Washington – Vancouver 3:1 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:7 (kon.) | Tampa – Carolina 5:4 (kon.)
Ottawa – Chicago 2:8 (kon.) | St. Louis – Florida 4:7 (kon.) | Minnesota – Calgary 2:3 (po pr.)
Nashville – Edmonton 2:1 (kon.)
Buffalo Sabres
4:7 (1:2, 1:3, 2:2)
Winnipeg Jets
Středa 10.01.2018, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Celek z Buffala se stále topí na spodní šestnácté příčce Východní konference. Po dvaačtyřiceti zápasech hráči Sabres nasbírali pouhých dvacet devět bodů a na patnáctou Ottawu ztrácí osm bodů. Po poslední výhře ještě v loňském roce nad New Jersey Buffalo ochutnalo chuť porážky hned čtyřikrát. Dokáže si poslední tým Východní konference v domácím utkání spravit chuť?

TOP 3 v kanadském bodování

1. Jack Eichel (15+21) – 36
    2. Evander Kane (16+19) – 35
    3. Ryan O'Reilly (10+16) – 26

Nejlepší celek z Centrální divize a druhý nejlepší v celé Západní konferenci. Winnipeg ve čtyřiceti třech zápasech nasbíral sedmapadesát bodů a na domácí půdě je téměř nepřekonatelný. Nyní ovšem hrají venku a venkovní zápasy hráčům Jets příliš nevoní. Z celkových dvaceti tří zápasů zvítězili pouze devětkrát a statistiky také doprovází záporná bilance vstřelených branek (61-67). Poslední utkání dotáhl do prodloužení druhou brankou v zápase Blake Wheeler, když se trefil třicet tři vteřin před koncem. Šťastnější přeci jen bylo Colorado.

Buffalo Sabres – Winnipeg Jets 3:2

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, Beaulieu, Bogosian, McCabe, Guhle – Girgensons, Eichel, Okposo – E. Kane, R. O'Reilly, Pominville – S. Wilson, Rodrigues, S. Reinhart – Jo. Larsson, Josefson, Nolan.

Winnipeg Jets: S. Mason (Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, D. Kulikov, T. Myers, Enström, Byfuglien – Connor, Wheeler, Laine – Perreault, Little, Ehlers – Copp, Roslovic, Armia – Matthias, Hendricks, Daňo.

00:01

00:04
    Ristolainen zkoušel poslat puk po hrazení do útočného pásma. Kus gumy ale končí na střídačce hostí.

00:37
    Nahození Kulikova srazil Lehner svým betonem do levého rohu. Kotouče se ujímají domácí, jež vyváží hru do středního pásma.

01:15
    Hráči Sabres se ubránili proti rychlému napadání a rozjíždí útočnou akci.

01:23
    Střelu rozjetého Bogosiana od modré čáry zastavil Mason svou výstrojí a Jets velmi rychle přechází do protiakce.

01:58
    Eichel na pravém křídle neměl komu přihrát, protože jeho spoluhráči střídali a tak volil střelu zápěstím, kterou zablokoval do ochranné sítě Wheeler.

02:38
    Obránce Jets Myers si nechal puk na holi příliš dlouho a útočící Wilson ho dostal pod tlak.

03:42
    Zpoza branky našel útočník Sabres v předbrankovém prostoru Nolana, který dostal puk na bekhend a do střely nemohl dát potřebnou razanci.

04:47
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brendan Guhle – 2 min., hákování).

05:30
    Obranné čtyřce domácích se podařilo vyhodit a hosté musí pro kotouč až za vlastní branku.

06:03
    Laine mezi kruhy prodloužil hru na Wheelera, který si z pravého rohu sjížděl k bližší tyči. Kotouč dostal ovšem na brusle a nestihl řádně zakončit.

06:43
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácím chybělo pár vteřin do návratu Brendana Guhla! Balek Wheeler posunul hru na Fina PATRIKA LAINEHO, který z vrchu levého kruhu nic nevymýšlel a čistým průstřelem k bližší levé tyči využil končící přesilovou hru. Nutno dodat, že před brankou odvedl dobrou práci Kyle Connor, který Lehnerovi značně znepříjemnil výhled. Asistence: Blake Wheeler a Kyle Connor.
    06:43 Patrik LAINE - 0:1

07:10
    Tvrdou ranou minul branku Jets od modré čáry Eichel.

