Angers – Lorient 0:2 (kon.) | Granvillaise – Bordeaux 2:1 (po pr.) | Marseille – Valenciennes 1:0 (po pr.)
Saint-Étienne – Nîmes 2:0 (kon.) | Štrasburk – Dijon 3:2 (po pr.) | Senlis – Nantes 0:4 (kon.)
Sochaux – Amiens 6:0 (kon.) | Dunkerque – Méty 2:4 (kon.) | Rennes – PSG 1:6 (kon.)
Olympique Marseille
1:0 (0:0)
Valenciennes FC
Neděle 07.01.2018, 14:15 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzský pohár • 1/32 finále

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 10:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:17. (16:44:37)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí těsným vítězstvím Marseille, která na postup čekala až do prodloužení. Tam kýženou branku vstřelil Amavi, jenž tak rozhodl o tomto zápase. Hosté ale předváděli hodně sympatickou podívanou, s trochou štěstí mohli pomýšlet také na postup.

120+1

120
    Druhé prodloužení bude nastaveno o jednu minutu.

118
    Až nyní se druholigový celek dostal k delší práci s balónem, ovšem přenesení hry v podání Thiaga směřovalo ven ze hřiště.

116
    Na hostujících hráčích je patrné, že jim předešlých devadesát minut vzaklo téměř všechny síly. O aktivitu se totiž starají výhraně hráči Marseille.

114
    Zničehonic se k zakončení zhruba z dvaceti metrů dostal Thiago, který ale pálil pouze slabě do prostoru, kde se nacházel Mandanda.

113
    To mohla být paráda! Payet se vrhl po míči nůžkami a jeho pokus skončil nad brankou. Domácí jsou na koni, naopak hosté na ručník.

112
    Nejdříve měl druhou branku na hlavě Payet, jeho zakončení opět putovalo doprostřed. Posléze ve vyložené šanci úplně minul bránu N´Jie.

110
    Doslova zakončení z amerického fotbalu si přichystal Bedimo, jehož střela z hranice vápna mířila snad do dvacáté řady.

108
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Germain, přichází Ocampos.

108
    Mohlo být rozhodnuto! Hosté zapomněli na zadní vrátka, kam se vehnal Payet. Technik domácího celku pálil pouze do nohou brankáře.

107
    Rozběhlo se nám druhé prodloužení, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Tak přeci jenom jsme se dočkali první branky, kterou vstřelil domácí Amavi. Valenciennes to bude mít v tuto chvíli hodně složité, bude totiž muset taktéž skórovat.

105
    První prodloužení skončilo.
    103. AMAVI - 1:0

103
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Domácí to dokázali a zaslouženě se ujímají vedení! Do pokutového území si seběhl N´Jie, který zpětnou přihrávkou našel JORDANA AMAVIHO. Na jeho přízemní zakončení byl Perquis krátký.