Boston – Carolina 7:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 6:3 (kon.) | Toronto – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Arizona – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 7:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:2 (kon.)
Los Angeles – Nashville 3:4 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:4 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.)
Chicago – Edmonton 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 4:1 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (3:2 po s.n.)
Colorado Avalanche
7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Minnesota Wild
Neděle 07.01.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

To je ode mně z tohoto utkání vše a popřeji vám dobré ráno a příjemně strávenou neděli. (06:02:02)

Carl Söderbegr (COL) – 2+0.

Avalanche si dnes užili slavností zápas na počest oslavy vyvěšení dresu Milana Hejduka ke stropu Pepsi center se vším všudy a poctili tento mimořádný večer výhrou 7:2!

59:20
    Wild se ještě nastěhovali do útočné třetiny, ale Colorado si už vše pohlídá.

59:00
    Poslední minuta utkání, hra přerušena pro ofsajd Wild.
    57:46 Tyson JOST - 7:2

57:46
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Exhibice domácích lavin! Nakonec je překonán i Alex Stalock. Collin Wilson v situace dva na jednoho počkal s přihrávkou tak šikovně, že TYSON JOST posílal kotouč již do prázdné branky. Asistence: Colin Wilson.

56:43
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Eric Staal – 2+2 min., hrubost).

56:43
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2+2 min., hrubost).

56:43
    Bitka Zadorov vs Staal vyzněla zhruba po deseti vteřinách pro domácího borce, který položil střelce Wild na záda jedním chvatem.

56:20
    A další rána z hole Granlunda do lapačky Berniera, dnes tento souboj jasně vyznívá pro strážce branky Avalanche.

56:09
    Po vhazování to také zkusil Granlund na přední tyč, ale i v tomto případě je Bernier na místě.

56:00
    Dnes neviditelný Mikko Koivu se prodral vůbec ke své první střele v zápase, ale klidný zákrok pro Berniera.

55:09
    Minnesota má obrovské potíže v rozehrávce, Colorado i za stavu 6:2 doslova dupe a napadá rozehrávku Wild.

54:05
    MacKinnon zakončil svou samostatnou akci sraženou střelou do lapačky Stalocka.

53:43
    Mikko Rantanen je zpět ve hře, Avalanche v pěti.

53:16
    A nyní Bourque zasáhl do přihrávky Granlunda kotouč dostali Avalanche ze třetiny.

52:48
    Další rána Granlunda, tentokrát z první z levého křídla minul pravý horní roh branky.

52:06
    Granlund zavezl do pásma, na nic nečekal a hned střílel na zadní tyč. Bernier vyrazil do rohu kluziště.

51:43
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., krosček).

50:40
    A další úspěšný zákrok pro Alexe Stalocka, když zneškodnil pokus Blaka Comeau.

49:19
    A v záběru kamer Milan Hejduk v debatě s Peterem Forsbergem, zatím se tento slavnostní zápas na počest právě Milana Hejduka musí líbit oběma bývalým hvězdám Avalanche.

49:19
    Icing domácích.

48:35
    Gabriel Bourque lehce prověřil nového muže v brance Minnesoty Alexe Stalocka.

47:17
    Střídání v brance Minnesoty. Po šesté brance odchází frustrovaný Dubnyk na střídačku a nahrazuje jej Alex Stalock.
    47:17 Nathan MACKINNON - 6:2

47:17
    NATHAN MACKINNON trestá faul Dubnyka dokonale. Dostal kotouč na modrou čáru od Girarda, počkal si na vhodný moment a prostřelil vše včetně Dubnyka. Asistence: Samuel Girard, Mikko Rantanen.

47:03
    Dubnyk vyfasoval 2+2 minuty a následuje tak přesilovka Avalanche.

47:03
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Devan Dubnyk – 2 + 2 min., hrubost).

47:03
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alexander Kerfoot – 2 min., nedovolené bránění).

47:03
    Zajímavá situace před brankou Dubnyka. Alexander Kerfoot vystřelil a při střele spadl na led a doklouzal k Dubnykovi a frustrovaný brankář Minnesoty se pustil pěstmi do útočníka Avalanche a pár ran mu zasadil.

46:47
    Nick Foligno svou ranou mimo branku vyhnal Minnesotu z pásma.

46:15
    Další pokus domácích. Nikita Zadorov švihem od modré prověřil lapačku Dubnyka, ta byla na místě.
    45:13 Carl SÖDERBERG - 5:2

45:13
    A domácí možná v této přesilovce rozhodují zápas! Kerfoot skrz celé pásmo nabil na ránu z první pro Jakupova, jehož střelu vyrazil Dubnyk k CARL SÖDERBERGOVI, který jej dotlačil do sítě a dává svou druhou branku v utkání. Asistence: Nail Jakupov a Blake Comeau.

