Turín – Bologna 3:0 (kon.) | AC Milán – Crotone 1:0 (kon.) | Neapol – Hellas Verona 2:0 (kon.)
Spal – Lazio 2:5 (kon.) | Benevento – Sampdoria 3:2 (kon.) | Janov – Sassuolo 1:0 (kon.)
AS Řím – Atalanta BC 1:2 (kon.) | Cagliari – Juventus 0:1 (kon.)
AS Řím
1:2 (0:2)
Atalanta Bergamo
Sobota 06.01.2018, 18:00 • Stadio Olimpico • Italská Serie A • 20. kolo

Já se s vámi loučím a doufám, že jste se příjemně bavili. Budu se těšit zase příště.

Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek. (19:55:37)

STATISTIKY UTKÁNÍ
    Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:6.

Neskutečná radost propukla u lavičky hostí. Aby také ne, již v prvním poločase vstřelil vedoucí branku Andreas Cornelius, když technickou střelou nedal Alissonovi šanci. Pár minut na to si pohrál s obranou Alejandro Gómez a Marten de Roon zvýšil na 0:2!
    Ve druhém poločase se podařilo snížit Edinu Džekovi již v 56. minutě hry, což znamenalo ještě dosti času na srovnání. To ale nepřišlo, i když nějaké šance byly, té opravdu vyložené jsme se nedočkali.
    Patrik Schick nastoupil na hřiště v 52. minutě hry, ale ani on nedokázal s nepříznivým výsledkem nic udělat.

90+3

90+3
    Kolarov poslal do vápna tvrdý centr, který proskákal malým vápnem. Pokud se nedaří dotlačit do brány tyto situace, nemůže AS srovnat výsledek.

90+2
    Na další centr do vápna Patrik Schick ani Edin Džeko nedosáhli. Obrana se brání zuby nehty.

90+1
    Tlak AS sílí, minimálně jejich držení míče je enormní, jenže v před finální a hlavně finální fázi je to již křeč, která brzdí domácí.

90
    Sudí bude nastavovat nad rámec hrací doby 3 minuty.

88
    Velmi překvapivě zahráli rohový kop hosté jen za pomocí malého dloubáčku, ke střele se pak dostal jeden z ofenzivních hráčů, ta letěla ale vysoko nad.

87
    Rohový kop pro hosty vybojoval svým snažením Hateboer.

86
    Perotti se nechal unést, tuto hradbu těl před sebou nemohl v žádném případě propálit a tento předpoklad se potvrdil.

85
    Pěkná akce po pravé straně hřiště! K centru se nakonec dostal Bruno Peres, který našel hlavu El Shaarawyho, ta byla nejprve zablokovaná, jenže stejně dopadla i jeho následná dorážka.

83
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Bruno Peres.

82
    Skvěle si za obranu seběhl Edin Džeko, ten dostal od Gonalonse dobrý kolmý míč a už to vypadalo, že se dostane k zakončení. Proti byl však Toloi, který míč ve skluzu ukopl.

81
    Další z rohových kopů zahrával Perotti, jenže i tato standardní situace dopadla tak, jako v minulých případech – neúspěšně.

80
    Ale teď už Florenzi nabídl lepší podívanou. Z dobrých 30 metrů napálil míč nártem na bránu, střele chybělo alespoň půl metru.

79
    Florenzi svým centrem našel jen hlavu Toloie, který odvrátil nebezpečí.

77
    Nepovedenou rozehrávku nám teď předvedli hráči obou celků. Jednou to byl Manolas, který namazal Freulerovi, který chtěl ihned posílat Petagnu do brejku. Míč se mu ale svezl a nabídl tak domácím další pokus na založení útoku.

76
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Cengiz Ünder.