FC Ferreira – Marítimo 0:0 (kon.) | Braga – Benfica 1:3 (kon.)
SC Braga
1:3 (0:1)
Benfica Lisabon
Sobota 13.01.2018, 21:30 • Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 18. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:30:35)

Je konec. Benfica nakonec vyhrála 3:1, ale domácí Braga byla blízko k vyrovnání. V 11. minutě Franco Emanuel Cervi ulovil míč po nepřesné domácí rozehrávce a skvělou přihrávkou vyslal za obranu Eduarda Salvia, který si poradil s brankářem a otevřel skóre utkání. Poté Benfica měla pár příležitostí, ale tu největší měla Braga, ovšem domácí útočník po skvělé přihrávce minul míč těsně před bránou. V 64. minutě si Jonas počkal na centr do vápna a následně hlavou zamířil přesně k pravé tyči. V 75. minutě ovšem snížil Paulinho, když hlavou přehodil brankáře Varelu. Nakonec ale v 90+1. minutě Raúl Jiménez krásnou volejí zajistil, že tři body si domů poveze Benfica.

90+5

90+4
    Další centr domácích z pravé strany jen prosvištěl vápnem na druhou stranu.

90+3
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Eduardo Salvio, přichází Rafa Silva.

90+2
    Nyní jsou opět u míče domácí, ale mají před sebou příliš těžkou úlohu.
    90+1. Raúl JIMÉNEZ - 1:3

90+1
    Benfica právě vstřelila branku!
    Vše je odčiněno a minulá nepovedená tutovka rovněž! Franco Emanuel Cervi odcentroval z levé strany přesně na RAÚLA JIMÉNEZE a ten nádherně z voleje procpal míč za záda Matheuse, který si na míč sáhl! Asistence: Cervi.

90+1
    Rozhodčí nastavil pět minut navíc.

89
    Fejda sejmul domácího hráče a dostal žlutou kartu.

88
    Nyní se domácí hráč provinil faulem a u míče bude Benfica.
    87. Raúl Jiménez neproměnil velkou tutovku.

87
    Tak tahle šance může Raúla Jiméneze hodně mrzet! Naprosto sám upaloval na domácí bránu po chybě obránce Bragy, ale následně vypálil příliš tvrdou ránu a přestřelil Matheusovu bránu!

86
    Přímý kop skončil ovšem nad bránou Matheuse a ten se tak postará o odkop od své svatyně.

85
    Následně se domácí hráč Teixeira dopustil faulu a Benfica má přímý kop.

84
    Hosté odkopli míč ve vápně kde se domácí snažili dostat a mohou jít dopředu.

82
    Další centr domácích z pravé strany, ale tentokrát byl hodně přetažený a skončil za bránou Varely.

81
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Dyego Sousa.

81
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Andreas Samaris.

80
    Další střela hráčů Bragy, tentokrát to byl Wilson Eduardo, ale svůj pokus poslal jen do připraveného brankáře Varely.

79
    Domácí jsou po vstřelené brance velmi aktivní, ale nyní získali míč hosté.

77
    Další nebezpečná šance domácích, když se jeden z jeho hráčů dostal do zakončení hlavou, ale přestřelil bránu.

76
    Ricardo Horta se dostal do zakončení, ale Varela si s jeho pokusem poradil a následně hosté odkopli míč do bezpečí. Následuje rohový kop.
    75. PAULINHO - 1:2

75
    Braga právě vstřelila branku!
    Tenhle gól je z velké části chybou hostujícího brankáře Varely, jelikož Paulinho si ve vápně vyskočil na skvělý centr z pravé strany a následně hlavou přehodil hostujícího brankáře, který nešel do centru a poté se nestihl vrátit.

73
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Jonas, přichází Raúl Jiménez.

71
    Centr domácích z pravé strany jen prošel vápnem na druhou stranu.

69
    Příliš dlouhá přihrávka domácích skončila jen u brankáře Bruna Varely.

67
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Xadas, přichází João Carlos Teixeira.

67
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Fábio Martins, přichází Wilson Eduardo.

66
    Nyní se domácí hráč dostal až za brankáře, ale poté byl ve velkém úhlu a tak nacentroval zpátky do vápna kde ale míč odkopla obrana Benficy.
    64. JONAS - 0:2

64
    Benfica jde do dvoubrankového vedení, což může být zlomový okamžik v dnešním zápase! JONAS si počkal ve vápně na centr z pravé strany od Almeidy a následně hlavou zakončil k pravé tyči! Asistence: Almeida.

64
    Poté se už ale míč dostal do zámezí a Varela má odkop od své brány.

63
    Poté se dostal domácí hráč do zakončení hlavou, ale Varela jeho pokus vyrazil, následuje tak další roh.

62
    Pokus domácího hráče skončil vedle brány, ale následuje rohový kop.

60
    Hosté se dostali do solidní šance po pravé straně, ale následný centr chytil do rukou Matheus.

57
    Zakončení Xadase bylo zbytečné, jelikož se ocitl v ofsajdové pasti.

56
    Pizzi se provinil faulem ve středu hrací plochy a dostal žlutou kartu.

55
    Domácí vybojovali autové vhazování.

53
    Nyní přistála pod kotlem hostů světlice a ozývají se další výbuchy. Nyní je na hřišti dokonce dýmovnice, ale hra pokračuje.

51
    Almeida se dopustil faulu a byl oceněn žlutou kartou.

48
    Potom co měli domácí přímý kop se do brejku dostali hosté, ale střela jednoho z nich skončila jen u zákroku brankáře.

47
    Poté se domácí provinili zákrokem na hranici pravidel ve svém vápně a rozhodčí ještě mluvil s videorozhodčím, ovšem pokutový kop neodpískal.

47
    Velká šance Benficy skončila jen na levé tyči, kterou nastřelil Eduardo Salvio!

46
    Bruno Viana se hned na začátku druhé půle provinil faulem.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:35.

První poločas je u konce. Zatím vede Benfica celkem zaslouženě 1:0. V 11. minutě Franco Emanuel Cervi ulovil míč po nepřesné domácí rozehrávce a skvělou přihrávkou vyslal za obranu Eduarda Salvia, který si poradil s brankářem a otevřel skóre utkání. Poté Benfica měla pár příležitostí, ale tu největší měla Braga, ovšem domácí útočník po skvělé přihrávce minul míč těsně před bránou.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

43
    Poslední minuty se často přerušila hra díky faulům, nyní jsou ale u míče domácí v podobě autového vhazování.

41
    Nyní se domácí dopustili faulu, po kterém zůstal na zemi André Almeida.

40
    Žlutou kartu dostává Ricardo Esgaio (SC Braga).

38
    Hosté opět dostali míč do vápna, ale tentokrát si sním poradila domácí obrana.

35
    Velice dobrou příležitost si vytvořili domácí, když přišla nebezpečná přihrávka z pravé strany, ale domácí hráč v zakončení úplně minul míč.

33
    Střela hostujícího hráče nebyla špatná, ale skončila vedle levé tyče Matheusovy brány.

31
    Další faul hostujícího hráče, tentokrát se o něj postaral Ljubomir Fejsa.

30
    Centr domácích z levé strany byl zblokován obráncem Benficy a následuje autové vhazování pro Bragu.

29
    Cervi si zpracoval míč na levé straně, ale následně zahrál rukou.

28
    Hosté jsou od začátku lepším týmem a nyní drží míč blízko domácího vápna.

27
    Následně se ale Jardel provinil faulem, ovšem sportovně se svému protihráči Hortovi šel omluvit a rozhodčí kartu nevytáhl.

26
    Další zblokovaný centr hostů z levé strany, ale opět přišla velmi laciná ztráta při rozehrávce Bragy.

25
    Ovšem o míč přišli, když skvěle zapracovala obrana Benficy.

24
    Nepřesná přihrávka do vápna od hostů skončila jen u obrany Bragy a domácí mohou jít dopředu.

22
    Domácí hráč Jefferson zahrál rukou a u míče tak opět bude Benfica.

20
    Pas Bragy skončil jen na hlavičce hostujícího obránce, u míče jsou ale opět domácí.

18
    Hostující útočník se dostal do zakončení, ale to mu zblokovala obrana a ještě vybojovala míč pro svého brankáře Matheuse.

17
    Poté se sice hráč Benficy dostal přes jednoho hráče, ale následně zkazil přihrávku, ovšem domácí poté odevzdali lacině míč a hosté to tak mohou zkusit znovu.

