Ženy 10 km volně, Oberstdorf Vítěz: I. Østbergová (NOR) (kon.) | Muži 15 km volně, Oberstdorf Vítěz: E. Iversen (NOR) (kon.)
konec
Tour de Ski - muži 15 km volně, Oberstdorf

Vítěz: E. Iversen (NOR)

Čtvrtek 04.01.2018, 11:15Běh na lyžích
     
    Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (11:56:35)
     
    Průběžné pořadí TdS
    1. Dario Cologna (SUI)
    2. Sergej Ustjugov (RUS) +53,0
    3. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +1:07,6
    4. Alex Harvey (CAN) +1:23,1
    5. Aleksander Bolšunov (RUS) +1:26,7
    22. Martin Jakš (CZE) +3:18,1
    49. Petr Knop (CZE) +5:50,1
    55. Aleš Razým (CZE) +6:08,4
    62. Michal Novák (CZE) +7:15,8
     
    Konečné pořadí
    1. Emil Iversen (NOR) 29:49,8
    2. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +0,4
    3. Francesco De Fabiani (ITA) +0,9
    4. Dario Cologna (SUI) +3,7
    5. Alex Harvey (CAN) +4,0
    6. Andrew Musgrave (GBR) +4,0
    7. Finn Hågen Krogh (NOR) +4,0
    8. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +4,2
    9. Thomas Bing (GER) +4,9
    10. Maurice Manificat (FRA) +5,2
    11. Lucas Bögl (GER) +5,8
    12. Jean Marc Gaillard (FRA) +5,8
    13. Jonas Dobler (GER) +6,6
    14. Damien Tarantola (FRA) +6,7
    15. Oskar Svensson (SWE) +7,0
    ...
    30. Martin Jakš (CZE) +11,3
    35. Michal Novák (CZE) +13,4
    38. Petr Knop (CZE) +14,6
    43. Aleš Razým (CZE) +17,2
     
    Nejlepším z Čechů byl na konečném 30. místě Martin Jakš, jenž si připsal do hodnocení Světového poháru 1 bod.
     
    Závod ovlivněn mnoha pády zvládl nejlépe Nor Emil Iversen, který ale svým vítězstvím příliš nezasáhne do bojů na čelních pozicích. Stejně jako druhý Nor Sindre Skar a třetí Francesco De Fabiani.
     
    Závod skončil.
     
    Cíl
    Petr Knop obsadil 38. místo a Aleš Razým 43. příčku.
     
    Cíl
    Martin Jakš se vešel na body, Michal Novák končí těsně za nimi na 35. místě.
     
    Cíl
    Dario Cologna je čtvrtý a opět získává pár vteřin k dobru proti Ustjugovi, který je až na 28. pozici.
     
    Cíl
    Emil Iversen vítězí v dnešním závodě s hromadným startem před svým krajanem Sindrem Skarem a třetím Italem Francescem De Fabianim.
     
    14,1km
    Skar s Iversenem mají ve sjezdu mírný náskok.
     
    14,1km
    Poslední stoupání, ve kterém nastupuje Nor Skar, ale také Iversen a De Fabiani!
     
    Ustjugov už je zpět v čelní skupince pelotonu.
     
    Dario Cologna musel jet dobrý kilometr s cizí hůlkou, než se dočkal nové od svých servismanů.
     
    Pozice po pádu ztrácí i Estonec Tammjarv.
     
    Rus Bolšunov padá a propadá se pořadím. Rusové mají dnes ohromnou smůlu.
     
    12,6km
    Balík projíždí do posledního okruhu.
     
    12km
    Nejlepší z Čechů, Michal Novák, je na 35. místě.
     
    12km
    Domácí Thomas Bing se objevil při průjezdu mezičasem na prvním místě a dělá radost německým fanouškům.
     
    Ustjugov dohnal balík a prokousává se pořadím zpět na čelo. Tahle stíhací jízda ho ale asi stála hodně sil.

    Jan Vojkůvka

    Konečné pořadí
    1. Emil Iversen (NOR) 29:49,8
    2. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +0,4
    3. Francesco De Fabiani (ITA) +0,9
    4. Dario Cologna (SUI) +3,7
    5. Alex Harvey (CAN) +4,0
    6. Andrew Musgrave (GBR) +4,0
    7. Finn Hågen Krogh (NOR) +4,0
    8. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +4,2
    9. Thomas Bing (GER) +4,9
    10. Maurice Manificat (FRA) +5,2
    11. Lucas Bögl (GER) +5,8
    12. Jean Marc Gaillard (FRA) +5,8
    13. Jonas Dobler (GER) +6,6
    14. Damien Tarantola (FRA) +6,7
    15. Oskar Svensson (SWE) +7,0
    ...
    30. Martin Jakš (CZE) +11,3
    35. Michal Novák (CZE) +13,4
    38. Petr Knop (CZE) +14,6
    43. Aleš Razým (CZE) +17,2

    Startovní listina
    1. Dario Cologna (SUI)
    2. Sergej Ustjugov (RUS)
    3. Aleksander Bolšunov (RUS)
    4. Alex Harvey (CAN)
    5. Alexej Poltoranin (KAZ)
    6. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
    7. Hans Christer Holund (NOR)
    8. Alexej Červotkin (RUS)
    9. Marcus Hellner (SWE)
    10. Thomas Bing (GER)
    11. Andrej Larkov (RUS)
    12. Jean Marc Gaillard (FRA)
    13. Maurice Manificat (FRA)
    14. Daniel Rickardsson (SWE)
    15. Niklas Dyrhaug (NOR)
    16. Federico Pellegrino (ITA)
    17. Emil Iversen (NOR)
    18. Francesco De Fabiani (ITA)
    19. Calle Halfvarsson (SWE)
    20. Erik Bjornsen (USA)
    21. Clement Parisse (FRA)
    22. Andrew Musgrave (GBR)
    23. Andrej Melničenko (RUS)
    24. Adrien Backscheider (FRA)
    25. Giandomenico Salvadori (ITA)
    26. Martin Jakš (CZE)
    27. Denis Spicov (RUS)
    28. Stanislav Volžencev (RUS)
    29. Toni Livers (SUI)
    30. Maicol Rastelli (ITA)
    31. Ivan Jakimuškin (RUS)
    32. Alexej Vicenko (RUS)
    33. Jonas Baumann (SUI)
    34. Sebastian Eisenlauer (GER)
    35. Jonas Dobler (GER)
    36. Andreas Katz (GER)
    37. Karel Tammjärv (EST)
    38. Sjur Røthe (NOR)
    39. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
    40. Lucas Bögl (GER)
    41. Antti Ojansivu (FIN)
    42. Didrik Tønseth (NOR)
    43. Jens Burman (SWE)
    44. Finn Hågen Krogh (NOR)
    45. Jules Lapierre (FRA)
    46. Simeon Hamilton (USA)
    47. Dominik Baldauf (AUT)
    48. Thomas Wick (GER)
    49. Candide Pralong (SUI)
    50. Dietmar Nöckler (ITA)
    51. Mirco Bertolina (ITA)
    52. Bernhard Tritscher (AUT)
    53. Florian Notz (GER)
    54. Oskar Svensson (SWE)
    55. Petr Knop (CZE)
    56. Kusti Kittilä (FIN)
    57. Andy Kühne (GER)
    58. Aleš Razým (CZE)
    59. Janosch Brugger (GER)
    60. Ari Luusua (FIN)
    61. Gleb Retivych (RUS)
    62. Michail Semjonov (BLR)
    63. Damien Tarantola (FRA)
    64. Patrick Caldwell (USA)
    65. Valentin Mättig (GER)
    66. Michal Novák (CZE)
    67. Andreas Veerpalu (EST)
    68. Indulis Bikse (LAT)
    69. Andrew Newell (USA)
    70. Kristjan Koll (EST)
    Průběžné pořadí TdS
    1. Dario Cologna (SUI) 1:12:46,6
    2. Sergej Ustjugov (RUS) +22,6
    3. Aleksander Bolšunov (RUS) +55,5
    4. Alex Harvey (CAN) +1:01,8
    5. Alexej Poltoranin (KAZ) +1:02,1
    6. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +1:03,1
    7. Hans Christer Holund (NOR) +1:03,2
    8. Alexej Červotkin (RUS) +1:04,9
    9. Iivo Niskanen (FIN) +1:06,5
    10. Marcus Hellner (SWE) +1:36,7
    28. Martin Jakš (CZE) +2:43,5
    58. Petr Knop (CZE) +5:12,2
    61. Aleš Razým (CZE) +5:27,9
    71. Michal Novák (CZE) +6:39,1