07:58
    Na druhé straně vyprášil Lehnerovu lapačku střelou Morrissey.

09:57
    V útočném pásmu Sabres se do zakončení zkoušel procpat Girgensons. To se mu však nepovedlo, ale svou dravostí vybojoval pro Buffalo přesilovou hru.

10:02
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min., hákování).

10:16
    Za brankou Jets se dostal pod tlak Myers, jež v pádu dokázal přistrčit kotouč na svého spoluhráče, který záhy v klidu vyhodil.

11:23
    Po delším boji v pravém rohu nabruslil Reinhart za branku, zpoza které našel u pravé tyče najíždějícího Okposa! Ten Masona nepřekonal.

11:47
    Mezi kruhy se díky kličce uvolnil Rodrigues, ale kotouč mu během střely sjel z čepele hole! Tlak domácích pokračuje.

12:06
    Tyč rozezněla KeyBank Center! Skákavý kotouč si na vrchu pravého kruhu zpracoval Kane, jehož střela orazítkovala horní tyč branky Jets.
    12:06 Kane nastřelil horní tyč.

13:26
    Domácí se neusadili v útočné třetiny a do rychlého protiútoku tak mohou hráči Winnipegu.

13:48
    Girgensons na hrazení tvrdě narazil Troubu, čímž vybojoval puk a Sabres nebezpečně kombinují kolem Masonovy branky.

14:40
    Buffalo má výhodu!

14:51
    Sabres právě vstřelili branku!
    Signalizovanou výhodu Sabres využívají a srovnávají stav utkání! Ryan O'Reilly z pravého křídla vytáhl hru na modrou čáru, odkud přistrčil kotouč Kyle Okposo na střed levého kruhu. Tam už byl JACK EICHEL, který si ve velkém klidu připravil kotouč ke střele a přesnou trefou našel místo u vzdálenější pravé tyče. Asistence: Kyle Okposo a Ryan O'Reilly.
    14:51 Jack EICHEL - 1:1

15:40
    Domácím radost z vyrovnání příliš dlouho nevydržela! Po rychlém přiklepnutí Mathiea Perreaulta se na modré čáře napřáhl k tvrdé střele DUSTIN BYFUGLIEN, jehož dělovka si to zamířila přímo mezi betony Lehnera, který šel na led o malou chvíli později. Domácí brankář už tedy podruhé musel lovit puk z vlastní branky. Asistence: Mathieu Perreault a Toby Enström.
    15:40 Dustin BYFUGLIEN - 1:2

18:13
    Hra se v závěru první třetiny trochu uklidňuje. Hraje se převážně ve středním pásmu.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:20
    Mířená střela mezi kruhy trefila přesně položenou čepel Ehlerse, který puk tečoval těsně vedle levé tyče.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:01

20:36
    Před brankou byl zcela volný Armia, který se dostal k odraženému puku! Lehner si připsal velmi důležitý zákrok, když pokus soupeře vytěsnil mimo branku.

21:19
    Sabres se zpoza branky nikam dál nedostali a do útoku jdou Jets.

21:26
    Hosté další brankou upevňují své vedení! Mathieu Perreault velmi rychle přenesl hru do útočného pásma, kde z modré čáry vyslal do zakončení z levého kruhu NIKOLAJE EHLERSE. Mladý Dán zakončil přesně pod lapačku Lehnera do vzdálenější spojnice a vyhnal tak domácího brankáře z branky. Asistence: Mathieu Perreault a Josh Morrissey.
    21:26 Nikolaj EHLERS - 1:3

21:26
    Střídání v týmu Buffalo Sabres: ze hřiště odchází Robin Lehner, přichází Chad Johnson.

23:03
    Scandella od modré čáry mířil příliš vysoko a kotouč končí ve střední třetině.

23:32
    Domácí nerozehráli přesně a po odpískaném zakázaném uvolnění se hra vrátí před Johnsona.

24:36
    Po řadě přihrávek vystartoval od modré čáry Morrissey, který hledal na středu pravého kruhu Ehlerse. K němu puk ovšem nedošel protože první jmenovaný trefil pouze brusle spoluhráče Littla.

25:39
    Střelecký pokus Bogosiana skončil v ochranné síti.

26:08
    Ve středním pásmu zkoušel Trouba propašovat puk na najíždějícího Armiu, ale domácí chytře přečetli jeho úmysl.

26:37
    Kyle Okposo se dostal až před Masona, kterého Forsbergovou kličkou nepřekonal!
    26:37 Okposo měl velmi málo času něco vymyslet!

27:23
    Další zákrok Masona! Tentokrát se brankář Jets postavil proti jedovaté střele z hole O'Reillyho.

27:34
    Po vyhraném souboji zkoušel od modré čáry nahodit puk do brankoviště Scandella, ale trefil pouze clonící hráče.

28:52
    Roslovic střelou z otočky minul branku. Jets setrvávají na útočné polovině a kombinují kolem Johnsona.

29:18
    Puk se zničeho nic vymrštil nad branku domácího Buffala, kde proběhla krátká šermovačka hned tří hráčů.

29:49
    McCabovi se vyhození bekhendem vůbec nepovedlo, čehož se snažili využít hráči Winnipegu. Po krátké chvíli vyvezl puk Wilson.

31:02
    Z vrchu pravého kruhu zkusil své štěstí Ristolainen, ale nastřelil pouze výstroj Masona. Hned poté zkoušel někde vyšťourat puk z Masonovy výstroje, což se hráčům Jets příliš nelíbilo.

31:16
    Hostům založení útočné příliš nevyšlo a čárový rozhodčí vrací hru přes Masona.

32:13
    Pětka Jets uzamkla Sabres v jejich obranném pásmu! Armia u levé tyče dokázal dostat puk na protější pravou tyč, kde byl volný Copp. Tomu se puk připletl mezi brusle a ke střele se nedostal.

32:49
    Domácím se sice podařilo dostat puk do středního pásma, ale Balek Wheeler jej velmi rychle dostal zpět do útočné třetiny přihrávkou na rozjetého KYLE CONNORA. Ten sjel až na spodní část mezikruží, kde ukázal rychlé ruce a hned na to zakončil pod horní tyč. Asistence: Blake Wheeler a Jacob Trouba.
    32:49 Kyle CONNOR - 1:4

33:26
    Ostřejší výměna názorů v brankovišti Buffala.

33:26
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jordan Nolan – 2 + 2 min., hrubost + osobní trest). Trest odpyká Sam Reinhart.
    33:26 Nolan se do Daňa pustil velmi hladově.

35:42
    Další využitou přesilovou hrou Jets navyšují své vedení na rozdíl čtyř branek! Tyler Myers posunul puk na NIKOLAJE EHLERSE, který ukazuje že je střelecky naladěn! Dán totiž opět ze středu levého kruhu nasměroval svou nechytatelnou střelu do vzdálenější pravé spojnice a připisuje si tak druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Tyler Myers a Bryan Little.
    35:42 Nikolaj EHLERS - 1:5

37:27
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Toby Enström – 2 min., nedovolené bránění).

37:39
    Masona je dnes těžké překonat. Tentokrát to po rychlé přihrávce zkusil z levého kruhu Eichel, ale brankář Jets se stihl pohotově přemístit.

38:13
    Lehké nahození Ristolainena prošlo až do brankoviště, tam ale byly připravení obránci Winnipegu.

38:42
    Přesilovou hru využívají i domácí a stahují ztrátu na tříbrankový rozdíl! Kyle Okposo roztáhl hru na levý kruh, kde byl připravený opět Jack Eichel. Ten ale tentokrát našel zapomenutého RYANA O'REILLYHO, který po rychlém zpracování svou střelou rozvlnil síť za Masonovými zády! Asistence: Jack Eichel a Kyle Okposo.
    38:42 Ryan O'REILLY - 2:5

39:03
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., podražení).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:01

41:03
    Hosté zkrácenou početní výhodu nevyužili a vyloučený Kane je zpět na ledě.

42:20
    Trouba si nedokázal obhodit Eichela, který se snažil protlačit do zakončení. Kotouč mu ale sjel až za branku Masona.

43:07
    Na levém křídle zavezl hru do útočné třetiny Hendricks, jež to zkoušel z ostrého úhlu. Trefil pouze boční konstrukci a Johnson tak nemusel zasahovat.

43:56
    Sabres zazmatkovalo v obranném pásmu a k puku se mezi kruhy dostal střílející Little, jemuž se puk postavil tak nešikovně, že netrefil branku.

44:37
    Tvrdou dělovku Beauliea schytal Wheeler do pravé ruky. Nejproduktivnější hráč Winnipegu odešel do kabin.
    44:37 Wheeler schytal střelu Beauliea.

45:20
    Matthias ze středního pásma pouze nahodil puk na Johnsona a Jets posílá na led čerstvé síly.

46:51
    Na pravém hrazení Ehlers na hranici pravidel zastavoval Edvarda Kane, který byl bez puku

47:08
    Hosté jdou opět do čtyřbrankového vedení! Od modré čáry pálil do brankového prostoru Jacob Trouba a puk se dostal přímo na zcela nekrytého KYLE CONNORA, který uklidil kotouč do odkryté branky. Jednadvacetiletý Američan přidává svou druhou branku v tomto zápase. Asistence: Jacob Trouba.
    47:08 Kyle CONNOR - 2:6

48:31
    Domácí Sabres se ale nevzdávají a opět snižují na rozdíl tří branek! Ryan O'Reilly vyzval Marca Scandellu ke střele od modré. Tvrdý projektil do branky sice nešel, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo k pravé tyči, kam si pohotově sjel JASON POMINVILLE. Devětadvacítka Buffala tak sklepla puk za brankovou čáru. Asistence: Marco Scandella a Ryan O'Reilly.
    48:31 Jason POMINVILLE - 3:6

50:12
    Od modré čáry pálil nebezpečně Bogosian, ale jeho střela byla přizvednuta těsně nad brankovou konstrukci.

50:26
    Sabres útok uspěchali a jsou zastaveni odpískaným ofsajdem.

50:48
    Domácím dělá problém přechod přes střední pásmo, kde velmi dobře sbírají puky hráči Jets.

51:00
    O'Reillyho tvrdá střela vypadla Masonovi z výstroje! Brankář hostí sklepl svou hokejkou puk do pravého kruhu.

51:37
    Útočnou třetinou projel Reinhart, jehož zakončení do pravého rohu vytěsnil Mason Ramenem! Hned na to se dostal sám před branku Girgensons, který rovněž Masona nepřekonal! Příznivci domácích nevěřícně kroutí hlavou.

51:43
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dmitrij Kulikov – 2 min., sekání).

52:24
    Hosté se osvobozují. Ristolainen zakládá útočnou akci zpoza vlastní branky.

52:50
    O'Reilly se na modré zmocnil kotouče a zkoušel to individuálně. Kličkami se dostal až na střed pravého kruhu, odkud nepovedeným bekhendem uklidil puk do výstroje Masona.

53:43
    Jets oslabení přečkali bez inkasované branky. Kulikov je zpět na ledě.

54:00
    Buffalo tlačí soupeře v útočném pásmu a střílí snad z každé možné pozice. Bogosian ani Beaulieu svými střelami neuspěli.

54:30
    Hráči Jets hrají přes pohledný náskok stále aktivně, nechtějí nic podcenit.

54:53
    A hned nás čeká dramatičtější koncovka! Rasmus Ristolainen svým důrazem vybojoval puk za brankou soupeře a přistrčil jej na Kyle Okposa. Ten se k zakončení neměl a vyšperkoval celou akci přihrávkou na JACKA EICHELA, který u levé tyče zakončoval do odkryté branky. Asistence: Kyle Okposo a Rasmus Ristolainen.
    54:53 Jack EICHEL - 4:6

57:05
    Domácím se nedaří přejít do trvalejšího tlaku.

57:19
    Byfuglien tvrdým odstřelem z pravého kruhu minul branku.

