Třinec – Chomutov 1:6 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Letňany – Olomouc 2:1 (po s.n.)
Pardubice – Č. Budějovice 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Sparta 3:2 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:2 (kon.)
K. Vary – Liberec 1:2 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 1:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 05.01.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Horák) – Zavřel (A), Tureček, Záruba, Cankov, Novák (A), Kořán, Stejskal, Houdek – Křemen, Jiskra, Šťastný, Maydl, Novotný, Berčík, Hudečka, Černý, Fečo, Karbulka, Ptáček, Holub (C)

Bílí Tygři Liberec: Novák (Zajíček) – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát (A), Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský (A), Šeliga

Rozhodčí: Glanc – Kokrment, Juránek. (22:11:31)

Dnes byl k vidění poměrně vyrovnaný duel, ve kterém měli liberečtí mírnou převahu. První dvě třetiny se hrál méně atraktivní a opatrný hokej. Tento styl sedl více Liberci. Prosadil se totiž dvakrát Martin Maťátko. V závěrečném dějství hrály Karlovy Vary mnohem agresivněji a atraktivněji. Toho využil jen Daniel Zavřel. Ode mě je to zatím vše. Na počtenou se s vámi loučí Vlasta Mourek.

59:00
    Šuráň jel sám sám na branku, naštěstí pro domácí byla hra přerušena kvůli hře vysokou holí.

58:28
    Hra je přerušena, jelikož se po tvrdém hitu skácel na zem Ptáček, ale není to nic vážného.

58:03
    Karlovarští riskují hru bez brankáře.

58:03
    Oddechový čas pro domácí.

57:39
    Po gólu byli vidět v útoku liberečtí, hra se však přesunula na Libereckou stranu.

55:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak se přece jen karlovarští mohou radovat z gólu! Po Berčíkově přihrávce před branku se mezi Novákovy betony trefuje DANIEL ZAVŘEL. Asistence: Berčík, Ptáček.

55:25
    Křemen chtěl překvapit Nováka, to se mu ale nepovedlo.

54:43
    Vary se po přesilovce pořád drží v útoku.

54:32

53:56
    Karlovarským se pořád nedaří najít ten správný recept na Nováka.

53:02
    Domácím se přesilovka zas nedaří.

52:32
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vomáčka – 2 min., podražení).

52:21
    Vomáčka střílel od modré, Bednáře nepřekvapil.

51:09
    Novák maří domácím jednu příležitost za druhou, dnes chytá výtečně.

50:22
    Icing domácích.

49:41
    Karlovarští teď hrají o poznání agresivněji, ale kýženou branku se nikomu vsítit nedaří.

48:51
    Energetici se drží v útoku, nic se jim však vymyslet nedaří.

47:47
    Energetici si teď vypracovali velkou spoustu šancí, brankáře Nováka nikdo nepřekonal.

47:39

46:59
    Teď měl Černý obrovskou šanci, Novák dnes v bráně čaruje.

46:25
    Karlovarským se dnes přesilovky nedaří je tu i zakázané uvolnění.

45:57
    Hosté teď úspěšně vyhazují.

45:39
    Po Křepelkově vysoké holi se skácel na zem Vít jiskra. Křepelka půjde na 2 minuty na trestnou lavici.

44:31
    Křemenova střela těsně minula Novákovu branku.

43:35
    Hudečka měl před sebou prázdnou Libereckou svatyni, Novák zůstává neprůstřelný.

43:11
    Novákovu střelu dokázal Novák vytěsnit jen do ochranné sítě.

42:46
    Tak teď měl Bednář plné ruce práce s kotoučem před brankou, ale poradil si.

42:04
    Do útoku se dostali domácí, ježe Maťátko přerušil jejich přihrávku a jeho akci zastavuje ofsajd.

41:34

40:54
    Cikhart zkusil střelu od modré, ale Bednářova lapačka je na svém místě.

40:26
    Začátek opět vyšel lépe domácím.

40:01

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta první. Opět nebylo vidět moc šancí a převahu měli hosté. Energie chtěla vyrovnat, ale to se nepovedlo, ani ve dvou přesilových hrách. Naopak se v poslední minutě znovu prosadil Martin Maťátko. Další třetina začne v 19:28.

40:00

39:34
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Berčík – 2 min., podražení).

39:05
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je tu další gól! Z vytvořeného tlaku se daří Liberci navýšit své vedení. Po Charvátově přihrávce se daří znovu prosadit MARTINU MAŤÁTKOVI. Asistence: Adam Charvát.

38:05
    Úmyslný ofsajd domácích.

37:09
    Liberci se zatím v přesilovce daří zamknout energetiky v jejich obranném pásmu.

36:10
    Po Žůrkově střele sice byla menší skrumáž před Bednářem, ale Liberec z toho nic nevytěžil.

35:33
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kořán – 2 min., hákování).

34:57
    Domácím s ev přesilovce opět nepodařilo vyrovnat, Liberec skvěle brání.

34:50

34:47
    Ofsajd hostů.

33:56
    Křemen mohl srovnat, když byl sám před Novákem, ten se ale bleskurychle přesunul.

