N.Novgorod – Kazaň 3:7 (kon.) | Soči – Čerepovec 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 3:2 (kon.)
Riga – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Dinamo Riga
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 04.01.2018, 18:30 • Arena Riga • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:52:22)

Sledovali jsme utkání mezi Dinamem Riga a Neftěchimik Nižněkamsk, které končí nejspíš zaslouženou výhrou domácích 2:1. Nejprve sice vedli hosté díky obránci Piganoviče, jenže v druhé třetině otočili vývoj utkání Razgals s Meijou. V třetí třetině se už domácí pouze bránili, dokonce přežili i tři oslabení, ve kterých ovšem byli více nebezpečnější než soupeř. Riga stahuje ztrátu na předposlední Slovan Bratislava, Nižněkamsk zůstává čtvrtý.

59:26
    Oleg Piganovič promáchl u modré čáry a hosté musí začít další útok až ze středního pásma.

58:39
    Hostující Nižněkamsk hraje v šesti hráčích v poli.

58:22
    Riga drží černou gumu v útočném pásmu a začíná šetřit každičkou vteřinku.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Po střele českého útočníka Andreje Nestrašila se strhla menší potyčka u domácí brány. Sudí Kulakov ovšem nebude vylučovat.

56:27
    Domácí v plném počtu. I další oslabení domácí zvládli a již jsou velice blízko třem bodům.

55:36
    Krišjanis Redlihs dokázal opět vyhodit kotouč a spokojeně jde střídat.

54:57
    Riga opět drží puk ve svém útočném pásmu a dokonce se opět dostala k zakončení. Nižněkamsk má ve druhé a třetí třetině obrovské problémy.

54:27
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Karl Stollery – 2 min., sekání).

53:39
    To se podařilo Dennisovi Everbergovi, ten vystřelil z velkého úhlu a domácí brankář tak v poklidu chytá. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

52:07
    Hosté opět drží puk za svou brankou a stále hledají způsob, jak by se dostali do útočné třetiny.

51:51
    Frenks Razgals se dostal díky výbornému bruslení až před brankáře, vystřelil k levé tyčce, jenže na jeho smůlu trefil pouze vyrážečku Ježova.

50:41
    Zakázané uvolnění hostujícího mančaftu, který podtrhuje má slova, že se jim vůbec nedaří rozehrávka.

50:27
    Gunars Skvorcovs skvěle napadá a nepouští Nižněkamsk ani do středního pásma.

50:00
    Ke střele se dostal hostující Emil Galimov, jenže Janis Kalninš předvedl již 24 úspěšný zákrok.

49:46
    Domácí v plném počtu. Dinamo se opět úspěšně ubránilo a už zhruba deset minut od tříbodového domácího utkání.

48:57
    Riga se dostala na útočný výlet ve svém vlastním oslabení, Mikelis Redlihs vystřelil z pravého mezikruží, nicméně Ježov nadále drží šance na vyrovnání.

47:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podražení).

47:22
    Neftěchimik Nižněkamsk se sice snaží o vyrovnání, nicméně domácí kontrolují průběh utkání díky skvělé obraně ve střední třetině.

46:02
    Emils Gegeris se po pravém křídle prohnal přes jednoho z obránců, umisťoval puk pod horní tyč, jenže Ježov předvedl dobrý zákrok.

45:48
    Danny Kristo bojoval za brankou Ježova, nakonec nic nezískal, poté ovšem Andrej Sergejev nepřesně přihrál a píská se zakázané uvolnění.

44:39
    Nakonec Anssi Salmela dokázal chytře vyhodit kotouč do středního pásma a oba celky tak jdou střídat.

44:14
    Neftěchimik Nižněkamsk nadále drží své útočné pásmo, kde dělají po přesilovce největší problém.

43:13
    Domácí v plném počtu. Riga se bez žádných větších problémů ubránila díky častým vyhozením a neschopnosti Nižněkamsku přesně a rychle přihrát.

42:09
    Do ofsajdu se dostal český útočník Andrej Nestrašil. Vhazovat se bude po levé ruce Kalninše ve středním pásmu.

41:30
    Lotyši se poprvé v tomto oslabení ubránili díky dlouhému vyhození od Nerijuse Ališauskase.

41:13
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., nedovolené bránění).

40:34
    Dan Sexton se rval u mantinelu o puk se Stollerym, jenže tento Kanaďan byl nakonec úspěšnější.

40:01
    Úvodní buly třetího dějství vyhrál domácí Maris Bičevskis.

40:01

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, která nám ukázala úplně jiný obrázek hry, protože domácí Riga začala hrát a tak dokázala vstřelit dvě branky. Nejdřív se 24 minutě prosadil z přesilové hry Razgals a poté v 30.minutě opět z přesilové hry Meija. Lotyšský celek byl poté lepší a hosté měli velký problém vůbec založit útočnou kombinaci. Uvidíme, co přinese třetí perioda.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Nepřesná střela Žiga Jegliče končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu, protože nikdo jeho pokus netečoval.

