Technika Brno – Poruba 1:2 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Přerov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 0:3 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Vsetín – Třinec 3:4 (kon.)
Warriors Brno – HK MD Šumperk 1:8 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Havířov – Zlín 5:0 (kon.)
Jihlava – Letňany 0:0 (odl.) | Mountfield HK – Vítkovice 4:5 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 2:6 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Třemošná – K. Vary 3:2 (po pr.)
Mountfield HK
4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 06.01.2018, 15:30 • ČPP Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina B

To je ode mě pro dnešek z východočeské metropole vše, děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště. Do té doby se mějte fajn a užijte si zbytek tříkrálového dne. (17:35:57)

Východočeši našli přemožitele poprvé od 7. října 2017 a prohrávají tak po téměř třech měsících a šestnácti vítězstvích v řadě. Recept na ně našel tým HC Vítkovice Ridera!

Je konec, dnešní bitvu bohatou na góly zvládly lépe Vítkovice. Ty se dostaly brzy do vedení, jenže ho rychle ztratily a pak zase nabyly. O dnešní tříbodové výhře Ridery rozhodly skvělé vstupy do jednotlivých třetin. Právě gól, který přišel v čase 41:15 se ukázal být jako konečný a zároveň vítězný.

59:51
    Do další rány Tomáše Peričky lehl jeden z vítkovických hráčů a nedovolil puku dojít do brankoviště.

59:43
    Peričkovo nahození končí těsně mimo!

59:38
    Ridera pár vteřin ukrojila díly icingu, hra se ale vrací do jejího pásma.

59:28
    Buly pro Hradec a velký tlak do brány!

59:16
    Tichý zůstává podle očekávání na střídačce, Mountfield pokračuje v power-play.

59:16
    Oddechový čas pro domácí. Vhazovat se bude v pásmu Vítkovic.

59:08
    Teď už ano, Hradec to zkouší v šesti!

58:45
    Tichý se hlásí o to, aby šel na střídačku. Jenže jeho parťáci nejsou v držení kotouče...

58:00
    Hosté špatně střídali na ledě byli jen ve třech. Po chvilce naskočili na led zbývající dva hráči, aby pomohli bránit těsný náskok svého týmu.

57:19
    Důležité buly pro hosty, i když puk za modrou čáru nedokázali dostat. Stále se hraje před Dolíškou.

56:57
    Hostující lavička si vyžádala oddechový čas. Ten přijde pětici borců na ledě vhod.

56:57
    Mountfield se usadil v útočné třetině a motá soupeře. Ten se osvobozuje jen za cenu icingu.

56:16
    I kotouč na svých holích...

55:56
    Zatím tomu tak není, soupeř drží dobře střední pásmo.

55:17
    Domácí jsou v plném počtu. Přijde jejich závěrečný tlak?

54:17
    Ostravané drží puk v útočném pásmu, to jim momentálně bohatě stačí.

53:17
    Hráči Ridery si mohou trochu odfrknout, budou mít výhodu jednoho muže v poli. Tomáš Hynek je vyloučen za podražení

52:43
    Teď je to na ledě pořádný boj. Ani jeden z celků se nemůže prosadit, hráči se rvou o každý kousek ledu. A to zejména v pásmu Vítkovic.

51:26
    Až po konci přesilovky přichází pořádný tlak Hradce. Střela z toho žádná není.

51:08
    Krejsa je na ledě, pokračuje se v pěti na obou stranách.

50:35
    Hradec nevhodně střídal a soupeř měl spoustu času na to vyhodit.

49:45
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, pak přišla chyba na modré a osvobození se Vítkovic.

49:08
    Velká příležitost pro domácí, po Krejsově sekání si zahrají přesilovou hru,

48:43
    Mountfield je teď v útoku aktivnější, ostatně jestli chce pomýšlet na body, nic jiného mu ani nezbývá.

48:09
    Hynek se prokličkoval před Dolíšku a vystřelil mezi nohy. Jeho pokus si vítkovický brankář pohlídal.

47:28
    Východočeši by se potřebovali dostat do nějaké šance, zatím se jim to nedaří. Ridera dobře brání.

46:42
    Tvrdá vítkovická rána letěla nad, puk se poté odrazil od tvrzeného skla a skončil na brance Tichého. Stačilo pár centimetrů a brankář Mountfieldu by s ním měl plné ruce práce.

