Chabarovsk – Barys 3:1 (kon.) | Vladivostok – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 4:3 (kon.)
Minsk – Jaroslavl 1:3 (kon.) | Jokerit – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Kunlun 4:2 (kon.)
Viťaz – Toljatti 5:1 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 4:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 09.01.2018, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (21:34:27)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:40 (14:9, 12:14, 9:17)
    Zblokované střely – 12:6
    Vyhraná vhazování – 27:29
    Trestné minuty – 28:16
    Hity – 6:11

Hokejisté Slovanu sice prohráli třetí třetinu s Magnitogorskem 0:2, ale celkově vítězí 4:3! Připisují si tak velmi cenný skalp. Hosté sice do třetí části nastupovali s tříbrankovým mankem, přesto zápas rozhodně nevzdali. V 51. minutě tak snížil na rozdíl dvou branek Nikita Bobrjašov a pět a půl minuty před koncem vstřelil kontaktní gól v přesilovce Matt Ellison. V závěru pak měli hráči Magnitogorsku k dispozici i další přesilovku, kterou půl minuty před koncem ještě vylepšili odvoláním brankáře. Belasí už však cenné vítězství uhájili.

59:51
    Střela Matta Ellisona byla zblokována bránícím hráčem!

59:28
    Už začíná hostující power-play!

59:13
    Domácí opět vyhazují, Samsonov zatím zůstává v brance.

58:45
    Nahození Chrise Lee si pohlídal Štěpánek. Domácí následně vyhodili!

58:24
    Oddechový čas Magnitogorsku.

58:24
    Sergej Mozjakin si chytře najel na hůl Patrika Lampera, kterému je pískáno podražené. Hosté tak dostávají velkou šanci na vyrovnání!

58:01
    Do konce třetí třetiny zbývají jen dvě minuty.

57:43
    Hosté jsou v plném počtu. Slovan přesilovku nevyužil, ale rozhodně ji nesehrál zle.

56:40
    Domácí tlak přerušilo odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:42
    Tresty za stejné prohřešky vyfasovali i Marek Viedenský a Matt Ellison. Ty se ale vykrátí, takže z toho bude klasická přesilovka 5 na 4.

55:42
    Domácí budou hrát přesilovku! Wojtek Wolski je vyloučen za hrubost.
    54:32 Matt ELLISON - 4:3

54:32
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté nabídnutou příležitost využili a už ztrácejí jediný gól! Puk se dostal od Mozjakina a Wolskiho až k MATTOVI ELLISONOVI, který z vnitřního okraje pravého kruhu zamířil nad lapačku brankáře Štěpánka – 4:3. Asistence: Wojtek Wolski a Sergej Mozjakin.

53:42
    Tak vše je jinak! Domácích bylo na ledě šest a Magnitogorsk tedy bude hrát přesilovku!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. M. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (J. Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Jan Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin)

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (J. Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Bačík, Barker, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Boychuk – J. Mikúš, Co. Genoway, Buchtele – Lamper, A. Šťastný (A), Garbutt – M. Sloboda, Šerbatov, Skalický.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) – Lee, J. Birjukov (A), Bobrjašov, S. Těreščenko, Děnisov, Běreglazov, Igošev – Wolski, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Timkin, Ellison, Kokarev – Čibisov, Osala, Šenfeld – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyrjov.

Rozhodčí: Ansons, Gofman – Šalagin, Šišlo