Newport County AFC – Leeds 2:1 (kon.) | Tottenham – Wimbledon 3:0 (kon.) | Nottingham – Arsenal 4:2 (kon.)
Nottingham Forest
4:2 (2:1)
Arsenal FC
Neděle 07.01.2018, 17:00FA Cup • 1/32 finále

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:08:00)

Senzace je dokonána! Již v první půli domácí naznačili, že by mohli být pro Arsenal hrající s několika náhradníky velkým probléme. Hostům však varování v podobě prvního gólu po hlavičce Erica Lichaje nestačilo. Na to totiž o tři minuty později reagoval vyrovnávací trefou Per Mertesacker. V závěru půle ovšem přidal krásný druhý gól znovu Lichaj a Forest tak vedli v poločase 2:1.
    Kdo čekal velký obrat Londýňanů, byl na omylu. Ti sice vstoupili do druhé půle aktivněji, ale byl to Nottigham, kdo se opět prosadil. Po faulu Holdinga se kopala penalta pro Arsenalu a tu bezpečně proměnil skvělý zápas hrající Ben Brereton. Danny Welbeck sice v 79. minutě snížil po obrovské hrubici gólmana Smithe, avšak poslední slovo měli domácí. Ti totiž po faulu Debuchyho kopali druhý pokutový kop a i ten dokázali proměnit. Kieran Dowell sice při svém pokusu podklouzl, ale i přesto se trefil pod břevno londýnské brány. Hosté ještě reklamovali u sudího dvojí dotek Dowella, ale ten po konzultaci s pomezním asistentem branku uznal. Arsenalu nepomohlo ani vyloučení Woralla v 89. minutě a po výsledku 4:2 končí obhájce poháru hned v jeho prvním kole.

90+5

90+4
    Arsenal je sice usazený na soupeřově polovině, ale je jisté, že obhájce titulu v FA Cupu končí.

90+3
    Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Kieran Dowell, přichází Matt Mills.
    90+2. Walcott míč z velkého úhlu napálil jen do boční sítě.

90+2
    Arsenal mohl ještě v závěru zkorigovat stav! Na hranici šestnáctky však Smith parádně vytěsnil lob soupeře a dobíhající Walcott míč z velkého úhlu napálil jen do boční sítě.

90
    Hlavní rozhodčí přidává 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
    89. Červená karta

89
    Domácí ovšem budou tento duel dohrávat o deseti! Joe Worall zajel zezadu na polovině hřiště do svého soupeře a od sudího vidí přímo červenou kartu!

87
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mathieu Debuchy, přichází Chuba Akpom.

87
    Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Matty Cash, přichází Barry McKay.

87
    Hosté dále protestovali u sudího, ale nebyly jim jejich výlevy nikterak platné.

86
    I Per Mertesacker vidí za své protesty žlutou kartu.
    85. Kieran DOWELL - 4:2

85
    Nottingham právě vstřelil branku!
    Panečku, jsme blízko velké senzaci FA Cupu, kdy je obhájce titulu na pokraji vyřazení! KIERAN DOWELL při své penaltě sice podklouzl, ale i přesto poslal míč pod břevno doprostřed brány. Hosté sice ještě u sudího reklamovali nejspíš to, že se Dowell dotkl míče dvakrát, než jej poslal do sítě, ale hlavní rozhodčí po konzultaci se svým kolegou gól uznal.

85
    Navíc kartu barvy žluté inkasuje za protesty i David Ospina. Na pokutovém kopu to ovšem nic nezmění.

84
    Debuchy vidí navíc za svůj zákrok žlutou kartu.

84
    Pozor, pozor! Debuchy podťal Traorého při smělém průniku a je z toho druhá penalta pro domácí! No to jsou věci!

Radomír Fukala

Branky: 20. Lichaj, 44. Lichaj, 64. Brereton (pen.), 85. Dowell (pen.) – 23. Mertesacker, 79. Welbeck

Karty:   84. Debuchy (ARS), 85. Ospina (ARS), 86. Mertesacker (ARS)   89. Worall (NOT)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 4:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:2.
    Nottingham Forest: Smith – Lichaj, Worrall, Mancienne, Traoré – Osborn, Vaughan – Brereton, Dowell (90+3. Mills), Cash (87. McKay) – Clough (56. Walker)
    Náhradníci: Henderson – Mills, McKay, Bouchalakis, Walker, Cummings, Vellios

Arsenal FC: Ospina – Debuchy (87. Akpom), Mertesacker, Holding – Nelson, Willock (65.Nketiah), Elneny, Maitland-Niles – Walcott, Iwobi – Welbeck
    Náhradníci: Macey – Chambers, Osei-Tutu, Da Silva, Reine-Adelaide, Akpom, Nketiah

Rozhodčí: Moss – Massey, Smart