16
    Hosté opět drží míč ve své moci a na vlastní půlce a nikam nespěchají.

14
    Jonas se uvolnil a vystřelil poměrně z dálky, ale jeho pokus nebyl příliš dobrý a letěl doprostřed brány kde byl připravený Matheus.

13
    Po zblokované střele hostů přišla dorážka, ale ta šla vysoce nad bránu Varely.

12
    Centr domácích z pravé strany skončil jen v zámezí a Benfica tak má autové vhazování.
    11. Eduardo SALVIO - 0:1

11
    A máme tady první gól zápasu! Domácí lacině ztratili míč ve středu hřiště, čehož využil Franco Emanuel Cervi a potáhl si míč, následně naprosto fantastickou přihrávkou vyslal za obranu EDUARDA SALVIA, který si poradil s brankářem Matheusem a otevřel skóre utkání! Asistence: Cervi.

10
    Domácí nyní vybojovali autové vhazování, ale poté ztratili míč a dopředu jdou hosté.

9
    Zajímavá šance hostů, ale střela hráče Benficy skončil jen v moci brankáře Matheuse.

8
    První střela na bránu domácích, ovšem Bruno Varela byl připraven a chytil míč bez problémů.

7
    Potom co se hosté provinili faulem došlo i na domácí a u míče tak bude Benfica.

6
    Domácí hráč Fábio Martins se málem dostal do zakončení po solidním centru z pravé strany, ovšem míč netrefil a navíc jak bylo podle záznamů jasné se ocitl v ofsajdové pasti.

5
    Po rohovém kopu se ale míče zmocnili domácí, poté ho ale pouze odkopli a hosté tak mohou jít opět dopředu.

4
    Nyní se ovšem faulu dopustil právě hráč Bragy a u míče tak jsou opět hosté, kteří vybojovali rohový kop.

3
    Domácí se s kombinací nikam neženou v poklidu drží míč na své půli hrací plochy.

1
    Hned na začátku zápasu se hosté provinili faulem, konkrétně Ljubomir Fejsa.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SC Braga: Matheus – Esgaio, Rosić, B. Viana, Jefferson – N. Vukčević, Danilo – F. Martins, Xadas, R. Horta – Paulinho.
    Náhradníci: T. Sá – W. Eduardo, Koka, Goiano, R. Silva, Dyego Sousa, J. C. Teixeira.

Benfica Lisabon: B. Varela – A. Almeida, Jardel, Rúben Dias, Grimaldo – Pizzi, Fejsa, Krovinović – Salvio, Jonas, Cervi.
    Náhradníci: Svilar – João Carvalho, Jiménez, Samaris, Seferović, R. Silva, A. Živković..

Benfica Lisabon:.

Benfica je o místo před jeho dnešním domácím soupeřem a nachází se na třetím místě se čtyřiceti body a skóre 40:11. V posledním utkání zavítala na půdu Moreirense. Tam se ve 23. minutě prosadil hostující Pizzi. V 73. minutě poslal Benficu do dvoubrankového vedení Jonas. Poté už branka nepřišla a Benfica tak vyhrála 2:0. Nejlepším střelcem Benficy, ale i celé portugalské ligy je s dvaceti góly Jonas. Hlavním trenérem je Rui Vitória.

SC Braga:

Braga se momentálně nachází na čtvrtém místě s třiceti sedmi body a skóre 34:15. V poslední utkání přivítala na domácí půdě Rio Ave. Ve 20. minutě se prosadil domácí Horta, ale do šaten se po první půli šlo smírně, když dvě minuty před koncem vyrovnal Novais. Nakonec ale v 82. minutě zajistil tři body domácím Martins. Braga tak vyhrála 2:1. Nejlepšími střelci je se čtyřmi góly hned pět hráčů a to Hassan, Horta, Martins, Dias Fernandes a Sousa. Hlavním trenérem je Abel Ferreira.

V 18. kole portugalské Primeira Ligy se proti sobě utkají týmy SC Braga a Benfica Lisabon. Naposled se tato mužstva utkala v ligovém poháru a rozešli se smírně 1:1, jelikož portugalský ligový pohár začíná od základních skupin. Nyní se bude hrát v Estádio AXA, Braga. Tento stadion nabídne kapacitu pro 30 286 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.