Chomutov – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Havířov – Třinec 7:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 3:1 (kon.)
AZ Havířov
7:4 (1:1, 4:1, 2:2)
HC Oceláři Třinec
Středa 10.01.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga staršího dorostu • O umístění

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších onlajnů. (20:15:14)

V poslední třetině sice ještě padly čtyři branky, ale AZ už svůj náskok udržel a vítězí 7:4.

59:48

59:40
    Havířov právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH ŠEVĚČEK se trefuje přes celé kluziště do prázdné branky. Asistence Jan Bambula.

59:34
    Oddechový čas pro domácí.

59:34
    Thiel vyhodil puk přes všechny čáry – icing.

58:48
    Hosté to zkouší bez brankáře. Hrajeme 5 na 4.

58:48
    Oddechový čas pro hosty.

58:48
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pindel – 2 min., podražení).

58:37
    Pavelek clonícího soupeře nepropálil.

58:16
    Grygar pálí od modré mimo.

57:48
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Konderla – 2 min., podražení).

57:35
    Posunuta havířovská branka, hra přerušena.

57:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ale hosté se opět dostali na dostřel. Po rychlé akci stihl sice Štipčák vyrazit střelu Havránka, ale na dorážku ADAMA RAŠKY neměl nárok. Asistence Marek Havránek.

56:40
    Vhazování před domácí brankou.

56:05

55:14
    Domácí vybojovali puk na vlastní modré a dva se hnali na Ochmana. Zakončující JAN ŽÍDEK i s trochou štěstí třineckého gólmana prostřelil a je to 6:3. Asistence Michal Janeček.

54:55
    Krč v další gólovce, Štipčák betonem vyráží.

54:42
    Výborný zákrok Štipčáka proti Geidlovi.

54:15
    Michálek pálil od modré mimo.

54:05
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochnak – 2 min., hákování).

53:50
    Další šance hostů – teď puk proklouzal havířovským brankovištěm mimo tři tyče!

52:34
    Vypadalo to, že hosté už nemají na zdramatizování zápasu, ale teď se jim podařilo snížit na 3:5. MAREK HAVRÁNEK dostal přihrávku z poza branky do ideální pozice a střelou k tyči překonal Štipčáka. Asistence Jakub Michálek.

51:02
    Žídek tvrdě pálil z levého kruhu, Ochman pozorný a puk chytá.

50:09
    Ochmanova vyrážečka posílá kotouč do ochranné sítě. Hra přerušena.

49:42
    Puk je mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Štipčákem.

49:07
    Buly před Ochmanem.

48:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu, stále se hraje ve vysokém tempu, šance ale nevidíme.

46:58
    Štipčák ukrývá puk pod svou lapačkou před Stebelem.

46:32
    Thiel zastaven ve středním pásmu, pak se domácí dostali až k hostující brance, ale přihrávka do mezikruží nenašla adresáta.

45:52
    Icing hostů.

44:25
    Rychlá akce na druhou stranu – Pindel hledal před brankou nekrytého Janečka, tomu puk přeskočil čepel.

44:12
    Čmielova střela – po zákroku vyráčkou končí puk v rohu.

43:57
    Hosté se drželi dlouho na puku. Pak se k němu dostali domácí, ale skončilo to icingem.

42:45
    Havránek z mezikruží pálil tvrdě příklepem, ale nad branku.

41:12
    Žídek dostal přihrávku z poza branky do ideální pozice, ale Ochmana tentokrát nepropálil.

40:55
    Třetí třetina začala nepřesnostmi na obou stranách.

40:01

Druhá třetina byla velmi zajímavá a v závěru i dost divoká. Podstatné je, že domácí v ní strhli vedení na svou stranu a před třetí třetinou, která začne v cca 19:35, mají k výhře blíže.

40:00

39:29
    AZ ještě stihl do přestávky vstřelit pátý gól a opět udeřil z rychlé akce. MAXIM MASTIČ dostal přihrávku do jízdy a z pravé strany propálil Ochmana. Asistence Daniel Tomeček.

38:50
    Konderlův pokus od modré zblokován, ale hosté se ještě jednou dostali ke střele, která končí mimo.

37:36
    Rychlá akce domácích vedla k přečíslení 2 na 1, které zakončil JAN CIENCIALA krásnou střelou pod horní tyčku. Asistence Lukáš Adámek a Michal Janeček.

37:03
    Havířovští se usadili v útočném pásmu a ostřelují Ochmana. Ten všechny jejich pokusy zlikvidoval.

36:12
    A využitá přesilovka i na druhé straně. MATOUŠ ČMIEL střelou z první propálil Štipčáka a je to 3:2. Asistence Nico Geidl.

35:45

34:40
    Hosté v náporu, ale závar na brankovišti řeší Štipčák.

34:07
    A AZ přesilovku po krásné kombinaci využívá. LUKÁŠ JUHÁSZ dostal puk prakticky před odkrytou branku a nemilosrdně jej zavěsil. Asistence Jan Bambula a Vojtěch Ševěček.

33:32
    AZ hraje přesilovku, ale hosté se osvobozují

32:43
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochnak – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bulava – 2 min., hrubost + 2 min., krosček). Trest odpyká Zoubek.

32:43
    Na druhé straně přečíslení 2 na 1, zakončení na sebe vzal Adámek, ale Štipčáka nepropálil.

31:30
    AZ v přečíslení 3 na 2, zakončení vyšlo na Žídka, Ochman vyráží jeho střelu betonem.

31:10
    Icing AZetu.

30:40
    AZ pod tlakem, ale Geidl na brankovišti puk za Štipčáka neprocpal.

29:55
    Geidl dostal nabito z poza branky do ideální pozice, ale trefil Štipčákův beton.

29:02

28:50
    Hosté nahrají tuto část přesilovky vůbec dobře, AZ se spřehledem brání.

28:06
    Domácí jsou už ve čtyřech.

27:55
    Homolovy dvě střely od modré zblokovány bránícím hráčem.

27:22
    AZ se osvobozuje.

27:02
    Hosté mají k dispozici minutovou přesilovku 5 na 3.

27:02
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomeček – 2 min., nedovolené bránění).

26:19
    Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka 5 na 4.

26:06
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bambula – 2 min., hákování).

25:55
    Raška v dobré šanci, Štipčák puk vyráží na poslední chvíli nad branku.

25:11
    Na druhé straně pozorná lapačka Ochmana, buly v třinecké třetině.

24:30
    Hrajeme 4 na 4, Geidl se z pravé strany dostal do zakončení, ale Štipčák byl u své levé tyče pozorný.

24:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min., sekání).

24:09
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomeček – 2 min., podražení).

23:52
    Rychlá akce domácích vede k jejich vedení 2:1. Juhásze ještě stihl Ochman vychytat, ale KAREL DUFEK už nemel problém puk uklidit do prázdné branky. Asistence Lukáš Juhász a Jan Bambula.

23:20
    Bambulovi střela z pravé strany nesedla, Grygarovo nahození z leva končí v lapačce.

22:55
    Ofsajd AZetu.

22:12
    Adámkova střela z levého kruhu těsně minula Ochmanovu branku.

21:26
    Hosté začali druhou třetiny aktivněji, ale teď se dopustili icingu.

20:01

První třetina přinesla oboustranně svižný hokej. Domácí šli rychle do vedení, ale později hosté v přesilovce srovnali.
    Uvidíme, co přinese druhá část zápasu, která začne v cca 18:45.

20:00

19:55
    Ještě jeden zákrok Štipčáka v závěru třetiny, buly před havířovským gólmanem.

19:31
    Obránce Ševěček aktivně vlétl do útočného pásma a střelou švihem prověřil pozornost Ochmana.

19:01
    Geidlova střela z levé strany zaduněla na zadním mantinelu.

18:03
    Janeček dostal puk mezi beky, protáhl se do zakončení, ale sám před Ochmanem neuspěl.

17:18
    Havířovští usazeni v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

16:20
    Hilšer tvrdě atakován ve svém pásmu, v předklonu odjíždí na střídačku, ale hraje se dál.

15:18
    Hosté nehráli přesilovku moc dobře, ale nakonec se krátce před jejím koncem radují z vyrovnání. TOMÁŠ KRČ vypálil z levého kruhu, Štipčák nic neviděl a puk skončil v brance. Asistence Marek Havránek.

14:55
    Štipčák pozorný na svém brankovišti proti Krčovi.

14:41
    Hosté zakládají útok od své branky.

14:05
    A opět vyhození, tentokrát přes všechny čáry.

13:30
    Domácí se osvobozují.

13:22
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Cienciala – 2 min., hákování).

13:12

12:48
    Raška se dostal od pravého mantinelu až do zakončení, Ochman pozorný.

12:30
    Tomeček dobře napadal rozehru hostů a ti musejí založit nový útok.

12:00
    Ofsajd hostů.

11:41
    Michálkův pokus od modré je sražen do rohu.

10:42
    Hosté mají v posledních minutách puk více na hokejkách, Štipčák musel předvést další pohotový zákrok.

09:33
    Chyba domácích při rozehrávce a hned z toho byla gólovka pro hosty. Michálek však z ideální pozice trefil jen Štipčákův vystrčený beton, následnou dorážku Krče také domácí gólman zvládl.

08:30
    Opět souhra Bambuly se Ševěčkem, tentokrát zasáhl Ochman lapačkou, ale puk jen srazil mimo svou branku.

07:22
    Raška hledal mezi kruhy najíždějícího Havránka, domácí obránce puk na poslední chvíli sklepl ze vzduchu do, pro havířovské, bezpečí.

06:31
    Oceláři v útočném pásmu, přihrávka z poza branky nepřesná, ale domácí následně vyhazují puk na icing.

05:15
    Na druhé straně se dostal ke střele kousek za modrou Hilšer, Ochman puk vyráží za branku.

04:45
    Sledujeme útočné snažení hostů, ale ti se do zakončení nedostali.

04:00
    Ale hned z další akce se krásně z levé strany trefuje do vzdálenější šibenice VOJTĚCH ŠEVĚČEK a AZ vede 1:0. Asistence Jan Bambula.

03:50
    Havířovští se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

03:19
    A opět. Tentokrát z toho mohlo být přečíslení 3 na 2.

02:48
    Hosté chybují při překročení útočné modré čáry – ofsajd.

02:32
    Z pravého křídla donutil k zákroku Ochmana Tomeček, hra přerušena.

01:19
    Na druhé straě nabídl pukz poza branky svým spoluhráčům Čmiel, ale nikdo z Ocelářů se ke kotouči nedostal.

00:25
    Prvním střelcem zápasu je havířovský Bambula, Ochman si s jeho střelou z velkého úhlu bez problémů poradil.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu.

Havířovská Gascontrol Aréna uvidí ve středu v podvečer dohrávku zápasu nadstavbové skupiny extraligy staršího dorostu o 15. – 25. místo mezi domácím AZ Residomo Havířov a hostujícím HC Oceláři Třinec.

Domácí jsou v utkání mírným favoritem. V tabulce skupiny jsou na 3. místě se ziskem 37 bodů. Naposledy vyhráli v pátek na ledě posledního Warrioru 4:1 a byla to jejich třetí výhra v řadě.

Hostům patří v tabulce se ziskem 29 bodů sedmá příčka. Naposledy podlehli v pátek doma Chomutovu vysoko 1:6 a už čtyři zápasy si nepřipsali bodový zisk.

Ve vzájemných zápasech se v této sezoně více dařilo Ocelářům – 2:1p, 5:2, 4:2, 1:2. Lepší formu v poslední době má spíše AZ. Jestli ji potvrdí v tomto zápase uvidíme ve středu večer.

Utkání začíná v 18:00.
    Branky a nahrávky: 4. Ševěček (Bambula), 24. Dufek K. (Juhász, Bambula), 35. Juhász (Bambula, Ševěček), 38. Cienciala (Adámek, Janeček), 40. Mastič (Tomeček), 56. Žídek (Janeček), 60. Ševěček (Bambula) – 16. Krč (Havránek), 37. Čmiel (Geidl), 53. Havránek (Michálek), 57. Raška (Havránek)

AZ Havířov: Štipčák (Dufek M.) – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar, Mastič – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Ciencala, Žídek, Tomeček, Dufek K., Pindel, Adámek
    HC Oceláři Třinec: Ochman (Kučera) – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Raška, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor

Rozhodčí: Pelc – Barteček L., Novák