HC Letci Letňany
6:4 (0:2, 3:1, 3:1)
HC Dvůr Králové n. Labem
Čtvrtek 04.01.2018, 18:20 • ICE ARENA • 2. liga skupina Západ • 30. kolo

Letňany v boji o deváté místo skupiny Západ ve 2. lize uspěly, a díky třem bodů mají na Dvůr Králové už 4 bodový náskok. Ze začátku to vypadalo, že Letci ještě stále oslavují Silvestr. RODOS do nich šlápl a po první třetině zaslouženě vedl 2:0. Jenže v kabině domácích byl o první přestávce zřejmě hukot a do druhé třetiny napochodovalo zcela jiné mužstvo. Od prvního vhazování druhé periody začali hosty přehrávat a zasypávaly gólmana Čápa střelami. A nakonec se to vyplatilo. Dvůr Králové se sice prosadil z brejku, ale pak začala domácím střelecká fazóna a na konci třetiny nasázeli nájezdníkům tři branky. V poslední části duelu se hrálo celkem vyrovnaně, avšak Letňanům se povedlo dát další dvě branky. Hosté sice dokázali ještě při hře bez brankáře snížit na 5:4, ale Letňany následně přidali uklidňující trefu do prázdné a vybojovali doma vítězství 6:4. (20:37:09)

59:10
    Letňany právě vstřelily branku!
    Zřejmě je hotovo. Bývalý sparťanský forvard DOMINIK VOLEK zacílil do prázdné klece a vrací Letňanům dvoubrankový náskok. Asistence: Jiří Hozák, Ivan Lytvynov

57:58
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    A hra bez brankář se vyplatila! Dvůr Králové trefou JAKUBA VITEBSKÉHO snižuje na 5:4. Asistence: Daniel Filip.

57:54
    RODOS i po přesilovce pokračuje v 6 hráčích.

57:07

56:28
    Domácí Saňa a Václav Prchal teď schytali nepříjemné rány pukem a těžce se sbírají z ledu.

55:20
    A hosté to zkoušejí v 6! Hrají tedy přesilovku 6 na 4.

55:07
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Honetschlager – 2 min., nedovolené bránění).

53:38
    Autorem branky je DOMINIK VOLEK. Bez asistence.

53:26

52:01
    Domácí ale pokračují ve špatných přesilovkách. RODOS v oslabení několikrát prověřil Pírse a vynutil si vhazování v útočném pásmu.

51:26
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Vitebský – 2 min., podražení).

50:26
    Teď se ale zase v útočném pásmu na chvíli usadili Letňany a RODOS vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:25
    V posledních minutách mají ze hry více hosté a domácího Pírse častují střeleckými pokusy.

48:15
    Ukhin se prodral před branku domácích. Letňanští obránci ve spolupráci s gólmanem Pírsem ho ale dokázali zpacifikovat.

47:42
    Pírs při zákroku omylem vykopl branku ze žlábků, vhazuje se v obranném pásmu Letců.

46:14
    Letňany dokonávají obrat. TOMÁŠ DYRYNK se zjevil sám před poloodkrytou svatyní Dvora Králové a zavěsil. Asistence: Martin Kotyra

43:41
    Závěrečná perioda se zatím nese ve vyrovnaném duchu.

Jan Hausmann

Branky a nahrávky: 37. Prchal (Novák), 39. Novák (Saňa, Honetschlager), 40. Uhlíř (Lytvynov, Volek), 47. Dyrynk (Kotyra), 54. Volek, 60. Volek (Hozák, Lytvynov) – 5. Filip (Kmošek, Zmítko), 9. Ukhin (Luštinec, Karlík), 34. Luštinec (Hrazdira, Valášek), 58. Vitebský (Filip)

HC Letci Letňany: Pírs, Sljusarčuk – Gebell, Kučera L., Uhlíř, Lytvynov, Kučera J., Novák, Saňa "A" – Honetschlager, Švarc, Prchal Vo., Dyrynk, Kadane "A", Volek, Kotyra "C", Hozák, Horák, Havlůj, Lojka, Prchal Vá.
    HC Dvůr Králové n. Labem: Čáp, Veselý – Vitebský "A", Klust, Hamerský "C", Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fiřt "A", Ježek, Valášek

Rozhodčí: Beránek, Schopf, Horažďovský