Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Toronto – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Buffalo 6:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 2:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 3:2 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Colorado – Columbus 2:0 (kon.)
Minnesota Wild
6:2 (3:0, 3:0, 0:2)
Buffalo Sabres
Pátek 05.01.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám Vás u zápasu NHL, ve kterém Minnesota Wild přivítá Buffalo Sabres, úvod začátku v hale Xcel Energy Center, která má kapacitu 18 568, je naplánován na druhou hodinu ranní.

Hlavními rozhodčími dnešního zápasu jsou Frederick L’Ecuyer a Chris Lee, na čarách jim budou k dispozici Matt MacPherson a Darren Gibbs.

(2 : 2)

Jak můžeme vidět Minnesota na Buffalo umí, i v dnešním zápase bude samozřejmě favorit a bude se snažit zlomit "kletbu" domácích arén, která panuje ve vzájemných zápasech.

Minnesota je v Centrální divizi na 5. místě, na postupovou příčku, kterou drží Dallas, ztrácí pouhé dva body. Minnesota z posledních pěti zápasů prohrála v Tampě a Nashvillu, zbylé tři zápasy hrála na domácí půdě a dokázala si poradit s Dallasem, Nashvillem a Floridou, kterou porazila vysoce 5:1. Síla Minnesoty na domácím hřišti je opravdu vysoká! V Západní konferenci je na 4. místě, co se domácích zápasů týče.
    Domácí fanoušci se velmi těší na návrat Nina Niederreitera, který chyběl minulých pět zápasů z důvodu zranění.

Hráči Buffala opět nezažívají dobrou sezónu, momentálně Buffalu patří poslední místo Východní divize, kde se krčí s pouhými 29 body. Buffalu se moc nedaří ani v posledních zápasech, z pět pokusů Buffalo vyhrálo pouze jednou v základní hrací době, když porazilo Philadelphii 4:2.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Olofsson – Ennis, E. Staal, Zucker (C) – Mikael Granlund, M. Koivu, Niederreiter – Parise (A), Coyle, J. Eriksson Ek – Winnik, Cullen, M. Foligno.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Ristolainen, Scandella, Bogosian, McCabe (A), Falk, Beaulieu – S. Reinhart, Eichel, Girgensons (A) – Okposo, R. O'Reilly, E. Kane – Pominville, Rodrigues, B. Pouliot – Nolan, Josefson, Jo. Larsson.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Lee – MacPherson, Gibbs.
    Tento malý fanoušek dostal první zápas NHL na živo ke svým sedmým narozeninám! A dle fotografie si to velmi užívá.

Hráči obou mužstev jsou již na modré čáře připraveny vyslechnout státní hymny, začátek utkání se blíží.

Na ledě již jsou pouze rozhodčí a hráči, kteří zahájí zápas, jdeme na to!

00:01

00:05
    Úvodní buly patří hráčům Minnesoty, kteří dnes oblékli klasické zelené dresy, Buffalo hraje v dresech bílých.

01:09
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A máme zde první branku utkání, to bylo rychlé! Puk za brankou dostal Mikael Granlund, který viděl před brankou zcela volného NINA NIEDERREITERA, který dokázal dostat puk do branky Sabres! Asistence: Mikael Granlund a Mikko Koivu.
    01:09 Nino NIEDERREITER - 1:0

02:15
    Začátek z říše snů pro Minnesotu! DANIEL WINNIK předvedl individuální akci od vlastní modré a namířil si to přímo na Lehnera, se kterým si dokázal tváří tvář poradit a zařídil tak rychlé vedení pro Minnesotu 2:0. Asisetence: Nate Prosser a Marcus Foligno.
    02:15 Daniel WINNIK - 2:0

02:53
    Na druhé straně Ristolainen vyzkoušel ránu od modré, ale Dubnyk střelu dobře viděl a dokázal si s ní poradit.

03:30
    Buffalo se nenechalo zahnat do kouta a snaží se ze špatného začátku rychle oklepat, ale zatím se jim nedaří přejít přes útočnou modrou, kterou mají domácí hráči velmi dobře přikrytou.

05:00
    Girgensons se dral za pukem, který byl v rohu hřiště, ovšem Suter byl u něj dříve a vybojoval ho pro Minnesotu.

05:55
    Jack Eichel si vybruslil do středu hřiště odkud zkusil střelu zápěstím, ale trefil pouze Dubnyka, který bez problémů puk skryl ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

05:57
    Následné buly vyhrál Ryan O'Reilly, ale Buffalo z toho nedokázalo nic více vytěžit.

06:20
    Čeká nás krátká komerční přestávka.

06:42
    Puk za brankou domácích vybojoval O'Reilly, který vrátil puk na modrou, kde si připravil střelu Rasmus Ristolainen, ale Dubnyk dokázal puk vytěsnit nad branky.

07:13
    Další úspěšný zákrok si připsal Dubnyk po střele Zacha Bogosiana, střela to nebyla příliš povedená, takže šance na úspěch byla minimální.

08:30
    Ryan O'Reilly je velmi odhodlaný změnit dosavadní vývoj skóre, ovšem i jeho další pokus končí na zatím bezchybném Dubnykovi.

09:20
    Po delší době si připsal zákrok také Lehner, kterého z pravé strany vyzkoušel Jason Zucker, který se snažil trefit mezírku mezi betony, ale Robin Lehner byl rychlý a mezírku dokázal ucpat.

10:16
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 5 min., nedovolené bránění).

10:22
    Domácím se ihned podařilo usadit v útočném pásmu a dobývají branky Lehnera.

10:40
    Matt Dumba se na dvakrát snažil prostřelit bránící hráče, ale vždy trefil pouze brusle bránících hráčů.

11:20
    Hostům se podařilo vyhodit, takže mohou rychle vystřídat.

12:10
    Minnesotě se nyní vůbec nedaří udržet v útočném pásmu, takže hosté opět vyhazují.

13:00
    Kane ujel se svým spoluhráčem do protiútoku, ovšem Kane dostal přihrávku pozdě a jeho pokus míří mimo.

13:53
    Minnesotě se podařilo využít dlouhou přesilovku! Jared Spurgeon vypálil od modré, Charlie Coyle dokázal tečovat puk před brankou, ovšem branka z toho ještě nebyla. Ruce nad hlavu mohli domácí hráči zvednou až po dorážce NINA NIEDERREITERA. Asistence: Charlie Coyle a Jared Spurgeon.
    13:53 Nino NIEDERREITER - 3:0

15:10
    Rozeběhla se nám poslední pětiminutovka první třetiny, Minnesota v poklidu kontroluje dosavadní vývoj.

15:52
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Sam Reinhart – 2 min., vysoká hůl).

15:52
    Ještě než začne další přesilová hra Minnesoty čeká nás další komerční přestávka.

16:30
    Minnesota začala přesilovkou hru dobře, ale kombinace trvala příliš dlouho, Buffalo se dokázalo zmocnit puku a vyhodit ho přes celé hřiště.

17:17
    Eric Staal pálil z levého kruhu, ale střela šla vedle branky, kterou střeží Robin Lehner.

17:50
    Mimo tři tyče vypálil také Nino Niederreitter, který pálil z podobné pozice jako jeho spoluhráč před malou chvilkou.

17:52
    Buffalo hraje v plném počtu.

18:40
    Obrovská závar před Lehnerem! Cullen šikovně objel branku a vracel do "ohně" na brankoviště, tam se k puku rvali jeho spoluhráči, ale Lehner dokázal puk zalehnout a dostat ho do bezpečí.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:50
    Buffalo vyváží puk do bezpečí a tato třetina se dohraje za stavu 3:0.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu utkání, kterou domácí Minnesota začala naprosto skvostně, když se ve druhé minutě dokázal prosadit, navrátilec do sestavy, Nino Niederreiter, který je obrovským miláčkem domácích tribun. O minutu později se Xcel Energy Center aréna mohla radovat znova, když se prosadil Daniel Winnik. Domácí hokejisté dopřáli fanouškům ještě jednu radost, když se ve 14. minutě prosadil opět Nino Niederreiter! Po první třetině vede Minnesota nad Buffalem 3:0.

Hráči jsou zpět na hrací ploše, druhá třetina nám začne za malý okamžik.

20:01

20:02
    Jack Eichel vybojoval puk pro Buffalo, které tak může jít za snížením hned od první vteřiny druhé třetiny.

20:41
    Ovšem první šance Buffalo zde máme střelu domácích, Mikko Koivu dostal nabito v levém kruhu odkud vypálil z první, ale Robin Lehner byl připravený a vytěsnil puk mezi tři tyče.

21:50
    A opět jsme málem viděli rychlý gól Minnesoty, Eric Staal měl ideální pozici v mezikruží, ovšem vypálený touš minul branku jen o pár centimetrů, tady mělo Buffalo velkou porci štěstí, že neprohrávají již o čtyři branky.

22:48
    Marco Scandella tečoval puk před Dubnykem, jenže ten se nenechal překonat. Následně mu puk lehce vypadlo, což Scandella viděl a snažil se ho ještě vypíchnout z pod lapačky, ale rozhodčí již hru přerušil, takže hráči Minnesoty mohou zůstat v klidu, ale samozřejmě se jim chování Scandelly nelíbilo a jedou mu to vysvětlit.

24:02
    Čepice na led! NINO NIEDERREITER právě vstřelil hattrick! Mikko Koivu zpoza branky zavezl puk do rohu, přihrál před branku Mikaelu Granlundovi, který postrčil puk Ninu Niederreiterovi, na kterého zívala prázdná branka, což sniper takového kalibru musel přetavit v branku! Asistence: Mikael Granlund a Mikko Koivu.
    24:02 Nino NIEDERREITER - 4:0

24:14
    Minnesota je opět na puku a rve se za další brankou, pro Buffalo se toto utkání nevyvíjí vůbec dobře, kanadský tým se musí snažit, aby z toho nakonec nebyl nějaký velký debakl.

25:50
    Beaulieu měl trochu prostoru na levé straně, vypálil na přední tyč, ale Dubnyk dnes chytá opravdu bezchybně, takže ani tento pokus mu nenadělal žádné větší problémy.

26:24
    Čeká nás první komerční přestávka ve druhé třetině.

26:46
    Winnik ztečoval puk do hlediště, vhazovat se bude po pravici Dubnyka.

26:54
    Jack Eichel se snažil dostat puk za Robina Lehnera, ovšem ten udržel beton na ledě, takže snaha Eichela byla zbytečná.

26:54
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikael Granlund – 2 min., sekání).

27:20
    Minnesota zahájila oslabení výborně, ihned se zmocnila puku a dokázala se osvobodit a získat cenné vteřinky odpočinku.

28:20
    V oslabení se dostal ke střele Koivu, rozvlnil hostující síť, ale bohužel pro domácí fanoušky trefil pouze boční síť, hra pokračuje dále.

28:54
    Minnesota zvládla oslabení na jedničku, nyní již hraje v plném počtu.

30:10
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ovšem jak střela Erikssona tak Niederreitera mířila mimo tři tyče.

31:20
    Nyní černou gumu napálil Jake McCabe, ale trefil pouze před sebou stojícího Joela Erikssona.

31:30
    Komerční přestávka.

32:20
    Buffalo nyní na chvíli zamklo domácí v jejich obranné třetině, ale Buffalo mi přijde velmi bezradné, takže ani nyní nedokázali hráči Buffala vymyslet nějakou akci, která by překvapila domácí defenzivu.