32:50
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Liška – 2 min., vražení na hrazení).

32:30
    Hra se přesunula na stranu Liberce, energetikům se však nedaří nic vymyslet.

31:37
    Opět jsou v útoku liberečtí.

30:57

30:30
    Nepozornosti v obraně chtěl využít Cikhart, ale Bednáře svou střelou nepřekonal.

29:30
    Domácím se daří přesilovka o poznání lépe než ta předchozí.

28:57
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Liška.

28:11
    Žůrkova střela od modré teď potrápila Bednáře, ale ten si kotouč pohlídal.

28:00

27:41
    S Drábkovou střelou teď neměl Bednář potíže.

26:47
    Liberečtí jsou na puku vidět více než domácí.

25:50
    Bitman mohl připsat Liberci další gól, jeho ránu ale zblokoval Záruba.

25:02
    Křemen jel skoro sám na branku, ale kotouč mu ujel a tak neudělal plánovanou kličku.

23:48
    Hra se teď drží na straně Energie , hosté nic nevymysleli.

22:48
    Hudečka provětral přesnou střelou Novákovu lapačku.

21:48
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, oba celky dobře brání a nedopustí žádnou šanci ve své obraně.

20:59
    Už už to vypadalo, že se bude Liberec radovat podruhé, ale branka se odsunula, a tak se přerušuje.

20:40

20:23
    Začátek opět vyšel trochu lépe hostům.

20:01

V první části hry se hrál opatrnější hokej a na puku byli spíše hosté. Nebylo vidět ani moc šancí, i když měl každý k dispozici přesilovou hru. Jako jedinému se podařilo v posledních třech minutách třetiny prosadit Martinu Maťátkovi. Další třetina začne v 18:44.

20:00

19:45
    Šuráňova střela neleťela špatně, ale mezírku mezi Bednářovými betony nenašel.

19:02
    Akci domácích zastavuje ofsajd.

17:03
    Tak a je tu první gól zápasu! Po Irově přihrávce z levého kruhu svou střelou prostřelil Jana Bednáře MARTIN MAŤÁTKO. Asistence: Daniel Ira.

16:23
    Chyby v obraně Bílých Tygrů chtěl využít Maydl, jeho střela končí vedle.

15:33
    Hostům se také v přesilovce příliš nedařilo.

15:28

14:40
    Zakázané uvolnění hostů.

14:18
    Liberec se snaží z přesilovky něco vytěžit, domácí však brání skvěle.

13:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Cankov – 2 min., faul kolenem).

13:15
    Do šancí se dostávají také energetici, ale ani Novák za svá záda zatím puk nepustil.

11:49
    Liberec si teď na energetiky vytvořil velký tlak, nic ale zatím gól nepřineslo.

10:48

10:37
    Energetikům se přesilovka vůbec nedaří, do šancí se dostává spíše Liberec.

09:23
    Domácí v přesilovce moc šancí nevyužili, Liberec častokrát vyhazuje.

08:48
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., nedovolené bránění).

07:47
    Karlovarští se dostali do útoku, tam nic nevymysleli a hra se tak opět přesouvá na jejich stranu.

06:44
    Opět jsou u kotouče hosté a energetikům se nedaří dostat do šance.

05:36
    Novákova střela sice letěla dobře, přistála však v boční síti.

05:11
    Slibnou akci hostů zastavuje ofsajd.

05:00
    Prvních pět minut zápasu se hraje opatrný hokej.

04:02
    Teď se do větší příležitosti dostali i domácí, Hudečkova střela ale skončila v Novákově lapačce.

03:01
    Teď jsou na kotouči hosté, toho chtěl využít Šuráň, Bednář pozorný.

02:06
    Křepelka jako první vyzkoušel Bednářovu pozornost, s jeho střelou neměl Bednář problémy.

01:24
    Liberečtí také útočnou třetinu nevyužili a puk je ve středním pásmu.

00:30
    Po vyhraném úvodním vhazování byli na kotouči domácí, nic ale vymyslet nedokázali a hra se přesouvá na druhou stranu.

00:01

Energie si po třech neúspěšných venkovních zápasech zahraje doma. V KV Aréně zatím energetici selhali jen dvakrát. Teď je čeká utkání s Libercem. S nimi ještě karlovarští v letošní sezoně neodehráli žádné utkání. Poslední duel s Plzní museli energetici stav otáčet, což se jim těsně nepovedlo. Pozornost Energie bude hlavně na Matěje Hájka.

Bílí Tygři po nepovedeném domácím utkání budou hrát poprvé s energetiky v této sezoně. Venku se Liberci moc nedaří. To budou chtít změnit. Ve zmiňovaném duelu s Pardubicemi liberečtí prohráli až v nájezdech. Také tento zápas museli Bílí Tygři otáčet. Povedlo se jim jen vyrovnat. Liberec si určitě dá pozor na Michala Horkého.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 56. Zavřel (Berčík, Ptáček) – 18. Maťátko (Ira), 40. Maťátko (Charvát)

Rozhodčí: Glanc – Kokrment, Juránek