37:49
    Maris Bičevskis zkusil ze sebe udělat hrdinu, jenže hostující obrana byla nad jeho síly, neboť nikdo z jeho spoluhráčů nesdílel jeho optimismus k útočení, protože šli všichni střídat.

36:32
    Oba celky se střídají v útočení jako prvky při chemické reakci.

35:42
    Bulat Šafigullin se hnal po pravém křídle, vypálil, nicméně domácí brankář Janis Kalninš předvedl jistý zákrok. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

34:27
    Po většinu času se hraje bez přerušení. Hra nám tak velice rychle ubíhá. Úplně něco jiného než v první třetině.

33:59
    Andrej Nestrašil se rval u modré útočné čáry o kotouč. Nakonec ho obestoupili dva hráči, kteří ho nakonec odstavili od černé gumy.

33:11
    Domácí jeli do zajímavého brejku tři na dva. Mikelis Redlihs se pokusil o střelu příklepem, nicméně hostující brankář Ilja Ježov bez problémů zasáhl.

32:32
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Marat Chajrullin. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:07
    Hostujícímu celku se vůbec nedaří rozehrávka, neboť domácí hráči skvěle napadají a docela lehce získávají další a další puky.

30:29
    Zakázané uvolnění hostujícího Nižněkamsku.
    29:40 Gints MEIJA - 2:1

29:40
    Riga právě vstřelila branku!
    Autorem branky je GINTS MEIJA, který parádním způsobem zavěsil pod horní tyč a dostává Dinamo Riga, které je v druhé třetině jednoznačně zasloužené. Asistence: Karl Stollery a Brandon McMillan.

29:18
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Bogdan Jakimov – 2 min., krosček).

28:08
    Riga je po brance jednoznačně aktivnější. Uvidíme, jestli dokážou opět skórovat.

27:39
    Hra stále nepřináší žádné větší šance nebo pěkné kombinace. Řekl bych klasický obrázek ruské KHL!

26:20
    Guntis Galvinš hledal dlouhou přihrávkou kapitána Indrašise, nicméně puk končí mimo ledovou plochu.

25:41
    Po blokované střele Emilse Gegerise se bude vhazovat po pravé ruce hostujícího gólmana. Nejdřív ale uvidíme komerční pauzu.

25:11
    Velká šance domácího celku! Brandon McMillan dostal skvělou přihrávku před hostujícího brankáře, jenže toho nedokázal úspěšně překonat.

24:48
    Hra se sice posouvá ze strany na stranu, nicméně to jsou pouze nahození za bránu, kde obránci bez problémů získají puk na své hokejky.

23:42
    Celek z hlavního města Lotyšska najednou bruslí úplně jinak a zatím hýří velkou aktivitou a odhodláním.
    23:20 Frenks RAZGALS - 1:1

23:20
    Autorem branky je FRENKS RAZGALS, který jako první našel volný kotouč a poté ho přesně usměrnil za záda Ježova, díky kterému hráli domácí tuto přesilovou hru.Asistence: Guntis Galvinš a Mikelis Redlihs.

22:39
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Žiga Jeglič – 2 min., nedovolené bránění).

21:03
    Ofsajd domácího celku. oba celky jdou střídat, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:36
    Hosté rozehráli druhou třetinu ve velkém tempu a dávají zapomenout nepovedenému konci první třetiny.

20:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Andrej Nestrašil.

20:01

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Rigou a Nižněkamskem, která končí výhrou hostů 0:1 díky přesnému zakončení Piganoviče. Zbytek třetiny se vyvíjel v duchu častých faulů. Dokonce Filatov dostal pět minut plus do konce utkání. Poté se strhla menší potyčka mezi Skvorcovsem s Šaripzjanovem. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:37
    Dinamo vysunulo hodně vysoko své napadání a Nižněkamsk má obrovské problémy v rozehrávce.

18:14
    Po nadějné střele domácího NIkity Jevpalovse si připisuje Ilja Ježov další úspěšný zákrok a zatím s bravurou drží akcie hostů na výhru pořádně vysoko.

17:58
    Ofsajd Emila Galimova ukončuje velice nadějný útok Neftěchimiku.

16:20
    Hraje hodně rozháraná. oba celky se snaží vyměnit formace, které jsou hodně promíchané.

15:44
    Domácí v plném počtu. Po dlouhé době se hraje pět na pět.

14:29
    Dinamo dokáže eliminovat nebezpečné přihrávky hostů a nadále se úspěšně brání.

13:44
    Tentokrát se strhla menší potyčka mezi Skvorcovsem a Šaripzjanovem, která neskočila žádnými velkými údery. Hosté budou hrát přesilovou hru.

13:39
    Hosté v plném počtu. Nižněkamsk dokázal úspěšně přežít pětiminutové oslabení. Uvidíme, jaký herní projev budou mít po této složité situaci.

12:50
    Posledních padesát sekund přesilovky pro domácí mužstvo, které sice často střílí, jenže zatím nedokázali překonat Ježova.

11:49
    Hra se nám přiostřuje, nicméně domácí mužstvo má stále dlouhou přesilovku pět na čtyři.

11:11
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., krosček).

10:10
    Alexandr Bryncev dokázal vyhodit puk do své útočné třetiny a jde velice rychle střídat, stejně jako jeho spoluhráči.

09:24
    Ilja Ježov si počkal na střelu Laurise Darzinše a bez problému si připisuje již sedmý zákrok v prvních zhruba deseti minutách.

08:55
    Tentokrát je domácí Riga nasáčkovaná ve své útočné třetině. Uvidíme, co vymyslí.

08:39
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikita Filatov – 5 min., faul kolenem).

08:39
    Hra je přerušena, neboť jeden z hostujících hráčů nevybíravě fauloval u mantinelu domácího Mikse Indrašise.

07:39
    Po blokované střele Bogdana Jakimova končí puk v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře Janise Kalninše. Nejdřív následuje ale první komerční přestávka.

07:23
    Hosté v plném počtu. Neftěchimik se v pohodě ubránil díky parádnímu napadání.

6:57
    Opět další nepřesnosti na domácích hokejkách. Neftěchimik Nižněkamsk bez problémů vyhazuje přes všechny čáry.

06:01
    Zakázané uvolnění domácí Rigy, která potvrzuje, že má mizernou sezónu.

05:42
    Erik Gustafsson vybojoval puk za svou brankou a poté ho poslal přes celé kluziště k domácímu brankářovi, celá obranná lajna jde střídat.

05:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Emil Galimov – 2 min., hákování).

04:25
    Karl Stollery se vydal na útočný výlet. Celou akci zazdil díky dlouhému váhání a poté nepřesnou přihrávkou na Laurise Darzinše.

03:30
    Dinamo se snaží o brzké vyrovnání, nicméně Neftěchimik kvalitně brání střední pásmo. Dmitrij Ogurcov si u mantinelu krásně počkal na spoluhráče a čistě mu dal hit.
    02:57 Oleg PIGANOVIČ - 0:1

02:57
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Autorem branky je OLEG PIGANOVIČ, který krásně tečoval střelu českého útočníka Andreje Nestrašila a posílá tak Nižněkamsk do vedení 0:1! Asistence: Andrej Nestrašil a Emil Galimov.

02:03
    Lotyšský celek je po menším oťukávání aktivnější a vytváří si dostatek střeleckých příležitostí, nicméně hostující brankář Ilja Ježov zatím vše kryje.

01:11
    Miks Indrašis viděl, že jeden z jeho útočných kolegů vjel rychleji do útočné třetiny než měl. Proto podržel puk ve středním pásmu. To dobře vycítil Andrej Sergejev, který mu odebral kotouč.

00:36
    První sekundy jsou ve znamení velké opatrnosti na obou stranách utkání jsou ve znamení

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Maris Bičevskis. Dinamo Riga oblékla vínové dresy, Nižněkamsk bílé.

00:01

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, K. Redlihs, Salmela, Ališauskas, Galvinš, Balinskis, Jerofejevs – Darzinš, M. Redlihs (A), Bičevskis – Skvorcovs, Meija, Jevpalovs – Kristo, Indrašis (C), McMillan – Razgals, Gegeris, Pavlovs.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Piganovič (C), E. Gustafsson, Ogurcov, Bryncev, An. Sergejev, Šaripzjanov (A), Fazylzjanov – Nestrašil, E. Galimov, Sexton (A) – Jeglič, Filatov, Chajrullin – Avcin, Everberg, Jakimov – Arkalov, P. Kulikov, Zemčenko – Šafigullin.

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Kučava, Novikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pohled do statistik:

Rize tato sezona prakticky vůbec nevychází. Lotyšský celek se s pouhými 38 body krčí na poslední příčce nejen Západní konference, ale také celé soutěže. V posledním ligovém duelu Dinamo padlo na půdě Chabarovsku v poměru 1:3.

Nižněkamsk je na tom podstatně lépe, se ziskem 82 bodů okupuje čtvrtou příčku Východní konference. V zápase tak bude jasným favoritem. V předchozím kole si navíc připsal cenné body, když zdolal Avangard Omsk 3:2 po prodloužení.

Vítejte u našeho on-line přenosu! Kontinentální hokejová liga má na programu své další pokračování. V jeho rámci změří síly celky Dinamo Riga a Neftěchimik Nižněkamsk. Úvodní buly je v Areně Riga naplánováno na 18:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 24. Razgals (Galvinš, M. Redlihs), 30. Meija (Stollery, McMillan) – 3. Piganovič (Nestrašil, E. Galimov)

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Kučava, Novikov