Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Toronto – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Buffalo 6:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 2:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 3:2 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Colorado – Columbus 2:0 (kon.)
Arizona Coyotes
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Nashville Predators
Pátek 05.01.2018, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto utkání už je to všechno, mějte se fajn. (05:59:29)

Československá stopa v utkání
    Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Christian Fischer (ARI) 1+0
    2. Anthony Duclair (ARI) 1+0
    3. Antti Raanta (ARI) 37 zák., 2 góly, 94,9%.

Je dobojováno! Máme za sebou zajímavé utkání, během kterého měl Nashville více ze hry, ale přesto si z Glandale odváží pouze jeden bod. Arizona necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnala na 2:2 a nechala tím zapomenout na dva inkasované góly v rozmezí sedmnácti sekund. V nevyzpytatelném prodloužení se štěstí překlopilo na stranu Kojotů, jejichž vítězný gól vstřelil Christian Fischer.

62:19 Christian FISCHER - 3:2

62:19
    Arizona právě vstřelila branku!
    Kojoti otáčí zápas a radují se z hodně upracovaného vítězství! Arvidsson s Johansenen propadli v útočném pásmu a z toho vznikl rychlý brejk Jakoba Chychruna. Jeho bekhendové zakončení Saros ramenem vyrazil před sebe a tam už byl CHRISTIAN FISCHER, jenž dopravil kotouč do brány. Ta byla Sarosem lehce vychýlena, ovšem rozhodčí gól přesto uznali. Na platnosti rozhodující trefy pak nic nezměnila ani výzva Preds, kteří si stěžovali na nedovolené bránění brankáři. Asistence: Jakob Chychrun, Derek Stepan.

61:33
    Saros udržel hosty ve hře o druhý bod! Goligoski v situaci dva na jednoho nechal zakončení na Cousinsovi, který finského gólmana ani jednou ze dvou pokusů nepřekonal!

60:51
    Clayton Keller dostal přihrávku od Ekmana-Larssona a raději vyjel do středního pásma, kde pod tlakem Fialy vyrobil velkou chybu. Švýcarský útočník pasem do mezikruží vytvořil velkou šanci pro Ekholma, jenž z dobré pozice přestřelil!

60:16
    Domi s Kellerem získali puk ve středním pásmu, poté se ale vůbec nepochopili a prvně jmenovaný se musí vracet k obranné modré čáře.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 22 – 38 (8:17, 8:7, 8:14).

Nashville začal třetí třetinu přesně tak, jak skončil tu předchozí, a bleskově otočil stav na 2:1. Zápas po šedesáti minutách hry ale ještě nekončí, o což se zasloužil hlavně domácí brankář Raanta. Ten pochytal celou řadu šancí a v závěru se naopak mohl radovat z vyrovnání Cousinse. O majiteli druhého bodu se tak rozhodně v prodloužení, případně v samostatných nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Saros si u levé tyče pohlídal Martinookovo bekhendové nahození a utkání tak spěje do prodloužení.

59:07
    Jeden z domácích zasáhl puk vysokou holí. Sudí byli nekompromisní a nařídili buly po levici Raanty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:25
    Raanta se dobře přesunul a ještě ve slajdu vytěsnil Turrisovu střelu příklepem do ochranné sítě.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 33. Duclair (Martinook), 58. Cousins (Demers, Goligoski), 63. Fischer (Chychrun, Stepan) – 40. Ellis (Hartnell, Sissons), 41. C. Smith

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), Goligoski (A), Chychrun, L. Schenn, Connauton – Rieder, Stepan (A), Perlini – Fischer, Domi, Keller – Archibald, Dvorak, Crouse – Duclair, Cousins, Martinook.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Jemelin – Arvidsson, Johansen (A), Järnkrok – C. Smith, Turris, Fiala – Sissons, Bonino, Hartnell – Salomäki, Watson, Åberg.

Rozhodčí: Meier, Hebert – Barton, Sericolo

Diváci: 13 190