Toronto – Ottawa 3:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:2 (kon.)
Čtvrtek 11.01.2018, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

2. Devan Dubnyk (MIN) 34 zák., 1 gól, 97,1%

Československá stopa v utkání:
    Michal Kempný (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 12:17
    David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:37
    Jan Rutta (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:50

Domácí celek se sice jako první prosadit, ve druhé a třetí třetině inkasoval po jedné brance. To stačilo k tomu, aby všechny body ze zápasu bral hostující celek. Minnesota vybojovala výhru 2:1.

59:35
    Domácí hrají v pěti, hrají bez brankáře.

59:25
    Mikael Granlund nedokázal z velké blízkosti přesněji vypálit.

59:00
    Anton Forsberg kryje střelecký pokus Tylera Ennies. To už běží poslední minuta hry.

58:55
    Eric Staal výborně zakončoval z kruhu, jeho rána postrádala přesnost.

58:28
    Jan Rutta zablokoval střelecký pokus, jehož autorem je Zach Parise.

58:06
    Eric Staal zakončoval z dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář domácích.

57:50
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jordan Oesterle – 2 min., sekání). Domácí hráč musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

57:25
    Jonathan Toews nedokázal přesněji vypálit.

57:09
    35:24, střelecky aktivnější je domácí celek, kterému se ale nedaří vyrovnat.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Hra je přerušena, puk má ve své moci brankář Minnesoty.

56:35

56:19
    Hosté hrají velmi dobře, takticky drží hru daleko od své branky.

56:09
    Vinnie Hinostroza pálil z kruhu, ale netrefil klec.

55:53
    Jan Rutta zakončoval z předbrankového prostoru, jeho pokus kryje brankář Wild.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Seabrook (Kempný, Schmaltz) – 30. Brodin (Zucker, Dumba), 44. Suter (M. Koivu, Mikael Granlund)

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (J. Glass) – Keith, Oesterle, C. Murphy, Seabrook, Forsling, Rutta, Kempný – Saad, J. Toews, Hinostroza – Hartman, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Kämpf, DeBrincat – Bouma, Wingels.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Reilly, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Coyle, E. Staal, Parise – Stewart, J. Eriksson Ek, Ennis – M. Foligno, Cullen, Winnik.

Rozhodčí: Nicholson, Peel – Galloway, Knorr

Diváci: 21 721