44:29
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., nedovolené bránění), když nedokázal v rychlosti zabránit srážce s Bernierem, ale je to hodně přísně, jelikož tam byl natlačen domácím obráncem.

44:00
    Tvrdým hitem byl položen k zemi Blake Comeau v rohu útočné třetiny.

42:37
    Minnesota opravdu vlétla do třetí části. Nederreiter nejprve mířil mezi betony a hned poté pálil od modré Dumba, ale s oběma pokusy si Bernier poradil.

42:11
    No Tyler Ennis jen tak odpálil puk z rohu kluziště a ten se po několika odrazech odrazil i od nic netušícího Berniera v brance!

41:23
    Každopádně Wild vstoupili do třetí třetiny odhodlaně ještě překazit slavnostní večer Colorada.

41:04
    Střelu Dumby od modré ztratil Bernier na chvíli z dohledu a tak byl rád, že puk se nakonec ani k jeho brance nedostal přes hradbu těl před ním.

40:46
    Dlouhá přihrávka na Zuckera končí nakonec icingem Minnesoty.

40:12
    Bernier kryje na úvod třetiny dalekonosnou ránu Sutera ze střední třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:10 .

Střely na branku po druhé třetině 24 – 25.

I druhá třetina přinesla tři branky a opět ji vyhráli domácí laviny v poměru 2:1. Za Colorado se trefily přesně Söderberg z přesilové hry a Rantanen. Za Minnesotu snižoval stejně jako v první třetině v poslední minutě třetiny Erik Staal a stav je tak po dvou třetinách 4:2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:22 Eric STAAL - 4:2

39:22
    Minnesota právě vstřelila branku!
    I Minnesota využívá přesilovou hru a znovu v poslední minutě třetiny se prosazuje ERIC STAAL, jenž dorazil kotouč za záda Berniera poté co na domácího brankáře nahodil kotouč z nulového úhlu Jason Zucker a domácí brankář pouze vyrazil kotouč před sebe. Asistence: Jason Zucker, Ryan Suter.

38:20
    Bernier vyráží ránu Spurgeron od modré do rohu kluziště a následně Colorado vyhazuje kotouč ze třetiny.

37:51
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Anton Lindholm – 2 min., nedovolené bránění).

37:45
    Zach Parise svým nahozením ze středního pásma zařídil vhazování před Bernierem.

37:00
    A Colorado pokračovala i další střídání v aktivní hře a Dubnyk musel být pozorný proti střele Barberia od modré čáry.

36:19
    Branku si nechala Minnesota ještě přezkoumat u videa, zda nebylo bráněno Dubnykovi ve hře, ale stížnost se nepotvrdila a sudí branku uznává!
    36:19 Mikko RANTANEN - 4:1

36:19
    Dubnyk nejprve vychytal úžasně MacKinnona, který byl úplně sám před brankou, ale akce pokračovala a puk se dostal na hokejku Landeskoga, jehož střelu vyrazil Dubnyk, ale nevěděl, kde má kotouč a ten našel MIKKO RANTANEN a bekhendem zavěsil. Asistence: Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon

35:04
    Foligno a Cullen několikrát zakombinovali během tohoto střídání, ale žádná kombinace nevedla k ohrožení branky.

34:18
    Po icingu Avalanche se hraje stěhuje před Berniera.

33:03
    Střelec branky Söderberg při chuti, jeho střele přes hráče minula pravou tyč jen o centimetry!

32:25
    A další tvrdý hit domácího hráče. Nikita Zadorov si počkal na Granlunda, který skončil po hitu na ledové ploše!

31:31
    Bourque teď tvrdě hitoval Brodina v rohu kluziště a sklidil velký aplaus domácího Pepsi center.

30:25
    Landeskog kouzlil, kouzlil, vymýšlel, až s pukem vyjel za modrou čáru a Avalanche tak přišly o pásmo.

29:35
    Ofsajd Avalanchce zastavuje jejich akci.
    28:03 Carl SÖDERBERG - 3:1

28:03
    Přesilovka využita! Alexander Kerfoot zavezl puk do pásma po levé straně a před brankou byl trestuhodně nehlídaný CARL SÖDERBERG, který z první zavěsil pobídku Kerfoota. Asistence: Alexander Kerfoot.

27:50
    V oslabení se dostal ke střele Nate Prosser a orazítkoval břevno Bernierovi branky!

