Boston – Carolina 7:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 6:3 (kon.) | Toronto – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Arizona – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 7:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:2 (kon.)
Los Angeles – Nashville 3:4 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:4 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.)
Chicago – Edmonton 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 4:1 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (3:2 po s.n.)
Ottawa Senators
6:3 (3:0, 0:3, 3:0)
Tampa Bay Lightning
Neděle 07.01.2018, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy příště zase napočtenou! (04:12:18)

Československá stopa

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:54

1. Ryan Dzingel (OTT) 2+0
    2. Mark Stone (OTT) 1+2
    3. Craig Anderson (OTT) 45 zák., 3 góly, 93,8%

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:48 (12:13, 10:20, 11:15)
    Zblokované střely – 22:12
    Vyhraná vhazování – 42:38
    Trestné minuty – 14:10
    Hity – 26:22
    Senátoři dnes mají co slavit.

Hokejisté Ottawy dnes přehráli Tampu 6:3, když góly padaly jen do jedné branky a každá třetina skončila výsledkem 3:0. Ta první pro Senátory, ve druhé části pak Blesky srovnaly, ale třetí zase patřila domácím. Těm přitom v závěrečné dvacetiminutovce trvalo více než deset minut, než vystřelili na branku, ale hned první pokus vedl k nakonec vítěznému zásahu. Vasilevskij totiž sice ještě vychytal Dzingela, ale proti Marku Stoneovi už byl bezmocný. V závěru utkání pak ještě dvakrát vystřelil kapitán Erik Karlsson a v prvním případě jeho ránu tečoval Jean-Gabriel Pageau a ve druhém se dostal k úspěšné dorážce Ryan Dzingel. Sens tak slaví důležitou výhru nad nejlepším týmem celé soutěže.

59:42
    Po ráně Victora Hedmana se dostal k dorážce Alex Killorn, který měl ale velkou smůlu. Napoprvé nepřehodil položený beton Andersona a na druhý pokus poslal puk podél brankové čáry těsně vedle!

59:28
    Domácí jsou v plném počtu, teď už je rozhodnuto!

58:49
    Domácí ve čtyřech odolávají šesti hráčům Tampy. Stále vedou o tři góly a hostům se krátí čas.

57:57
    Hosté to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:27
    Ještě přesilovka pro hosty. Za sekání je vyloučen Ben Harbur.
    57:08 Ryan DZINGEL - 6:3

57:08
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A Senators zatloukají asi rozhodující hřebíček do rakve Blesků! Při signalizované výhodě pálil od modré opět Erik Karlsson a kotouč se odrazil na hůl RYANA DZINGELA, který ho dorážel do odkryté klece. Asistence: Erik Karlsson a Mark Stone.

56:55
    Oba týmy jsou v plném počtu.

56:09
    Domácí jsou na koni a ve hře 4 na 4 jsou aktivnější než soupeř, který přitom už musí hrát hlavně dopředu.
    54:57 Jean-Gabriel PAGEAU - 5:3

54:57
    Dnes padají góly jen do jedné branky a to do té, kterou v první a třetí třetině hájí Andrej Vasilevskij! JEAN-GABRIEL PAGEAU vyhrál buly na Erika Karlssona a sám pak tečoval střelu kapitána domácího celku za záda gólmana Tampy – 5:3. Asistence: Erik Karlsson.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Dzingel (Mark Stone), 6. Duchene (B. Ryan), 18. Z. Smith (E. Karlsson, Oduya), 51. Mark Stone (Brassard, Chabot), 55. Pageau (E. Karlsson), 58. Dzingel (E. Karlsson, Mark Stone) – 21. Hedman, 22. Koekkoek (Kučerov, Killorn), 36. Gourde (Sergačjov, T. Johnson)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Chabot, Phaneuf (A), Ceci, Oduya, Harpur – B. Ryan, Duchene, Hoffman – Mark Stone (A), Brassard, Dzingel – Z. Smith, Pageau, Dumont – Burrows, White, Pyatt.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Dotchin, Hedman, Strålman, Sergačjov, Girardi, Koekkoek – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – T. Johnson, B. Point, Palát (A) – Conacher, Gourde, Killorn – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Sutherland, McIsaac – Barton, Nansen

Diváci: 16247