Benátky n/J – Vsetín 1:9 (kon.) | Třebíč – Frýdek-M. 2:0 (kon.) | K. Vary – Prostějov 4:0 (kon.)
Ústí n/L – Kadaň 1:3 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:2 (kon.) | Přerov – Havířov 6:3 (kon.)
Litoměřice – Slavia 2:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
SK Trhači Kadaň
Středa 10.01.2018, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 38. kolo

Utkání končí. Dnes byla lepším týmem Kadaň. Nejdříve se trochu nešťastně pro Slovan trefila v první třetině. V druhé třetině hráli týmy vyrovnaně a ani jeden nepřidal branku. Ve třetí se Kadaň prosadila podruhé. Slovan však skóre ještě stáhl. V poslední minutě se však do prázdné branky trefil Jaroslav Kůs a Kadaň bere tři body a vítězství na ledě Slovanu 3:1. (20:12:06)

59:37
    V závěru utkání se Kadaň dostala do brejku. Volke byl však připraven a vykryl pokus kadaňského útočníka lapačkou.

59:06
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Slovan ztratil v útočném pásmu puk a přes celé hřiště se do prázdné branky trefil JAROSLAV KŮS.

58:10
    Volke jede na střídačku a Slovan hraje v šesti.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

56:55
    Slovan tlačí a snaží se o vyrovnání zápasu. Pavlát však kryje a drží svému týmu tříbodový zisk.

53:59
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Puk se dostal k před bránou volnému DANIELOVI VRDLOVCI. Ten si s touto šancí poradil a Slovan tak stahuje náskok Kadaně. Asistence: Daniel Kružík a Patrik Husák.

52:44

52:10
    Pavlát teď měl napilno a musel krýt několik nepříjemných střel hráčů Slovanu za sebou.

Dnešní utkání sleduje 620 diváků.

51:21
    Slovan drží pásmo, ale nedostává se k žádné výraznější střele.

50:01
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., hákování).

49:33
    Slovan teď jde do přesilovky 5 na 3 a má tak velkou šanci udělat něco se stavem tohoto utkání. Uvidíme jak si s touto početní převahou poradí.

49:02
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Patrik Kadeřávek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:43
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Robert Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:56
    A další Bernadův pokus! Pavláta teď trochu podrželo štěstí a puk lízl jen pravou tyč.

46:32
    Bernad to teď zkusil od modré. Netrefuje však branku.

45:41
    Pavlát teď vykryl Melkovu tvrdou střelu. Kadaň tak stále drží vedení 2:0.

44:12
    Puk se dostal k volnému FRANTIŠKOVI WÁGNEROVI a ten zakončil do levého horního růžku. Asistence: Ondřej Procházka a Patrik Kadeřávek.

43:15
    Volke vykryl nepříjemnou střelu od modré a podržel tak svůj tým při oslabení.

42:08
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Zdvořáček – 2 min., nedovolené bránění).

41:20
    Po hře vysokou holí se hra přesouvá do středního pásma.

40:45
    Slovan se na začátku třetiny dostává do útočného pásma a Kadaň musí bránit.

40:01

Druhá třetina byla pomalá a pro divácké oko nezáživná. Jediné co snad mohlo zvednout diváky ze sedaček byl jen neproměněný nájezd hostí. Do třetí třetiny jde Kadaň s jednobrankovým vedením, tak uvidíme, jestli Slovan dokáže ještě obrátit stav utkání.

40:00

39:23
    Ke konci třetiny tlačí Kadaň v útočném pásmu. Slovan ale situaci hlídá a Kadaň nepouští k výraznější akci.

36:30
    Slovan teď tlačí v útočném pásmu. Pavlát tak musí krýt nepříjemné pokusy hráčů Slovanu.

33:40
    Hosté nájezd neproměnili.

33:40
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – trestné střílení, hákování).

33:40
    Hráč Kadaně jel sám na Volkeho. Toho však na poslední chvíli fauloval domácí obránce. Pojede se tak samostatný nájezd.

31:37
    Kadaň teď nepříjemně tlačí v útočném pásmu. Obrana Slovanu s podporou Volkeho však situaci zvládá.

28:03
    Jeden z hráčů Kadaně teď vybojoval puk ve středním pásmu a jel sám na Volkeho. Volke však svými betony kryje.

26:51
    Kadaň se teď probojovala do útočného pásma a vyslala tvrdou středu na Volkeho. Ten však vytasil svoji lapačku a s přehledem kryje.

24:37
    Slovan teď vyvezl puk do útočného pásma. Kadaňští obránci byli však na pozoru a akci Slovanu rychle zmařili.

22:28
    Kadaň teď ztratila útočné pásmo kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

21:00
    Kadaň teď těsně zachránila útočné pásmo a Volkeho musel vykrýt pokus od modré.

20:01

První třetina nám skončila a po ní máme skóre 0:1, pro domácí tým. Hra v první periodě byla ze strany na stranu a ani jeden z celků si nedokázal vytvořit víc větších akcí. Uvidíme co nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 18:47.

20:00

19:05
    Kadaň sice při přesilové hře pásmo drží, k žádným výrazným šancím se však nedostává.

18:10
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Marek Macek – 2 min., podražení).

17:45
    Slovan ke konci třetiny začal tlačit. Teď to od modré zkusil Vaněk. Pavlát však s přehledem kryje.

16:41
    Odražený puk teď málem do prázdné branky dorazil jeden z hráčů Kadaně. Vágner měl však hokejku na pravém místě a této akci zabránil.

15:41
    Vrdlovec se teď prokličkoval mezi dvěma hráči a málo nechybělo aby přehodil beton ležícího Pavláta.

15:00
    Kadaň jde do početní výhody a má šanci jít do dvoubrankového vedení.

14:57
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min., podražení).

14:21
    Kadaň teď vybojovala pásmo a nepříjemně nacpala kotouč před Volkeho branku. Ten si však s touto nepříjemnou situací poradil a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

11:05
    První útočná formace Slovanu se teď pokoušela vytvořit akci. Jednoho z ústeckých však zastavila obrana Kadaně na modré čáře a Slovan tak musí začít od znova.

08:52
    Kadaň tento gól zřejmě hodně povzbudil a domácí gólman musel krýt už pár dalších pokusů.

08:01
    Hráči Kadaně se teď nepříjemně nacpali před Volkeho branku. Na brankáře domácích Kadaň vyslala střelu, ten ji sice vykryl, ale pak nevěděl kde se puk nachází. V domnění, že Volke puk zalehl, ho našel kadaňský TOM POLÁK a otevírá dnešní skóre. Asistence: Jiří Tupý a Jan Müller.

06:06
    Slovan je teď aktivní v útočném pásmu, Kadaň však vzdoruje a pěkně brání.

05:32

05:00
    Slovanu se tato přesilová hra nedaří, už po několikáté ztrácí pásmo a tak o něj musí bojovat znovu a znovu.

03:30
    Slovan drží pásmo, k žádné výraznější střele se však nedostává.

02:00
    Slovan teď bude mít přesilovku 5 na 4 celé čtyři minuty. Uvidíme jestli se mu podaří tuto šanci využít o otevřít dnešní skóre.

01:32
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Chrpa – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

00:25
    Kadaň po úvodní buly začala agresivní hrou. Vybojovala si dobrou pozici v útočném pásmu a Volke tak musel krýt první střelu.

00:01

kadaň se nachází na posledním, čtrnáctém místě. Na Benátky o příčku výš, ztrácí 7 bodů. Na Slovan, který je ale jen 2 příčky před ní ztrácí bodů pětadvacet. Kadaň odehrála tuto sezónu devatenáct utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží nepříznivou bilanci 2:17.

Nejproduktivnější hráč Kadaně je Darek Hejcman, který je až na 78. místě. Za tuto sezónu stihl dát šest gólů a na deset přihrát.

Poslední odehraná utkání:
    Litoměřice – Kadaň 5:1
    Kadaň – Třebíč 3:2
    Vsetín – Kadaň 11:0
    Benátky – Kadaň 7:3
    Prostějov– Kadaň 2:1

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na dvanácté příčce. Pokud dokáže porazit na domácím ledě Kadaň, přiblíží se na dosah jedenáctým Litoměřicím. Slovan prohrál čtyři zápasy v řadě a potřeboval by tedy nějakou sérii výher, aby se dostal mezi kádry postupující do play-off. Slovan odehrál z 37 kol pouze sedmnáct doma, což je nejméně z celé WSM ligy.

Ač se ústeckému kádru aktuálně moc nedaří, má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy na sedmém místě Jaroslava Roubíka s 33 body a na dvanácté příčce Antonína Melku s 30 body.

Havířov – Ústí nad Labem 4:2
    Prostějov – Ústí nad Labem 4:3
    Ústí nad Labem – České Budějovice 1:4
    Ústí nad Labem – Slavia Praha 2:5
    Ústí nad Labem – Litoměřice 4:1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 54. Vrdlovec (Kružík, Husák) – 9. Polák (Tupý, J. Müller), 45. Wágner (O. Procházka, Kadeřávek), 60. Kůs

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (J. Dlouhý) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Vaněk, Husák, Bernad – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, M. Chalupa, Melka – Najman, Vrdlovec, Severa – D. Merta, Kružík, Smolka.
    SK Trhači Kadaň: Pavlát (Tadeáš Dvořák) – Blaha, Kadeřávek, Trefný, Szathmáry, R. Černý, Šesták, Cestr – Wágner, Krejčiřík, Tůma – Tupý, Hejcman, Chrpa – Kůs, Chlán, Rindoš – Polák, O. Procházka, J. Müller.

Rozhodčí: Matěj Sýkora, Jakub Valenta – Ondřej Kokrment Michal Rubáš