45:49
    Šlaicher přešel přes obránce a zkoušel střílet, jeho pokusu chyběly gólové parametry.

44:29
    Brada mohl ujíždět do brejku, dostal však pas na paty. I s ním si hezky poradil a prohodil si puk mezi nohama. Bránící hráči k němu stihli přistoupit a nic z toho nebylo.

43:48
    Kotouč se dostal na modrou k Peričkovi, jenž hledal cestu na bránu. Skrz trojici bránících hráčů to bylo těžké, puk končí v ochranné síti.

43:27
    Hosté raději vyhazují puk přes všechny čáry.

42:58
    Šedivý hledal před brankou svého spoluhráče, kotouč však nikdo netrefil a projel skrz celým pásmem.

41:15
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    32 vteřin, 49 vteřin a 75 vteřin – to jsou časy, které uběhly mezi začátkem každé třetiny a vítkovickými góly. Tentokrát to trvalo nejdéle, ale stejně to bylo hodně rychlé. Puk se dostal na modrou čáru k JIŘÍMU TVRDÉMU, jenž vyslal na bránu nepříliš prudký projektil. Ten si díky tomu, že Tichý nic neviděl, našel cestu do brány – 4:5. Asistence: Martin Kocián, Marek Brada.

40:46
    Závěrečnou část zahajuje přihrávka rukou na straně Hradce.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:01.

Vítkovice si do druhé třetiny přinesly jednobrankový náskok a brzy ho navýšily, jenže Mountfield přišel s odplatou zase záhy. Těsné vedení vydrželo hostům lehce za polovinu mače, kdy potrestal vyloučení soupeře Perička a dal výsledku průběžný stav 4:4. Ten mohl pozměnit v poslední minutě Brada, jenže samostatný únik ani následné trestné střílení neproměnil.

40:00

39:27
    Marek Brada ujel v poslední minutě do samostatného úniku a rozhodčí žádné vyloučení nesignalizoval. Po chvíli zapískal a zkřížil ruce nad hlavou. Bradovi mezi kruhy o kousek otekl puk a pak zkusil střelu mezi betony. Tu si Tichý pohlídal a podržel svůj tým.

39:27
    Zajímavý moment, hosté pojedou trestné střílení!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny a na puku je Ridera.

38:46
    Další provinění proti pravidlům, tentokrát jde o ofsajd.

38:32
    Hostujícímu hráči spadla helma a musel odejít střídat. Výsledek krátké hradecké početní převahy? Icing.

37:05
    Ale měl by myslet také na zadní vrátka. Vítkovice mu totiž pláchly dva na jednoho. Josef Krejsa dostal příhru přesně do hole a nemířil špatně, jenže Jakub Tichý se rychle přesunul a lapil puk do lapačky. Hodně hezký zákrok od hradeckého brankáře.

36:43
    Hradec nyní hodně forčekuje a snaží se překvapit soupeře.

35:18
    Další přečíslení Mountfieldu, ze kterého nic není. Tentokrát jeli tři na jednoho, vítkovický defenzivní hráč to za přispění návratu svých spoluhráčů zvládl.

33:38
    Daniel Šedivý ujížděl do brejku a mohl přihrát spoluhráči nebo z dobré pozice vystřelit. Puk mu však v rozhodující chvíli utekl, a tak z toho nebylo vůbec nic.

32:33
    Po jednom zákroku zůstal ležet u mantinelu Martin Kocián, vypadá to na vyražený dech, který za asistence spoluhráčů zase popadl. Vítkovický bek odjíždí na střídačku za asistence zdravotníka. Vypadá to, že bude v pořádku.

31:22
    Hradec právě vstřelil branku!
    Už delší dobu jsme neviděli gól, a tak nám ho aktéři utkání nabídli. O srovnání skóre a branku na 4:4 se postaral v přesilové hře TOMÁŠ PERIČKA, který se trefil od modré čáry. Asistence: Tomáš Hynek.

30:58
    Ridera bude hrát nějaký čas ve čtyřech, Alex Kotásek je vyloučen za sekání.

30:52
    Po něm ujeli do přečíslení Souček s Pavlatou. První jmenovaný nabíjel druhému, toho vychytal Ondřej Dolíška!

30:32
    Jenže se nedokázaly vyvarovat dalšího ofsajdu.

30:00
    Polovina zápasu je pryč a my vidíme, že aktuálně mají navrch Vítkovice. A to jak výsledkově, tak herně.