33:07
    Jonas Brodin vybojoval puk, přihrál Mikaelu Granlundovi, který zpoza branky krásně viděl MIKKA KOIVU, který z první propálil Robina Lehnera! Asistence: Mikael Granlund a Jonas Brodin.
    33:07 Mikko KOIVU - 5:0

34:30
    Minnesota posilněna pátou brankou už je opět v útočné třetině a snaží se motat hlavy obráncům Buffala.

35:30
    Mohlo to být již 6:0, Parise s Brodinem se vydali do rychlého protiútoku, Parise krásnou žabičkou našel Brodina, který si nevěřil na střelu a puk ještě vracel na Parise, který ale nedokázal přes bránícího hráče dostat puk do odkryté části branky!

36:30
    Hra se v posledních vteřinách odehrává převážně na středu, kde oba týmy bojují o puk.

37:26
    Minnesota se opět dostala do útočné třetiny, jenže tentokrát se Buffalo celkem bez problémů ubránilo.

38:39
    Jason Zucker vypálil od modré, Robin Lehner neměl před sebou žádnou clonu, takže pouze poklekl a skryl střelu do své výstroje. Následovat bude vhazování po jeho pravici.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Další branka pro domácí Minnesotu! Zech Parise dokázal vybojovat puk za brankou, kde také udělal kličku jednomu z bránících hráčů a přesně našel CHARLIEHO COYLA, který zvedl puk do dostatečné výšky a zvýšil tak na 6:0. Asistence: Zach Parise.
    39:15 Charlie COYLE - 6:0

39:40
    Nate Prosser předvedl obětavost pro tým, když padl do rány Evana Rodriguese.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Minnesota dokázala ve druhé třetině přidat další tři branky a vede již 6:0. Hattrick si ve 25: minutě připsal Nino Niederreiter, který minulých pět zápasů chyběl pro zranění – skvostný návrat. Svou chvilku slávy si užil i Mikka Koivu, když se po přesné přihrávce Mikeala Granlunda dokázal prosadit ve 34. minutě. V poslední minutě druhé třetiny se dokázal ještě prosadit Charlie Coyle, který byl zatím posledním střelcem zápasu.
    Nino Niederreiter si dnes připsal druhý hattrick ve své profesionální kariéře.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Buffalo Sabres: ze hřiště odchází Robin Lehner, přichází Chad Johnson.

41:00
    Buffalo nevstoupila do třetí třetiny nijak odevzdaně, naopak se hráči v bílých dresech vrhli dopředu.

41:25
    Ryan O'Reilly vypálil z pravého kruhu tvrdě, leč přesně do Dubnyka.

41:54
    Sabres právě vstřelili branku!
    Aktivita Buffala se vyplatila a máme zde snížení! SAM REINHART se dostal k odraženému kotouči a propálil, dnes výborně chytajícího, Dubnyka! Bez asistence.
    41:54 Sam REINHART - 6:1

42:49
    Minnesotu inkasovaná branka probudila, nyní to jsou opět hráči v zelených dresech, kteří jsou aktivní a derou se do ofenzivy.

43:28
    Joel Erikssona si připsal krásný hit, když trefil Jordana Nolana na vlastní modré.

44:30
    Cullen se zapojil do krásné souhry Minnesoty, ovšem jeden z jeho spoluhráčů nedokázal zpracovat prudší přihrávku a puku se zmocňují hráči Buffala Sabres.

45:56
    Chad Johnson si připisuje úspěšný zákrok proti Střele Erica Staala, který pálil z levého kruhu.

46:23

47:08
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Gustav Olofsson – 2 min., hákování).

47:20
    Skvělé zahájení oslabení pro domácí hráče, kteří se ihned dostali k puku a mohou střádat cenné vteřinky.

48:04
    O další šanci na útok se připravili hráči Buffala sami, když si nedokázali pohlídat přechod přes modrou čáru – rozhodčí správně viděl ofsajdové postavení.

48:25
    Nyní se již Buffalo dostalo do přesilovkového postavení.

