Olomouc – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 2:7 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 4:2 (kon.) | Liberec – Kladno 5:2 (kon.) | Sparta – Chomutov 0:2 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 10:4 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Mountfield HK
Sobota 06.01.2018, 12:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

29:51
    Obrana Mountfiledu nyní velmi dlouho odolávala hanáckým výpadům, jenomže v rozhodující chvíli se přeci jen unáhlila. Za záchranný faul Kryštofa Hroudného (MHK), jenž si podržel spoluhráče, není čeká hosty další oslabení.

22:21
    Olomouc nyní zaváhala při obranné činnosti, na trestnou lavici zamířil po laciném faulu v rohu Matěj Murla (OLO).

11:32
    Hradec bude muset čelit olomoucké přesile, na trestnou lavici se tentokráte podívá Petr Poppel (MHK), jehož sudí viní z podražení v útočné třetině.

07:05
    I Hradec se dostane k první početní výhodě, na trestnou totiž zamířil za seknutí v obranné třetině Jan Beier (OLO).

03:24
    Domácí se dostanou k první přesilovce zápasu, na trestnou lavici totiž zamířil Tomáš Kynčl (MHK), který se nevyhnul menšímu faulu na modré čáře.

Johan Čáp

Branky a nahrávky: 16. Palička (Tomaník, Marek), 28. Podlaha (Murla, Marek), 58. Říčka (TS) – 16. Jirásek (D. Matouš, Šedivý), 36. Jirásek (D. Matouš)

HC Olomouc: Ovčaři (Schejbal) – Murla, Spálovský, Holiš, Smutný, Beutl – Janků, Cach, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Marek (C), Tomaník, Janečko, Pěcha, Kuba
    Mountfield HK: D. Dvořák (Bartozel) – Hroudný (C), Muška, Kukla, Pohl, Kynčl, Jonáš – Jirásek, D. Matouš, M. Matouš, Matějček, Pažourek, J. Dvořák, Hnik, Hašek, Šedivý, Mašín, Poppel, Sklenář, Chalupa, Hejna

Rozhodčí: Kašík – Bubela, Zedník