Fleetwood – Leicester 0:0 (kon.) | Fulham – Southampton 0:1 (kon.) | Manchester City – Burnley 4:1 (kon.)
Exeter City – West Brom 0:2 (kon.) | Norwich – Chelsea 0:0 (kon.)
Exeter City FC
0:2 (0:2)
West Bromwich Albion
Sobota 06.01.2018, 16:00 • St James Park, Exeter • FA Cup • 1/32 finále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:55:30)

Je konec. West Bromwich Albion uhájil náskok z první půle a zaslouženě vyhrál 2:0. Už ve 2. minutě domácí obránce nešťastně odkopl míč přímo na Rondona, který poslal hosty do vedení. Ve 25. minutě opět smůla domácího obránce, který odhlavičkoval míč jen do Rodrigueze, který se následně otočil a zavěsil míč za záda Pyma. Ve 43. minutě mohlo být ještě hůř, když dostal Robson-Kanu možnost skórovat z pokutového kopu, ovšem jeho střelu k levé tyči přečetl Pym a chytil míč. V 50. minutě Hegazy dal gól, ale přitom byl v ofsajdu a branka tak neplatila. Poté jsme se žádné větší šance už nedočkali a hosté tak vyhráli 2:0 a postupují do další fáze FA Cupu.

90+3

90+3
    I s dalším centrem z levé strany si poradili hosté. Následně míč chytil do rukou Foster.

90+2
    Nyní se domácí útočník dopustil viditelného faulu, když šel do hlavičky rukama napřed.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Obránce Exeteru uhlídal míč a Pym má další odkop od své svatyně.

89
    Další velmi nebezpečný centr do vápna, kde se opět snažil zakončil Stockley, ale míč mu nyní trefil ruku.

88
    Krásně nyní zakročil hostující obránce a odkopl centr, který letěl do vápna West Bromu.

87
    Střídání v týmu Exeter City FC: ze hřiště odchází Harley, přichází Jay.

87
    Na hranici vápna se ke střele dostal domácí hráč, ale bránu Fostera přestřelil.

86
    Nyní se domácí dopustili faulu na hosty, ale po nepřesném centru bude u míče opět Exeter.

85
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Krychowiak, přichází Livermore.

83
    Nyní se ale Robson-Kanu provinil faulem a Exeter má přímý kop.

82
    Exeter to zkoušel po levé straně, ale obrana West Bromwich je zatím nepropustná.

81
    Nyní se tlak Exeteru vypařil a u míče je West Bromwich.

80
    Nyní míč po příliš dlouhé přihrávce hostů skončil jen u Pyma.

78
    Exeter opět drží míč ve středu hrací plochy. Poté o něj přišli a hostující hráč se dostal ke střele, která skončila nad bránou.

76
    Poté z levé strany domácí dostali centr do vápna kde na něj čekal Stockley, ale hlavou přestřelil Fosterovu bránu.

75
    Exeter hraje poslední minuty velmi dobře a nyní se Nyom provinil faulem. Domácí tak mají přímý kop z levé strany.

73
    Velmi dobrá rána Taylora, která měla gólové parametry, ale spíše v nižších soutěžích než Premier League kde hraje West Bromwich Albion, jelikož si Foster s tímto pokus poradil i když se musel natáhnout.

72
    Po pravé straně se řítil dopředu Taylor, poté předal míč Stockleymu, ale ten o něj přišel a dopředu tak může jít West Brom.

71
    Dnešní utkání sleduje 5638 diváků.

70
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Rodriguez, přichází Field.

70
    Po něm se sice dostal ke střele hostující hráč, ale přestřelil bránu.

70
    Moxey se dopustil faulu a West Brom má volný kop.

69
    Robson-Kanu dostal míč za obranu, ale dnes se mu prostě nedaří a svoji střelu zamířil jen vedle brány.

68
    Po rohovém kopu si míč na hranici vápna vzal Taylor, ale následně zamířil jen nad bránu Fostera.

67
    Nyní Exeter vybojoval rohový kop z pravé strany.

66
    Opět jsou u míče domácí, kteří předvádějí ve druhé půli jasně lepší výkon než v té první a nebylo by překvapení kdyby vstřelili gól.

65
    Z velkého úhlu se dostal ke střele domácí hráč, ale minul bránu Fostera.

64
    Rodriguez naprosto jasně a viditelně zatáhl domácího hráče za dres a zaslouženě dostal žlutou kartu.

63
    Střídání v týmu Exeter City FC: ze hřiště odchází Boateng, přichází James.

Nyom dostal míč po centru z levé strany, ale jeho pokus skončil vysoce nad bránou Pyma.

