HC Plzeň – Zlín 4:1 (kon.) | Kladno – Třinec 5:2 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 2:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 12.01.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Vítkovice Ridera Vítkovice si v posledním utkání nevedly vůbec dobře, s Motorem padly 3:0. I přes to, že měly v druhé třetině několikaminutovou přesilovku pět na tři se jim nepodařilo českobudějovického gólmana překonat. Naopak v každé třetině obdržely po jednom gólu a tak si Motor zaslouženě odvezl tři body. Nyní se Vítkovice drží jedno místo za Karlovými Vary a to na 15.místě.

HC Energie Karlovy Vary V posledním zápase proti Mladé Boleslavi se nevedlo nijak dobře ani karlovarské vlčí smečce. První dvě třetiny byly velmi vyrovnané a oběma mužstvům se podařilo vstřelit po jedné brance v každé z nich. Michal Hotěk, který skóroval v první periodě stál i při zrodu druhého gólu tím, že asistoval. Bohužel pro energetiky, poslední třetina byla v režii Mladoboleslavských a ti prostřelili karlovarského brankáře dvakrát, vlčí smečka již nestihla dvoubrankové vedení stáhnout a tak si body ukořistila Mladá Boleslav.

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Bednář) – Vodička, Brabec, Pajk, Klejna, Vápeník, Bernáth, Přibyl – Hotěk, Janata, Prošek, Pastyřík, Šik, Horký, Petrov, Bečka, Tlačil, Habr, Halberštát, Salnikov

HC Vítkovice Ridera: Malik (Daňa) – Štěpánek, Gřesík, Zdeněk, Kučera, Klus, Smolka, Ficek – Peterka, Spratek, Raška, Baláž, Blaško, Fridrich, Malát, Beránek, Dang, Vilček

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala.

Obě mužstva jsou již připravena na ledové ploše a utkání zanedlouho začne.

Probíhá menší úprava ledu za Malikovou brankou.

00:01

00:10
    Puku se zmocnily Vítkovice a po kombinaci před vlastní bránou vyjíždějí do útočné třetiny.

00:53
    Energie hru otáčí a zkouší přelstít obranu hostů.

01:47
    Gřesíkovi se podařilo uvolnit a sám mířil na Grančarova, puk mu však sjel z hole a první velká šance se nekoná.

02:51
    Energie je znovu v útočném pásmu a snaží se držet puk na svých holích.

03:47
    Vítkovice napadají, uvolnit se jim ale nedaří.

04:20
    Blaško se v útočné třetině pokusil nahodit puk na Grančarova, ten s ním neměl žádný problém a v klidu chytá.

05:57
    Energie se stále tlačí do útočného pásma a hosté mají velké problémy se těmto útočným výjezdům bránit.

07:18
    Spratek se pokoušel překvapit Grančarova od mantinelu, bohužel pro něj branku přestřelil.

07:32
    Vítkovice právě vstřelily branku Zpoza branky dostal DAVID MALÁT přihrávku od Danga a z prostoru mezi kruhy propálil Grančarova. Asistence: Michal Dang, Adam Beránek.

07:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Chvíli poté co skóroval Malát se po vhazování trefil Spratek. Ten se zmocnil puku a po vhazování s ním vyjel na Grančarova, ten byl zaskočen z předchozího inkasovaného gólu a trefil se přesně mezi betony. Asistence: Dominik Raška, David Gřesík.

08:37
    Před Grančarovem se seskupilo několik hráčů z obou mužstev a vznikla zde menší tlačenice.

10:30
    Domácí se snaží i nadále tlačit před Malika a pokouší se o stáhnutí soupeřova náskoku.

11:42
    Klus obdržel přihrávku zpoza brány a napálil puk od modré, kotouč však skončil v ochranné síti.

12:16
    Při další zásobě střel se podařilo od mantinelu prostřelit Grančarova PETRU FRIDRICHOVI. Asistence: Jozef Baláž, Ján Blaško.

12:34
    Karlovarští se pouštějí do útoku s takovou vervou, že se dostali do ofsajdu.

13:42
    Klejna zkoušel sám vyjet na Malika, přes obranu prokličkoval vcelku zdařile, koncovka se mu ale nepodařila a puk mají Vítkovice.

15:11
    Při pokusu o uvolnění atmosféry před Malikem se dopouštějí hosté zakázaného uvolnění.

16:24
    Zelenobílí dvakrát za sebou prověřili Malikovu pozornost, brankář hostů byl plně připraven a oba pokusy o stažení náskoku zničil.

17:58
    Po tvrdém hitu se skácel na zem Blaško, Habr si odpyká dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy nebo krku.

18:24
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kučera – 2 min., sekání).

18:44
    Baláž střílel od kruhu, Grančarovu klec však přestřelil.

19:50
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Smolka – 2 min., hákování).

20:00

Rychlá a agresivní třetina z pohledu obou mužstev. Lépe se třetina vydařila hostům. Vítkovice vstřelily v první periodě 3 branky a Energie na ně zatím nedokázala odpovědět, vstupuje však do druhého dějství s půlminutovou početní převahou pět na tři. Druhá třetina začne v 18:51.

20:01

21:16
    I po vstřelené brance si Karlovy Vary drží útočné pásmo a zásobují Malika střelami.

22:28
    Průjezd obranným a středním pásmem, pak zakončení z úhlu od mantinelu. To byla práce DAVIDA GŘESÍKA. Asistence: Radim Štěpánek.

22:28
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Grančarov, přichází Bednář.

23:15
    Domácí znovu kombinují v útočném pásmu.

24:03
    Zpoza klece se snažil Přibyl zasunout puk za Malika, jeho beton byl ale připraven a hra pokračuje.

24:44
    I Vítkovice se snaží protlačit do útočného pásma, energetici byli tentokrát připraveni a hosté se dostali do ofsajdu.

25:51
    Salnikov vyjel sám na Malika, vystřelil od levého mantinelu, Malik byl připraven a vyrazil puk za svou bránu.

26:22
    Kučera střílel přes několik domácích hráčů, kotouč prošel až na Bednáře, ten si ale puk pohlídal a vyrazil betonem.

27:25
    Bernáth nahodil puk na Malika, střela šla mimo branku a puk mají hosté.

27:41
    Po vhazování před Bednářem vyletěl puk do ochranné sítě a bude se znovu vhazovat.

28:07
    Bečka měl velkou šanci před Malikovou brankou, brankář hostí vyjel z klece aby rozehrál, kotouče se ale zhostil Bečka a už mířil do prázdné brány, na poslední chvíli stihl tuto obrovskou šanci zastavit jeden z vítkovických obránců.

29:42
    Raška ujížděl s pukem na Bednáře, v prostoru mezi kruhy se podařilo karlovarské obraně Rašku dostihnout a puk mu odebrat.

30:59
    Bečkova střela od modré byla zblokována Vítkovicemi a ty se ujímají puku.

31:12
    Hosté se při útočném výjezdu na Bednáře dostávají do ofsajdu.

32:11
    Hosté se natlačili do útočné třetiny a začali si budovat tlak, energetikům se nedařilo dostat k puku a při první možnosti vyhodili do zakázaného uvolnění.

32:38
    Vilček dorážel kotouč nahraný z druhé strany brankoviště, Bednářů beton byl však na svém místě a hostům se nepodařilo navýšit svůj náskok.

34:00
    Prošek vyhrál závod o puk a zakázané uvolnění se nakonec nepíská.

34:29
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štěpánek – 2 min., vysoká hůl).

35:24
    Vápeník se pokoušel prostřelit Malika z úhlu a následně dorazit, Malik si oba pokusy pohlídal a Energie se gólu nedočkala ani tentokrát.

36:53
    Baláž vystřelil z levého kruhu na Bednáře, tuto šanci zřetelně vyděl a bez problému vychytal.

37:52
    Raška vystřelil od mantinelu, bohužel pro něj mimo Bednářovu klec.

38:06
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Raška – 2 min.).

38:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Pár vteřin po vyloučení Rašky se podařilo zhostit této příležitosti PAVLU VÁPENÍKOVI a poprvé v dnešním zápase z mezikruží propálit Malika. Asistence: Jan Tlačil.

39:38
    Potyčka před Bednářovou brankou vyústila ve faul pro hosty, za sekání si jde odpykat dvě minuty Vilček.

39:58
    Domácím se podařilo proměnit i druhou přesilovku. Po několika střelách se již Malik nestihl přemístit a do prázdné brány se trefil ONDŘEJ PAJK. Asistence: Jan Bečka, Jan Tlačil.

40:00

Druhá perioda vyšla lépe domácímu mužstvu. Vítkovice se na začátku této části hry prosadily jednou a to ve 23. minutě kdy se z úhlu podařilo propálit Grančarova Gřesíkovi. Po této inkasované brance se rozhodli domácí trenéři o výměnu a namísto Grančarova nastoupil Bednář, tomu se podařilo do konce třetiny neinkasovat. Energii se v této třetině podařilo stáhnout vítkovický náskok o polovinu, poprvé se trefil v přesilové hře Vápeník v 39. minutě a minutu poté, také v přesilovce skóroval Pajk. Poslední třetina začne v 19:40.

40:01

40:20
    Tlačil obdržel přihrávku od Šika a mířil do odkryté části branky, bohužel pro něj minul.

41:00
    Kombinace tří hráčů si připravovala Bednáře, aby odkryl kus svojí klece, karlovarská obrana však stačila zastavit tuto akci a stav zůstal stejný.

42:18
    Raška nahodil puk do útočného pásma, za brankou si ho ale přebírají domácí.

42:43
    Po vhazování před Malikem se Vítkovice pokusily o dlouhou přihrávku, kotouč se ale nedostal do plánovanému cíle a píská se zakázané uvolnění hostů.

44:18
    Karlovy Vary si snaží držet puk a proniknout do útočného pásma, v tom jim však zdařile brání vítkovická obrana.

45:06
    Další nepovedeně rozehraná akce v podání Vítkovic skončila icingem.

45:14
    Hosté se snaží dostat do obranného pásma energetiků, rozjetou akci ale zastavuje ofsajd.

45:39
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Malát – 2 min., podražení).

46:01
    Zelenobílí si drží pásmo a puk na holích.

46:20
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štěpánek – 2 min.).

46:35
    Klena po přihrávce napálil puk směrem na Malika, tomu se podařilo puk zachytit do lapačky a zničit tuto šanci.

47:40
    Hosté jsou již ve čtyřech, pro domácí zbývá půlminuta přesilové hry pět na čtyři.

48:20

48:43
    Šik vystřelil z úhlu z levého kruhu, tuto šanci zastavila tyčka.

49:15
    Z dlouhým nahozením od modré měl Malik nečekané problémy, puk se před ním odrazil a málem přeskočil jeho beton.

50:24
    Před Malikem se to semlelo a jeden karlovarský a jeden vítkovický hráč odešli po rvačce do šaten odešli do šatny.

50:24
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tlačil – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šik – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štěpánek – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).

50:50
    Vítkovice se mstí a agresivně napadají a dorážejí na karlovarské hráče.

52:45
    Habr vykličkoval kolem obrany a zkoušel blafák i na Malika, po napálení se však kotouč ocitl v ochranné síti.

53:53
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Proška za faul, který na něm byl spáchán při úniku na Malika.

53:53
    Prošek své trestné střílení neproměnil a Energii stále chybí dva góly na hosty.

54:41
    Za vysokou hůl před Bednářem si jde odpykat dvě minuty Zdeněk.

55:47
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bernáth – 2 min.).

56:02
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bečka – 2 min., podražení).

56:13
    Při hře čtyři na tři si Vítkovice hájí útočnou třetinu a snaží se o zvýšení svého gólového konta.

56:41
    Hosté již hrají v plném počtu a mohou si užít přesilovku pět na tři.

57:24
    Karlovarští vyhazují a střídají.

58:14
    Energetikům ani hostům se nepodařilo využit přesilovky tak jak by si představovali, a hra pokračuje v normálním stavu hráčů.

59:00
    Zbývá poslední minuta hry.

59:25
    Hosté se při obraně vlastního pásma dopouštějí zakázaného uvolnění.

59:52
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peterka – 2 min.).

Velmi vyrovnaná, vypjatá a akční, taková byla poslední část dnešního zápasu mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi. Ani jednomu z celků se v této třetině nepodařilo vstřelit ani jeden gól a stav zůstal stejný jako na konci druhé periody. Po bitce v polovině této třetiny padly hned tři vysoké tresty, 10 minut pro Šika za nesportovní chování, 5 plus do konce zápasu pro Tlačila a Štěpánka. I přes mnoho dalších přesilovek se nepodařilo ani jednomu z mužstev prosadit při velkých šancích. Děkuji, že jste sledovali tento onlajn. Při dalším přenosu se na vás budu těšit Jakub Mahr. (20:42:00)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 39. Vápeník (Tlačil), 40. Pajk (Bečka, Tlačil) – 8. Malát (Dang, Beránek), 8. Spratek (Raška, Gřesík), 13. Fridrich (Baláž, Blaško), 23. Gřesík (Štěpánek)

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala