Rusko – USA 3:5 (kon.) | Česko – Německo 1:2 (po pr.) | Kanada – Švédsko 4:0 (kon.)
Švýcarsko – Finsko 2:3 (kon.)
Rusko
3:5 (0:4, 1:1, 2:0)
USA
Neděle 07.01.2018, 13:30 • Dmitrov • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

To je prozatím z mé strany vše a přeji Vám příjemné prožití nedělního dne. (15:54:11)

Statistiky utkání
    Střely na branku 16 – 38.
    Vyloučení 8 – 10.
    Využití přesilovek 3/10 – 4/8.

Rusky tak mají po dvou zápasech ve skupině A tři body a jsou průběžně na druhé pozici. Američanky mají bodů pět a jsou v čele skupiny. Večer však ještě hrají své druhé utkání Kanaďanky se Švédkami a tak jistě promluví do postavení týmů ve skupině.

Je konec. Druhé vystoupení obou týmů na tomto šampionátu vyšlo lépe favorizovaným Američankám. Po první třetině ve které využili Američanky čtyři přesilovky a vyhráli ji 4:0 to vypadali na velký debakl pro domácí výběr.
    Ten však zlepšil hru a ve druhé třetině dokonce snížil zásluhou přesilové trefy Markovové. Ve druhé části ještě dokázali Američanky nyvýšit opět své vedení brankou Curlové. Třetí třetina již patřila pouze domácím. Dvě trefy z přesilových her z hokejek Pestové a Medvěděvové znamenali konečnou korekci skóre na 3:5 z pohledu domácích Rusek.

59:30
    Žádný závěrečný tlak ze strany Rusek se nekoná, Američanky drží puk na svých hokejkách.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, vhazování ve středním pásmu. Farčutdnová stále zůstává v brance.

58:40
    Američanky teď drží kotouč zkušeně na svých hokejkách.

57:49
    Američanky jsou v pěti a uvidíme zda se v závěru zápasu odhodlají Rusky ke hře bez brankářky, zatím se tak neděje.

56:50
    Navíc Rusky pokračují v přesilovce pět na čtyři, ale chybu v rozehrávce málem teď využila Browneová, ale Farčutdinová vyrazila koncem hole!
    56:08 MEDVĚDĚVOVÁ - 3:5

56:08
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A využívají ji! Střela ANASTASIE MEDVĚDĚVOVÉ od modré se zastavila až v síti a je sníženo 3-5! Asistence: Anna Savoninová

55:49
    Kapitánka USA knockoutovala ve středním pásmu Bratiševovou a odchází do kabin, jelikož obdržela trest 2+10. Rusko má k dispozici přesilovku pět na tři.

55:49
    Vyloučení v týmu USA (Heisová – 10 min. osobní trest, hrubost).

55:49
    Vyloučení v týmu USA (Heisová – 2 min., hrubost).

55:12
    Rusky kombinují útočném pásmu a střela Provorové minula levou tyč a Američanky se poté osvobodily.

54:38
    Vyloučení v týmu USA (Flahertyová – 2 min., hrubost).

54:30
    A po time out Američanek se dostala do velké šance Oxana Bratišena, ale bekhendem nedokázala zasunout kotouč za Frankovou, která již byla na zemi.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 29. Marková (Provorová, Bratiševová), 46. Pestová (Lučniková), 57. Medvěděvová (Savoninová) – 4. Heisová (Curlová), 5. Curlová (Petrieová, Heisová), 14. Nicholsonová (Bilková, Hartmetzová), 16. Bilková (Osterstagová, Browneová), 38. Curlová (Petrieová)

Rusko: Treťjaková (Farčutdinová) – Orlovová (C), Provorová, Pojatovskajá, Medvěděvová (A), Savoninová, Golvkynová, Cacynová, Kulagynová – Bratiševová (A), Beloglazová, Šakalevová – Budanová, Mezencovová, Alexandová – Lučniková, Markovová, Pestovová – Šerová, Loburová, Jakubivová. Trenér: Bobariko
    USA: Franková (Reedová) Ostertagová (A), Wethingtonová, Nicholsonová, Hartmetzová, Nortonová, Simpsonová, Bizalová, Fardenová – Petrieová (A), Curlová, Heisová (C) – Murphyová, Wbesterová, O´brienová – Knollová, Browneová, Bilková – Bloomerová, Shearenová, Flahertyová. Trenér: Johnson

Rozhodčí: Celarová, Ketonenová – Kainbergerová, Štefková