Washington – Vancouver 3:1 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:7 (kon.) | Tampa – Carolina 5:4 (kon.)
Ottawa – Chicago 2:8 (kon.) | St. Louis – Florida 4:7 (kon.) | Minnesota – Calgary 2:3 (po pr.)
Nashville – Edmonton 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
4:7 (2:2, 1:3, 1:2)
Florida Panthers
Středa 10.01.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Obránce Panterů Aaron Ekblad byl spokojen, že se o góly podělili hráči všech čtyř formací.

Československá stopa

Vladimír Sobotka (STL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:01
    Radim Vrbata (FLA) 1+0, 3 střely, čas na ledě 11:49 (04:59:36)

1. Aleksander Barkov (FLA) 1+2
    2. Vincent Trocheck (FLA) 2+1
    3. Jonathan Huberdeau (FLA) 1+2

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:34 (7:15, 9:12, 14:9)
    Zblokované střely – 14:14
    Vyhraná vhazování – 24:42
    Trestné minuty – 13:13
    Hity – 13:20

Hokejisté St. Louis dnes nestačili na Floridu, které podlehli v na góly bohatém utkání 4:7! Domácí vedli v průběhu první třetiny 2:0 a ještě v polovině utkání 3:2, ale pak už tahali za kratší konec provazu. Panteři vedli po čtyřiceti minutách už o dva góly, a když zvýšil v 54. minutě Colton Sceviour ve vlastním oslabení na 3:6, bylo o osudu zápasu téměř jasno. Tage Thompson pak sice ještě vykřesal pro Blues jiskřičku naděje, ale tu vzápětí uhasil trefou do prázdné branky Vincent Trocheck.

59:56
    Tak ještě Tage Thompson prověřil Reimera, který jeho střelu vyrazil. Puk následně skončil v hledišti, kde ho ukořistil malý fanoušek Blues.

59:41
    Zápas se už dohrává, ani domácí s pukem nikam nepospíchají.

59:03
    Na druhé straně byl nucen přerušit hru Hutton. Do konce zápasu zbývá necelá minuta.

58:51
    Domácí to ještě zkoušejí. Dělovka Parayka se ale nevešla mezi tyče.
    57:56 Vincent TROCHECK - 4:7

57:56
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí naděje neměla dlouhého trvání! Alex Pietrangelo neudržel útočnou modrou a toho využil Jonathan Huberdeau, který poslal proti prázdné brance VINCENTA TROCHECKA a ten ji neměl problém od modré čáry trefit – 4:7. Asistence: Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.

57:44
    Branka St. Louis je už prázdná!
    57:19 Tage THOMPSON - 4:6

57:19
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Přeci jen je tu gól naděje pro Blues! Vladimir Sobotka našel zpoza branky TAGEHO THOMPSONA, který se z mezikruží trefil k pravé tyčce – 4:6. Asistence: Vladimír Sobotka a Alex Pietrangelo.

57:00
    Nyní to zkusil Joel Edmundson, ovšem Reimer po jeho střele schoval puk pod lapačku.

56:27
    Čas běží a je stále více jasné, že Florida zvítězí. Domácí se zatím ani nedostali do žádného tlaku.

55:26
    Jonathan Huberdeau donutil Huttona k dalšímu zákroku. Ten schoval puk do lapačky.

55:08
    Pozornost Huttona prověřil střelou z levého kruhu Radim Vrbata. Po zákroku domácího gólmana je tu ještě jedna reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Stastny (Edmundson, Barbašev), 9. Parayko (Tarasenko, B. Schenn), 25. Tarasenko (Barbašev, Stastny), 58. T. Thompson (Sobotka, Pietrangelo) – 10. Ekblad (Yandle, Malgin), 17. Barkov (Huberdeau, Dadonov), 33. Vrbata (Brickley, Trocheck), 36. Huberdeau (Barkov), 37. Trocheck (Matheson), 54. Sceviour (MacKenzie), 58. Trocheck (Huberdeau, Barkov)

St. Louis Blues: Allen (37. C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), Stastny, Barbašev – T. Thompson, B. Schenn, Sobotka – Steen (A), Brodziak, Berglund – Pääjärvi, Sundqvist, Upshall.
    Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Ekblad (A), Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Vrbata, Trocheck (A), Brickley – Bjugstad, Malgin, Sceviour – Haley, MacKenzie (C), J. McGinn.

Rozhodčí: Brenk, Lee – Galloway, Knorr

Diváci: 18783