Jablonec – Velké Hamry 4:1 (kon.) | Ostrava – Hlučín 2:1 (kon.) | RB Lipsko – Dukla Praha 2:0 (kon.)
RB Lipsko
2:0 (1:0)
FK Dukla Praha
Sobota 06.01.2018, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Přípravný zápas

To by bylo z mé strany všechno. Pro tuto chvíli se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (17:21:02)

Zápas je u konce! Lipsko vstoupilo do své zimní přípravy lépe a z dnešního zápasu si odnáší vítězství 2:0. Německý celek se trefil v obou poločasech. V tom prvním se prosadil Federico Palacios a ve druhém portugalský šikula Bruma. Dukla byla důstojným soupeřem, ale soupeř byl dnes lepší. Ovšem pražský celek má na čem stavět do jarní části ligy, o tom žádná.

90+1

90
    Bruma neuspěl tváří tvář hostujícímu brankáři. To bude zřejmě poslední akce tohoto utkání.

89
    Augustin překonal duo svých strážců a adresoval přízemní centr do vápna. Hostující obrana odvrátila na polovině hřiště.

88
    Dukla působí odevzdaným dojmem, ale Lipsko by chtělo přidat třetí branku. Uvidíme, zda ji dá.

87
    Zápas se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Zdá se, že Lipsko udrží své vedení a vstoupí do zimní přípravy úvodní výhrou.

84
    Až poslední hráč pražského celku zastavil protiútok domácích. Kdyby se tak nestalo, tak by na Hrušku běželo pět hráčů.

83
    Konaté se zavěsil do vzduchu a hlavičku poslal těsně vedle hostující branky. Dukla opět založí útok od svých obránců.

82
    Míč z rohového kopu končí na hlavě jednoho z obránců, který bohužel pro něj, odvrací na další roh. Tentokrát bude Lipsko rozehrávat z druhé strany.

81
    Hráči domácího celku se stěhují do pokutového území svého soupeře, jelikož budou rozehrávat další rohový kop.

80
    Schmitzova střela byla zablokována, ale roh z toho nebude. Hruška provede opět další odkop od své branky.

79
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Kušnír, přichází Douděra.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Tetour, přichází Dancák.

79
    Rychlý protiútok domácích končí nepřesnou přihrávkou, která končí až u hostujícího brankáře.

77
    Dnešní utkání sleduje 4 312 diváků.

76
    Další zakončení patičkou v hostujícím vápně. Tuto patičku měl na svědomí Klostermann. Hruška bez problému.

75
    Lipsko teď může útočit do otevřené obrany, jelikož Dukla bude dost sázet na ofenzívu. Augustin vybojoval rohový kop.

74
    Bruma se snažil o chytré zakončení patičkou, ale to bylo ihned zablokované. Pokračujeme stále za stavu 2:0 pro domácí celek.

72
    Pražský tým se bude snažit aspoň o čestný úspěch v podobě vstřelené branky, ale proti obraně domácích to bude mít těžké.

70
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    BRUMA se po chybě hostující obrany dostal k míči, dostal se k hranici pokutového vápna a pěknou střelou k tyči přidal druhou domácí branku v tomto utkání. Dvacet minut před koncem tedy Lipsko vede nad Duklou o dvě branky.

69
    Ani tato odvážná akce Augustina z levé strany nekončí v brance. Hruška se protáhne odkopem od své branky.

68
    Tentokrát Lipsko je u míče a kombinuje, ale taky nedokáže překonat dobře zformovanou obranu soupeře.

67
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Holek, přichází Ostojič.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Podaný, přichází Preisler.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Miloševič, přichází Doumbia.

66
    Bruma se snažil oslovit chytrým dloubáčkem rozběhnutého Augustina, ale pražská obrana tento úmysl skvěle přečetla.

65
    Dukla opět volí rozehrávku od svých obránců, ti si snad třikrát nebo čtyřikrát vyměnili míč a poté poslali dlouhý nákop na Holendu. Ten proti přesile neudržetl míč.

64
    Druhý poločas je v plném proudu, ale krom nastřelené tyčky a pěkné střely z voleje je to fotbal bez nápadu.

60
    Schmitz se skvěle položil do své střely z voleje a jenom o chloupek minul pražskou branku, kterou ve druhém poločase hájí Hruška.

59
    Dukla je i nadále u míče, jenže soupeř jí nic závratného nedovolí. Navíc svým skvělým napadáním se snaží o zisk kulatého nesmyslu.

57
    Na druhé straně byla také slibná akce, ale tu překazil samotný rozhodčí. Ten odpískal ofsajdové postavení jednoho z domácích hráčů.

55
    Konaté zapojil své rychlé nohy a zamezil rozvíjející se hostující akci, která si to směřovala do vápna domácích.

54
    Ovšem hráči Dukly více drží míč, ale ve finále je volí špatnou či dokonce nepřesnou přihrávku.

53
    I začátek druhé půle provází takové opatrné tempo. Ani jeden tým nikde nespěchá a volí spíše rozvážnou kombinaci.

52
    Bilovský vybojoval pro svůj tým výhodu autového vhazování. Dukla se nebezpečně blíží na dostřel domácího vápna.

51
    Jiránek pohotově odkopnul míč do zámezí, ale ihned po vhozeném autu se dostal ke střele Augustin. Ten poslal míč pouze nad branku.

50
    Náhradní brankář Dukly má na začátku poločase dost práce. Teď si opět připsal veledůležitý zákrok.

49
    Dukla se nastěhovalo na domácí polovinu a málem vybojovala i rohový kop, ale rozhodčí ukázal jasně na malé vápno. Mvogo bude odkopávat od své branky.

47
    Hned v úvodu druhé půle zvoní jedna z tyčí hostující branky. Pražský celek měl velké štěstí, že hned neinkasoval.

46
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Rada, přichází Hruška.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Holík, přichází Brandner.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Koreš, přichází Schranz.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Kovaľ, přichází Bilovský.

46
    RB Lipsko nastoupila do druhého poločasu v následující sestavě:
    Mvogo – Konaté, Ilsanker, Klostermann, Bruma, Schmitz, Kaiser, Augustin, Ludewig, Stierlin, Kampl.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:30.

První poločas je už minulostí. Hráči Lipska jdou do šaten rozhodně spokojenější, jelikož vedou zásluhou Federica Palaciose 1:0. Ve druhém poločase můžeme čekat přehršel střídání, aby trenéři viděli všechny své svěřence po novém roce.

45

44
    Z rohového kopu nic závažného nebylo a ani z následného obléhání branky nebylo nic. Domácí brankář bude odkopávat od své branky.

43
    Koreš vybojoval pro svůj celek další rohový kop. Uvidíme, co z této šance vznikne.

42
    Holík byl čistě odzbrojen od míče, ale o pár metrů dál míč zpátky vybojoval. Skvělá bojovnost tohoto českého hráče.

41
    I přes fakt, že sledujeme přátelské utkání, tak konec poločasu provazí opatrné oťukování. Ani jeden tým nechce v závěru obdržet branku.

40
    Máme před sebou závěrečných pět minut základní hrací doby prvního poločasu.

38
    Koreš se dostal za domácí obranu, ale jeho následná střela vnější šajtlí končí daleko od branky Lipska.

37
    Poulsen se nedohodnul se svým kolegou a poslal míč pouze do autu. Rada bude opět odkopávat od své branky.

36
    Tetour se dostal do nesnází a ztratil míč. Hosté se musí rychle vrátit do svých defenzivních pozic, aby zamezili další brance v jejich síti.

35
    Holík se toho nebál a vypálil. Bohužel do míst, kde stál připravený brankář Gulácsi.

34
    Rada ihned nakrátko rozehrává na volného obránce, Lipsko vysouvá svůj presink a snaží se získat míč pro sebe.

33
    Lipsko mělo zajímavou příležitost k ohrožení hostující branky z volného přímého kopu. Sabitzer ovšem míč nasměroval pouze vedle branky.

32
    Žlutou kartu dostává Kušnír (FK Dukla Praha).

30
    Máme za sebou třicet minut dnešního utkání. Lipsko i nadále vede nad pražskou Duklou o jednu branku, 1:0.

29
    Domácí akci přerušuje skvělým obranným zákrokem Holek, který také poté zakládá další hostující akci.

28
    Pražané se nebezpečně stáhli ke svému vápnu. Tohle je může mrzet.

27
    I Dukla umí zahrozit z brejku, ale následný Holendův centr z pravé strany je zablokován. Nebude to rohový kop, nýbrž pouze aut.

26
    Dukla chce rozehrát nakrátko, ale domácí hráči jsou blízko vápna. Tímpádem Rada musí míč odkopnout až na domácí polovinu.

25
    Rychlá a hlavně přesná kombinace domácího celku byla zakončena další střelou, která končí až na tribuně.

23
    Opět jsme zaregistrovali rychlý domácí brejk do otevřené obrany, ale Palacios neměl potřebnou podporu, takže musel volit přihrávku zpět.

22
    Zápas zatím provazí velmi pomalé tempo. Zřejmě to potrvá než si hráči obou celků zvyknou a dostanou se do hry.

20
    Lipsko drží míč na svých kopačkách a postupným tempem se dostává stále blíž k hostujícímu vápnu.

19
    Rada skvělým zákrokem na brankové čáře zabránil druhé brance.

18
    Lipsko rozehrálo další rohový kop. Hostující obrana si s tímto pokusem poradila na výbornou.

17
    Dukla je zatím v přední části hřiště bezzubá. Nezměnil to ani rychlý průnik Koreš na pravé straně.

15
    Jenže ani tento brejk druhou německou branku v utkání nepřinesl. Střela jednoho z domácích hráčů končí vysoko nad brankou.

14
    Dukla mohla rychle odpovědět skrze rohový kop, ale ten se hrubě nepovedlo a byl z toho domácí brejk.

13
    Naby Keïta skvěle vysunul FEDERICA PALACIOSE za hostující obranu a ten svou šancí nepohrdnul. Střelou na zadní tyč překonal poprvé v zápase hostujícího Radu v brance Dukly. Lipsko tedy od 13. minuty vede 1:0.

11
    Podaný naposlední chvíli zablokoval nebezpečnou střelu, který mířila na přední tyč. Lipsko bude rozehrávat rohový kop.

9
    Holenda byl při své útočné akci nachytán v ofsajdu, pražská akce končí. Na tahu jsou domácí.

8
    Na druhé straně se dral do zakončení Keita, ale moc s míčem nerozuměl. Hostující obrana se ubránila.

7
    Podaného centru pouze proletěl vápnem a skončil u levého beka domácích, který míč vyváží ze své poloviny.

6
    Tentokrát domácí akci přerušuje ofsajd, který pohotově odmával postranní rozhodčí. Útočník se tomuto verdiktu diví.

5
    Další rychlý útočný výpad Lipska končí útočným faulem v blízkosti pokutového území. Míč putuje opět na kopačky Pražanů.

4
    Dukla rozvážně kombinuje na své polovině a hledá skulinky v německé obraně.

3
    Začátek utkání je zatím dost vyrovnaný, oba týmy se střídají v držení míče. Brankáři obou celků jsou prozatím bez práce.

1

RB Lipsko: Gulácsi – Bernardo, Orban, Upamecano, Sabitzer, Keita, Poulsen, Laimer, Demme, Palacios, Abouchabaka

FK Dukla Praha: Rada – Kušnír, Holek, Jiránek, Podaný – Miloševič, Koval, Tetour – Koreš, Holenda, Holík
    Náhradníci: Hruška – Douděra, Preisler, Brandner, Bilovský, Dancák, Đuranović, Ostojič, Schranz, Doumbia

Rozhodčí: Benjamin Schwermer.
    Dukla včera poprvé trénovala v Lipsku

Vzájemné zápasy
    Tyto týmy se prozatím střetly jenom jednou, a to v reprezentační přestávce. Německý celek vyhrál těsně 3:2.

6. 10. 2016
    RB Lipsko – Dukla 3:2 (14. Kaiser, 27. Khedira, 70. Palacios Martínez – 8. Manzia, 77. Vopat)

Pražský celek je naopak po podzimu až na desátém místě se ziskem 19 bodů ze 16 zápasů. Dukla dokázala v podzimní části ligy vyhrát pouze pět zápasů, prohrála jich sedm. Zbytek zápasů skončilo smírně. Jejich skóre je 18:29, což nám dává negativní rozdíl – 11, což je na tento celek velmi špatné. Jan Holenda dokázal nasbírat zatím šest branek a je vedoucím lídrem střeleckých tabulek tohoto týmu.

RB Lipsko
    Tento tým v minulé sezóně zazářil, ale letos je to zatím mírné zklamání. Po podzimní části ligy je Lipsko na průběžném pátém místě s celkovým ziskem 28 bodů a s pozitivním skóre +2 (27:25). Za vinu můžeme možná dávat i premiérovou účast v LM, která vždy vezme dost sil. Tahounem týmu byl na podzim dozajista Timo Werner. Tento německý reprezentant nasbíral osm branek a na dvou se podílel. Následovat ho může Jean-Kevin Augustin nebo Yussuf Poulsen se třemi zásahy.

RB Lipsko – Hertha 2:3
    Wolfsburg – RB Lipsko 1:1
    RB Lipsko – Mohuč 2:2
    RB Lipsko – Besiktas 1:2
    Hoffenheim – RB Lipsko 4:0

Zdravím všechny příznivce českého fotbalu. Zimní příprava českých týmů se pomalu, ale jistě rozbíhá. Než týmy zamíří do teplých krajin na soustředění, budeme svědky ještě několika přátelských utkání. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas mezi pražskou Duklou, která si zahraje s bundesligovým Lipskem. Začátek klání je naplánován na 15:30 a já Vás na tento duel srdečně zvu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.