Mountfield HK – Salzburg 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 04.01.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno. • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, já se s vámi loučím a u nějakého dalšího onlajnu zase někdy na shledanou. :) (20:12:49)

Zlín ve třetí třetině potvrdil svoji dominanci v zápase a dvougólový náskok už si vzít nenechal. Ve 44. minutě sice snížil Vojtěch Střondala, to ale bylo i přes množství přesilových her od brněnských hokejistů vše. Necelé čtyři minuty před koncem ještě vítězství svého týmu potvrdil Dominik Luža. Zlínští si tak připisují první výhru a první tři body v nadstavbové části, zatímco brněnští hokejisté prohráli už třetí utkání v řadě.

59:19
    Jaroňkovův pokus míří mimo.

58:31
    Od modré opět střílel Hamrlík, jeho střelu Holata vyráží.

57:58
    Hamrlíkovu střelu chytá Holata.

57:46
    Brněnští mají zřejmě po zápase. Na dvě minuty za hrubost míří na trestnou Erik Meluzín.

56:10
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté zvyšují svůj náskok. Lužovu střelu ztečoval LUKÁŠ SVĚTLÍK přesně k pravé tyči Holatovy brány. Brněnský gólman neměl šanci se stihnout přesunout. Zlín je blízko k zisku prvních bodů v nadstavbové části.
    Asistence: Dominik Luža, David Kozubík.

55:54
    Pískáno postavení mimo hru domácích hokejistů.

55:19
    Kowalczykovu střelu od modré má Kubík v lapačce.

55:00

54:54
    Ve vlastním oslabení prověřil Holatovu pozornost Dominik Luža.

54:19
    Sřondala podklouzl, zatímco se dostával do střelecké pozice. Zlínští vyhazují.

53:00
    Znovu špatné střídání na straně hostujícího týmu. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě opyká Tomáš Kristek.

51:59
    Možnost srovnat měl opět Střondala. Kavický mu nahrával přímo před bránu. ovšem Střondalova střela neprošla přes zlínského gólmana.

51:49

50:37
    Studeného střela míří nad.

49:49
    Kometa bude mít možnost srovnat. Na dvě minuty oslabil svůj tým Matěj Sebera za držení.

49:23
    Kučeříkovu střelu od modré vyrazil Kubík betony.

49:09
    Odpískána hned dvě zakázaná uvolnění hostujícího celku po sobě.

48:07
    Ještě před skončením přesilové hry se do obrovské šance rozjel Filip Wientritt. Nejprve zblokoval střelu Jana Sedláčka, poté se rychle zvedl a ujel brněnskému obránci. V samostatném úniku ale nevyzrál na lapačku Martina Holaty.

48:05

46:44
    Nepřesná rozehrávka domácích končí až na zakázaném uvolnění.

46:05
    Zlín pyká za špatné střídání. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Dominik Dvořáček.

43:42
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí se konečně prosazují! Svoji střeleckou smůlu v tomto zápase prolamuje VOJTĚCH STŘONDALA. Ten se k puku dostal po přihrávce Kučeříka a přesnou střelou překonal Kubíka.
    Asistence: Radek Kučeřík, Matěj Svoboda.

43:25
    Lekešovu střelu zblokoval Kowalczyk.

43:05
    Zakázané uvolnění hostů.

42:00

41:51
    Lužovo nahození nasměroval na bránuJaroněk, s pomalým kotoučem ale neměl Holata problém.

40:32
    Ačkoli hosté ještě dohrávají přesilovku z minulé třetiny, ještě se nedostali k puku.

40:01

O jediný gól druhé třetiny se postaral hned po 52 sekundách hry Matěj Sebera. Zbytek třetiny se hrál vyrovnaný hokej, Zlín drží především skvěle chytající Jakub Kubík. Šanci snížit měl Vojtěch Střondala, jeho střela ale přeletěla bránu hostujícího gólmana. Brněnským hokejistům se ještě stále nepodařilo vsřelit branku a do šaten se tak odchází za stavu 0:2 pro Berany.

40:00

40:00
    Dvě desetiny sekundy před koncem třetiny míří na trestnou Daniel Kowalczyk za sekání.

39:21
    Cahovu střelu vyráží Kubík betonem, puk končí v ochranné síti.

38:14
    Do úniku tří na jednoho se opět dostali modrobílí hokejisté. Minárikovo zakončení zlikvidoval Kubík.

37:46

37:32
    Minárikovu střelu vyrazil zlínský gólman před sebe, kde číhal Meluzín. Ani jeho dorážka ale neskončila za Kubíkovými zády.

37:00
    Střondalovu střelu vyráží Kubík.

