Letňany – Kometa Brno 6:8 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 4:3 (kon.) | PZ Kladno – K. Vary 2:1 (kon.)
Liberec – HC Litvínov 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 0:5 (kon.) | Warriors Brno – Technika Brno 4:1 (kon.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 2:6 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 3:4 (po pr.) | Ústí n/L – Kladno 2:6 (kon.)
Havířov – Přerov 4:0 (kon.) | Sparta – Chomutov 5:3 (kon.) | Třemošná – Slavia 3:4 (0:1 po s.n.)
Poruba – Třinec 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 0:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 11.01.2018, 18:00 • RT TORAX ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a z RT TORAX ARENY brzy na počtenou. (20:22:05)

Domácí na začátku třetiny ovládali hru a Kryštof Krčmarský s pomocí vyhraného vhazování a nahrávačem Puchalou zdramatizoval utkání vyrovnávací brankou. Jenže na otázku, který tým si v bodech polepší našel odpověď Michal Ramík. V padesáté minutě ujel porubské obraně a střelou pod horní tyč si připsal vítěznou branku. Oceláři upevnili svůj tabulkový post a Porubští musí dál šlapat a rvát se o body, aby se zbavili nepostupové pozice. V dnešním utkání si sami dokázali, že jde hrát s kýmkoliv, jen je třeba hrát plných šedesát minut.

59:55
    Vhazování po levici porubského gólmana.

59:45
    Slíž je odstřelován ze všech stran.

59:10
    Porubští si nahrávají na paty takže nějaký nečekaný útok se nemůže podařit.

58:53
    Hraje se před Slížem.

58:39
    Oceláři sedostali do pásma díky ofsajdu.

57:54
    Střelu Halaty odklonil z prostoru tří tyčí gólman Třince koncem hole na zadní mantinel.

56:57
    Poruba i Třinec se nyní v útočných třetinách zastavují jen na skok. Oba týmy dobře brání a tak se k vidění hokej nahoru dolů.

56:11
    Nakonec se museli porubští rychle vrátit do své třetiny, kde na bránu dotíral Wardas.

55:20
    Krčmarský dojel odpálený puk a na ose hřiště mu najíždí Kubík. Nahrávku ale porubský centr nedokázal uskutečnit, dojel jej obránce Cienciala.

54:20
    Hrozbu odstranil odvezením puku od porubské branky Halata. Slíž byl sice připravený k zákroku, ale nebylo třeba. Třinečtí se nedokázali v brankovišti včas zorientovat a nyní musí rychle zpět do obrany.

53:27

52:55
    Toraxu se přesilovka ale vůbec vůbec nedaří odehrát v útočné třetině. Hosté jsou neustále na kotouči a i když jej krátce získají domácí hráči, ti jej stejně nedostávají před třineckého gólmana.

51:27
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramík – 2 min., podražení).

50:04
    Za faul Kubíka na Jurzycu bylo nařízeno trestné střílení, které faulovaný hráč neproměnil, protože kličku do forhendu mu Slíž přečetl a levou tyč si pohlídal ramenem a spodní část branky ukázkovou šňůrou. Betony se těsně dotýkaly ledové plochy.

49:25
    Třinec právě vstřelil branku!
    Nepřesnosti v obraně Třinečtí prostě trestají. MICHAL RAMÍK střílel z kruhu přesně nad rameno porubského gólmana a posílá tým opět do vedení. Asistence: Tommy Wardas a Jakub Hykl.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 34. Spurný, 44. Krčmarský (Puchala) – 4. Hrůzek (Wardas, Cienciala), 20. Kašpárek (Petrovský), 50. Ramík (Wardas, Hykl)

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Števanka) – Machů, Puchala, Dobeš, Havlík, Macurák, Gelnar, Hlaváč, Bechný O. – Rambousek, Krčmarský K., Kubík – Halata, Moškoř, Chovanec – Foldyna, Spurný, Barčák – Pavlík
    HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Hrůzek, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Bujak, Cienciala – Raszka, Przybyla, Šotkovský, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Hykl, Ramik, Macháček

Rozhodčí: Kubíček – Barteček, Ševčík