Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Toronto – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Buffalo 6:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 2:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 3:2 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Colorado – Columbus 2:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
Toronto Maple Leafs
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
San Jose Sharks
Pátek 05.01.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezké brzké páteční ráno všem fanouškům NHL! V tomto přenosu se společně podíváme na souboj mezi Toronto Maple Leafs a San Jose Sharks! Utkáním Vás provede Vojtěch Görög.

Toronto Maple Leafs 23-16-2
    Domácí hokejisté se nachází na šestém místě východní konference se ziskem 48 bodů po 41 utkáních. Torontu se v posledních dnech příliš nedaří a aktuálně má na svém kontě tři porážky v řadě.(Colorado, Vegas, Tampa) Na domácím hřišti získalo Toronto 22 bodů (11-6-0) a to stačí až na dvanácté místo ve východní konferenci. Dnešní utkání bude stále pikantní pro Patricka Marleaua, který odehraje druhé utkání proti svému bývalému klubu. V San Jose byl přivítán bouřlivým potleskem.

San Jose Sharks 21-12-4
    Žraloci se nachází na sedmém místě západní konference se ziskem 46 bodů po pouhých 37 utkáních. Sharks mají sice stejně bodů jako osmý Anaheim, ale také mají o 4 utkání méně. O 4 zápasy méně mají také oproti Dallasu, který je na šestém místě a o bod před Žraloky. Sharks jsou na kanadském tripu, který zahájili ještě v USA v Dallasu, kde vysoce prohráli 6:0. tenhle debakl znamenal, že Sharks už nemají nejlepší defenzivu celé ligy, ale stále patří na vrchol. Předchozí zápas už sehráli Sharks v Kanadě proti Montrealu. Z posledních pěti utkání dokázali Sharks 4x vyhrát a blíží se k prvním týmům tabulky západní konference. Venku se Sharks příliš nedaří a se ziskem 20 bodů (9-6-2) jim patří deváté místo v tabulce venkovních utkání západní konference.

San Jose Sharks 7:0 Toronto Maple Leafs

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, C. Carrick, Rielly (A), R. Polák, Gardiner, Marinčin, Borgman – Hyman, Marleau, M. Martin – Marner, D. Moore, J. van Riemsdyk – Co. Brown, W. Nylander, Leivo – F. Gauthier, Matthews, Bozak (A) – Kadri, Komarov (A).

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Dillon, P. Martin, Vlasic, J. Ryan, Braun, Heed, DeMelo, Burns – Pavelski (C), J. Thornton (A), Sörensen – Donskoi, Meier, Hansen – Couture (A), J. Ward, Hertl – Tierney, Labanc, M. Karlsson – Bødker.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Tom Chmielewski – Mark Shewchyk, Scott Driscoll.

00:01

00:02
    Hned v úvodu utkání tu máme první bitku mezi Thorntonem a Kadrim!

00:02
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nazem Kadri – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Thornton – 5 min., bitka).

00:38
    Utkání je od začátku velmi vyhrocené a oba týmy se vzájemně provokují. Dnešní utkání slibuje zajímavou podívanou!

00:59
    Marner trefil tyčku Jonesovy branky!

01:53
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., nedovolené bránění).

02:00
    Sharks se povedlo vyhodit a domácí zakládají nový útok zpoza vlastní branky.

02:26
    Hertl získal puk na modré čáře a opět vyhazuje kotouč daleko od své branky.

02:52
    Tierney vyvezl puk až do útočné třetiny a sám drží pětici Toronta ve svém pásmu.

03:25
    Až nyní se domácí dostali do útočného pásma a kombinují.

03:46
    Auston Matthews se dostal před Jonese a zakončoval k bližší tyčce, ale Jones skvěle zasáhl! Velká šance pro domácí tým!

03:53

04:10
    Toronto se pokouší pokračovat v tlaku z konce přesilové hry, ale Sharks získali puk a jdou dopředu.

04:37
    Burns má puk za vlastní brankou a oba týmy střídají.

04:58
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., držení hole).

05:04
    Burns nahodil puk na branku a tam se o dorážku pokoušel Hertl, kterého nadvakrát vychytal Andersen.

05:25
    Další střela Hertla skončila vedle branky. San Jose je stále v útočné třetině.

05:57
    Toronto se osvobozuje a oba týmy posílají nové síly na hrací plochu.

06:18
    Labancova střela na teč nebyla nijak tečována a Andersen zasahuje.

06:35
    Zach Hyman dobře napadá a zdržuje rozehrávku Sharks od své branky.

06:58

07:39
    Mitchell Marner našel krosem přeš brankoviště úplně volného spoluhráče, kterým byl Jake Gardiner, který zakončil z první, ale jeho pokus vyrazil betonem Jones a poté ukryl puk do lapačky! Další dobrá možnost domácích.

07:56
    Meier se pokoušel najít spoluhráče před brankou, ale to se mu nepovedlo a puk mají domácí.

08:11
    Marc-Édouard Vlasic vypálil od modré a Andersen si připisuje další zákrok.

08:47
    Brenden Dillon tvrdě trefil Hymana a ten se jen horko těžko zvedá z ledové plochy.

09:16
    Sharks vyhráli vhazování a mohou založit další útočnou akci.

09:54
    Logan Couture ztratil puk ve středním pásmu a Toronto drží kotouč a střídá.

10:35
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů nemá žádné větší šance.

10:56
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 2 min., podražení).

11:08
    Leo Komarov ve vlastním oslabení prověřil Jonese, který podržel puk a Komarov tak vybojoval útočné pásmo.

11:20
    Sharks už vybojovali kotouč, ale zatím se nemohou dostat do útočného pásma.

11:55
    Nyní už jsou hosté v pásmu a kombinují.

12:14
    Ale Toronto opět vyhazuje. Tohle je nepovedená přesilovka Žraloků.

12:56

13:10
    Střelu Tiernyho z těžkého úhlu pokryl Andersen.

13:22
    Marcus Sörensen se probíjel do před brankového prostoru, ale kotouč ztratil.

14:05
    Hosté jsou aktivnější a hraje se především v obranném pásmu Toronta.

14:32
    Dvě střely Sharks pokryl Andersen a nyní jdou dopředu domácí.

14:57
    Jenže se příliš daleko nedostali a puk získal Burns, který vyslal další puk směr branka a Andersen vytáhl další zákrok.

15:14
    Sharks stále krouží okolo branky domácích, ale recept na Andersena zatím nenašli.

15:38
    Auston Matthews vyslal slabou střelu z mezikruží, kterou Jones v klidu vyrazil.

16:25
    Toronto je pod neustálým tlakem a Sharks teď hraj velmi dobře.

16:56
    Nejprve Ward a poté Melker Karlsson prověřil pozornost Andersena.

17:26
    Hosté jsou stále v útočném pásmu a točí domácí hráče.

17:59
    Marner zbytečně podržel puk, a tak mu spoluhráči projeli do ofsajdu.

18:37
    Toronto právě vstřelilo branku!
    William Nylander zavezl kotouč do útočného pásma a nahrál na modrou čáru Carrickovi, který vypáli a AUSTON MATTHEWS puk ještě tečoval a Jones tenhle puk nemohl chytit. Asistence: Connor Carrick a William Nylander.
    18:37 Auston MATTHEWS - 1:0

19:08
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A máme vyrovnáno! Hosté vyhráli vhazování, Meier poslal puk na modrou na Burnse, který vystřelil a trefil někoho z domácích tak dobře, že se puk odrazil na kruh, kam si sjížděl BRENDEN DILLON, který svou první brankou v letošní sezoně vyrvnává na 1:1. Asistence: Brent Burns a Timo Meier.
    19:08 Brenden DILLON - 1:1

19:45
    Domácí mají puk ve svém pásmu a v první třtině se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je minulostí a nabídla nám dvě branky. O tu první se postaral hezkou tečí Auston Matthews, který tak otevřel skóre. Domácí se příliš dlouho neradovali, protože o pár vteřin později vyrovnal Dillon.
    Střely na branku 10:15.

20:01

20:42
    Ve druhé třetině se zatím nic nestalo a hraje se ve středním pásmu.

21:07
    Auston Matthews z pravé strany jen těsně přestřelil branku.

21:35
    Burns prověřil střelou od modré Andersona, který puk vyrazil vyrážečkou.

21:55
    Zakázané uvolnění domácích.

22:16
    Mitchell Marner vystřelil z vrcholku levého kruhu a Jones jeho pokus vyrazil betonem.

22:43
    Melker Karlsson se dostal ke střele z mezikruží a Anderson vytáhl skvělá zákrok vyrážečkou!

23:22
    Sharks jsou mírně aktivnější a drží se častěji v útočném pásmu.

24:13
    Toronto nahodilo do útočného pásma a kompletní pětka domácích odchází střídat.

24:54
    Domácí drží puk a pokoušejí se něco vymyslet.

25:11
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Gardiner – 2 min., podražení).

27:36
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan DeMelo – 2 min., podražení).

27:52
    Velký závar před brankou Jonese, který musel minimálně třikrát zasahovat!

29:30
    Hertlovi chyběl jen malý kousek, aby se dostal do samostatného úniku.

29:36

30:12
    Ofsajd zastavuje postup domácího týmu a následuje komerční přestávka.

30:32
    Střela na branku Jonese byla tečována nad branku a vhazovat se bude po pravici brankáře Žraloků.

31:18
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

31:32
    Hosté dokázali vyhodit a Toronto musí začít od své branky.

31:48
    Auston Matthews se dostal k dorážce a Jones stihl včas sevřít betony.

31:55
    James van Riemsdyk tečoval před brankou a i tenhle puk pokryl Martin Jones včas.

32:15
    Brenden Dillon vyhodil puk a první minuta přesilovky domácích je pryč.

32:40
    Domácí jdou do vedení! NAZEN KADRI tečoval střelu Marnera a kotouč zapadl za záda Jonese. Přesilovka Toronta pokračuje. Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.
    32:40 Nazem KADRI - 2:1

33:29
    Hosté šli do přečíslení dva na jednoho, ale Karlsson nedokázal najít svého spoluhráče.

34:12
    Toronto je zpět v útočném pásmu a kombinuje.

35:02

35:12
    Zach Hyman dvakrát dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Jones vše chytil!

35:48
    Toronto pokračuje v tlaku a uzamklo hosty v pásmu.

36:15
    Patrick Marleau prověřil pozornost Jonese.

36:34
    Domácí jsou lepším celkem od vstřelené branky a hosté se nemohou dostat zpět do tempa.

36:55
    Toronto je stále v pásmu a kombinuje.

37:21
    Teď to vypadá jako přesilová hra domácích i když se hraje pět na pět.

38:00
    Až nyní se dostali hosté z pásma, ale nic nevymysleli a u kotouče jsou opět domácí.

38:18
    Je znovu vyrovnáno! Frederik Andersen váhal tak dlouho s rozehrávkou až nahrál tak špatně, že se puku ujal CHRIS TIERNEY a okamžitě uklidil puk do branky. Pozdní dáreček pro Tierneyho k Vánocům! Bez asistence.
    38:18 Chris TIERNEY - 2:2

39:36
    Hra se okamžitě srovnala a k vidění je opět vyrovnaný hokej.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina nabídla opět dvě branky, tedy stejný počet branek jako třetina první. Domácí se ujali vedení v přesilové hře zásluhou Kadriho, ale hostům se podařilo vyrovnat po hrubé chybě Andersena. Do kabin se jde za stavu 2:2 a čeká nás zajímavá třetina.
    Střely na branku 21:22

40:01

40:25
    Hosté vstoupili do třetí třetiny aktivně a jsou v útočném pásmu.

40:45
    Kadriho střela na teč proletěla vedle Jonesovy branky.

41:14
    Matthews mířil nad vyrážečkou Jonese, ale ten stihl zasáhnout a střelu vyrazit.

41:32
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., podražení).

41:50
    Toronto vyhazuje a Connor Brown dokonce prověřil Jonese.

42:15
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma a tahle přesilovka není zatím povedená.

42:44
    Další vyhození domácího týmu a přesilovka Sharks pomalu končí.

43:05
    zakázané uvolnění hostů zastavuje hru. Sharks se tahle přesilovka nedaří a Toronto skvěle brání.

43:32

44:02
    Hra se přelévá ze strany na stranu a oba celky si vytvářejí střelecké možnosti.

44:44
    Vlasic zakládá útok od své branky.

45:10
    Hosté jsou o něco aktivnější, ale žádnou velkou šanci si zatím nevytvořili.

45:40
    Toronto jednoduše vyhazuje puky ze třetiny a nedělá si zbytečné problémy.

46:08
    Pavelski dostal dobrou přihrávku na kruh a střílel z první, ale Andersen skvěle zasáhl!

46:17
    Dillonovu střelu vyrazil Andersen do rohu, kde byl Meier, který okamžitě vystřelil, ale Andersen zasáhl i napodruhé.

46:48
    San Jose se snaží vstřelit vedoucí branku, ale Andersen drží Toronto.

47:24
    Po delší době je Toronto v útoku, ale ke střele se zatím nedostalo.

48:00
    Mikkel Bødker a Tierneym kombinují za brankou domácích.

48:41
    Melker Karlsson ztratil puk ve středním pásmu a domácí mohli jít dopředu, jenže Burns dokázal získat puk a do útoku tak jdou Sharks.

49:29
    Přihrávka rukou přerušuje hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:54
    Puk skončil na střídačce San Jose a hra se opět přerušuje.

50:15
    Zach Hyman ztratil puk ve středním pásmu a toho chtěli využít hosté, ale Braun špatně nahrál a píská se zakázané uvolnění.

50:55
    Bozak neprocpal puk před branku a Sharks jdou dopředu.

51:22
    Burns se dostal za branku Toronta a nyní si chvíli vyzkoušel svůj post z minulosti, kdy hrál v útoku.

52:03
    Ward drží puk v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

52:24
    Burns prošel sám přes 3 hráče a dokázal i zakončit, ale Andersen dokázal zasáhnout!

53:00
    Patrick Marleau se zjevil sám před Jonesem a zakončoval bekhendem, ale maskovaný muž Žraloků dokázal zasáhnout!

53:32
    Joonas Donskoi se dostal do dobré střelecké pozice, ale při střele upadl, ale ještě stihl nahrát na Coutura, který nedokázal zakončit.

54:16
    Střelu od modré čáry dokázal vyřešit Jones a hosté drží kotouč.

55:07
    Ward tečoval před Andersenem, který pět zasáhl!

55:39
    Connor Brown se dostal před Jonese a dokázal zakončit a následně se spoluhráči Browna dostali ke třem dorážkám, ale všechny dokázal Jones pochytat!

55:52
    Meier nahodil na Andersena a ten dokázal v klidu zasáhnout.

56:00
    Burnsova střela letěla mimo tři tyče.

56:30
    Toronto vyhodilo puk do středního pásma a oba týmy střídají.

56:53
    Hertl vystřelil z mezikruží a Andersen zasáhl betonem.

57:27
    Zakázané uvolnění Sharks.

58:02
    Oba týmy hrají dobře z obrany a zřejmě se dočkáme prodloužení.

58:31
    Joonas Donskoi míchá s kotoučem v útočném pásmu.

58:45
    Ofsajd zastavuje postup Sharks.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:20
    Sharks vysoko napadají a snaží se ještě rozhodnout v základní hrací době.

59:59
    Mitchell Marner vypálil velmi nebezpečně od modré čáry, ale Jones kryje. Dnes uvidíme prodloužení!

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je u konce a žádnou branku ani velké šance nenabídla. Uvidíme tak prodloužení 3 na 3.

Střely na branku 28:32.

60:01

60:22
    Komarov se dostal do samostatného úniku, ale Jones kryje.

60:48
    Sharks drží puk za vlastní brankou.

61:18
    Vlasi se chtěl protlačit před branku, ale to se mu nepovedlo.

61:44
    Mikkel Bødker hledal Hertla před brankou, který puk promáchl.

62:05
    Domácí získali puk a rozjíždí se dopředu.

62:25
    Pavelski těsně minul branku.

62:54
    Marner neprošel přes Burnse, ale o kotouč nepřišel.

63:10
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

63:10
    Oddechový čas pro domácí.

63:13
    Hosté vyhráli vhazování a kombinují.

63:40
    Pavelski pálil dvakrát z kruhu, ale ani jednou netrefil branku.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

64:30
    Hosté jsou v pásmu a kombinují.

64:42
    Ofsajd zastavuje Žraloky a blížíme se k samostatným nájezdům.

65:00
    Prodloužení skončilo.

San Jose nedokázalo využít přesilovou hru a uvidíme nájezdy!

Chris TIERNEY neproměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Autorem vítězné branky je TYLER BOZAK.

Je dobojováno a Toronto bere jeden bod navíc! Tyler Bozak proměnil svůj nájezd v šesté sérii a přisoudil tak plusový bod Torontu.

3. Martin Jones 26/28 – 92,8%

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (04:09:13)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 19. Matthews (C. Carrick, W. Nylander), 33. Kadri (Marner, Rielly), rozh. náj. Bozak – 20. Dillon (Burns, Meier), 39. Tierney