57:48
    Střela z levého křídla vyhání Sabres z útočné třetiny. Domácí jsou už v šesti!

58:19
    Hráč Jets pod tlakem vyhodil puk přes všechny čáry! Puk odkrytou branku minul jen o pár centimetrů.

58:55
    Po zablokované střele trefuje odkrytou branku pohotovou střelou JOEL ARMIA, který podle všeho zpečetil výsledek tohoto utkání. Asistence: Andrew Copp.
    58:55 Joel ARMIA - 4:7

Do úvodu zápasu se oba týmy snažily vstoupit aktivně. Do první šance se ovšem dostal Jordan Nolan, kterému ale v předbrankovém prostoru střela z bekhendu příliš nesedla. O minutu později byl potrestán dvěma minutami dvacetiletý Kanaďan Brendan Guhle, jehož prohřešek potrestal úvodní brankou Fin Patrik Laine. Na začátku třinácté minuty orazítkoval horní tyč Edvard Kane, který zápěstím střílel z vrchu pravého kruhu. Vytvořený tlak Buffala přinesl ovoce v podobě vyrovnávací branky, o kterou se postaral Jack Eichel, když ze středu levého kruhu našel místo u vzdálenější tyče. Neuběhla ani minuta a Robin Lehner musel lovit puk ze své sítě podruhé. Obránce Dustin Byfuglien totiž vyslal od modré čáry dělovku, která domácímu brankáři prošla mezi betony.

Druhá třetina přinesla razantní navýšení vedení Winnipegu. Nejprve přesnou střelou do pravé spojnice vyhnal Robina Lehnera z branky Nikolaj Ehlers. Ve dvacáté sedmé minutě se ocitl ve skvělé šanci Kyle Okposo, ale ten Forsbergovu kličku nedotáhl do konce. Na rozdíl tří branek navýšil vedení Jets rychlým a individuálním zakončením Kyle Connor, kterého pobídl svou přihrávkou Blake Wheeler. Hned na to následovalo vyloučení Jordana Nolana, které ztrestal svou druhou brankou v zápase Nikolaj Ehlers. Ten stejně jako při první brance trefil přesně pravou spojnici. Početní výhodu si zahrálo i domácí Buffalo, které po pěkné kombinaci Kyle Okposa a Jacka Eichela skórovalo zakončujícím Ryanem O'Reillym.

V závěrečném dějství jsme se také nenudili. Kyle Connor svou druhou brankou navýšil vedení Jets na rozdíl čtyř branek a už se zdálo, že nás v zápase žádné překvapení nečeká. O necelé dvě minuty se ovšem prosadil Jason Pominville, když sklepl za brankovou čáru odražený puk od zadního mantinelu. Na pouhý dvoubrankový rozdíl snížil po rychlé přihrávce Jack Eichel. Domácí Sabres to zkoušeli ještě bez brankáře, ale po nepovedené střele trefil odkrytou branku Joel Armia.

Hvězdy utkání

1. Kyle Connor (WPG); (2+1), 3 střely, 16:22
    2. Nikolaj Ehlers (WPG); (2+0), 5 střel, 15:53
    3. Jack Eichel (BUF); (2+1), 6 střel, 20:57

Slovenský zástup v utkání

1. Marko Daňo (WPG); (0+0), 2 střely, 7:43 (03:45:39)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 15. Eichel (Okposo, R. O'Reilly), 39. R. O'Reilly (Eichel, Okposo), 49. Pominville (Scandella, R. O'Reilly), 55. Eichel (Okposo, Ristolainen) – 7. Laine (Wheeler, Connor), 16. Byfuglien (Perreault, Enström), 22. Ehlers (Perreault, Morrissey), 33. Connor (Wheeler, Trouba), 36. Ehlers (T. Myers, Little), 48. Connor (Trouba), 59. Armia (Copp)

Buffalo Sabres: Lehner (22. Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, Beaulieu, Bogosian, McCabe, Guhle – Girgensons, Eichel, Okposo – E. Kane, R. O'Reilly, Pominville – S. Wilson, Rodrigues, S. Reinhart – Jo. Larsson, Josefson, Nolan.