Washington – Vancouver 3:1 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:7 (kon.) | Tampa – Carolina 5:4 (kon.)
Ottawa – Chicago 2:8 (kon.) | St. Louis – Florida 4:7 (kon.) | Minnesota – Calgary 2:3 (po pr.)

2. Lars Eller (WSJ) 1+0
    3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+0 (03:49:10)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 6 střel, čas na ledě 12:27

Domácí celek díky povedené první třetině, kdy z minima šancí vytěžil dva góly a ve druhé třetině své vedení navýšil, vyhrává tento zápas 3:1. Brankář Philipp Grubauer podal zodpovědný výkon.

59:28
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:10
    Už se pravděpodobně nic nestane.

58:55
    Sam Gagner neuspěl od modré čáry, kotouč snadno vyrazil domácí maskovaný muž.

58:32
    Domácí brankář raději přerušuje hru, bude se vhazovat před jeho brankou.

58:30
    Alex Biega od modré čáry pálil nad branku.

57:40
    Philipp Grubauer si poradil dvě minuty před koncem zápasu se střelou Daniela Sedina.

57:30
    Jeden z domácích hráčů se pokoušel trefit prázdnou branku, ale jeho pokus končí mimo. Píská se icing.

57:00
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:20
    Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude před svatyní domácího celku. Hosté už na zdramatizování utkání mnoho času nemají.

55:46
    Brankář Washingtonu si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Borck Boeser.

55:18
    Nikolaj Goldobin skvěle zakončoval rychlou akci svého týmu, jeho střelecký pokus kryje brankář Philipp Grubauer.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:32
    Alexander Edler vyslal také od modré pořádnou ránu. Jeho projektil kryje brankář Capitals.

53:57
    Od modré čáry vypálil domácí obránce Matt Niskanen a jeho pokus vyrazil brankář Canucks před sebe. O zbytek se postarala obrana.

53:17
    Jacob Markström si výborně poradit s tvrdou ránou, kterou vyslal Brooks Orpik.

52:56
    Ben Hutton ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Domácí tým se na svého gólmana může spolehnout.

52:14
    John Carlson zablokoval střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Markus Granlund.

51:33
    Jake Virtanen výborně vypálil, jeho pokus našel v lapačce brankář Capitals.

50:46
    Domácí hokejisté se pokouší navýšit své vedení, ale zatím se nemohou probojovat do výraznější střelecké pozice.

50:21
    Philipp Grubauer raději přerušuje hru, a tak uklidnil situaci před svou brankou. Buly před brankou Washingtonu. Nejprve ale komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Dmitrij Orlov se nyní dostal do zakončení, jeho rána končí mimo.

49:21
    Jacob Markström zasahovat proti střele soupeře, a tak se bude vhazovat před brankou Canucks.

49:05
    Hostující celek se pokouší s výsledkem něco udělat, ale domácí obrana hraje zatím velmi dobře.

48:41
    Alexandr Ovečkin se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal poradit hostující brankář Jacob Markström.

47:35
    Alexander Edler ani Markus Granlund nedokázali prostřelit brankáře soupeře. Philipp Grubauer své spoluhráče nejen nyní podržel.

47:03
    Mnoho šancí opravdu k vidění není, domácí hokejisté míří za výhrou. Další jejich akci vedl Lars Eller, ale brankáře neprostřelil.

45:36
    Po delší době vidíme střelecký pokus, do dobré pozice se propracoval Biega.

44:42
    Alexandr Ovečkin se krásně protlačil do předbrankového prostoru, ale jeho projektil končí mimo branku.

44:17

43:19
    Philipp Grubauer si snadno poradil s pokusem Alexandera Edlera od modré čáry.

43:13
    Brooks Orpik zablokoval střelecký pokus, který vyslal Henrik Sedin z bezprostřední blízkosti.

42:51
    Brock Boeser od modré čáry minul branku, hostující gólman zasahovat nemusel.

42:32
    Henrik Sedin dostal výbornou přihrávku, ale v přesilové hře nedokázal přesněji vypálit.

42:17
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Devante Smith-Pelly – 5 min., bitka + 2 min., Vyprovokování bitky).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 5 min., bitka).

42:01
    Philipp Grubauer si poradil se střelou z dobré střelecké pozice.

41:46
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

40:53
    John Carlson zablokoval střelecký pokus soupeře.

-136:06
    Jacob Markström musel zasahovat, do výborné střelecké pozice se dostal domácí Tom Wilson.

40:01

Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, prosadil se domácí celek, který tak navýšil své vedení na dva góly. Hosté se nemohou výrazněji prosadit v útočném pásmu, domácí hrají zodpovědně.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:58
    Daniel Sedin neprostřelil domácího brankáře.

39:24
    Ještě jedno přerušení hry. Jakub Vrána dobře vypálil, ale jeho ránu kryje Jacob Markström.

39:05
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

38:22
    Christian Djoos výborně vypálil, jeho projektil kryje brankář hostujícího týmu. Bude se vhazovat před brankou Canucks.

38:00
    Více ze hry má nyní domácí celek, obrana Vancouveru vůbec neví, kde jí halva stojí.

37:45
    T. J. Oshie minul branku z pravého kruhu.

37:21
    Loui Eriksson nahodil kotouč do útočného pásma a pokoušel se jej vybojovat.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:54
    Alex Biega výborně vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář Philipp Grubauer.

36:30
    Devante Smith-Pelly vedl domácí akci, ale do zakončení s nedostal.

35:57
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

35:20
    Ani nadvakrát nedokázal Jakub Vrána prostřelit brankáře soupeře. Gólman Jacob Markström v souboji s českým hráčem uspěl.

35:02
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme závěr druhé třetiny.

35:02
    Komerční přestávka, vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:58
    Christian Djoos dobře vypálil, jeho pokus před brankovou čárou udržel brankář Vancouveru.

34:41
    Z výborné pozice mezi kruhy pálil T. J. Oshie, jehož pokus ale končí výrazně nad brankou.

34:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, střela Vaneka byla zablokovaná.

33:40
    Alexander Edler zakončoval od modré čáry, jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.

33:14
    Jacob Markström přerušuje hru, Jay Beagle nedokázal výrazněji lépe zakončit.

32:40
    Nicklas Bäckström vedl útočnou akci svého týmu, ale do větší šance se propracovat nedokázal.

32:17
    Philipp Grubauer si snadno poradil s nahozením od modré čáry, mnoho práce brankář Capitals neměl.

31:55
    Jacob Markström má na svém kontě další úspěšný zákrok, nyní si poradil se střelou ze střední vzdálenosti.

31:23
    Jevgenij Kuzněcov se dostal do brejku, pokoušel se o kličku ala Peter Forsberg, ale hostující brankář stihl kotouč betonem vyrazit.

31:08
    Jacob Markström si dokázal poradit s pokusem, který z kruhu vyslal Christian Djoos.

30:48
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, sledujeme druhou polovinu druhé třetiny.

30:35
    Komerční přestávka, hra je přerušena pro postavení mimo hru.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, více ze hry mají domácí, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Tom Wilson nedokázal usměrnit kotouč za záda brankáře v dobré pozici.

29:39
    Jacob Markström přerušuje hru, kryje kotouč po nahození na svou klec. Buly mají domácí v útočném pásmu.

29:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam bezhlavě nežene.

28:56

28:35
    Washington kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do zakončení.

28:10
    Alexandr Ovečkin ze své obvyklé pozice minul branku, následně pálil nad také John Carlson.

27:42
    T. J. Oshie se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

27:30
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

26:56
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Markus Granlund – 2 min., podražení).

26:40
    Jacob Markström si dokázal poradit s dalším pokusem, který vyprodukoval domácí celek. Capitals nyní hrají lépe a vedou o dva branky,

26:16
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.
    24:57 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:1

24:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, dobře to udělal JEVGENIJ KUZNĚCOV, který vypálil, jeho pokus brankář jen vyrazil, puk se znovu dostal ke Kuzněcovi, který neměl se zakončením problém. Asistence: Matt Niskanen, Dmitrij Orlov

24:44
    Dmitrij Orlov dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, ale brankáře neprostřelil.

24:00
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jejich brankou.

23:42
    Za podpory domácích fanoušků se Washington pustil do útočení.