48:41
    Zach Bogosian se dostal do zajímavé příležitosti před brankou Dubnyka, ovšem z otočky poslal puk vedle.

49:08
    Minnesota Wild hraje v plném počtu.

50:20
    Koivu přihrál Granlundovi, který nedokázal propálit bránící zeď před sebou, takže z tohohle útoku nebude nic.

51:06
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

51:06
    Čeká nás poslední komerční přestávka tohoto utkání.

51:30
    Domácí nezačali přesilovou hru špatně, jenže bohužel pro ně v útočném pásmu nevydrželi ani dvacet vteřin a Buffalo vyhazuje přes celé hřiště.

52:45
    Minnesotě se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu v této přesilové hře.

53:06
    Přesilová hra Minnesoty je u konce, Buffalo zvládlo toto oslabení velmi dobře.

53:34
    Na hřišti se odehrála menší potyčka obou týmů, ale emoce rychle upadly a jde se opět hrát.

54:30
    Minnesota se snaží přidat ještě další branku, ale Chad Johnson je pozorný a zatím si se všemi střely dokázal poradit!

55:00
    Dnešní utkání sleduje 19 017 diváků.

55:30
    Koivu ztratil ve vlastní třetině, ale Scandella dokázal napravit jeho pochybení, takže z toho nakonec žádné nebezpečí pro Dubnyka není.

56:04
    Nino Niederreiter se dral za čtvrtou brankou v utkání, puk z Johnsona vypadl, ovšem gólman Buffala stihl vše napravit a dostal puk pod své betony.

56:32
    Puk v hledišti, vhazovat se bude v útočném pásmu Buffala Sabres.

57:40
    Tyler Ennis dostal nádhernou křižnou přihrávku od Parie, ovšem Ennis nenašel mezírku mezi lapačkou a betonem Johnsona.

58:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:59
    Necelou minutu před koncem se prosazuje EVANDER KANE, který dorazil za Dubnyka ránu Marca Scandelly, jenž svou tvrdou střelou zamířil mimo tři tyče, ale následný odraz od zadního mantinelu byl bezchybný! Asistence: Marco Scandella a Jason Pominville.
    58:59 Evander KANE - 6:2

59:00

59:31
    Nate Prosser měl volno na modré čáře, tak zkusil vypálit na Johnsona, ovšem střela mu nesedla a zamířila mimo tři tyče.

59:55
    Minnesota má puk ve svém držení a dohraje zápas za brankou Dubnyka!

Minnesota Wild potvrdila roli favorita a dokázala zvítězit nad Buffalem Sabres 6:2, do třetí třetiny šla se šesti gólovým náskok, což bylo naprosto dostatečné. Buffalo ve třetí třetině snížilo díky brankám Sama Reinharta a Evandera Kane.

1. Nino NIEDERREITER (MIN)
    2 .Miko KOIVU (MIN)
    3. Mikael GRANLUND (MIN)

To je od nás z tohoto zápasu vše, děkuji za pozornost a těším se na Vás u dalších online přenosů. Karel Milec (04:37:40)

Karel Milec

Branky a nahrávky: 2. Niederreiter (Mikael Granlund, M. Koivu), 3. Winnik (Prosser, M. Foligno), 14. Niederreiter (Coyle, Spurgeon), 25. Niederreiter (Mikael Granlund, M. Koivu), 34. M. Koivu (Mikael Granlund, Brodin), 40. Coyle (Parise) – 42. S. Reinhart, 59. E. Kane (Scandella, Pominville)

Buffalo Sabres: Lehner (41. Ch. Johnson) – Ristolainen, Scandella, Bogosian, McCabe (A), Falk, Beaulieu – S. Reinhart, Eichel, Girgensons (A) – Okposo, R. O'Reilly, E. Kane – Pominville, Rodrigues, B. Pouliot – Nolan, Josefson, Jo. Larsson.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Lee – MacPherson, Gibbs

Diváci: 19 017