29:44
    Další čárka pro Tichého.

29:34
    Hradecký maskovaný muž si připisuje další zákrok lapačkou, tahle lehká střela od modré čáry jej ohrozit nemohla.

28:39
    Závar před Tichým po chybě v rozehrávce! Domácí obrana ale všechno ustála.

27:29
    Stejný prohřešek také na druhé straně.

27:08
    Domácí pokus o založení útoku maří další postavení mimo hru.

26:32
    Pavlata se Součkem se tlačili do brankoviště, Dolíška schoval puk do výstroje a už ho nikomu nedal.

26:10
    Krejsa je na ledě, pokračuje se v pěti.

25:49
    Toho samozřejmě využívají hosté a vyhazují puk přes všechny čáry.

25:29
    Hradečtí dobře kombinují, jenže finální přihrávka ne a ne přijít.

24:10
    Mountfield se pravděpodobně usadí v útočném pásmu, protože ho po faulu Krejsy čeká přesilovka. Vítkovický hráč se provinil vysokou holí.

23:57
    Východočeši se hrnuli do zajímavého přečíslení, jenže je zastavil hvizd čárového pro ofsajd.

22:59
    Oba celky se v držení puku střídají, stále pokračuje ofenzivní hokej.

21:37
    Historie se opakuje... Také start do druhé třetiny nám přinesl branky na obou stranách. Vítkovice nejdřív udeřily ve vlastním oslabení, vzápětí v tom samém inkasovaly. Hradec vrací zpátky do hry TOMÁŠ PERIČKA. Asistence: Tomáš Hynek, Filip Boštík.

20:49
    Jenže Moravanům to ani tak nevadí. MAREK BRADA totiž dává svůj druhý gól a zaznamenává třetí bod v zápase. Navíc tím posílá Vítkovice poprvé v duelu do dvoubrankového vedení. Asistence: Patrik Krška.

20:01
    Ridera měla pozdní nástup do druhé třetiny a začne ji proto v oslabení. Trest za hráčskou lavici odpyká Matyáš Melovský.

20:01

Jestli podobně zajímavý hokej přinese i druhá část, to budeme zjišťovat od 16:04.

To, na co čekají fanoušci na mnoha stadionech třeba celý zápas, jsme viděli v Hradci Králové za prvních pět minut. Hosté se dostali už po půlminutě do vedení, jenže v čase 3:19 už bylo skóre otočené. Z vedení se ale neradoval ani Mountfield dlouho, hosté rychle srovnali a ve 12. minutě dali gól na 3:2. To už se z domácího brankoviště poroučel Tomáš Sajdl, jenž přenechal místo svému parťákovi.

20:00

19:58
    V posledních vteřinách přichází ještě jedna rána a zákrok Jakuba Tichého.

19:24
    Budina mohl srovnat na 3:3, ale z mezikruží nedokázal vyslat gólovou střelu.

18:42
    I v závěru třetiny se hraje otevřený hokej, obrany nestíhají pořádně rozehrát a už u nich jsou napadající hráči.

17:39
    Josef Krejsa mohl navýšit vedení svého týmu. Dostal se přes obránce a zkusil střelu na zadní tyč, tam ji vykopl koncem betonu Jakub Tichý.

16:47
    Navíc se bude muset mít znovu na pozoru, po incingu se totiž vhazuje po jeho pravici.

16:34
    A znovu dává klid svému týmu, když lapil nahození do rukavice.

16:14
    Ani tentokrát neponechal Tichý nic náhodě a i když by za normální situace asi rozehrával, tentokrát puk podržel. Gólů a chyb bylo v úvodu zápasu už dost.

15:08
    První oslabení Lvi zvládli, Boštík je na ledě.

14:50
    Po chvíli se dokázali osvobodit a Boštíkův trest pomalu končí.

14:25
    Kotouč je navíc v hledišti, což vyhovuje domácím.

14:10
    Rána Bystroně od modré by také mířila mimo, Tichý ji ale raději schoval do lapačky.

13:39
    Josef Krejsa zkoušel střelu zápěstím z levého kruhu, minul brankovou konstrukci.

13:08
    Hosté byli v další velké šanci a navíc si zahrají přesilovou hru. Filip Boštík je vyloučen za držení protihráče.

11:51
    Domácí lavička se rozhodla pro změnu v brankovišti, Tomáše Sajdla nahrazuje Jakub Tichý.

