Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Toronto – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Buffalo 6:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 2:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 3:2 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Colorado – Columbus 2:0 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Vegas Golden Knights
Pátek 05.01.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Přeji dobré časné ráno. (04:38:31)

3. Marc-Andre Fleury (VEG) 37 zák., 2 góly, 94,9%

Je konec, vítězná série Vegas právě vzala za své, zastavila se na čísle osm. Dnes bylo nad síly Vegas domácí St. Louis. Blues byli většinu zápasu lepším týmem a když už se dostali do nesnází, podržel ho brankář Hutton. Jako první se v první třetině do vedení dostali domácí, ale po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané. Ve třetí třetině pak o vítězství svého týmu rozhodl Paul Stastny.

59:44
    Přihrávka rukou hráčů Vegas. Hra je vykázána do středního pásma.

59:33
    Z levé strany střílel Miller a Hutton vyrazil puk betonem. Pak ještě dorážel Neal, ale ani on Huttona nepřekonal. Střela mu nesedla.

59:00
    Schmidt z pravé strany minul branku St. Louis.

58:29
    Z pravé strany po průjezdu do útočného pásma zakončoval Jay Bouwmeester, ale prázdnou branku netrefil.

58:11
    Hutton předvedl jistý zákrok proti Schmidtově střele. Nedopustil dorážku.

58:04
    Fleury už je na střídačce, hosté to zkouší v šesti.

57:31
    Přihrávka na Sobotku byla nepřesná, je z toho icing Blues.

56:26
    Bekhendem zakončoval z pravého kruhu Thompson, ale minul branku Vegas.

55:47
    Stastny dostal kotouč do tandemu, ale svůj druhý gól v tomto zápase nedal. Jistý zákrok předvedl Fleury.

53:56
    Z první z pravé strany vypálil Colton Parayko, ale jeho tvrdá střela netrefila branku.

53:20
    Leipsic zakončoval z levé strany bekhendem po otočce. Ale skvělým způsobem ho zablokoval Steen.

52:49
    Schenn pouze nahodil kotouč za branku Vegas a celá pětice Blues střídá.

51:55
    Další Millerova tvrdá rána a znovu skvělý zákrok Cartera Huttona.

51:23
    Hutton skvěle dokázal vychytat Millera a následně domácí vyhodili.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Steen (B. Schenn, Parayko), 46. Stastny (Sobotka, Parayko) – 30. Haula (Neal, Perron)

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – T. Thompson, Stastny, Sobotka (A) – Tarasenko, B. Schenn, Upshall – Steen (A), Brodziak, Berglund – Pääjärvi, Barbašev, Jaškin.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb (A), Engelland (A), Theodore, C. Miller, Merrill – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Neal, Haula, Perron (A) – Tuch, Eakin, Leipsic – Carrier, O. Lindberg, Nosek.