Třinec – Mladá Boleslav 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 2:3 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 12.01.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 39. kolo

Ode mě je to pro dnešní večer vše. Děkuji vám a budu se těšit zase někdy příště z olomouckého zimního stadionu, napočtenou. (20:26:58)

Střely na branku v prodloužení:
    Olomouc – 0 (celkem 39)
    Jihlava – 2 (celkem 35)

V prodloužení byli nakonec úspěšnější hosté, kteří si přibližně v jeho polovině dokázali vytvořit šanci v podobě přečíslení dvou proti jednomu, a i když se Konrád stačil přemístit proti střele z první, Lukáš Žálčík nakonec dokázal puk protlačit do olomoucké sítě a vystřelit Jihlavě bod navíc.

Nejlepší hráči:
    Miroslav Holec (OLO)
    Adam Zeman (JIH)

61:51 Lukáš ŽÁLČÍK - 2:3

61:51
    Dukla právě vstřelila branku!
    Anděl poslal přihrávku na vzdálenější tyč LUKÁŠI ŽÁLČÍKOVI, proti jehož střele z první se Konrád ještě stihl přesunout, ale na dorážku už byl krátký. Asistence: Lukáš Anděl.

60:25
    Zeman s Čachotským drží puk v útočném pásmu.

60:01

Dnešní utkání sleduje 4180 diváků.

Střely na branku:
    Olomouc – 15 (celkem 39)
    JIhlava – 15 (celkem 33)

Také třetí třetina je minulostí, ale vítěze stále neznáme. Zpočátku vyrovnaná hra se v závěru změnila na převahu domácích, kteří se drželi v útočném pásmu, zatímco Jihlava spoléhala více na rychlé výpady a samostatné úniky. Ani jedna strana se však nedokázala střelecky prosadit a následovat proto bude prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Jergl měl prostor ke střele, ale ještě vyčkával, než k brance sjel Jakub Herman, ten ale z těsné blízkosti na Voldena nevyzrál.

59:38
    Jihlava posílá puk ke Konrádovi.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 17. Burian (Irgl, Houdek), 28. Holec (Herman) – 13. Hamill (Zeman, Kajínek), 38. Zeman (Čachotský, Šidlík), 62. Žálčík (Anděl)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, J. Galvas, Jaroměřský, Čáp – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Sundher, Mráz.
    HC Dukla Jihlava: Volden (Kořenář) – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill (C), Čachotský – Jiránek (A), Skořepa, Rabbit – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Rys (A), Diviš, T. Kubalík.

Rozhodčí: Hribik, Souček – Lhotský, Hanzlík