23:23
    Brooks Orpik a Jay Beagle si vypracovali nadějné střelecké pozice, ale zakončit přesně nedokázali.

23:04
    Madison Bowey dostal kotouč do útočného pásma. On ani jeho spoluhráči nedokázali přesněji vypálit.

22:34
    Sledujeme souboje o kotouč zejména ve středním pásmu, práce zde se nyní hraje.

22:10
    Dlouhá přihrávka hostujícího celku znamená zakázané uvolnění.

21:53
    Špatně Canucks nyní rozehráli, a tak přicházejí o kotouč.

21:34
    Alexander Edler nahazoval od modré čáry, s jeho pokusem si brankář snadno dokázal poradit.

21:07
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat. Více ze hry a opticky lepším týmem jsou hosté.

20:26
    John Carlson rozehrává od své branky, následně se ale hosté rychle dostali do útočného pásma zpět.

20:05
    Zápas pokračuje druhou třetinou, domácí cele díky první třetině vede o jednu branku.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:37
    Jakub Vrána se propracoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

19:20
    Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, ve třetině, kdy domácí z minima získali dva góly.

18:46
    Thomas Vanek si vypracoval další dobrou střeleckou pozici, ale tentokrát se stihl brankář Capitals přesunout, a tak zasáhl.

18:39
    Philipp Grubauer kryje po dlouhé době střelecký pokus soupeře, byl to Erik Gudbranson, kdo pálil od modré čáry.
    17:52 Lars ELLER - 2:1

17:52
    Domácí celek se dostává do vedení. Madison Bowey našel dobrým pasem spoluhráče, tím byl LARS ELLER. Ten se dostal do útočného pásma a od modré čáry možná až zaskočil brankáře Canucks. Asistence: Madison Bowey.

17:27
    Devante Smith-Pelly a Lars Eller nedokázali v útočném pásmu nic vymyslet, a tak akce končí.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry nyní mají domácí, Dmitrij Orlov vypálil, ale jeho projektil byl zablokovaný.

16:36
    Capitals rozehrávají od své branky, následně se Devante Smith-Pelly dostal k zakončení, ale brankář Canucks si poradil.

16:10
    Více ze hry má hostující celek, domácím se vůbec nedaří hrát tak, jak si před zápasem řekli.
    15:13 John CARLSON - 1:1

15:13
    Domácí celek snad z první výraznější šance dává gól. Po křížné Ovečkinově pasu se rychlou střelou z kruhu prosazuje JOHN CARLSON. Asistence: Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström.

14:32
    Alexandr Ovečkin se dostal k zakončení, kterou hostující brankář dobře viděl, a tak neměl problémy se zákrokem.

14:14
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

13:45
    Domácí fanoušci zatím mnoho důvodů k radosti nemají, jejích oblíbenci se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

13:30
    Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se bude vhazovat před brankou Vancouveru.

13:08
    Znovu to byl Nikolaj Goldobin, kdo se probojoval do zakončení, a tak musel zasahovat domácí brankář.

12:53
    Nikolaj Goldobin se nadvakrát dostal do střelecké pozice, ale domácí celek nyní podržel brankář Philipp Grubauer, který si poradil s pokusy soupeře.

12:37
    Philipp Grubauer drží v rukavici nahození z kruhu. Vhazovat se bude před brankou Capitals.

12:01
    Washington jen protečoval kotouč do útočného pásma, ale následně si domácí nedokázali vypracovat výraznější šanci.

11:46
    Alexandr Ovečkin rozhodně nehraje ve své obvyklé herní pohodě, nyní pro své spoluhráče vybojoval vhazování.

11:43
    Devante Smith-Pelly čekal před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

11:30
    Christian Djoos rozehrává od své branky, domácím hokejistům se v tomto zápase zatím příliš nedaří.

11:06
    Postavení mimo hru, komerční přestávka. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:57
    Alexandr Ovečkin čekal na přihrávku na svém obvyklém místě, ale pas se k němu nedostal.

10:34
    Hostující celek má více ze hry, pokouší se diktovat tempo hry a zatím se to daří.

10:01
    Dmitrij Orlov vypálil od modré čáry, jeho pokus ale končí mimo branku. Jacob Markström zasahovat nemusel.

09:57

09:03
    Klasická přesilovka pokračuje dál, více ze hry mají hosté, ale Nikolaj Goldobin nedokázal před brankou přesněji vypálit.
    08:23 Daniel SEDIN - 0:1

08:23
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Dvojnásobnou přesilovku proměnil hostující celek. Edler vypálil od modré čáry, jeho projektil před brankou mimo dosah gólmana tečoval DANIEL SEDIN. Asistence: Alexander Edler, Henrik Sedin.

08:08
    Ránu od modré čáry kryje snadno domácí brankář.

07:51
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chandler Stephenson – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

07:05
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Devante Smith-Pelly – 2 min., hákování).

06:39
    Ben Hutton zablokoval střelecký pokus soupeře, hostující gólman zasahovat nemusel.

06:26
    Jacob Markström také čelil ráně od modré, jejím autorem byl Matt Niskanen, ale příliš nebezpečný pokus to pro brankáře nebyl.

06:15
    Philipp Grubauer má na svém kontě další úspěšný zákrok, poradil si s pokusem Bena Huttona od modré čáry.

05:45

05:08
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Canucks. Přesilovka se ale hráčům Capitals vůbec nedaří.

04:57
    Michael Chaput se při vlastním oslabení dostal do zajímavé pozice, ale nepřekonal střelou z otočky brankáře.

04:30
    Přesilovka se domácím vůbec nedaří, nemohou se propracovat do střelecké pozice. Hosté hrají výborně.

03:50
    Hosté ale vyhazují přes všechny čáry, a tak musí domácí zakládat od své branky.

03:45
    Úvodní přesilovku hrají domácí hokejisté.

03:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

03:34
    Z levého kruhu vypálil domácí Matt Niskanen. Obránce ale pálil mimo branku, gólman tak zasahovat nemusel.

02:51
    Alexander Edler zablokoval ránu, kteoru vyslal Madison Bowey z bezprostřední blízkosti.

02:44
    Jay Beagle vypálil z kruhu, s jeho ránou si snadno poradil hostující Jacob Markström. Vhazovat se tedy bude před brankou Capitals.

02:15
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům obou týmů líbit. Více ze hry mají nyní hosté, kteří se několikrát nedostali před domácího brankáře.

00:58
    Philipp Grubauer má na svém kontě další zákrok, tentokrát si dokázal poradil s pokusem Alexe Biagy. Následně neuspěl ani Thomas Vanek.

00:45
    Nyní se domácí celek pokoušel projít do útočného pásma, ale nepodařilo se to. Píská se postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:29
    Alexander Edler si vypracoval dobrou příležitost, jehož pokus kryje brankář domácích. Philipp Grubauer byl pozorný.

00:01

Zápas brzy začne.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Bäckström, Smith-Pelly – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Connolly, Eller, Oshie – Stephenson, Beagle, Burakovsky.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, Gudbranson, Biega, B. Hutton – D. Sedin, H. Sedin, Boeser – Vanek, Gagner, Bärtschi – M. Granlund, Dowd, Eriksson – Goldobin, B. Gaunce, Virtanen..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Washington Capitals odehrál 42 zápasů (17-3-9-3) a vybojoval 55 bodů. V tabulce Východní konference je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Bostonem Bruins 4:3 v nájezdech, New Jersey Devils 5:2, v prodloužení s Carollinou Hurricanes 5:4 a v prodloužení se St. Louis Blues 4:3. Tým nestačil na New York Rangers 0:1 v nájezdech.

Vancouver Canucks odehrál 42 zápasů s bilancí 15-1-6-20 a získal 38 bodů. V tabulce Západní konference je čtrnácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jeden. Poradil si s Chicagam Blackhawks 5:2. Nestačil na Los Angeles Kings 3:4, Anaheim Ducks 0:5, v nájezdech na Toronto Maple Leafs 2:3 a Montreal Canadiens 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Carlson (Ovečkin, Bäckström), 18. Eller (Bowey), 25. Kuzněcov (Niskanen, Orlov) – 9. D. Sedin (Edler, H. Sedin)

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – Devorski, Kovachik

Diváci: 18 506