62
    Další centr Exeteru z levé strany, který prošel do vápna, ale letěl přímo na Brunta, který míč sklepl Fosterovi a ten ho chytil do své moci.

61
    Centr z rohového kopu rovněž chytil do rukou Pym a rychle rozehrál protiútok.

60
    Nyom se skvěle uvolnil na pravé straně a následně odcentroval, ovšem Pym jeho pokus vyrazil a následuje rohový kop pro West Brom.

59
    Jayden Stockley se dostal ke hlavičce uvnitř vápna po centru z levé strany, ovšem jeho střele chyběla větší razance a Foster tak s ní neměl žádný problém.

58
    Další velmi dobrý pokus domácích, ovšem Foster byl připraven a vyrazil pokus Holmese.

57
    Centr z něj nebyl vůbec špatný a po prodloužení domácím hráčem chybělo Seabornemu metr k doražení míče do odkryté brány.

56
    Nyní se faulu dopustil hostující hráč a Exeter má volný kop z pravé strany.

55
    Střídání v týmu Exeter City FC: ze hřiště odchází McAlinden, přichází Holmes.

54
    Archibald-Henville zastavil nedovoleně hostujícího hráče, který se řítil do protiútoku a dostal žlutou kartu.

53
    Exeter nyní jede na plné obrátky a vybojoval rohový kop z levé strany.

52
    Přímý kop Stockleyho nebyl špatný a skončil těsně vedle pravé tyče. Ovšem Foster dráhu letu míče hlídal

51
    Nyní se hosté dopustili nedovoleného zákroku a Exeter má přímý kop z nějaký dvaadvaceti metrů.
    50. Branka Hegazyho neplatí, jelikož se podle pomezního ocitl v ofsajdu.

50
    West Bromwich Albion šel do vedení 3:0! Ovšem dorážka Hegazyho po hlavičce Rondona do tyče byla podle pomezního z ofsajdu a branka tak neplatí!

49
    Nyní byl Rondon zfaulován domácím hráčem a West Brom má volný kop.

48
    James McClean si krásně obešel dva hráče, ale následně si míč předkopl příliš hodně a ten chytil do náruče Pym.

47
    Hosté drží míč na vlastní půlce a nikam nespěchají. Poté ovšem přišla nepřesná přihrávka a Exeter má autové vhazování.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

První půle je u konce. West Bromwich Albion zaslouženě vede 2:0. Už ve 2. minutě domácí obránce nešťastně odkopl míč přímo na Rondona, který poslal hosty do vedení. Ve 25. minutě opět smůla domácího obránce, který odhlavičkoval míč jen do Rodrigueze, který se následně otočil a zavěsil míč za záda Pyma. Ve 43. minutě mohlo být ještě hůř, když dostal Robson-Kanu možnost skórovat z pokutového kopu, ovšem jeho střelu k levé tyči přečetl Pym a chytil míč.

45+2

45+2
    Obrovská šance domácích! Foster si velmi špatně poradil s centrem z levé strany a míč mu vypadl přímo na kopačku domácího hráče Stockleyho, který ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze levou tyč!

45+2
    Nyom si pohlídal míč před dotírajícím domácím útočníkem.

45+1
    Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.

45
    Příliš dlouhá přihrávka skončila jen u domácího brankáře Pyma.
    43. Robson-Kanu neproměnil pokutový kop.

43
    K pokutovému kopu se postavil Robson-Kanu, ovšem jeho pokus byl velmi divný a střela velmi špatně kopnutá. Pokus k levé tyči tak přečetl Pym a chytil penaltu!
    43. Penaltový zákrok Sweeneyho.

43
    Sweeney na poslední chvíli zfauloval ve svém pokutovém území hostujícího hráče a následuje pokutový kop! Za tentok zákrok dostal domácí hráč žlutou kartu.

42
    Byla nařízena penalta pro West Bromwich Albion.

41
    Další faul na Robsona-Kana a nyní má West Bromwich centr z pravé strany hned u hranice vápna.

40
    Robson-Kanu byl zfaulován ve středu hrací plochy. Po rozehrávce se dostal k centru z pravé strany, ale nic velkého z toho nevzniklo.

39
    Nyní si obrana Exeteru zavařila, ale nakonec vše vyřešil obránce domácích, který míč poslal do hráče hostů, od kterého šel balón do zámezí.

38
    Opět se domácí snažili o přihrávku do běhu na svého hráče, ale i tentokrát vše dobře přečetl Foster a vyběhl v čas.

37
    Rohový kop měl jít na hlavu Rondona, ale Pym si na míč počkal a následně ho ve výskoku chytil.
    36. Fantastický zákrok Pyma.

36
    Naprosto fantastický zákrok nyní předvedl domácí brankář Christy Pym, když se hostující hráč dostal do dorážky, kdy už si každý na stadionu myslel že West Bromwich půjde do tříbrankového vedení, všem gólman Exeteru míč vyrazil mimo tři tyče a následuje rohový kop.

34
    Nyní míč skončil až za bránou Fostera, který se postará o odkop od své svatyně.

33
    Nyom odcentroval z pravé strany do vápna, tam ale míč vyhlavičkovala obrana Exeteru a domácí mohou jít do protiútoku.

32
    Po centru z levé strany se do střely z voleje opřel dnešní první střelec utkání Rondon, ale tentokrát mu rána nesedla nejlépe a Pym s ní neměl žádný problém.

31
    Autové vhazování bylo zahrané solidně, když míč šel přesně na domácího hráče, který ho hlavou posunul za sebe, ale tam už čekal připravený Pym, který balón chytil.

30
    Hráč Exeteru si pohrál s obránce West Bromwich a vybojoval autové vhazování.

29
    Domácí dlouho drželi míč u hranice vápna Albionu, ale poté jej ztratili a hosté mají autové vhazování.

28
    Po ofsajdu hostujícího hráče poslal domácí brankář Pym odkop do středu hřiště.

26
    Málem šel West Bromwich Albion do tříbrankového vedení, když Rondon dostal míč do sítě, ale tomu předcházel jeho útočný faul a hosté tak stále vedou 2:0.
    25. RODRIGUEZ - 0:2

25
    West Brom právě vstřelil branku!
    První centr sice ještě domácí obrana odvrátila, ale následný druhý centr vyhlavičkoval domácí obránce jen do JAYE RODRIGUEZE, který poté neměl problém umístit z bezprostřední blízkosti míč za záda Pyma.

25
    Nyní má West Brom autové vhazování z levé strany.

24
    Nepřesná přihrávka skončila jen na druhé straně u gólmana Fostera.

23
    Pym si poradil i s dalším centrem z pravé strany a chytil míč do své moci.

22
    Nyní to udělal dvaadvacetiletý brankář Christy Pym skvěle, když vyběhl z brány až k pomezní čáře aby tělem ubránil čisté projetí míče za hrací plochu po nepřesné přihrávce hostujícího hráče.

21
    Rodriguez čekal na centr z levé strany, který nakonec šel přesně na něj, ale těsně před tím než míč dopadl na jeho hlavu, ho chytil do rukou gólman Pym.

20
    Hosté se dvakrát dostali do ohrožení domácí brány, ale ani jednou z toho nebylo nic vážnějšího.

19
    McClean se skvěle uvolnil a vystřelil k levé tyči, ovšem Pym byl připraven a jeho pokus chytil do rukou.

18
    Nyní domácí hráči Exeteru zahrozili, ale centr jen prosvištěl vápnem u brány Fostera.

17
    Seaborne neodcentroval nejpřesněji a jeho pokus najít svého kolegu skončil jen vedle brány.

16
    Nyom se nakonec dostal k centru, ovšem ten letěl přesně na Pyma, který si sním lehce poradil.

15
    Po zákroku na domácího hráče si všichni příznivci Exeteru chtěli vymodlit faul, ale rozhodčí zůstal klidný. Po chvíli byl přece jen faul odpískán, ale tentokrát se nedovoleného zákroku dopustil hráč Exeteru.

14
    Hosté dlouho drželi míč na hranici vápna a nemohli se dostat ke střele, nakonec to na sebe vzal Krychowiak, ale jeho muška nyní byla hodně mimo a jeho rána šla vedle brány Pyma.

13
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Gibbs, přichází Robson-Kanu.

12
    Nyní se Seaborne dopustil faulu a West Brom má volný kop.

12
    Nyní domácí hráč vyslal do běhu Taylora, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá a u míče byl jako první hostující brankář Foster.

11
    Kombinace domácích skončila jen u nepřesné přihrávky a míč tak získali hosté.

10
    Nyní je hra přerušena, jelikož se na zemi ocitl Gibbs, který jeví nějaký problém a za doprovodu lékařů opouští hrací plochu a míří přímo do šatny.

9
    Do solidní šance se dostali hosté v protiútoku, ale domácí hráč předvedl skvělý zákrok a nyní má West Brom autové vhazování.

