Pardubice – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – Olomouc 1:0 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:0 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:1 (kon.)
Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 07.01.2018, 16:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 38. kolo

60:00
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Michal Moravčík – 2 min., sekání).

54:47
    O kotouč se bojovalo v rohu tak dlouho, až frustrovaný Martin Bakoš fauloval u mantinelu, dostane dvě minuty za krosček. Poté se ještě Kvapil postrčil Mertla a od plzeňských fanoušků to schytává.

53:32
    Jones je vyloučen na dvě minuty za sekání, Tygři ještě mohou utkání zdramatizovat!

41:35
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mário Bližňák – 2 min., hákování). Plzeň má velkou šanci otočit skóre, dnes zatím využila dvě dvojnásobné přesilovky.

38:51
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Kadlec – 2 min., držení protihráče).

37:06
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Daniel Špaček – 2 min., podražení).

36:41
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., podražení). Velká šance pro domácí na srovnání zápasu!

28:15
    Tlak Plzně je však u konce, v útočném faulu fauloval Petr Straky, který si půjde odsedět na lavici hanby dvě minuty za hákování.

21:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Milan Gulaš – 2 min., sevření puku rukou). Zbytečnost Gulaše, který vyhodil kotouč z pásma rukou a oprávněně si jde odsedět dvě minuty.

09:07
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2 min., krosček).

08:21
    První plzeňská formace si vysloužila přesilovku, na dvě minuty za hákování je vyloučen Lukáš Vantuch.

02:49
    První přesilovku si zahraje Liberec, junior Jakub Pour je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 10. Kratěna (Gulaš, Mertl), 39. Stach (Gulaš), 46. J. Kindl, 48. Pulpán (Gulaš, M. Svoboda) – 20. Bližňák (Ordoš), 23. L. Krenželok (Bakoš, M. Kvapil)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Kolář) – Moravčík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Jones, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kindl, Kratěna, Indrák (A) – Straka, Stach, Kantner – Rubner, Kracík, Pour.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek (A), Lakatoš – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Ordoš – J. Mikyska, Vantuch, D. Špaček.

Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Kis, Špůr

Diváci: 7 222