Washington – Vancouver 3:1 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:7 (kon.) | Tampa – Carolina 5:4 (kon.)
Ottawa – Chicago 2:8 (kon.) | St. Louis – Florida 4:7 (kon.) | Minnesota – Calgary 2:3 (po pr.)
Nashville – Edmonton 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
2:8 (0:1, 2:5, 0:2)
Chicago Blackhawks
Středa 10.01.2018, 01:38 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

OTTAWA SENATORS

Domácí hokejisté stále nemohou navázat na loňskou úspěšnou cestu do finále Východní konference. Ottawa je po 40 odehraných zápasech až na předposlední pozici a od elitní osmičky ji dělí 10 bodů. V posledních utkáních však Senátoři dokázali zabrat, když ze tří utkání získali 5 ze 6 možných bodů. Nicméně Sens mají velkou marodku. Úplně v pohodě není hned pětice obránců základní sestavy (Wideman, Ceci, Borowiecki, Phaneuf, Oduya) a do dnešního utkání možná nenastoupí ani útočníci Derick Brassard s Mattem Duchenem.

CHICAGO BLACKHAWKS

Na rozdíl od domácích jsou na tom hosté o něco lépe, avšak přesto zatím nejsou na příčkách zajišťující play-off. Aktuálně je Chicago se ziskem 46 bodů jedenácté, ale na druhou stranu jen bod jej dělí od osmého Colorada. V posledních pěti utkáních navíc Jestřábi hned čtyřikrát bodovali, přičemž tři z těchto zápasů odehráli venku.

Richard Pánik

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Chabot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Harpur, Claesson – Hoffman, Duchene, B. Ryan – Dzingel, Brassard, Mark Stone (A) – Dumont, Pageau, Z. Smith – Pyatt, White, Burrows.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (J. Glass) – Keith (A), Oesterle, C. Murphy, Kempný, Franson, Rutta – Saad, J. Toews (C), Hinostroza – Hartman, Schmaltz, P. Kane (A) – Sharp, Kämpf, DeBrincat – Bouma, Wingels, Pánik.

Rozhodčí: Jackson, Furlatt – Gawryletz, Cormier.

00:01

00:21
    Craig Anderson si rychle připisuje první zákrok. Zastavil totiž Toewsovu střelu z pravé strany.

00:31
    Nečekaně se Ottawa dostala k přečíslení dvou na jednoho. Dzingel byl chvíli sám před Forsbergem, ale přihrávku vůbec nedostal.

01:27
    Utkání má od začátku solidní tempo. Znovu se Ottawa dostala do útočného pásma, načež následovalo nahození od modré čáry. Bez úspěchu.

02:18
    Hosté se nyní naopak ne a ne dostat o tlaku. Ottawa se pokouší o zisk kotouče.

02:33
    Kane byl na modré čáře výrazně zbrzděn a je pískán ofsajd Chicaga.

02:58
    Zack Smith si nohou rychle přikopl kotouč po Pyattově zadovce. Sám pak z hranice brankoviště minul těsně vedle.

03:27
    Jestřábi se teď prezentují dobrým pohybem a napadáním. Díky tomu se hosté drží v útočném pásmu.

04:06
    Jenže zakončení nepřišlo a tak musel být pozorný opět Forsberg. Ducheneova zadovka totiž našla volného hráče, jenž puk z brankoviště usměrnil jen do betonu.

04:56
    Domácím se nyní daří likvidovat zárodky akcí soupeře již v neutrální zóně. Teď jde puk dokonce až za Forsberga.

05:06
    Výživnou střelu z pravého kruhu musel vyřešit Anderson. Poradil si a Ottawa postupuje dopředu.

06:11
    Hosté si pomáhají jen zakázaným uvolněním.

06:48
    Naprosto v pohodě si Anderson do lapačky schoval nabídku od modré čáry. Následuje komerční přestávka.

07:05
    Po komerční přestávce už se zase pokračuje. Hoffman si sjel na levou stranu útočného pásma, dostal přihrávku, ale Forsberg se znovu stačil přesunout.

07:48
    Chicago se okouší o odpověď. Střelecký pokus z pravého kruhu se ale nevměstnal do prostoru brány.

08:27
    Alexandre Burrows (OTT) sekl unikajícího Pánika a je potrestán.

08:56
    Hosté sice hrají v útočném pásmu, ale pohledná přesilovková kombinace dosud nepřinesla ani jednu střelu na bránu.

09:13
    Naopak tedy zahrozili domácí. V oslabení se dostali do přečíslení dvou na jednoho a div, že se bekhendové zakončení nevešlo do brány.

09:46
    Chicago se vrací do útočného pásma. I tentokrát však téměř vůbec nezakončuje.

10:27

10:35
    Jednoduchý zákrok pro Andersona, který do lapačky schoval nevýrazné nahození od modré čáry. Čas na druhou komerční přestávku.

11:16
    Od zadního mantinelu se domácím podařilo dostat kotouč až na dobře postaveného Ryana. Střela útočníka Sens šla do blokujícího soupeře.

12:28
    Ani jeden z celků se teď nemůže dostat do výrazné převahy. Domácí zahrávají na icing.

12:47
    Duchene ve středním pásmu zachytil nepřesnost domácích. Jenže poté musel střídat a kotouč tak jenom posunul do útoku.

13:26
    Kromě zakončení z velkého úhlu se nyní hostům nepodařilo vůbec nic kloudného. Hra se vrací mezi modré čáry.

14:24
    Až nyní zase do útočného pásma mířilo Chicago. Bohužel pro hosty Kane doslova daroval kotouč soupeři.

14:50
    Bobby Ryan se přes dva obránce šikovně natlačil před Forsberga. Ten ale bráněn Oesterlem na gólmana nevyzrál.

15:04
    Poslední komerční přestávku této třetiny přivolal Sharp, který trefil pouze Andersona.

15:32
    Ottawa je i po komerční přestávce aktivnější a snaží se hrát v útočném pásmu. Zatím to ale nepřináší častější střelecké pokusy.

16:51
    Nepovedmý přechod do útoku v podání Blackhawks. Vhazovat se bude kousek od střídačky domácích.

17:59
    Mark Stone mohl postupovat mezi dva obránce soupeře, nicméně na útočné modré čáře nedokázal zastavit skákavý kotouč.

18:05
    Do útočného pásma se teď chtěli dostat hokejisté Chicaga. Místo toho se vhazuje u modré čáry, neboť se hosté dopustili ofsajdu.

18:51
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Kousek před koncem první třetiny jdou hosté do vedení. Kempnému se sce příliš nepodařila střela od modré čáry, která se zastavila hned u prvního hráče Ottawy, ale kotouče se pak chopil RICHARD PÁNIK. Slovenský útočník neváhal, poslal puk na Andersona a tomu touš proletěl pod pravou rukou. Nutno říci, že gólman Ottawy toho přes blok opravdu moc neviděl. Asistence: Michal Kempný, Connor Murphy.
    18:51 Richard PÁNIK - 0:1

19:43
    Ottawa se ještě v závěru třetiny snaží o vyrovnání. Přihrávka zpoza brány však nyní míří až do neutrální zóny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Pohledná třetina je minulostí. Celky do dnešního utkání vstoupily ve výborném tempu, které si udržely po celou první periodu. Nějaké větší šance jsme sice moc často neviděli, ale nakonec jsme se přeci jenom dočkali úvodní branky. V 19. minutě se Richard Pánik dostal ke sraženému kotouči, okamžitě ho poslal na Andersona a především díky skvělé cloně dvou hráčů mohl jít slavit. Stav zápasu je tedy po dvaceti minutách 0:1.

STŘELY NA BRÁNU

OTT – 8
    CHI – 17

Další třetina začne přibližně v 2:33.

20:01

20:25
    Chicago obstaralo první zakončení druhé třetiny. Střela jednoho z obránců se však dostala pouze vedle Andersonovu bránu.

21:09
    Další solidní akce Chicaga. Zprava si to k Andersonovi namířil Patrick Kane, který se nakonec dostal i ke střele. Bekhendové zakončení šlo jen do betonu.

21:42
    Wingels udělal nalevo rychlý manévr, díky kterému se dostal až ke střele. Z kruhu však vypálil jen do připraveného gólmana.

22:06
    Pokus o rychlejší přechod do útočného pásma Ottawy končí ofsajdem.

22:48
    Ani hosté si teď nepočínali ideálně. U mantinelu ztratili kotouč a Ottawa touš rychle dostává aspoň za Forsberga.

23:19
    Skákavý kotouč teď nadělal velkou neplechu. Phaneuf totiž nedokázal reagovat na nečekanou změnu směru přihrávky a dostal tak do šance hosty. Pánik přečíslení vyřešil nepřesnou střelou.

24:03
    Jednomu z hostů se kotouč zadrhl o nějakou nerovnost. Výsledkem je postavení mimo hru.

24:34
    Ottawa se nyní dobře drží u Forsberga. Kromě Chabotova nahození však momentálně nic zajímavějšího nepředvedla.

25:14
    Znenadání je tady druhá branka Jestřábů. PATRICK SHARP se u levého kruhu ujal volného kotouče a bez přemýšlení ho švihem poslal na bránu. Anderson si měl připsat jednoduchý zákrok, ale místo toho kotouč betonem minul a puk mu prošel kolem tyče. Asistence: Patrick Kane, David Kämpf.
    25:14 Patrick SHARP - 0:2

26:22
    Blackawks soupeře zatím nepouštějí k ohrožení Antona Forbsberga. Naopak teď musel zasahovat Anderson, který čelil Toewsově střele.

26:56
    Ottawa se usazuje v útočném pásmu. Kombinace se však zatím odehrává pouze u mantinelu.

27:26
    Po komerční přestávce se Ottawa dostala do útočného pásma. Nahození zprava ale bylo zastaveno klubkem hráčů nacházejících se před Forsbergem.

27:40
    Derick Brassard (OTT) se provinil sekáním. Dvouminutový trest pro domácího útočníka.

28:15
    Přesilová hra je využita a přichází třetí branka Jestřábů. Razantní střelecký pokus od modré čáry Anderson vyrazil, ale ke kotouči se jako první dostal NICK SCHMALTZ a ten jej poslal za záda zaraženého brankáře. Asistence: Jordan Oesterle, Patrick Kane.
    28:15 Nick SCHMALTZ - 0:3

29:28
    Domácí by potřebovali brzké snížení. Jenže ve druhé třetině se prakticky nedostávají ke střelám.

29:39
    Sám na Forsberga teď mířil Claesson! Domácí obránce však zakončoval jen do vyrážečky!

29:53
    Typické nedá-dostaneš. Po nevyužité šanci Claessona se hosté nastěhovali do útočného pásma, načež přišlo nahození od modré čáry. To sice nemělo gólové parametry, avšak dorážka JONATHANA TOEWSE z bezprostřední blízkosti už šla za brankovou čáru. Asistence: Jordan Oesterle, Duncan Keith.
    29:53 Jonathan TOEWS - 0:4

29:53
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Craig Anderson, přichází Mike Condon.

30:35
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Po inkasování čtvrté branky se domácí vydali do útočného pásma a mohutný tlak přináší snížení. Několik střel sice Forsberg vychytal, ale po té poslední se puk odrazil před MARKA STONEA. Osamocený útočník Ottawy sáhl k rychlému bekhendu, který prošel mezi tělem a tyčí brány. Bez asistence.
    30:35 Mark STONE - 1:4

30:51
    Také po komerční přestávce se domácí pochopitelně tlačí do útočného pásma. Nyní je ale zastavuje ofsajd.

31:12
    Brassard se dral za volným kotoučem. Nakonec ho sice získal, ale dvěma obránci byl vytlačen jen k mantinelu.

31:38
    První těžká chvilka pro Condona. Rychlá střela ho trefila do ramene a poté se kotouč odrazil vedle domácího brankáře. Lapačka Condona však kotouč přikryla ještě před dojíždějícím Pánikem.

31:58
    Ben Harpur se dostal do dobré pozice, když měl proti sobě jen jednoho obránce a u brány volného spoluhráče. Nevymyslel ale vůbec nic a puk jen navezl k brankáři.

32:49
    Nahození domácích se dostalo jen do rohu útočného pásma. Ottawa by ještě před koncem třetiny potřebovala aspoň jednu branku.

33:04
    Slabé nahození zprava šlo přesně do Forsbergovy lapačky. Jednoduchý zákrok pro švédského gólmana.

33:57
    Chicagu se teď daří držet hru daleko od svého brankáře. Od mantinelu se však hosté nedostávají ke střelám.

34:28
    První přesilová hra pro Ottawu. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění dostává Jan Rutta (CHI).

35:12
    Přesilová hra domácího celku zatím není zrovna oslnivá. Hraje se především mezi modrými čarami.

35:46
    Teď se ale domácí mohli radovat. Bobby Ryan měl dost prostoru mezi kruhy a div, že svižnou střelu neposlal mezi tři tyče.

36:28

36:39
    Brzy po nevyužité přesilové hře však přichází snížení. Kotouč do útočného pásma zavezl Ceci, který kotouč přenechal Stoneovi. Domácí útočník touš nahazoval do brankoviště, kam si sjel DERICK BRASSARD a od jeho těla šel puk za záda Antona Forsberga. Asistence: Mark Stone, Cody Ceci.
    36:39 Derick BRASSARD - 2:4

37:11
    Chicago může navýšit vedení. Zack Smith (CHI) vyhodil kotouč mezi diváky a bude pykat.

37:33
    Těžce vybudované snížení domácích vychází nazmar. Sharp sice Condona z velkého úhlu nedokázal překonat, ale od betonu se puk odrazil před NICKA SCHMALTZE. Ten si kotouč rychle dal na forhend a skóroval do horní části brány. Asistence: Patrick Sharp, Patrick Kane.
    37:33 Nick SCHMALTZ - 2:5

38:01
    Znovu možnost pro Blackhawks. Erik Karlsson (OTT) si při bránění rychlého protiútoku soupeře pomohl nedovoleným způsobem.

38:55
    Obrovská šance. Kotouč se dostal za záda Condona, nicméně ten se rychle otočil a puk ještě dokázal posunout do bezpečnějšího prostoru.

39:07
    Hosté dokonale trestají zbytečné fauly domácích. Po rychlém návratu do útočného pásma šel kotouč na levý kruh, kde byl připraven JAN RUTTA. Jeho tvrdá střela z prvního doteku letěla přesně do horního rohu brány. Asistence: Patrick Kane, Anton Forsberg.
    39:07 Jan RUTTA - 2:6

39:27
    Ottawa ještě před koncem třetiny může snížit. Za nedovolené bránění je vyloučen Richard Pánik (CHI).

39:51
    Hoffmanova přihrávka přes brankoviště se zastavila o hokejku Antona Forsberga. Ten si pak kotouč stáhl pod lapačku.

39:56
    Tak to byla tutovka Marka Stonea! Domácí vyhráli buly, Forsberg jen vyrazil střelu od modré čáry, ale Stone pak kotouč posunul jen do natažené lapačky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Také druhá třetina je fuč a tentokrát už je Chicago podstatně blíže dvěma bodům. Mezi 26 a 30 minutou se totiž hosté prosadili hned třikrát, čímž Andersona vyhnali z brány a dostali se do vedení 4:0. Pak sice Ottawa zabrala a dvěma brankami snížila, avšak zbytečná vyloučení domácích zase dala šanci Chicagu. To své možnosti využilo a díky dvěma gólům se vrátilo do čtyřgólového vedení. Před Sens je tedy další velmi obtížná třetí třetina.

STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

OTT – 19
    CHI – 31

Další třetina začne přibližně v 3:36.

40:01

40:41
    Domácí se nyní hodně rozzlobili, neboť Stoneovi byla vyseknuta hokejka těsně před zakončením. Na druhou stranu díky tom postoupil Saad, jenž však bekhendovou kličkou neuspěl.

41:27

41:58
    Chicgo se po ubránění oslabení dostává do útočného pásma. Zatím je to ale bez střelby.

42:14
    Až nyní přišly dvě po sobě jdoucí zakončení z pravého kruhu. Condon si oba pokusy pohlídal.

42:44
    Claesson se vydal do útočného pásma. Jakožto obránce se tlačil k zakončení, nicméně po otočce už byl v tísni a nevypálil.

42:59
    Hned po vhazování u Condona přišla jedovatá střela z pravého kruhu. Kotouč byl zastaven Condonovou vyrážečkou.

43:24
    Domácí pokazili rozehrávku v obranném pásmu a pykají. Po nepřesné přihrávce na Chabota se Chicago rychle dostalo do přečíslení. Hinostroza zprava našel volného JONATHANA TOEWSE, který se neunáhlil a z úhlu bez problémů zakončil pod břevno Condonovy brány. Asistence: Vinnie Hinostroza.
    43:24 Jonathan TOEWS - 2:7

44:58
    Po další brance v síti Ottawy se hraje především ve středním pásmu. Jestliže domácí po druhé třetině ještě doufali ve zdramatizování zápasu, pětigólový rozdíl už je prostě a jednoduše příliš velký.

45:35
    Nepřesnost Chicaga znamená zakázané uvolnění.

45:59
    Jeden z hostů se chtěl jako nůž máslem prokličkovat až před Condona. Místo toho se hraje ve středním pásmu.

46:24
    Dzingel byl u červené čáry důrazně zastaven Kempným a to se vůbec nelíbilo Harpurovi. Výsledkem byla strkanice, po které se bude vylučovat.

46:24
    Ben Harpur (OTT) i Michal Kempný (CHI) dostávají po dvou trestných minutách za hrubost.

47:12
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím vyhovuje Ottawě. Hraje se v blízkosti Antona Forsberga.

47:21
    Brandon Saad (CHI) u mantinelu podrazil Hoffmana a je tady přesilová hra 4 na 3,

47:52
    Kombinace Ottawy zatím nepřinesla nic závratného. Stone zleva vypálil pouze do Forsbergových betonů.

48:24
    Domácí hrají v plném počtu, hosté ve čtyřech.

48:44
    Hoffman vyslal dobrou střelu od modré čáry. Jeden z domácích se ještě natahoval po dorážce, ale ta už šla jen vedle brány.

49:08
    Bouma si to zleva namířil přímo na Condona, avšak před zakončením byl seknut Dionem Phaneufem (OTT).

49:21

50:01
    Debakl domácích pokračuje. Jedna střela z mezikruží se sice zastavila na břevnu, ale po chvíli šel kotouč k PATRICKU KANEOVI. Americký forvard měl dost času na pravém kruhu a rychlé zakončení poslal přesně pod břevno. Asistence: Duncan Keith, Nick Schmaltz.
    50:01 Patrick KANE - 2:8

50:38
    Za vysokou hůl je penalizován Michal Kempný (CHI). Ottawa si vyzkouší další přesilovou hru.

51:28
    Dobře se do útočného pásma proháčkoval Dzingel. Následně vybídl ke střele Smithe, nicméně ten vypálil pouze nad bránu.

51:56
    Senátoři se drží v útočném pásmu. Kombinace domácích je ale hodně zkoprnělá a zcela bez překvapivého momentu.

52:38

53:24
    Utkání už působí dojmem, že se dohrává jen tak z povinnosti. Více ze hry teď mají hosté, kteří v klidu kombinují u útočného pásma.

54:24
    Hodně jednoduše se do šance dostal Hinostroza. Ten totiž od Chabotovy nohy odrazil kotouč, jenž následně mířil za brankovou čáru. Condon ale stačil zareagovat.

54:49
    Ottawa se marně snaží o vstřelení ještě jedné branky. Vůbec se teď domácí nedostávají do blízkosti Antona Forsberga.

55:23
    Sražené zakončení vylétlo pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude napravo od hostujícího gólmana.

56:19
    Senátoři zahustili prostor před Forsbergem. Výsledná střela šla kousek vedle tyče brány švédského gólmana.

56:44
    Nyní už se hra přesunula do neutrální zóny. Chicago v pohodě kontroluje závěr zápasu.

57:44
    Ještě Mark Stone (OTT) se provinil proti pravidlům. Pískáno je podražení.

58:16
    Hosté v klidu kombinují v útočném pásmu. Do zakončení už se s šestigólovým náskokem ani moc netlačí.

58:56
    Ottawa soupeře vytlačila do neutrální zóny. Oba celky na led posílají čerstvé síly.

59:11
    Kotouč se odrazil kamsi mezi střídačky. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

59:44

59:52
    Šance pro Marka Stonea. Domácí útočník šal hned po návratu na led sám na Forsberga, ale ten ho dobře vybruslil a pak si kotouč nenechal odrazit od zadní části betonu.

Dnešní utkání je tedy u konce a vysoké vítězství si připisuje hostující Chicago. To vedlo již po první třetině a do poloviny zápasu navíc přidalo další tři branky. Za stavu 0:4 domácí vystřídali gólmany, zabrali, avšak na dva vstřelené góly stejný počet branek inkasovali. Po druhé periodě tedy bylo prakticky rozhodnuto. Ve třetí části Ottawa možná doufala v nějaký velký obrat, nicméně vše zhatily další dva góly Chicaga, které pečetily výhru 8:2!

Richard Pánik 1+0, 5 střel, čas na ledě 13:47

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 14 007 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:20:04)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 31. Mark Stone, 37. Brassard (Mark Stone, Ceci) – 19. Pánik (Kempný, C. Murphy), 26. Sharp (P. Kane, Kämpf), 29. Schmaltz (Oesterle, P. Kane), 30. J. Toews (Oesterle, Keith), 38. Schmaltz (Sharp, P. Kane), 40. Rutta (P. Kane, A. Forsberg), 44. J. Toews (Hinostroza), 51. P. Kane (Keith, Schmaltz)

Ottawa Senators: C. Anderson (30. Condon) – Chabot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Harpur, Claesson – Hoffman, Duchene, B. Ryan – Dzingel, Brassard, Mark Stone (A) – Dumont, Pageau, Z. Smith – Pyatt, White, Burrows.

Rozhodčí: Jackson, Furlatt – Gawryletz, Cormier

Diváci: 14 007