8
    McAlinden doběhl míč na pravé straně a následně odcentroval, ovšem s jeho pokusem si poradila obrana West Bromu a nyní jdou hosté dopředu.

7
    Další centr hostů z levé strany, ale tentokrát přeletěl všechny hráče uvnitř vápna.

6
    Rodriguez si zpracoval míč na pravou nohu a vystřelil z nějakých dvaceti metrů. Ovšem jeho rána nabrala rotaci směrem ven z brány a jeho pokus tak skončil mimo tři tyče.

5
    Volný kop letěl na hranici vápna, kde se faulu dopustil hráč West Bromwich Albion.

4
    Po odkopu domácího brankáře do středu hřiště se jeho kolega dopustil nedovoleného zákroku a West Brom má volný kop.

3
    Nyní se hosté dopustili faulu na pravé straně, když se hostující útočník snažil obrat o míč obránce Exeteru. Pym tak má odkop od své svatyně.
    2. RONDON - 0:1

2
    Centr z levé strany sice odkopl domácí obránce, ale k jeho smůle šel míč přímo na kopačku SALOMONA RONDONA, který se napřáhl ke střele a zamířil k pravé tyči. Domácí brankář Pym si na míč sice sáhnul, ale nevyrazil ho mim tři tyče! West Brom tak jde po dvou minutách do vedení 1:0!

1
    O úvodní rozehrávku se postarali hosté, kteří dnes nastoupili v modrobílých dresech. Domácí Exeter v červenobílých.

1

Exeter City FC: Pym – Sweeney, Archibald-Henville, Tillson, Harley – Stockley, Seaborne, McAlinden, Moxey – Taylor, Boateng
    Náhradníci: Jones – Byrne, Holmes, James, Jay, Simpson, Woodman

West Bromwich Albion: Foster – Nyom, Gibbs, Rondon, Brunt – McClean, Barry, Rodriguez – Krychowiak, McAuley, Hegazy
    Náhradníci: Myhill – Burke, Field, Leko, Livermore, Robson-Kanu, Yacob

Rozhodčí: Lee Mason – Derek Eaton, Mark Russell.

West Bromwich Albion:

Prvoligový West Bromwich Albion se v tabulce nachází až na devatenáctém místě s šestnácti body a skóre 16:30 a má co dělat do konce sezóny aby se udržel v Premier League. V letošním FA Cupu zatím neodehrál žádný zápas a zavítá tak na půdu čtvrtoligového Exeteru. Forma WBA není vůbec dobrá a nepřipsali si výhru už dvacet dva zápasů! V minulé sezóně sehrálo WBA jen jedno utkání v FA Cupu a to v domácím prostředí s Derby. Po prvním poločase sice voedlo, ale krátce po začátku druhů půle hosté otočili utkání a nakonec vyhráli 2:1. Hlavním trenérem je Alan Pardew.

Exeter City FC:

Exeter City hrající League Two (4, anglická soutěž) se v lize nachází na sedmém místě a bude chtít bojovat o přímý postup do League One, jelikož na třetí Coventry ztrácí pouze dva body. V FA Cupu nejprve dokázala vyhrát v domácím prostředí s Heybridge poměrem 3:1. Dvěma góly dopomohl k této výhře Stockley. V dalším kole zavítal na půdu Forestu Green. Tam sice po prvním poločase prohrával, ale ve druhé půli otočil utkání a těsně před koncem vedl 2:1. Ovšem v 88. minutě bylo srovnáno a v 90+2 se domácí dostali dokonce do vedení. Nakonec ale ještě v 90+4 srovnal stav utkání Stockley, který si i v tomto zápase připsal druhou branku a následovala tak odveta na půdě Exeteru. I tento zápasy byl velmi napínavý. Ve 30. minutě šli hosté do vedení po brance Doidgeho z pokutového kopu. V 63. minutě dostal domácí Tillson druhou žlutou a Exeter šel do deseti, ale v 73. minutě proměnil penaltu Sweeney a šlo se do prodloužení. V něm dostal druhou žlutou kartu i hostující hráč a ve 115. minutě vstřelil branku Stockley. Exeter tak těsně postoupil a nyní se utká s prvoligovým týmem. Hlavním trenérem je Paul Tisdale.

V dalším kole anglického FA Cupu se proti sobě utkají Exeter City FC a West Bromwich Albion. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude v St James Parku v Exeteru. Tento stánek nabídne kapacitu pro 6 087 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Lee Mason a jeho asistenti Derek Eaton a Mark Russell.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.