přerušil hru, ale hostující gólman může pokračovat.

60:06
    Hosté jsou už v plném počtu. Do přerušení se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

60:01

Hokejisté Caroliny v přesilovce nerozhodli a za stavu 4:4 se tak bude prodlužovat! Domácí ve třetí třetině nejprve zásluhou Eliase Lindholma a Teuva Teräväinena – puk si ale srazil do vlastní branky Orpik – otočili skóre, v 53. minutě však srovnal Alexander Ovečkin.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:52
    Od modré ještě pálil Sebastian Aho. Jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle tyčky!

59:21
    Střelu Raska vyrazil Holtby, Ryan pak před brankou promáchl skákavý puk. Hosté vyhazují!

59:00
    Poslední minuta, přesilovka domácích pokračuje...

58:13
    A velkou příležitost měl Jeff Skinner. Ten zakončil zblízka do Holtbyho!

58:05
    Za podražení Sebastiana Aha míří na trestnou lavici Tom Wilson. Velká šance pro domácí na rozhodnutí zápasu!

57:45
    Signalizované vyloučení na hostující straně, zatím ale běží výhoda Cannes.

56:45
    Stále se hraje hodně útočně. Před Williamsem zakročil hokejkou Holtby.

56:26
    Střela Carlsona od modré čáry byla možná ještě lehce tečována. Ward ale dokázal puk zastavit a přikrýt.

55:49
    V rozehrávce chybovali také domácí. Do šance se tak vřítil Devante Smith-Pelly, který mířil mezi beton a lapačku Cama Warda, ale ten si tento prostor výborně pokryl!

54:38
    Dmitrij Orlov nabídl hrubkou v rozehrávce šanci Justinovi Williamsovi! Hosty zachránil Holtby.

54:07
    Pohotovou střelu T. J. Oshieho našel ve své výstroji Ward. Ještě jedna reklamní přestávka.

53:39
    Na ošetřovnu odkulhal domácí útočník Lucas Wallmark. Ten schytal nepříjemnou ránu pukem.
    52:45 Alexandr OVEČKIN - 4:4

52:45
    Hosté vyrovnávají! Nicklas Bäckström nahodil puk do útočného pásma, kde ho získal důrazný ALEXANDR OVEČKIN. Ten se s ním následně dostal až před Warda a bekhendem ho poslal nad jeho vyrážečkou do sítky – 4:4. Asistence: Nicklas Bäckström.

52:18
    Baseballový zákrok Cama Warda, který sebral kotouč lapačkou ze vzduchu po nahození Jakuba Vrány. Následuje reklamní přestávka.

51:32
    Carlson nabil na střelu Medisonu Boweymu, Ward puk vytěsnil mimo svou klec.

50:58
    Di Giuseppe našel před brankou Jeffa Skinnera, který už nestačil zasunout puk za Holtbyho.

50:18
    Hokejisté Washingtonu zvyšují aktivitu. Zápas, v němž vedli 3:1, samozřejmě nechtějí ztratit.

49:20
    Domácí jsou v plném počtu.

48:56
    Nicklas Bäckström mířil do horního rohu branky Caroliny, ale tam byla lapačka Cama Warda. Aréna aplauduje zákroku domácího gólmana!

48:08
    Rána Alexandra Ovečkina se nevešla mezi domácí tyče.

47:19
    Jaccob Slavin dostává trest za nedovolené bránění. Přesilovka pro Capitals.
    47:04 Teuvo TERÄVÄINEN - 4:3

47:04
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurikáni dokonávají obrat z 1:3 na 4:3! Skvělou práci odvedl Sebastian Aho, který v rohu hřiště obral o puk Boweyho a natlačil se před branku. Holtby mu kotouč holí vypíchl, ale odrazil ho jen k Teräväinenovi, který ve velké šanci minul. Puk se však odrazil od zadního mantinelu zpět do brankoviště a Brooks Orpik si ho hokejkou nešťastně srazil do vlastní branky. Gól je připsán TEUVOVI TERÄVÄINENOVI. Asistence: Sebastian Aho.
    45:40 Elias LINDHOLM - 3:3

45:40
    Tlak domácích pokračoval a nakonec z něho vzešlo vyrovnání! Za brankou puk vybojoval Derek Ryan, který našel mezi kruhy ELIASE LINDHOLMA a ten se již nemýlil. Asistence: Derek Ryan.