11:51
    To je slušná divočina, už zase vedou hosté. MAREK BRADA dojel vyhozený kotouč, který Sajdl nedůrazně posunul. Vítkovický forvard trefil puk ze vzduchu a baseballovým způsobem dává branku na 3:2. Asistence: Josef Krejsa.

11:40
    Hradec se ale dokázal vymanit a tlačí se do soupeřovy brány.

10:20
    S polovinou první třetiny převzali taktovku hosté, kteří operují před hradeckou klecí.

09:14
    Hosté dostali zdarma možnost zahrát si v útočném pásmu a málem toho využili. Jan Schauer byl sám před Sajdlem, ale nevymíchal ho!

08:52
    Až nyní přichází první technický přestupek, domácí se provinili zakázaným uvolněním.

07:49
    Mountfield je i nadále v pásmu soupeře, kotouče ale létají obvykle po mantinelu.

06:54
    I přes vyrovnané skóre jsou mírně lepší domácí, a to zejména díky územní převaze.

05:59
    Hradec mohl jít znovu do vedení, Radim Šlaicher ale na přihrávku na zadní tyč nedosáhl. Kde jsou obě obrany?

05:02
    To jsou teda gólové hody. Za úvodní pětiminutovku jsme viděli hned čtyři! Tentokrát je zase srovnáno 2:2. Marek Brada posunul puk na JANA SCHAUERA, jenž z levého kruhu zamířil přesně do horní poloviny brány. Asistence: Marek Brada.

04:58
    K puku se dostali hosté a ženou se do útoku.

04:35
    Pelda to zkusil vzít v přečíslení sám na sebe, ale nic závratného nevymyslel.

03:19
    Kdo by to byl řekl, že domácí stihnou za úvodní tři a půl minuty otočit skóre. Postaral se o to zakončující MATYÁŠ BUDINA. Asistence: Filip Boštík, Radim Šlaicher.

02:09
    To je start do zápasu, jak má být! Ale ne pro obrany... Ta hostující za sebou nechala MILANA SOUČKA, kterému posunul puk Matěj Beneš. První jmenovaný se s ničím nerozpakoval a bekhendem uklidil puk do sítě – 1:1. Asistence: Matěj Beneš.

01:34
    Hradečtí se ale úvodní trefy nezalekli a stejně jako po prvním vhazování se dostávají do útoku.

00:32
    Do první šance v zápase se dostal domácí Pelda, udeřilo ale na druhé straně. Hosté ujeli do přečíslení tří na jednoho a střela JAKUBA GEBAUERA se překulila přes výstroj Sajdla a skončila v síti. Asistence: Patrik Krška.

00:01

Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Pelda, Králik, Boukal, Havlíček, Drbal, Perička, Pinkas – Moravec, Pavlata, Souček, Budina, Geisl, Beneš, Šlaicher "C", Šedivý, Hynek, Boštík. Trenér: Petr Luštinec.

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Bartošák) – Kocián, Veřmiřovský, Bystroň, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Krejsa, Schauer, Krška, Přibyl, Melovský, Rajčan, Brada. Trenér: Roman Ryšánek.

Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel.

A půjde o souboj prvního s druhým. Domácí letos excelují, našli přemožitele jen v jediném duelu a po zásluze se vyhřívají na prvním místě se 60 body. Moravané si vedou podobně dobře, nastřádali 50 bodů a jsou aktuálně druzí.

Oba celky na sebe narazí v tomto mistrovském ročníku poprvé a jsme zvědaví, co všechno nám předvedou.

Den poté, co si A-tým Vítkovic odvezl z východočeské metropole porážku 0:4, dorazil na stejné místo také tým mladšího dorostu, aby sehrál s domácím Mountfieldem 5. kolo nadstavbové skupiny B.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 3. Souček (Beneš), 4. Budina (Boštík, Šlaicher), 22. Perička (Hynek, Boštík), 32. Perička (Hynek) – 1. Gebauer (Krška), 6. Schauer (Brada), 12. Brada (Krejsa), 21. Brada (Krška), 42. Tvrdý (Kocián, Brada)

Mountfield HK: Sajdl (od 12. Tichý) – Pelda, Králik, Boukal, Havlíček, Drbal, Perička, Pinkas – Moravec, Pavlata, Souček, Budina, Geisl, Beneš, Šlaicher "C", Šedivý, Hynek, Boštík. Trenér: Petr Luštinec.

Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel