Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Toronto – Tampa 0:2 (kon.) | Carolina – Washington 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Boston 1:5 (kon.) | Montreal – San Jose 1:4 (kon.) | St. Louis – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Columbus 1:2 (kon.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Edmonton – Los Angeles 0:5 (kon.) | Vancouver – Anaheim 0:5 (kon.) | Vegas – Nashville 3:0 (kon.)
Minnesota Wild
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Florida Panthers
Středa 03.01.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Tímto se s vámi loučím a budu se na Vás těšit u některého z dalších zápasu NHL. (04:50:36)

Tři hvězdy zápasu

1) Matt Cullen (MIN) 2+0
    2) Eric Staal (MIN) 2+0
    3) Jared Spurgeon (MIN) 0+3

Pěti zápasová vítězná série Floridy je u konce. V dnešním zápase byla horším týmem a prohrála ve všech hlavních statistikách. Ta hlavní je výsledek zápasu, který skončil 5:1 pro domácí. Na střely domácí vyhráli 41:26. I tyto statistiky hovoří o jasné záležitosti.

59:50
    Už i hráči Floridy jen krouží po hřišti a čekají na konec utkání.

59:35
    Utkání se jen dohrává a šance již nejspíše neuvidíme.

59:20
    V obraném pásmu stojí Spurgeon s pukem na hokejce a nikam nespěchá.

58:45
    Na střely vede Wild 41:26.

58:25
    Florida rezignovala a puk drží hráči Wild, kteří nikam nespěchají.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty a zápas je nejspíš rozhodnutý. I přesto se o střelu pokusil Mike Matheson, který ale branku trefit nedokázal.
    56:55 Charlie COYLE - 5:1

56:55
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. CHARLIE COYLE trefuje prázdnou branku a stav utkání je již 5:1. Asistence: Jared Spurgeon.

56:40
    Herri Säteri je na střídačce a Florida Panthers hraje v šesti.

56:20
    Domácí Minnesota skvěle vyhazuje puky do středního pásma. To je přesně to co domácím stačí.

55:40
    I v plném počtu na obou stranách hraje v útočném pásmu Florida, které se však nedaří vymyslet žádné ohrožení branky.

55:23
    Do konce zápasu nám příliš času nezbývá a Florina nedokázala využít přesilovou hru.

54:33
    Vincent Trocheck bránu také netrefuje.

Martin Pištora

Branky a nahrávky: 15. Cullen (Spurgeon, Winnik), 22. Cullen (M. Foligno, Olofsson), 35. E. Staal (Spurgeon, Ennis), 38. E. Staal (Ennis, Zucker), 57. Coyle (Spurgeon) – 44. Huberdeau (Trocheck, Barkov)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Parise (A), Coyle, Stewart – J. Eriksson Ek, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Zucker, E. Staal, Ennis – M. Foligno, Cullen, Winnik.
    Florida Panthers: Reimer (41. Säteri) – Yandle, Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Bjugstad – Dadonov, Trocheck (A), Malgin – J. McGinn, McCann, Brickley – Haley, MacKenzie (C), Sceviour.

Rozhodčí: Rooney, Walsh – Mach, Knorr