Slavia – Kladno 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 0:7 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:3 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Olomouc 2:6 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 1:3 (kon.)
Pardubice – Salzburg 2:3 (kon.) | Warriors Brno – Chomutov 6:4 (kon.)
HC Kometa Brno
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 06.01.2018, 12:30Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

59:38
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Obrovská chyba v obraně Komety způsobila, že se na prázdnou bránu hrnuli hned dva vítkovičtí hráči. Tady předvedl Jakub Lewandowski týmového ducha, kotouč nechal ležet v brankovišti. Odtud ho do brány dorazil VIKTOR KONEČNÝ a stanovil tak skóre dnešního utkání na 1:3.
    Asistence: Jakub Lewandowski.

56:25
    Tři sekundy před skončením početní výhody Komety se Vítkovičtí proviňují znovu. Dvě minuty za sekání si odpyká Ondřej Cubo.

54:28
    Vítkovice budou hrát oslabení kvůli špatnému střídání. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Ivan Ivan.

47:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští se konečně dočkali a po několika neproměněných šancích vstříílí gól! Jan Sedláček nahrál zpoza brány MARKU MINÁRIKOVI mezi kruhy, s jeho svižnou střelou si Piták nedokázal poradit.
    Asistence: Jan Sedláček.

44:11
    Do obrovské šance se dostal Adam Popelka. Vysihl nepřesnou rozehrávku a soupeře a mířil sám na Pitáka, jeho střela ale k překonání vítkovického gólmana nestačila.

43:27
    Vítkovice měly obrovskou šanci. Aby zabránil gólu, musel se Daniel Kowalczyk dopustit nedovoleného zákroku. Na lavici si pobude déle, k dvěma minutám za hákování se přidal i desetiminutový osobní trest. Dvě minuty za něj odpyká Tadeáě Del Favero.

41:35
    Jakub Lewandowski zavezl kotouč do útočného pásma a dojel s ním až za branku. Odtud ho nahrál Jakubu Kylnarovi před bránou, který se snažil velmi rychle zakončit, ale trefil pouze Kašpara.

39:29
    Střela Jana Sedláčka teď dokonce trefila tyč! Vítkovičtí jsou pod obrovským tlakem a nedaří se jim vystřídat.

37:32
    Natřikrát teď dorážel celý útok Komety. Nikomu z nich se ale nepodařio vednout puk dostatečně vysoko na to, aby přeletěl ležícího Pitáka.

31:16
    Teď navíc budou mít Vítkovice další možnost vstřelit gól, dvě minuty za sekání si odsedí Vojtěch Kadlic.

30:47
    Vítkovičtí zvyšují svůj náskok! Nejprve se hostům podařilo usadit se v útočném pásmu. Poté Lednický nahrál JAKUBU KYLNAROVI, který překonal brankáře Kašpara.
    Asistence: Vojtěch Lednický.

28:59
    Caha zavezl puk do útočného pásma, kde se nakonec dostal i ke střele. Pitákovi kotouč zřejmě prošel pod betonem a projel jen kousek od tyče.

25:03
    Vítkovičtí se ujímají vedení. Po přihrávce Dominika Věntuse překonává Kašpara nejlepší střelec týmu JAKUB LEWANDOWSKI.
    Asistence: Dominik Věntus.

19:59
    Za sekání je ještě v závěru třetiny vyloučen David Takáč, Kometa tak začne druhou třetinu přesilovou hrou.

17:52
    Kuncovu střelu ještě před bránou tečoval Kavický, vítkovický brankář zasahoval betonem. Zatím největší šance domácích.

13:43
    Brno má k dispozici další početní výhodu. Caha byl zahákován Petrem Smičkou, který si za svůj faul odesdí dvě minuty.

09:20
    Nebezpečná akce před Kašparovou bránou! Ve shluku hráčů Kašpar vůbec nevěděl, kde je puk, i přesto se mu ale podařilo jej za svá záda nepustit. Nakonec pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

08:08
    Počet hráčů na obou stranách se vyrovná, dvě minuty za podražení si odsedí Daniel Kowalczyk.

06:31
    Přesilové hry se dočkají i domácí, dvě minuty za hákování pro Kryštofa Kadulu.

03:42
    Prvního faulu v zápase se dopustili domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Daniel Kavický.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 48. Minárik (Sedláček) – 26. Lewandowski (Věntus), 31. Kylnar (Lednický), 60. Konečný (Lewandowski)

HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, Kowalczyk, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Gloz, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc (C), Kadlic.
    HC Vítkovice Ridera: Piták (Micka) – Zapletal, Raška, Takáč, Cubo, Smolka, Smička, Vacula – Lednický, Ivan, Kadula, Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný.

Rozhodčí: Held – Doleček, Holibka