Toulouse – Nice 1:0 (kon.) | Le Mans – Lille 2:4 (kon.) | Pontarlier – Montpellier 1:1 (2:4 po pen.)
Guingamp – Chamois Niortais 1:0 (kon.) | Hazebrouck – Caen 0:2 (kon.) | Yzeure – Monaco 2:5 (kon.)
Nancy – Lyon 2:3 (kon.)
Le Mans FC
2:4 (2:3)
Lille OSC
Sobota 06.01.2018, 15:00 • MMArena • Francouzský pohár • 1/32 finále

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:41:34)

Je dobojováno! Lille OSC postupuje do dalšího kola francouzského poháru, ovšem výhra se pro favorita nerodila snadno! Hosté šli do vedení o dvě branky, jenže domácí poté i díky penaltě srovnali. Ještě v závěru první půle ale hosté znovu vedli. Ve druhém poločase bylo Le Mans aktivnější a vypracovalo si několik šancí. Vyrovnání ale nepřišlo, místo toho přišla pojistka.

90+6
    90+5. MENDES - 2:4

90+5
    Lille právě vstřelilo branku!
    Definitivně je rozhodnuto! Hosté totiž využili otevřené obrany soupeře a po chybě se do samostatného úniku dostal Pépé. Před ním sice míč vypíchl obránce, ovšem THIAGO MENDES balón uklidil do prázdné brány!

90+4
    Nejspíše poslední střela domácích v tomto zápase! Ta ale nemířila mezi tři tyče, o rozehrávku se tak postará gólman Maignan.

90+3
    K žádnému zakončení se nedostali. Poté přišel faul ze strany hostů na polovině hřiště, do konce utkání zbývá něco málo přes dvě minuty.

90+2
    Dobrá příležitost na srovnání! Domácí vybojovali standardní situaci z levé strany, jedna z posledních příležitostí pro fotbalisty Le Mans.

90+1
    V té první se nic vážnějšího nestalo, hrálo se především na polovině Le Mans. Domácí se po dlouhé době dostali k míči.

90
    Devadesát minut hry se blíží ke svému konci, rozhodčí bude přidávat pět minut nad rámec druhého poločasu!

89
    Vhazování pro hosty na útočné polovině. Tohle hraje hráčům Lille do karet, čas ubíhá, oni s rozehrávkou pochopitelně nespěchají.

86
    Le Mans dnes zaznamenalo už čtrnáct střel. Hosté pouze osm, přesto jsou blíže k postupu do dalšího kola francouzského poháru.

85
    Brankář Maignan teď zachránil hosty před inkasovanou brankou! Míč vyrazil pouze na rohový kop, který budou domácí rozehrávat z pravé strany!

84
    Rozdíl tří soutěží dnes není vůbec znát. Domácí jsou daleko nebezpečnějším týmem, zatím to však nedokázali přetavit v góly.

83
    Znovu nepřesné zakončení ze strany Le Mans! To znamená další práci pro brankáře Maignana, který bude odkopávat od vlastní branky.

81
    Vypadá to, že domácí už vše vsadili na jednu kartu! Hrají na hranici obrovského rizika, hosté se tak budou dostávat do rychlých kontrů.

80
    Nakonec musel zasahovat brankář Mensah, který si připsal svůj první úspěšný zákrok až deset minut před koncem tohoto utkání!

79
    Po dlouhé době se zase hraje na útočné polovině hostů. Ti budou vhazovat, s rozehrávkou však vůbec nepospíchají.

78
    Další zakončení, které mířilo vedle svatyně Maignana! Tlak domácích je v posledních chvílích obrovský, Lille má velké problémy.

Štěpán Slovák

Branky: 23. Schur, 29. Créhin (pen.) – 8. Ponce, 13. Pépé, 33. Ponce, 90+5. Mendes

Karty:   37. Hafidi (LMS), 65. Bamba (LMS)

Le Mans FC: Mensah – Vardin, Dasquet, Lemonnier, Vincent (C) (90. Archimbaud) – Bamba, Suchet, Hafidi, Schür (81. Tangatchy) – Soro, Créhin
    Náhradníci: Doumbia, Archimbaud, Dupont, Billeaux, Miranda, Tangatchy, Ferrand

Lille OSC: Maignan – Malcuit (68. Dabila), Alonso, Ballo-Touré, Soumaoro – Amadou (C), Mendes, Maia, Benzia (79. El Ghazi) – Pépé, Ponce (87. Bissouma)
    Náhradníci: Soumare, Dabila, Bissouma, Mendyl, Bahlouli, El Ghazi, Koffi

Rozhodčí: Stinat – Di Francesco, Moreau

Diváci: 21 983