35:46
    Kometa bude mít k dobru už třetí přesilovou hru. Kozubík si odsedí dvě minuty za podražení.

34:55
    Tomáš Sedláček chtěl odklidit kotouč z předbrankového prostoru, ale poslal ho přesně na holi Lužovi. S jeho pokusem si ale poradil Holata.

34:46
    Zakázané uvolnění brněnských hokejistů.

34:10
    Do nebezpečné situace se dostali hosté. Od modré střílel Weintritt, Holata měl zakrytý výhled. Naštěstí pro brněnské hokejisty mířil kotouč nad Holatovu bránu.

33:05
    Do přečíslení hned tří na jednoho se dostali Kunc, Střondala a Kowalczyk. První jmenovaný se snažil najít Kowalczyka, ovšem přihrávka byla nepřesná.

32:27
    Souboj o puk u mantinelu musí přerušit rozhodčí, vhazovat se bude v útočném pásmu Komety.

30:56

30:30
    Minárikova střela byla sražena a letěla vysokým obloukem do brány hostů. S výskokem ji lapačkou vytěsnil Jakub Kubík.

29:30
    Střondalova střela mířila nad Kubíkovu svatyni.

28:56
    Brněnští si zahrají druhou přesilovku. Dvě minuty za faul kolenem si odpyká Jáchym Janošek.

28:35
    Kunc dobře našel osamoceného Minárika před bránou. Tomu se ale nepodařilo vystřelit hned, mezitím se přesunul obránce a zblokoval jeho pokus.

27:16
    Zatím do největší šance druhé třetiny se dostal Vojtěch Střondala! Po Meluzínově střele nikdo chvíli nevěděl, kam se odrazil puk. Jako prvni ho našel právě Střondala, který ovšem přestřelil odkrytou bránu!

25:52
    Pískán ofsajd domácích.

24:12
    Svoboda dostal přihrávku před bránu. Ani s hokejkou mezi nohama ale na Kubíka nevyzrál.

23:30
    Kučeříkova střela míří mimo.

23:19
    Zakázané uvolnění Zlína.

22:40
    Pavlasova střela od modré míří moc vysoko.

20:52
    Hosté trestají chybu v rozehrávce Komety! Puk zůstal ležet před Holatovou bránou, kde ho našel Weintritt a nahrál MATĚJI SEBEROVI. Tomu už pak nedělalo problém zakončit nad ležícího Holatu.
    Asistence: Filip Weintritt.

20:13
    Střondalovu střela míří mimo Kubíkovu bránu.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět vyrovnaný hokej. Trochu navrch měl přecejenom Zlín, který se dostával do více šancí. Nejprve trefili tyč Weintritt a Janošek. Poté už byli zlínští okejisté úspěšní, když se Dominiku Lužovi podařilo po přihrávce Kozubíka překonat Holatu. Jako jediný střelec tak stanovil skóre po první třetině na 1:0 pro Zlín.

20:00

19:04
    Matěj Svoboda zkoušel obkroužit bránu. Kubík ale jeho záměr včas vystihl a dokázal se přesunout.

17:39
    Popelkovu střelu vyrazil Kubík před sebe, kde číhal Kunc. Tomu se ovšem nepodařilo překonat zlínského brankáře.

17:25
    Kozubíkovu střelu chytá Holata do lapačky.

16:39

16:09
    Do samostatného úniku se hrnul Matěj Svoboda, hostující obránce byl ale u puku dřív.

15:30
    Domácí dobře napadají, nenechají soupeře rozehrát.

14:39
    I hosté budou mít k dispozici přesilovou hru. Za hákování si trest odpyká Richard Zajíček.

13:58
    První větší šance domácích! Svoboda nahrával před bránu Střondalovi, ten ale nedokázal puk umístit do brány.

12:33
    Hosté se ujímají vedení. Po přihrávce Kozubíka přesným pokusem prostřelil Holatu DOMINIK LUŽA.
    Asistence: David Kozubík.

12:10
    Druhá tyč zlínských hokejistů! Od zadní čáry vystřelil Jáchym Janošek a rozezvonil konstrukci brněnského gólmana.

11:35
    Rána Tomáše Sedláčka od modré nebyla přesná a míří mimo Kubíkovu klec.

11:34

10:48
    Jaroněk ztratil hůl a Kometa tak má ještě větší výhodu.

09:43
    Ve vlastním oslabení si až k levému kruhu sjel Filip Weintritt a jeho střela trefila vzdálenější tyč Holatovy brány!

09:34
    Dominik Luža fauloval Vojtěcha Střondalu a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

09:18
    Tentokrát pro změnu v postavení mimo hru domácí.

08:51
    Hosté v ofsajdu.

08:09
    Zlínští vyhodili přes všechny čáry, ovšem v bruslařském souboji zvítězil Weintritt a zakázané uvolnění se nepíská.

07:03
    Kunc se snažil nahrávat před bránu, kotouč ovšem nedoputoval k žádnému z modrobílých hráčů.

06:54
    Lekešovův pokus nedělal Holatovi problém.

06:22
    Střondalova střela mířila mimo.

04:54
    Hostům se povedlo zavézt puk do pásma. Nakonec to ale skončilo pouze soubojem u mantinelu, ze kterého vycházejí vítězně Brněnští.

03:45
    V šanci se teď poprvé ocitli i hosté. Původní nahození od modré Holatovi vypadlo, i přes dorážející soupeře ale nakonec dokázal ukrýt puk pod svoji lapačku.

03:17
    První střelu zápasu zaznamenává Erik Meluzín, který prověřil Kubíkovu pozornost.

02:22
    Pröschlovu střelu zblokoval Tomáš Sedláček.

01:35
    Dominik Dvořáček chtěl vystřelit, v tom mu ale zabránil brněnský obránce.

01:20
    Odpískáno postavení mimo hru Komety.

00:12
    Úvodní buly vyhráli hosté. Na puku se ale neudrželi dlouho, po chvíli se ho zmocnil Matěj Svoboda a zakládá útok.

00:01

HC Kometa Brno: Holata (Kašpar) – Věžník, Kowalczyk, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Gloz, Studený – Popelka, Caha, Minárik (C), Svoboda, Meluzín, Střondala, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc.

Aukro Berani Zlín: Kubík (Kořének) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek (C), Pavlas – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Apolenář, Luža, Kozubík, Kristek.

Rozhodčí: Čuňočka – Czubaj, Procházka.

Hráči Komety zakončili první část sezony na třetím místě skupiny D. V 16 zápasech získali 25 bodů. V osmi zápasech nadstavby posbírali devět bodů za dvě vítězství v základní hrací době, jednu výhru a jednu prohru v prodloužení. Tým z moravské metropole zaujímá 12. místo v tabulce o pořadí v play-off.
    Týmové kanadské bodování vede zároveň i nejlepší střelec Michal Kunc, který dokázal posbírat 19 bodů (12+7). Brankář Martin Holata má v 14 odchytaných utkáních úspěšnost zákroků téměř 89,8 % a průměr obdržených branek na zápas 3,43.
    Poslední zápas odehráli Brňané v pátek 29. prosince, když na vlastním ledě podlehli českobudějovickému Motoru vysoko 1:7. Jediný gól Komety vstřelil Robin Caha.
    Brněnští ztrácí pouhý bod na Vítkovice, určitě se budou snažit uplatnit výhodu domácího ledu a roli favorita, aby získali potřebné tři body.

Aukro Berani Zlín
    Zlínským hokejistům první část sezony vcelku vyšla. Zakončili ji s 27 body na druhém místě ve skupině E. Ovšem tady úspěch končí. V devíti zápasech nadstavby totiž nedokázali Berani posbírat ani bod a trápí se tak na posledním, čtrnáctém místě v tabulce o pořadí v play-off.
    Nejproduktivnějším hráčem a zároveň i nejlepším střelcem týmu je Lukáš Světlík, který dokázal posbírat 18 bodů (8+10). Brankáři Jakub Kubík a Michal Kořének nastoupili do 15, repsektive 13 utkání. První jmenovaný si drží úspěšnost zákroků 90,8 % a průměr obdržených branek na utkání 2,70. Kořének má poněkud horší čísla, a to 87,3 % úspěšnost zákroků a 3,93 průměr obdržených gólů.
    V posledním zápase, kdy hostili Slavii, se Zlínským nepodařilo udržet jednobrankový náskok a pražskému celku podlehli 2:4. Za Berany se prosadili Matěj Pröschl a Robert Sedláček.
    Na třináctou Jihlavu schází zlínským hokejistům devět bodů. Určitě se budou snažit konečně zabodovat a možná se jim to povede právě proti Kometě, které se letos moc nedaří.

Vítám vás u online přenosu z utkání Extraligy staršího dorostu. V rámci 11. kola nadstavby zavítají na led brněnské DRFG Areny Aukro Berani Zlín a vyzvou tak domácí HC Kometa Brno. Utkání začne ve čtvrtek 4. ledna v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 44. Střondala (Kučeřík, Svoboda) – 13. Luža (Kozubík), 21. Sebera (Weintritt), 57. Světlík (Luža, Kozubík)