Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Toronto – Tampa 0:2 (kon.) | Carolina – Washington 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Boston 1:5 (kon.) | Montreal – San Jose 1:4 (kon.) | St. Louis – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Columbus 1:2 (kon.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Edmonton – Los Angeles 0:5 (kon.) | Vancouver – Anaheim 0:5 (kon.) | Vegas – Nashville 3:0 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Středa 03.01.2018, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Přeji příjemné časné ráno. (05:13:42)

Československá stopa v utkání:
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:34
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+2, 0 střel, čas na ledě 15:19

1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 2+0
    2. John Klingberg (DAL) 0+1
    3. Lukáš Sedlák (CBJ) 0+2

Hodně vyrovnaný a taky napínavý zápas až do samotného konce dokázali vyhrát hosté z Columbusu. Dvě třetiny jsme čekali na první gól, ten přišel až na začátku třetí třetiny, Prosadil se domácí Shore, ale vedení Dallasu vydrželo jen chvíli. Pak se o obrat Columbusu postaral Bjorkstrand, který dvěma brankami v rychlém sledu otočil skóre zápasu na 2:1 pro Columbus. V závěru měl Dallas velký tlak, zkoušel i hru bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázal.

59:59
    Tři desetiny sekundy před koncem třetí třetiny je tu ofsajd Dallasu. Je rozhodnuto, Columbus tento zápas vyhraje.

59:48
    Columbus dokázal dostat puk do středního pásma.

59:37
    Právě Faksa se pral před brankou Columbusu o dorážku, ale puk za Boborvského neprocpal.

59:29
    Na ledě je v této důležité situaci pro Stars i Radek Faksa.

59:29
    Proto si také Columbus vzal oddechový čas.

59:29
    Columbus se osvobodil. Po Klingbergově nebezpečné střele z levé strany vyhodil Anderson, ale prázdnou branku netrefil. Je to tedy icing a hosté nemohou vystřídat.

59:05
    Andersonovo vyhození ještě udržel v pásmu Seguin. Tlak Dallasu vrcholí!

58:35
    Bishop je na střídačce, Dallas zkouší powerplay.

58:06
    Jones se vyhnul Spezzovi a nahodil kotouč do pásma. Pak odjel na střídačku.

57:27
    Proti střele Seguina už Boborvskij zasahovat musel a poradil si.

56:44
    Johns našel mezi kruhy Faksu. Ten vypálil, ale přes skrumáž před brankou Columbusu puk na Bobrovského neprošel.

55:40
    Anderson se natlačil z pravé strany na branku a snažil se za něj kotouč jakkoliv protlačit. Brankář Dallasu puk za svá záda nepustil a udržel svému týmu naději.

55:00
    Seguin ještě zabrzdil rozehrávku Columbusu a nahodil puk zpět za jeho branku. Pak už ale musel střádat.

53:36
    PItlick pálil tvrdě z pravé strany, Boborvskij podržel své mužstvo ve vedení. Tlak Dallasu ale stoupá.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 41. Bishop (J. Klingberg, Seguin) – 45. Bjorkstrand (Calvert, Sedlák), 47. Bjorkstrand (S. Jones, Sedlák)

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg (A), Lindell, Pateryn, Hamhuis, Honka, Johns – D. Shore (A), Seguin (C), Ja. Benn – Radulov, Spezza, Janmark – Pitlick, Faksa, Roussel – B. Ritchie, Dickinson, G. Smith.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, Harrington, J. Johnson (A), G. Carlsson, Nutivaara, D. Savard (C) – N. Foligno, Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner, Milano – Bjorkstrand, Sedlák, Calvert – Hännikäinen, Schroeder, Motte.