Washington – Vancouver 3:1 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:7 (kon.) | Tampa – Carolina 5:4 (kon.)
Ottawa – Chicago 2:8 (kon.) | St. Louis – Florida 4:7 (kon.) | Minnesota – Calgary 2:3 (po pr.)

2. Lars Eller (WSJ) 1+0
    3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+0 (03:49:10)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 6 střel, čas na ledě 12:27

Domácí celek díky povedené první třetině, kdy z minima šancí vytěžil dva góly a ve druhé třetině své vedení navýšil, vyhrává tento zápas 3:1. Brankář Philipp Grubauer podal zodpovědný výkon.

59:28
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:10
    Už se pravděpodobně nic nestane.

58:55
    Sam Gagner neuspěl od modré čáry, kotouč snadno vyrazil domácí maskovaný muž.

58:32
    Domácí brankář raději přerušuje hru, bude se vhazovat před jeho brankou.

58:30
    Alex Biega od modré čáry pálil nad branku.

57:40
    Philipp Grubauer si poradil dvě minuty před koncem zápasu se střelou Daniela Sedina.

57:30
    Jeden z domácích hráčů se pokoušel trefit prázdnou branku, ale jeho pokus končí mimo. Píská se icing.

57:00
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:20
    Hra je znovu přerušena, vhazovat se bude před svatyní domácího celku. Hosté už na zdramatizování utkání mnoho času nemají.

55:46
    Brankář Washingtonu si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Borck Boeser.

55:18
    Nikolaj Goldobin skvěle zakončoval rychlou akci svého týmu, jeho střelecký pokus kryje brankář Philipp Grubauer.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:32
    Alexander Edler vyslal také od modré pořádnou ránu. Jeho projektil kryje brankář Capitals.

53:57
    Od modré čáry vypálil domácí obránce Matt Niskanen a jeho pokus vyrazil brankář Canucks před sebe. O zbytek se postarala obrana.

53:17
    Jacob Markström si výborně poradit s tvrdou ránou, kterou vyslal Brooks Orpik.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Carlson (Ovečkin, Bäckström), 18. Eller (Bowey), 25. Kuzněcov (Niskanen, Orlov) – 9. D. Sedin (Edler, H. Sedin)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Bäckström, Smith-Pelly – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Connolly, Eller, Oshie – Stephenson, Beagle, Burakovsky.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, Gudbranson, Biega, B. Hutton – D. Sedin, H. Sedin, Boeser – Vanek, Gagner, Bärtschi – M. Granlund, Dowd, Eriksson – Goldobin, B. Gaunce, Virtanen.

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – Devorski, Kovachik

Diváci: 18 506