Chabarovsk – Barys 3:1 (kon.) | Vladivostok – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 4:3 (kon.)
Minsk – Jaroslavl 1:3 (kon.) | Jokerit – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Kunlun 4:2 (kon.)
Viťaz – Toljatti 5:1 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 4:3 (kon.)
SKA Petrohrad
4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Red Star Kunlun
Úterý 09.01.2018, 17:30 • Ice Palace • KHL

Petrohrad se pořádně nadřel na výhru s Kunlunem a rozhodně to měl hodně složité. Nejpohlednější byla určitě první třetina. Důležité bylo, že hosté šli v úvodu do vedení Beckem zprava na přední tyč. Domácí měli obrovský tlak ve druhé dvacetiminutovce, ale vytěžili z něj pouze vítěznou branku. Tu obstaral po nahrávce Šipačovova forhendovým blafákem Prochorkin. Čtvrtou branku přidal až v závěru svojí tečí Plotnikov. (19:53:41)

59:52
    Ještě hosté nahodili za branku soupeře a poté zprava mimo tři tyče zakončoval Yip.

59:32
    Schaus byl připravený na pravé straně, ale nikdo z hostů nestřílel na Šesťorkina.

59:15
    Kane a Schaus spolupracovali a hosté už jsou v útočné třetině.

58:50
    Brulé to zkoušel po pravé straně, následně celkem z velké dálky neuspěl Yip.

58:30
    Šesťorkin si poradil se zakončením z pravého kruhu.

58:22
    Icing domácích a hosté už hrají v šesti.

58:16
    Oddechový čas pro hosty.
    58:01 Sergej PLOTNIKOV - 4:2

58:01
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Petrohrad tenhle zápas vyhraje! Šipačov převzal kotouč na pravém kruhu a křížem na osu hrací plochy vyzval k teči na hranici brankoviště SERGEJE PLOTNIKOVA, který se prosadil i přes bránícího hráče na zádech. Asistence: Vadim Šipačov, Patrik Hersley.

57:47
    Gusev přihrával zleva na zadní tyče, kde jeho spoluhráč promáchl.

57:31
    Chafizullin zakončoval zprava vedle delší tyče.

Jenže Brulé (hosté) jde na dvě minuty na trestnou lavici za sekání proti Thoresenovi na pravém křídle...

57:13
    Kosticyn klidně mohl z útočné třetiny srovnat a Kunlun rozhodně může tenhle zápas dotáhnout překvapivě do prodloužení. Petrohrad se o výhru strachuje...

56:45
    Bělov si sjel na pravý kruh, následně to bylo špatné z domácího pohledu v útočné třetině.

56:32
    Plotnikov nerozhodl z pravého kruhu, Hellberg jednoduchým zákrokem přerušil hru.

56:26
    Gusev mířil do levé poloviny branky, kde ovšem čekala také vyrážečka Hellberga, navíc zakončení bylo sraženo hokejkou Rissanena.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 9. S. Plotnikov (Barabanov, N. Gusev), 12. N. Gusev (Šipačov, S. Plotnikov), 36. Prochorkin (Širokov), 59. S. Plotnikov (Šipačov, Hersley) – 3. Beck (DeFazio), 13. Kane (Ibragimov, A. Kosticyn)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Gavrikov, Vojnov, Chafizullin, Hersley, J. Jakovlev, A. Bělov, Rykov – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Thoresen – N. Gusev, Šipačov, S. Plotnikov – Širokov (A), Prochorkin, Barabanov – Tichonov, Koskiranta, Ketov.
    Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Ibragimov, Schaus, Järvinen, Graborenko, Vorobej, Pereťagin, N. Chlystov – DeFazio, Brulé (A), Beck – A. Kosticyn, Yip (A), Kane (C) – Lessio, Chipchura, Rissanen – Lockhart, Lebeděv.

Rozhodčí: Oskipko, Birin – Bersenjov, Judin