Pondělí 09.04.2018, 01:30 • TD Garden, Boston • NHL

David Pastrňák (BOS) 1+0, 7 střel, TOI 21:34
    David Krejčí (BOS) 0+1, 3 střely, TOI 15:35
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, TOI 20:52 (04:23:23)

Hvězdy utkání

1. Frank Vatrano (FLA) 1+1
    2. Michael Matheson (FLA) 0+0
    3. Patrice Bergeron (BOS) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 43-26; Zablokované střely: 7-20; Vhazování: 60%-40%; Hity: 20-15; Přesilové hry: 1/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.

Vítězem Atlantické divize a Východní konference se stává Tampa Bay Lightning poté, co Boston Bruins v posledním zápase základní části podlehl v domácí TD Garden hostům z Floridy. David Krejčí zaznamenal asistenci, zatímco David Pastrňák ve třetí třetině využil přesilovou hru a vrátil Bruins zpět do zápasu, vyrovnat už se jim ale nepodařilo a naopak ještě jednou za stavu 2:3 inkasovali. Boston dnes potrápil jeho bývalý hráč Frank Vatrano, který nejprve zaznamenal asistenci a poté v první části sám skóroval. Konečný výsledek. Boston Bruins 2 Florida Panthers 4.

59:13
    Dnešní utkání sleduje 17565 diváků.

59:00
    Do konce posledního utkání základní části letošní sezóny NHL 2017/2018 zbývá odehrát 1 minuta!

58:26
    Tuukka Rask naskočil na střídačku a Bruins se ještě pokouší vykřesat drobnou naději bez brankáře!
    58:11 Jevgenij DADONOV - 2:4

58:11
    Florida právě vstřelila branku!
    Tuukka Rask skvěle zasáhl pravým betonem proti střele Panthers z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže před bránou se dostal k dorážce JEVGENIJ DADONOV a bekhendem puk zametl těsně nad ledem z vnitřního oblouku levého kruhu k tyči! Asistence: Jared McCann.

57:36
    Panthers vystřelili z vrcholu pravého kruhu, jejich následná střela ale na bránu Tuukky Raska neprošla.

57:00
    Bruins dělají, co mohou. Mají tlak, střílejí, jednou už skórovali, ale jeden gól jim stále ale ještě chybí vstřelit.

55:39
    David Pastrňák mohl skórovat u pravé tyče, jenže byl nepříjemně zezadu tísněn a bekhendem pouze posunul puk jednou rukou pod Roberta Luonga.
    55:19 Tuukka Rask vychytal v samostatném úniku Trochecka!

55:19
    Vincent Trocheck si na útočné modré čáře najel na poskakující puk, který si ze vzduchu krásně zpracoval do jízdy, a řítil se sám na bránu, kde se u levé tyče pokusil o bekhendový blafák, jenže Tuukka Rask puk vyrážečkou vyrazil a podržel Bruins nad vodou!

54:25
    Panthers vystřelili z pravého kruhu poté, co Roberto Luongo vyrazil střelu Davida Krejčího z vrcholu pravého kruhu, a po zákroku Tuukky Raska následuje reklamní blok. Bruins prohrávají krátce před koncem o gól.

53:23
    David Pastrňák ani nadvakrát nedokázal podruhé v zápase skórovat a následuje krátká komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Backes (K. Miller, Krejčí), 50. Pastrňák (Bergeron, Donato) – 2. Borgström (Vatrano), 17. Vatrano (McCann, J. McGinn), 34. Mamin (Malgin, Yandle), 59. Dadonov (McCann)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Backes – Schaller, Acciari, Wingels – Heinen, Donato, B. Gionta. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.
    Florida Panthers: Reimer (52. Luongo) – Yandle (A), Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Weegar, McCoshen – Huberdeau, Trocheck (A), Sceviour – Dadonov, McCann, Bjugstad – Vatrano, Malgin, J. McGinn – Borgström, Mamin, C. Brickley. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Wes McCauley, Dan O'Rourke. Čároví: Matt MacPherson, Brian Mach

Diváci: 17565