26:41
    Ještě se do sebe lehce pustily Greer a Foligno, ale uvidíme přesilovku 5 na 4 Colorada za faul Cullena.

26:41
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hrubost).

26:41
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (A. J. Greer – 2 min., hrubost).

26:41
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Cullen – 2 min., sekání).

26:21
    Cullen propagačně vyzkoušel Berniera, ten vyráží kotouč do rohu kluziště.

25:00
    Blake Comeau dostal kotouč v situace 3 na 2 a rozhodl se pro střelu, kterou orazítkoval pouze chrániče Sutera.

24:38
    A do třetice icing Colorada.

24:27
    A další icing domácích ponechává hru před brankou Berniera.

24:13
    Icing Avalanche, vhazovat se bude před Bernierem.

23:50
    A další zákrok pro Berniera po ráně z pravého křídla kterou se prezentoval Jared Spurgeron.

23:01
    Po buly střílel Mikael Granlund, ale ani jeho puk na branku Berniera obrana nepustila, až následnou ránu od modré, kterou vyslal Suter musel Bernier Krýt.

22:39
    Marcus Foligno hledal žabičkou před brankou Matta Cullena, ale kotouč na adresáta nedoputoval.

21:37
    A další velké potíže pro Dubnyka. Zpoza branky se nadvakrát snažil zasunout puk za tyč Söderberg a Dubnyk kotouč tak tak udržel před brankovou čarou.

20:04
    No druhá třetina nám začala zajímavě, hned po buly kotouč nahazoval od své vlastní modré čáry Nikita Zadorov a Devan Dubnyka trochu zaváhal a nakonec byl rád, že puk zkrotil. Jen to zahučeo v Pepsi center.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:10 .

Střely na branku po první třetině 11 – 9.

První třetina je za námi. Colorado v něm mělo navrch a zaslouženě vede 2:1. O branky domácích se postarali Bouque a Nemeth. Za Minnesotu snižoval v poslední minutě první části Eric Staal.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:27 Eric STAAL - 2:1

19:27
    Wild ještě do přestávky snižují! Zucker zavezl puk do pásma, našel v druhé vlně najetého Brodina, který vypálil na Berniera, jenž kotouč pouze vyrazil před sebe, kde si ho našel nejlepší kanonýr Minnesoty ERIC STAAL a zametl puk do branky. Asistence: Jonas Brodin, Jason Zucker.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.
    18:16 Patrik NEMETH - 2:0

18:16
    Tak to byla bomba a domácí vedou o dvě branky! Nathan MacKinnon našel zadovkou v prostoru nad kruhy PATRIKA NEMETHA, který napřáhl a ranou rozezvučel břevno od kterého se kotouč odrazil do sítě. Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.

17:15
    Na druhé straně už hrozil Söderberg, jeho ránu z úhlu vytěsnil ramenem nad branku Dubnyk.

16:34
    Tečována střela Sutera od modré jen těsně minula levou tyč branky Berniera, který se za ní pouze ohlédl.

16:17
    Pěknou stahovačkou se dostal do pásma Tyson Jost, ale k brance ho již obrana Minnesoty nepustila.

15:00
    Laviny šli do přečíslení 3 na 2, které vyřešil střelou Greer, ale s tímto pokusem neměl problém Dubnyk a vyrazil jej, na druhé straně byl v dobré pozici Mikael Granlund, jeho střelu ale nepustila na branku domácí obrana.

13:54
    A nyní jsou v plném počtu i hosté z Minnesoty.

13:42
    Colorado v plném počtu a bude hrát 12 vteřin krátkou přesilovku.

12:14
    A tenhle vzniknutí prostor na ledě vyhovuje Nathanu MacKinnonovi, který našlápl, vypálil přes obránce a kotouč vyražený Dubnykem si dojel a střílel znovu, ale Dubnyk vyrazil i jeho druhý pokus do bezpečí.

11:54
    Dvě vyloučení krátce po sobě znamenají že budeme pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

11:54
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., držení protihráče).

11:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., podražení).

11:40
    Mikko Rantanen vyhodil kotouč o pleksiklo mimo hrací plochu. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Bernierem.

10:58
    Po nepovedené rozehrávce Lavin následuje icing a hra se stěhuje před Berniera.

10:02
    Jako nůž máslem projel středním pásmem Lindholm, posunul puk do strany na Jakupova, jenž poslal propagační střelu na Dubnyka.

09:26
    Další akci vedl Kerfoot, ale Wilson mu na pravé straně přejel do pásma a píská se ofsajd.
    07:38 Gabriel BOURQUE - 1:0

07:38
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu zásluhou Tysona Josta, který zavezl kotouč do pásma, předal jej za branku Colinu Wilsonovi, který předpisově našel mezi kruhy GABRIELA BOURQUEA a ten tvrdou ranou zamířil přesně pod břevno. Asistence: Colin Wilson, Tyson Jost

07:23
    Minnesotu však dostala přesilovka do hry a do dobré pozice na levém mantinelu si nabruslil Daniel Winnik a rychlou střelou prověřil Berniera, ten drží kotouč v náručí a vhazovat se bude po reklamní pauze po jeho pravé ruce.

06:34
    Colorado v plném počtu a Nieto se vrací do hry.

06:00
    Minnesota hraje přesilovku výborně! Bombu Brodina vyrazil s potížemi nad branku Bernier.

05:06
    Nabídku Zuckera tečoval nebezpečně před brankou Zach Parise, ale Bernier byl s betony na ledě včas a zasáhl.

04:34
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Nieto – 2 min., hákování).

03:49
    Teď už bylo vše v pořádku a Landeskog dokonce vystřelil zpoza modré čáry, puk se však k Dubnykovi nedostal.

03:05
    Landeskogovi teď přejel MacKinnon do pásma rychleji než by si domácí kapitán představoval a tak je odpískán ofsajd.

02:08
    A na druhé straně obkroužil branku Tyler Ennis a snažil se puk zasunout za tyč Berniera, ale ten byl u tyče včas a podržel kotouč.

01:32
    Další střelecký pokus měl na svědomí Patrik Nemeth, ale trefil pouze hráče před sebou.

00:54
    Matt Nieto jako první zkoušel pozornost Dubnyka od pravého mantinelu, ale jednalo se pouze o propagační střelu.

00:01
    Úvodní bule pro domácí Laviny.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – E. Johnson (A), Zadorov, Barberio, Nemeth (A), A. Lindholm (C), Girard – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – Jakupov, Kerfoot, Greer – Comeau, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Jost, C. Wilson. Trenér: Bednar

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Olofsson – Ennis, E. Staal, Zucker (C) – Mikael Granlund, M. Koivu, Niederreiter – Parise (A), Coyle, J. Eriksson Ek – Winnik, Cullen, M. Foligno. Boudreau

Dres Milana Hejduka s číslem 23 byl právě vyvěšen za jeho přítomnosti ke stropu haly vedle jmen jako je například Patrick Roy, Joe Sakic, Peter Forsberg, Adam Foote.

Vzájemný zápas
    V této sezoně se oba soupeři potkali jednou a to na ledě lavin:

Minnesota – Colorado 3 – 2 po nájezdech.
    2. Zucker, 26. Niederreiter, rozhodující nájezd Coyle – 11. Compher, 16. Comeau.

TOP hráčem v kanadském bodování týmu je Eric Staal, jenž nasbíral 35 bodů (17+ 18) a je také zároveň nejlepším střelcem týmu.

TOP hráčem v kanadském bodování týmu je Nathan MacKinnon, jenž nasbíral 49 bodů (17+32) a je zároveň nejlepším střelcem týmu. Dnes také bude jedna vzácná a důležitá pro český hokej. Ústecký rodák Milan Hejduk bude součástí ceremoniálu před utkáním, když dres s číslem 23 bude vyřazen z kolekce dresů Colorada Avalanche.

Oba dva týmy mají výtečnou formu, když shodně dokázali vyhrát z posledních pěti zápasů rovné čtyři. Minnesota si v posledním zápase smlsla na Buffalu 6 – 2 a Colorado porazilo Columbus 2 – 0.

Zápas mezi Coloradem Avalanchem a Minnesotou Wild, utkání dvou sousedů v tabulce na hranici play off.
    Coloradu patří 10. pozice a 45 získaných bodů. Minnesota má o pouhé dva body více, ale je na 8. místě zajišťující play – off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 8. G. Bourque (C. Wilson, Jost), 19. Nemeth (MacKinnon, Rantanen), 29. Söderberg (Kerfoot), 37. Rantanen (Landeskog, MacKinnon), 46. Söderberg (Jakupov, Kerfoot), 48. MacKinnon (Girard, Rantanen), 58. Jost (C. Wilson) – 20. E. Staal (Brodin, Zucker), 40. E. Staal (Zucker, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (48. Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Olofsson – Ennis, E. Staal, Zucker (C) – Mikael Granlund, M. Koivu, Niederreiter – Parise (A), Coyle, J. Eriksson Ek – Winnik, Cullen, M. Foligno.

Rozhodčí: Peel, Skilliter – Gibbons, Mach

Diváci: 18046