45:33
    Jeff Skinner střílel z pravého kruhu, Holtby na místě.

44:51
    Phillip Di Giuseppe se dostával za záda obrany Washingtonu. Byl sražen k ledu Boweyem, ale rozhodčí se rozhodli nevylučovat!

44:09
    Na druhé straně se vydal dopředu Lars Eller, obrana Carolina nepustila jeho střelu na Holtbyho.

43:27
    Po přihrávce zpoza branky zakončoval z dobré pozice Lucas Wallmark. Holtby si připsal další úspěšný zákrok.

43:07
    Teď už je celek z hlavního města USA v plném počtu.

42:27
    Sebastian Aho pálil tvrdě z osy hřiště. Holtby vyráží a jeho spoluhráči následně vyhazují.

41:56
    Victor Rask střílel z levého kruhu, Holtby zakročil vyrážečkou.

41:35
    Dobrou práci odvedl Tom Wilson, který vytlačil domácí do středního pásma.

41:06
    Za seknutí do hole McGinna je vyloučen Jevgenij Kuzněcov. Přesilovka pro Carolinu.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.

Ve druhé části jsme viděli po brance na každé straně a Carolina tak stále ztrácí na Washington jeden gól – prohrává 2:3. Capitals nejprve odskočili na dvougólový rozdíl, když se ve 29. minutě prosadil Dmitrij Orlov, který dojel puk po vlastní nepřesné střele a dorazil ho za Warda. Ve 32. minutě se však podruhé v utkání trefil Victor Rask, jenž využil přesilovku. Cannes se tak drží ve hře o body.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40
    Tentokrát bylo hostům odpískáno zakázané uvolnění.

39:15
    Hosty nyní zastavilo postavení mimo hru.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    McGinn vyvezl puk do bezpečí a teď už jsou Hurikáni v plném počtu!

38:18
    Další pokus Ovečkina z levého kruhu, který ale zablokoval obránce Pesce.

37:45
    Joakim Nordström vybojoval puk, vyvezl ho do středního pásma a pak ho nastřelil až za branku Capitals.

36:59
    Alexandr Ovečkin střílel ze své pozice na levém kruhu, branku tentokrát netrefil.

36:53
    Od modré nahodil kotouč na branku John Carlson. Puk je lapačce Cama Warda.

36:47
    Haydn Fleury zahákoval Jakuba Vránu. Po reklamní přestávce tak začne první přesilovka Capitals!

36:19
    Tohle byla pohotová střela Devanteho Smithe-Pellyho. Ward ji na poslední chvíli vykopl špičkou betonu!

35:41
    Z mezikruží pálil Alexander Ovečkin. Nastřelil jen obránce Fleuryho.

34:58
    Domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Jeff Skinner hledal Lucase Wallmarka, který si sjížděl před branku, ale nedokázal puk usměrnit za záda Holtbyho.

34:00
    Tom Wilson se natlačil až před Warda. Ten puk za brankovou čáru tentokrát nepropustil.

33:42
    Střely na branku – 20:11.

33:19
    Puk byl sražen do ochranné sítě za Holtbym. Je tu reklamní přestávka.

33:04
    Hosty na chvíli osvobodil Jakub Vrána, jeho střela skončila na Wardově vyrážečce.

32:40
    Cannes dostali nový impuls, nyní se snaží i o vyrovnání.
    31:15 Victor RASK - 2:3

31:15
    Domácí přesilovku využívají a snižují! Jeff Skinner našel od zadního mantinelu Justina Williamse, který místo střely ještě posunul puk na osu na VICTORA RASKA, jenž ranou zápěstím na lapačku překonal Holtbyho. Asistence: Justin Williams a Jeff Skinner.

30:56
    Hostující brankář pokryl i dorážky Dereka Ryana!

30:43
    Teuvo Teräväinen operuje na pozici ostřelovače. Nyní pálil z osy kluziště, ale Holtby efektně zakročil lapačkou.

29:44
    Domácí budou hrát přesilovku. Dmitrij Orlov je vyloučen za krosček.
    28:48 Dmitrij ORLOV - 1:3

28:48
    Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů! DMITRIJ ORLOV si vystačil sám, když zavezl puk do útočného pásma, po své nepřesné střele si ho po odrazu od zadního mantinelu sám dojel a z ostrého úhlu ho dokázal zvednout mimo dosah Cama Warda – 1:3. Asistence: Tom Chorney.

27:34
    Velký závar před brankou Caroliny! Po zblokovaném pokusu Madisona Boweyho zakončoval Chandler Stephenson. Puk směřoval na zadní tyčku, kde ještě číhal Alex Chiasson, ale Ward ho stačil vykopnout levým betonem!

26:58
    Máme tu první reklamní přestávku ve druhé třetině.

26:12
    Domácí jeli ve dvou na jediného obránce. Victor Rask to vyřešil střelou z levého kruhu, kterou pokryl Holtby.

25:58
    Victor Rask hledal zadovkou Justina Williamse, ale s ním se dobře vrátil Jevgenij Kuzněcov.

25:30
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se tedy před Holtbym.

25:13
    Domácí dobře ubránili elitní formaci Washingtonu. Ovečkin a spol. si nepřipravili střeleckou pozici.

24:37
    Od modré střílel Brett Pesce. Puk prolétl kolem hostující branky.

23:51
    Rozjetého Aha zastavil Dmitrij Orlov, který mu pohotově ustřelil puk z hole.

23:12
    Až mezi kruhy se s pukem málem vytočil Jeff Skinner. Jeden z hostujících hráčů má nakonec vypíchl puk.

22:15
    Domácí vstoupili do druhé části pěkně zhurta, Capitals se musejí bránit.

21:07
    To není možné! Opět zvoní tyčka hostující branky! Tentokrát ji rozezvučel Brock McGinn.

20:35
    Hosty dnes již podruhé zachránila tyčka! Brayden Holtby do ní vychýlil střelu Jordana Staala, který byl po přihrávce Aha zpoza branky v předbrankovém prostoru úplně osamocen!

Hity – 6:16

První třetina je u konce. O něco spokojenější mohou být hosté, kteří odcházejí do šaten s vedením 2:1. Domácí přitom vedli poté, co katastrofální rozehrávku Carlsona potrestal Victor Rask. Hned o 78 sekund později však srovnal Alex Chiasson a ve 13. minutě otočil skóre na stranu Caps Devante Smith-Pelly. Zatím sledujeme oboustranně ofenzivně laděný hokej, který se divákům musí líbit.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:47
    Puk končí na hostující střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.

19:17
    Hosté jsou již v plném počtu.

18:49
    Domácí hrají přesilovku velmi dobře. Ahovu nabídku pohotově tečoval Jordan Staal, ovšem Holtby stačil zareagovat a následně zalehnout volný puk před Teräväinenem!

18:33
    Faulk nyní nabil na pravou stranu Sebastianovi Ahovi, jeho volej vyrazil Holtby.

18:10
    Nahození Faulka odrazil do rohu brankář Holtby.

17:42
    Právě Sebastian Aho teď netrefil puk před odkrytou brankou!

17:24
    Z levého kruhu střílel Sebastian Aho, netrefil branku.

17:16
    Brooks Orpik narazil na hrazení Dereka Ryana a tentokrát se už vylučovat bude. Přesilová hra pro Hurricanes.

16:01
    Mohlo být vyrovnáno! Dělovka Justina Faulka z pravé strany hřiště skončila na tyčce!

15:46
    Jordan Staal nahrával kotouč před brankoviště a rozpoutal tím závar u branky Washingtonu. Rozhodčí však museli přerušit hru poté, co obránce Brooks Orpik doslova hodil na vlastního gólmana Pesceho. Vylučovat se nebude.

15:36
    Teď si to mohl Ovečkin vynahradit. Po jeho nahrávce se vřítil před Warda Devante Smith-Pelly, který tentokrát proti brankáři Cannes neuspěl.

15:26
    Jaccob Slavin si ve středním pásmu vychutnal Alexe Ovečkina. Naprosto čistě mu sebral kotouč.

15:01
    Za nastřeleným pukem se vydal Lucas Wallmark. Blíže k němu však měl brankář Holtby, který ho schoval pod lapačku. Reklamní přestávka.

13:56
    Hosté se namlsali a nyní se pohybují po ledě ve velmi svižném tempu.
    12:53 Devante SMITH-PELLY - 1:2

12:53
    Hosté otáčejí skóre utkání! Jay Beagle předal u mantinelu puk DEVANTEMU SMITHOVI-PELLYMU, který se dostal ke střele z pravého kruhu a zamířil ke vzdálenější tyčce Wardovy branky. Asistence: Jay Beagle a Brooks Orpik.

12:20
    Domácí v krátkém sledu několikrát dobře zastavili akce Washingtonu už ve středním pásmu.

11:14
    Williams vyhrál buly na obránce, který od modré minul hostující branku.

11:10
    Brett Pesce střílel od modré zápěstím. Nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat a ten tak končí v moci Holtbyho. Následuje reklamní přestávka.

10:27
    Trevor van Riemsdyk nahodil puk za branku soupeře, kde se o něj nyní bojuje.

09:57
    Brett Pesce zavezl puk do útočného pásma a nahodil na Holtbyho. Ten ho schoval v lapačce.

09:09
    Rozjetý Jeff Skinner dostal přihrávku na levé křídlo. Pokusil se propálit Holtbyho golfákem, ale vypálil vedle bližší tyčky.

08:39
    Haydn Fleury vyzkoušel pozornost Braydena Holtbyho poměrně nenápadnou střelou. Hostující gólman podržel puk ve své výstroji.

07:34
    Rozhodčí viděli přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
    06:39 Alex CHIASSON - 1:1

06:39
    Hosté vyrovnávají! Zasloužila se o to jejich čtvrtá formace. Chandler Stephenson na levém křídle přebruslil obránce Faulka a nahrál kotouč na zadní tyčku ALEXI CHIASSONOVI, který ho doklepával do odkryté klece – 1:1. Asistence: Chandler Stephenson.

06:02
    Madison Bowey vypálil od modré čáry, Cam Ward jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.
    05:21 Victor RASK - 1:0

05:21
    Obrovskou chybu vytvořil John Carlson, který před brankou namazal kotouč přímo na hůl VICTORA RASKA, který tváří v tvář Holtbymu zakončil chladnokrevně! Udělal krátkou kličku do forhendu a zvedl puk nad beton hostujícího gólmana. Bez asistence.

04:56
    Jakub Vrána ukázal svou rychlost, když se po levé straně prodral až před Warda. Ten jeho zakončení zastavil a zakročit stačil i proti následné dorážce!

03:51
    Jaccob Slavin si po levé straně najel dopředu a obdržel přihrávku na kruh pro vhazování. Místo střely však volil spíše nabídku na teč, která prošla vedle branky Washingtonu.

03:01
    Až teď. Brett Connolly u mantinelu zachytil rozehrávku domácího gólmana a hned vystřelil. Ward už byl ale zpátky ve svém brankovišti a svým zákrokem přerušil hru.

02:39
    Caps hrají dlouho v útočném pásmu, stále ale neprověřili Cama Warda v brance Caroliny.

01:57
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

00:53
    Od modré čáry vypálil Pesce, Holtby si připsal úspěšný zákrok.

00:01
    Sebastian Aho bodoval ve čtyřech zápasech v řadě. Prosadí se i dnes?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (A), Aho – E. Lindholm, D. Ryan, B. McGinn – Di Giuseppe, Wallmark, Skinner (A) – Williams, V. Rask, Nordström.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Chorney, Orlov, Carlson, Djoos, Bowey, Orpik (A) – Smith-Pelly, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – T. Wilson, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, Stephenson.

Rozhodčí: Hebert, Peel – Gibbs, Murphy.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny:
    13.11. 2016: Carolina – Washington 5:1
    17.12. 2016: Carolina – Washington 3:4 po sn.
    24.01. 2017: Washington – Carolina 6:1
    08.02. 2017: Washington – Carolina 5:0

Carolina Hurricanes:
    Hokejisté Caroliny nasbírali 43 bodů a v tabulce Západní konference se nacházejí na devátém místě. Na postup do vyřazovacích bojů Hurikánům schází v této chvíli bod. Jednu chvíli to s Cannes vypadalo ještě mnohem hůře, ale podařenou sérií sedmi výher z posledních devíti zápasů oživili reálnou naději na průnik do play off. Naposledy však padli 2:3 na ledě St. Louis.