Technika Brno – Poruba 1:2 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Přerov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 0:3 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Vsetín – Třinec 3:4 (kon.)
Warriors Brno – HK MD Šumperk 1:8 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Havířov – Zlín 5:0 (kon.)
Jihlava – Letňany 0:0 (odl.) | Mountfield HK – Vítkovice 4:5 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 2:6 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Třemošná – K. Vary 3:2 (po pr.)
Mountfield HK
4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 06.01.2018, 15:30 • ČPP Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina B

59:51
    Do další rány Tomáše Peričky lehl jeden z vítkovických hráčů a nedovolil puku dojít do brankoviště.

59:43
    Peričkovo nahození končí těsně mimo!

59:28
    Buly pro Hradec a velký tlak do brány!

59:16
    Oddechový čas pro domácí. Vhazovat se bude v pásmu Vítkovic.

59:08
    Teď už ano, Hradec to zkouší v šesti!

56:57
    Hostující lavička si vyžádala oddechový čas. Ten přijde pětici borců na ledě vhod.

56:57
    Mountfield se usadil v útočné třetině a motá soupeře. Ten se osvobozuje jen za cenu icingu.

53:17
    Hráči Ridery si mohou trochu odfrknout, budou mít výhodu jednoho muže v poli. Tomáš Hynek je vyloučen za podražení

49:08
    Velká příležitost pro domácí, po Krejsově sekání si zahrají přesilovou hru,

41:15
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    32 vteřin, 49 vteřin a 75 vteřin – to jsou časy, které uběhly mezi začátkem každé třetiny a vítkovickými góly. Tentokrát to trvalo nejdéle, ale stejně to bylo hodně rychlé. Puk se dostal na modrou čáru k JIŘÍMU TVRDÉMU, jenž vyslal na bránu nepříliš prudký projektil. Ten si díky tomu, že Tichý nic neviděl, našel cestu do brány – 4:5. Asistence: Martin Kocián, Marek Brada.

39:27
    Marek Brada ujel v poslední minutě do samostatného úniku a rozhodčí žádné vyloučení nesignalizoval. Po chvíli zapískal a zkřížil ruce nad hlavou. Bradovi mezi kruhy o kousek otekl puk a pak zkusil střelu mezi betony. Tu si Tichý pohlídal a podržel svůj tým.

39:27
    Zajímavý moment, hosté pojedou trestné střílení!

33:38
    Daniel Šedivý ujížděl do brejku a mohl přihrát spoluhráči nebo z dobré pozice vystřelit. Puk mu však v rozhodující chvíli utekl, a tak z toho nebylo vůbec nic.

32:33
    Po jednom zákroku zůstal ležet u mantinelu Martin Kocián, vypadá to na vyražený dech, který za asistence spoluhráčů zase popadl. Vítkovický bek odjíždí na střídačku za asistence zdravotníka. Vypadá to, že bude v pořádku.

31:22
    Hradec právě vstřelil branku!
    Už delší dobu jsme neviděli gól, a tak nám ho aktéři utkání nabídli. O srovnání skóre a branku na 4:4 se postaral v přesilové hře TOMÁŠ PERIČKA, který se trefil od modré čáry. Asistence: Tomáš Hynek.

30:58
    Ridera bude hrát nějaký čas ve čtyřech, Alex Kotásek je vyloučen za sekání.

30:52
    Po něm ujeli do přečíslení Souček s Pavlatou. První jmenovaný nabíjel druhému, toho vychytal Ondřej Dolíška!

26:32
    Pavlata se Součkem se tlačili do brankoviště, Dolíška schoval puk do výstroje a už ho nikomu nedal.

24:10
    Mountfield se pravděpodobně usadí v útočném pásmu, protože ho po faulu Krejsy čeká přesilovka. Vítkovický hráč se provinil vysokou holí.

21:37
    Historie se opakuje... Také start do druhé třetiny nám přinesl branky na obou stranách. Vítkovice nejdřív udeřily ve vlastním oslabení, vzápětí v tom samém inkasovaly. Hradec vrací zpátky do hry TOMÁŠ PERIČKA. Asistence: Tomáš Hynek, Filip Boštík.

20:49
    Jenže Moravanům to ani tak nevadí. MAREK BRADA totiž dává svůj druhý gól a zaznamenává třetí bod v zápase. Navíc tím posílá Vítkovice poprvé v duelu do dvoubrankového vedení. Asistence: Patrik Krška.

20:01
    Ridera měla pozdní nástup do druhé třetiny a začne ji proto v oslabení. Trest za hráčskou lavici odpyká Matyáš Melovský.

17:39
    Josef Krejsa mohl navýšit vedení svého týmu. Dostal se přes obránce a zkusil střelu na zadní tyč, tam ji vykopl koncem betonu Jakub Tichý.

13:08
    Hosté byli v další velké šanci a navíc si zahrají přesilovou hru. Filip Boštík je vyloučen za držení protihráče.

11:51
    Domácí lavička se rozhodla pro změnu v brankovišti, Tomáše Sajdla nahrazuje Jakub Tichý.

11:51
    To je slušná divočina, už zase vedou hosté. MAREK BRADA dojel vyhozený kotouč, který Sajdl nedůrazně posunul. Vítkovický forvard trefil puk ze vzduchu a baseballovým způsobem dává branku na 3:2. Asistence: Josef Krejsa.

09:14
    Hosté dostali zdarma možnost zahrát si v útočném pásmu a málem toho využili. Jan Schauer byl sám před Sajdlem, ale nevymíchal ho!

05:59
    Hradec mohl jít znovu do vedení, Radim Šlaicher ale na přihrávku na zadní tyč nedosáhl. Kde jsou obě obrany?

05:02
    To jsou teda gólové hody. Za úvodní pětiminutovku jsme viděli hned čtyři! Tentokrát je zase srovnáno 2:2. Marek Brada posunul puk na JANA SCHAUERA, jenž z levého kruhu zamířil přesně do horní poloviny brány. Asistence: Marek Brada.

03:19
    Kdo by to byl řekl, že domácí stihnou za úvodní tři a půl minuty otočit skóre. Postaral se o to zakončující MATYÁŠ BUDINA. Asistence: Filip Boštík, Radim Šlaicher.

02:09
    To je start do zápasu, jak má být! Ale ne pro obrany... Ta hostující za sebou nechala MILANA SOUČKA, kterému posunul puk Matěj Beneš. První jmenovaný se s ničím nerozpakoval a bekhendem uklidil puk do sítě – 1:1. Asistence: Matěj Beneš.

00:32
    Do první šance v zápase se dostal domácí Pelda, udeřilo ale na druhé straně. Hosté ujeli do přečíslení tří na jednoho a střela JAKUBA GEBAUERA se překulila přes výstroj Sajdla a skončila v síti. Asistence: Patrik Krška.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 3. Souček (Beneš), 4. Budina (Boštík, Šlaicher), 22. Perička (Hynek, Boštík), 32. Perička (Hynek) – 1. Gebauer (Krška), 6. Schauer (Brada), 12. Brada (Krejsa), 21. Brada (Krška), 42. Tvrdý (Kocián, Brada)

Mountfield HK: Sajdl (od 12. Tichý) – Pelda, Králik, Boukal, Havlíček, Drbal, Perička, Pinkas – Moravec, Pavlata, Souček, Budina, Geisl, Beneš, Šlaicher "C", Šedivý, Hynek, Boštík. Trenér: Petr Luštinec.
    HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Bartošák) – Kocián, Veřmiřovský, Bystroň, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Krejsa, Schauer, Krška, Přibyl, Melovský, Rajčan, Brada. Trenér: Roman Ryšánek.

Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel