Bohemians – Židenice 9:7 (kon.) | Panthers – Liberec 4:2 (kon.) | Chodov – Olomouc 6:0 (kon.)
FbŠ Bohemians
9:7 (2:3, 1:3, 6:1)
K1 Florbal Židenice
Neděle 07.01.2018, 13:00 • SH Děkanka • ČEZ Extraliga žen • 15. kolo

Je konec. Židenice předváděly dvě třetiny výborný florbal a svému soupeři byly více než vyrovnaným soupeře. Do třetí třetiny ovšem nastoupilo jiné Bohemians, které doslova smetlo ve třetí části svého soupeře. Domácí kompletně ze stavu 3:6 otočily utkání šesti brankami na 9:6. Za hosty pouze korigovala pár vteřin před koncem Martin Indráková. Bohemians tak zvládlo těžké utkání na své půdě proti Židenicím a raduje se z vítězství 9:7. (14:53:39)

59:32
    Židenice právě vstřelily branku!
    Hostující MARTINA INDROVÁ dokázala dorazit míček za záda Kreisingerové a snižuje na 7:9. Ve florbale je možné vše, ovšem času na vyrovnání je již málo. Asistence: Monika Dundelová.

59:06
    Eliška Nová si poradila proti dvěma protihráčkám. Navíc byl hostujícím hráčkám odpískán faul.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Rychlou akci domácího celku zakončila přesnou střelou JESSICA ZLÁMALOVÁ. Asistence: Hana Poláková.

57:27
    Poláková si vzala na levé straně míček, udělala několik kroků a tahem pálila na branku. Krištofová míček dokázala vyrazit mimo tři tyče.

56:55
    Zlámalová výborně zakročila proti jedné z hostujících hráček a ihned poslal své spoluhráčky do útoku.

55:51
    Hostující hráčky po dlouhé době zatlačily domácí. Nicméně tlak Židenic dlouho netrval a míček se opět ocitl na čepelích domácích hráček.

54:47
    Krištofová předvedla výborný zákrok po střele Kadidlové, která mířila k levé tyči.

53:51
    Židenice ve třetí třetině kompletně přestal hrát. U míčku jsou opět domácí hráčky, které opět kombinují před brankou hostů.

52:10
    Bohemians dělají důležitý krok za dnešním vítězstvím. Chvíli po vedoucí brance klokanek skóruje opět ANDREA SATÝNKOVÁ, která jako druhá hráčka v dnešním utkání kompletuje hattrick. Asistence: Adéla Bočanová.

51:52
    Divišová to zkusila střelou zpoza obrýnyně. Její rána však k brance nedošla.

50:37
    Domácí hráčky otáčejí ve třetí třetině vývoj utkání. Tlak klokanek dokázala přetavit v sedmou branku ANDREA SATÝNKOVÁ, která nedala brankářce Židenic šanci. Asistence: Eliška Reischlová.

50:05
    Je před námi posledních deset minut třetí třetiny. Dočkáme se nějakého rozuzlení ještě v základní hrací době?

49:41
    Klokanky se ubránily oslabení. Heráková je zpět ve hře.

48:12
    Kreisingerová musela dvakrát zasahovat. Židenice hrají přesilovou hru velmi dobře.

47:41
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Michaela Heráková – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

Dnešní utkání sleduje 55 diváků.

47:22
    Na zemi zůstala jedna z hostujících hráček, která si vyžádala ošetření.

46:10
    Oddechový čas pro K1 Florbal Židenice.

46:10
    Je vyrovnáno Klokanky svůj tlak přetavily ve vyrovnávají branku. O tu se postarala ADÉLA BOČANOVÁ, která předvedla, jak se bojuje na brankovišti. Domácí hráčka se s tím nepárala a míček poslala nekompromisně za záda Krištofové. Asistence: Eliška Reischlová.

46:02
    Židenice pečlivě brání a odolávají tlaku Bohemians.

45:18
    Andrea Satýnková vybojovala na středu míček pro své barvy. Domácí jsou s ním ovšem na své polovině.

44:26
    Na druhé straně zazlobily domácí obranu také hostující hráčky. Drápalová se ke střele nakonec nedostala a míček si opět převzaly domácí hráčky.

43:22
    Míček je opět v držení domácích florbalistek. Ty se snaží o vyrovnání.

42:09
    Nyní však musely hráčky v zelenobílém spěchat dozadu. Hyksová se totiž hnala po levé straně do útoku. Obrana Bohemians ji nakonec obrala o míček.

41:50
    Domácí jsou nyní jasně aktivnější a ženou se za vyrovnáním.

40:28
    Tak to je začátek třetí periody z říše snů pro Bohemians. Po dalších šesti vteřinách je sníženo na rozdíl pouhé branky. V krátkém časovém sledu se opět prosazuje ELIŠKA REISCHLOVÁ. Asistence: Veronika Loudová.

40:22
    Tak přesně tohle domácí potřebovaly. Bohemians se dostaly do útoku, který zakončila střelou ELIŠKA REISCHLOVÁ, která s přispěním štěstí překonala Krištofovou. Asistence: Jessica Zlámalová.

40:01

Druhá třetina je za námi. Florbalistky Bohemians se nemohou gólově dotáhnout na svého soupeře. Židenice dnes hrají velmi dobře. Jejich obrana je pracuje velmi kompaktně a k tomu se přidávají rychlé a smrtící protiútoky. Po dvou třetinách tak máme překvapivý výsledek pro Židenice, které vedou v Praze 6:3. Bohemians tak mají dvacet minut na to, aby s výsledkem něco udělaly.

40:00

39:32
    Jedna z domácích hráček před brankou v dobré šanci přestřelila hostující branku.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Hráčky Bohemians se rychle rozestavěly a kombinují před brankou Židenic.

38:18
    Vyloučení v týmu K1 Florbal Židenice (Kamila Pravcová – 2 minuty, Sekání).

38:09
    Divišová dobře zatáhla míček k brance, kde domácí kombinují.

37:33
    Kreisingerová vyrazila míček, který vyslala z větší dálky Dundelová.

36:28
    Domácí sevřeli svého soupeře před jeho vlastní brankou. Nikdo v zelenobílém ovšem nedokázal prověřit Krištofovou.

35:56
    Míček mají na hokejkách domácí hráčky, avšak kombinují na polovině hřiště a nikam nespěchají.

34:44
    Je tu ovšem branka v síti Kreisingerové. Bočanová nedokázala u mantinelu zastavit EVU SMUTNOU, která domácí hráčku obešla, udělala několik kroků a poté parádní ranou propálila domácí brankářku. Asistence: Jitka Drápalová.

34:35
    Vstřelená branka viditelně nabudila hráčky v zelenobílém, které jsou nyní mnohem aktivnější.

33:27
    Satýnkové se nepovedlo nahodit kotouč na branku tak, jak by chtěla. Nicméně domácí jsou i nadále u míčku a snaží se o čtvrtou branku.

32:43
    Je sníženo. Také klokanky dokázaly využít rychlou akci, ne jejímž konci stála HANA POLÁKOVÁ, která nedala Krištofové šanci. Asistence: Eliška Nová.

32:37
    Nyní se však domácí museli ubránit další rychlé akci Židenic.

31:50
    Adéla Bočanová dokázala udržet míček a založila nadějnou akci Bohemians. Hostující hráčky se nakonec dokázaly ubránit.

31:07
    To však nedokázala potvrdit Dundelová, která v úniku nevyzrála na Kreisingerovou.

30:31
    Je za námi více než polovina utkání. Bohemians jsou mírně aktivnější, ovšem Židenice dnes školí v produktivitě.

29:41
    Bohemians se nedaří najít recept na obranu Židenic. Hostující hráčky velmi zodpovědně brání a domácí florbalistky do ničeho vážného nepouští.

28:45
    Naopak. Židenice podnikly opět rychlý protiútok, který dokázala zakončit u levé tyče MONIKA DUNDELOVÁ. Pro tu nebyl problém doklepnout míček za přesouvající se brankářku Bohemians. Asistence: Kristýna Pospíšilová.

28:23
    Po delší době se klokanky udržely na delší dobu před brankou Židenic. Žádná střela ovšem nepřišla.

27:42
    Reischlová hledala zpětnou přihrávku jednu ze svých spoluhráček. Míček nakonec odevzdala protihráčkám.

27:24
    Hyksová pálila z levé strany, ale našla pouze připravenou Kreisingerovou.

26:36
    Bohemians jsou kompletní. Poláková se opět zapojuje do hry.

26:12
    Bočanová dokázala vyhodit míček až k brance Krištofové.

25:03
    Židenice hrají přesilovou hru velmi dobře, Kreisingerová se má co ohánět v brankovišti.

24:36
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Hana Poláková – 2 minuty, Hra na zemi).

24:05
    Rychlý protiútoku Židenic a je tu první branka ve druhé třetině! Celou akci dokázala přesně zakončil LINDA HYKSOVÁ, která tak v dnešním utkání zaznamenala hattrick! Asistence: Jitka Drápalová.

24:02
    Hráčky Bohemians v posledních chvílích přehrávají svého soupeře a jsou to právě ony, kdo udává tempo hry.

23:47
    Krištofová vytáhla skvělý zákrok rukou po střele Divišové. Následně je někdo z hostujícího celu ošetřován na hrací ploše.

22:27
    Bohemians se postupným útokem dostávají dopředu.

21:11
    Kreisingerová si pohlídala dlouhý míček, který v klidu zachytila a ihned rozehrála na své spoluhráčky.

20:24
    Míček mají na hokejkách domácí hráčky, ale nikam s ním nespěchají.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut, ve kterých hostující Židenice vedou 3:2. Hosté začali velmi dobře. Po třinácti vteřinách je poslala do vedení Hyksová, na jejích trefu reagovala Poláková. Hostující hráčky vyčkávali a trpělivost se jim vyplatila. Hyksová přidala svou druhou branku v utkání. K ní se přidala také Valehrachová a bylo to rázem 3:1. Klokanky dokázaly snížit na rozdíl jedné branky zásluhou Andrey Satýnkové, která ke konci periody snížila na 2:3.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:21
    Do hry se také zapojila Kreisingerová, která zastavila útočnou akci Židenic.

17:32
    Je sníženo. Nádhernou souhru na jeden dotek zakončila přesnou střelou z první exjičínská ANDREA SATÝNKOVÁ, která trefila přesně volný prostor odkryté branky. Asistence: Anna-Marie Divišová.

16:46
    Židenice podnikly další rychlý útok, který zakončila Hyksová střelou. Hostující hráčky hrají momentálně velmi dobře.

15:22
    Je to již o dvě branky! MARTINA VALEHRACHOVÁ vyslala z levé strany nenápadnou střelu, která prošla Kreisingerové až za záda – 1:3! Asistence: Monika Léblová.

15:14
    Na druhé straně hledala Poláková Adélu Bočanovou, ale domácí hráčka se nakonec ke střele nedostala.

14:40
    Hostující hráčky se dostaly postupně do útoku, tak ale nikterak nezaměstnaly Kreisingerovou.

13:07
    V posledních chvílích nám tempo hry lehce opadlo.

12:20
    Na druhé straně se utrhla Poláková, ovšem její zblokovaná rána skončila hodně mimo hostující branku.

11:36
    Valehrachová se objevila v dobré pozici, ze které ihned pálila, ale Kreisingerová vytáhla další dobrý zákrok.

10:22
    Pravcová drží míček na své vlastní polovině a čeká, až její spoluhráčky vystřídají.

09:16
    Kreisingerová předvedla povedený zákrok. Bohemians mají více ze hry, ovšem Židenice trpělivě čekají na rychlé protiútoky.

08:50
    Hyksová se snažila projít skrze dvě protihráčky. Hostující hráčka neměla proti přesile šanci.

08:15
    Andrea Satýnková zatáhla míček k brance Židenic, tam o něj ovšem rychle přišla.

07:19
    Klokanky přidaly na otáčkách. Krištofová musela dvakrát zasahovat proti povedeným střelám domácích hráček.

06:24
    Jejich snaha přináší ovoce. LINDA HYKSOVÁ se podruhé v dnešním utkání prosazuje a posílá Židenice opět do vedení. Asistence: Martina Indrová.

06:08
    Na druhé straně musela být v pozoru také Kreisingerová. Hostující hráčky zahrozili před domácí brankou.

05:12
    Domácí jsou vstřelenou brankou nabuzeni a snaží se přidat další branku.

04:39
    Je vyrovnáno. Před brankou zůstala zcela nehlídaná Hana Poláková. Nejlepší střelkyně pražského celku nezaváhala ani na vteřinu a míček poslala přesně k pravé tyči. Bez asistence.

04:35
    Z dálky to zkusila Reischlová, ale ta nakonec trefil jen první clonící hráčku před sebou.

03:24
    Bohemians se tlačí dopředu a Krištofová musí být ve střehu.

02:15
    A mohlo to být o dvě branky. Z ničehonic se do úniku dostala jedna z hostujících hráček, která zakončovala jako Peter Forsberg. Její finta ovšem nevyšla a míček zamířil vedle pravé tyče.

01:55
    Míček mají na holích klokanky, ale kombinují s ním na své vlastní polovině.

01:10
    Poláková se snažila o rychlou odpověď, ale její útočnou snahu zastavila obrana Židenic.

00:13
    Tak to bylo opravdu rychlé. Hostující hráčky se dostaly do rychlého útoku, který zakončila přesnou střelou LINDA HYKSOVÁ. Asistence: Martina Indrová.

00:01

FbŠ Bohemians: Omelková (Kreisingerová) – Šindelářová, Nguyenová, Císařová, Nová, Loudová, Hnátová, Divišová – Cukrová, Reischlová, Kadidlová – Poláková, Neubergerová, Zlámalová – Heráková, Bočanová, Kalecká – Satýnková.

K1 Florbal Židenice: Krištofová (Remešová) – Sedláčková, Pravcová, Drápalová, Valehrachová, Pospíšilová – Knapová, Hyksová, Janečková – Smutná, Dundelová, Hřebíčková – Novotná, Praxová, Federselová – Indrová, Léblová.

Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný.

Židenice hrají na rozmezí pozic zaručujících play off. Momentálně jsou však hostující hráčky na nepostupové deváté pozici se ziskem dvanácti bodů, pouhé dva body za osmými Střešovicemi. Židenice si v letošní sezóně připsaly čtyři výhry a celkem v deseti případech to bylo bez v utkání bez bodu. Židenice v posledním utkání nestačily v poměrně důležitém utkání na domácí půdě Jičínu. Hráčky z města pohádek zvítězily 4:3. Hostující celek se bude spoléhat na Kamilu Pravcovou a Lindu Hyksovou. Obě hráčky shodně nasbíraly deset bodů. Druhá jmenovaná je navíc nejlepší střelkyní týmu, když zaznamenala již osm branek v letošní sezóně.

Domácí Bohemians se vyhřívají na páté příčce tabulky. Po odehraných čtrnácti kolech se klokankám podařilo vytěžit třiadvacet bodů za sedm výher a jednu výhru v prodloužení. V šesti případech pražské hráčky odešly z utkání jako poraženy tým. Bohemians odehrálo poslední utkání před Vánocemi. Na horké půdě libereckých Crazy girls zvítězilo poměrem 8:1. Nejproduktivnější hráčka klokanek je Hana Poláková, který doposud nasbírala čtyřiatřicet bodů. Hned za ní je stálice Bohemians, Adéla Bočanová, která doposud nastřádala jednadvacet bodů za šest branek a patnáct asistencí. Letošní účastnice MS žen je také nejlepší nahrávačkou pražanek.

Krásný, dobrý den. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů ženské florbalové Extraligy, kde se dnes v rámci patnáctého kola představí domácí FbŠ Bohemians, které na Děkance přivítají tým K1 Florbal Židenice. Úvodní buly je na programu ve 13:00, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Alan Šrámek

Hledáme zpravodaje pro tým K1 Florbal Židenice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 5. Poláková, 18. Satýnková (Divišová), 33. Poláková (Nová), 41. Reischlová (Zlámalová), 41. Reischlová (Loudová), 47. Bočanová (Reischlová), 51. Satýnková (Reischlová), 53. Satýnková (Bočanová), 58. Zlámalová (Poláková) – 1. Hyksová (Indrová), 7. Hyksová (Indrová), 16. Valehrachová (Léblová), 25. Hyksová (Drápalová), 29. Dundelová (Pospíšilová), 35. Smutná (Drápalová), 60. Indrová (Dundelová)

FbŠ Bohemians: Kreisingerová (Omelková) – Šindelářová, Nguyenová, Císařová, Nová, Loudová, Hnátová, Divišová – Cukrová, Reischlová, Kadidlová – Poláková, Neubergerová, Zlámalová – Heráková, Bočanová, Kalecká – Satýnková.

Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný